Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dünyanın En Güçlü Adamı

Dünyanın En Güçlü Adamı ?

• Kullanılan toplam oy
    202
Ideali olmadigindan öyle. Zaten tembel adalet kavramı bu adam için verilmiş. Aokiji akainu olayina görmek istemiyorum. Pek bir sey bilmiyoruz.Herkes akainu için çok bitirici meyvesi var diyor ama Kizaru nun meyveside hafife alınacak bir meyve değil. Hakisi de diğer 2 amiralden aşağı olacağını düşünmüyorum
Bana göre ideali olsa da pek bir şey farketmez.Magu magu bence pika pikadan daha güçlü bir meyve.Aynı şekilde Akainu'nun hırsını,karakterini de biliyoruz.Hırsları falan olsa bile Akainu'dan fazlası etmez.Akainu vs Aokiji'yi görmesekte kimin daha hızlı olduğu belli.Adamlar sonuçta dövüşüyor.Hız faktörü o kadar belirleyici değil bana göre ki Kizaru'nun meyvesinin ne kadar kısıldığı belli.

Dediğim gibi Wb örneği mesela.Genç hali Roger'la zirvede.Bir yonko olan Shanks mesela.Hızlı olsa da sanmıyorum ki Shanks>Genç Wb diyen çıksın.

Dünyanın en güçlü adamı denirken cinsiyet işin içinde olmadan direkt en güçlü olandan bahsediliyordu. Wb erkek olduğu için adamı dendi. Yani WB kadın olsaydı dünyanın en güçlü kadını ya insanı denirdi. Yani en güçlü olan kişiydi kastedilen.

Sonuç olarak anket en güçlüyü arıyorsa dünyanın en güçlü korsanları denilen yonko'lardan biri olan ve en son tanıtılarak sona saklanmış Linlin'in ankette olmaması rezalet:( ama anket en güçlüyü değilde en güçlü erkeği arıyorsa sorun yok.

Linlin arc'tan daha önce demiştim en güçlü yonko Linlin'dedir diye. Arc ile birlikte fikrim değişmedi. En güçlü yonko Linlin'dir. O yüzden ittifak edinilip daha yonko ittifakı ile yenilebilir olan Kadio'ya gidecekler.

Ama en güçlü bir yonko değildir, Dragon'dur. Çünkü Luffy'nin babası:( Dede kk ayarı, baba kk ayarı kendi kk ayarı. Çünkü şonen olmak bunu gerektirir:oops: Birde Teach kk ayarı olacaktır ama şimdi o seviyede olduğunu sanmam. Seri sonu ulaşır oraya Luffy ile birlikte.

Bana göre ideali olsa da pek bir şey farketmez.Magu magu bence pika pikadan daha güçlü bir meyve.Aynı şekilde Akainu'nun hırsını,karakterini de biliyoruz.Hırsları falan olsa bile Akainu'dan fazlası etmez.Akainu vs Aokiji'yi görmesekte kimin daha hızlı olduğu belli.Adamlar sonuçta dövüşüyor.Hız faktörü o kadar belirleyici değil bana göre ki Kizaru'nun meyvesinin ne kadar kısıldığı belli.

Dediğim gibi Wb örneği mesela.Genç hali Roger'la zirvede.Bir yonko olan Shanks mesela.Hızlı olsa da sanmıyorum ki Shanks>Genç Wb diyen çıksın.
Zaten Wb yi katmıyorum işin içine.O ayrı bir kişi ki mangaka kapak fotoğrafı ile resmilestirdi o işi.
Hızlı olmak farklı Kizaru hızı farklıdır bana göre. Meyve siz biri ne kadar hızlı olabilir mesela ? G2 Luffy nin hızını biliyoruz ki Kizaru direk yakalayıp indirdi bu adamı mf de.Akainu nun meyveyi bişey dediğim yok zaten de pika pika da çok tehlikeli bir meyve ki Wb gibi bir adamı bile tek bir lazer duraklatabiliyor.Aklimdaki tek soru bu lazer b.haki ye karşı nasıl olduğu. Bunu mangada bir şekilde görürsek taşlar benim nezdimde yerine oturacak güç bakımından

@Eustass Captain Kidd

Pika pika da kesinlikle güçlü bir meyve ona laf yok zaten de hırsları olsa da Akainu'dan fazlası etmez bana göre Kizaru.

Akainu'nun magma yumruğu Wb'nin kafasının birazını götürüyor.Lazerlerin etkisi b. hakiyle azaltılır da yine de güçlü bir b. haki lazım tabi.

Ben sadece Kizaru'nun hızının bu kadar övülmesine karşıyım.Mesela bazen diyorlar Wb Kizaru'ya vuramaz Kizaru bunu kevgire çevirir.Ama mangalarda böyle olmuyor işte.

Neyi aşırı ters gelecek yahu saydıklarıma? Kizaru'nun hızına yetişemeyecekler sonra delik deşik olacaklar ve finish. Bu mu?
Gorduklerimizin pika pikanin tam gücü olduğunu nerden biliyorsun. Adamın element hali dışında bir tekniğini gördük sadece.

@Hakili Yumruk

Meyvenin tam gücünü görürsek eğer karşılaştırma olanağı buluruz diğer meyveler ile.Ustelik haki seviyeleri de belirsiz bu adamların. Ben en azından Luffy seviyesi bekliyorum b.haki veya k.haki olarak.H.haki bile çıkabilir bu adamlarda.

Wb tam form hali ile 3 amiral ile başa çıkabilecek biri.uykusunda ace tekliyor. K.hakisinin ne kadar.ustun olduğu belli ama sorun şurda Kizaru nun hızını k.haki ile okuyabilirmisin ?
Işık adam denince doğal olarak kimse farkedilmez vuramaz diyor.

@Eustass Captain Kidd

Meyveden bence daha fazla bir şey pek bekleme.Logiaların zaten tekniği vs. sınırlı gibi.Mesela adamın gücü magma.Magma atıyor yani olayı bu başka bir şeyi yok.Kizaru'nun da olayı lazer,daha hızlı tekmeler vs.

İşte benimde anlatmak istediğim şey bu hızın o kadar önem teşkil etmediği.Shanks mesela.Wb'den kesinlikle daha hızlıdır değil mi ? Ama bugün mangakaya bile sorsak gençlik hali Shanks'ı yener Wb'nin der.Öyle hızlı diye vur kaç vur kaç durumu olmaz.Elbette vurur Wb.

@Eustass Captain Kidd Meyveden bence daha fazla bir şey pek bekleme.Logiaların zaten tekniği vs. sınırlı gibi.Mesela adamın gücü magma.Magma atıyor yani olayı bu başka bir şeyi yok.Kizaru'nun da olayı lazer,daha hızlı tekmeler vs. İşte benimde anlatmak istediğim şey bu hızın o kadar önem teşkil etmediği.Shanks mesela.Wb'den kesinlikle daha hızlıdır değil mi ? Ama bugün mangakaya bile sorsak gençlik hali Shanks'ı yener Wb'nin der.Öyle hızlı diye vur kaç vur kaç durumu olmaz.Elbette vurur Wb.
Mesela Ace in değişik değişik tekniklerini gördük. Aynilari bu adamlarda da çıkabilir.Teknik açıdan paramecia lar daha avantajlı kabul ama logia larda elverişli bu gibi durumlara.
Mangaka adamın tanıtımını yaparken ışık hızında tekme ler ışık adam benzeri şeyler söyletti. Bu yüzden zaten hızı k.haki ile yakalayabilirmi bunu düşünüyorum bende.

@Izuku Midoriya

Haklısın dostum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık