Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dünya Hükümeti

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 34 25.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 99 74.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Garp istediğini yapıyor. Denizci olmasının amacı halkı korumaktır. Ama Amiral olmak istememiş. Bu yüzden Kong'u kendisinden üstte olan adamı 3 kere reddetmiş. Garp'ın pek yönetimde etkin olduğunu görmedik. O yüzden onu bilmiyorum. Ama Akainu, Sengoku Hükümet'ten tamamen şikayetçiler. Bu kadar şikayetçi iseler neden ceremesini çekiyorlar. Hadi Denizciler politik yönden buna katlanmak zorunda olsunlar. Peki Gorosei bile bu adamların kararlarından dolayı sıkıntı çekiyorlarken neden hala daha onlara katlanmak zorunda kalsınlar? CP0 neden direk Kutsallara çalışıyor? Bana sadece sahip oldukları o kan yeterli gelmiyor.
Django Unchained filmini bilirsin hacı, bilmiyorsan kısaca bir sahne söyleyim. Siyahi insanlar 2. sınıfı bırak hayvandan daha aşağı sayılıyor. Neyse adamların kafesi açılıyor köle olarak götüren adamlar öldürüyor ama bunlar kaçmıyor öyle bekliyor. Neyse filmi izlersin zeten izlemişsindir. Sizde haklısınız ne deyim ölümsüz güçlü liderleri falan çıkabilir. Beni ikna ettiniz ama yarı yarıya deyim.
Aklima gelmisken soylim zoro'da kutsal cikabilir
Zoro kutsal çıksın var ya daha ne isterim, boşuna denk değilmiş deriz. D.leri yıkan güç onlardan daha güçlüdür zaten. Nasıl olduğunu bilmiyorsak , bilene kadar Kutsal>D. kabul ederim.

@Smoker

Ama Akainu'nun şikayet eder gibi bir hali var.Bunu geçtim CP0'ın bu şekilde davranması Gorosei'nin bile hoşuna gitmiyor.Ama sanki zorunlular gibi. Bana kalsa ellerinde olsa ümüklerini sıkardı. Çünkü istedikleri gibi davranıyorlar. Denizcilerin amacı ise halkın güvenliği.

Sengoku bir çok kere kararlarına sövermiş gibisinden tepkiler gösterdi. Neden korumak için zorunlu hissediyorlar? Sadece Dünya Hükümeti'nin kurucuları olmaları ve bu soydan gelmiş olmaları yeterli mi sence?
Bugün din adına millet kafa kesiyor, birbirini katlediyor. Onların yaptığı da bu işte. Hatırlarsan Jalmack, Goa'ya gittiğinde törenlerle karşılanıyordu. Halk Kutsal Ejderler'e tapıyor. Onlara bir şey olursa, Dünya Hükümeti diye bir şey kalmaz. O adamlar bu oluşumun destek kolonlarıdır. Onlar giderse, bina çöker. Adamlar yoksa canları istediğinden onlara sınırsız hak vermiyorlar.

Bugün din adına millet kafa kesiyor, birbirini katlediyor. Onların yaptığı da bu işte. Hatırlarsan Jalmack, Goa'ya gittiğinde törenlerle karşılanıyordu. Halk Kutsal Ejderler'e tapıyor. Onlara bir şey olursa, Dünya Hükümeti diye bir şey kalmaz. O adamlar bu oluşumun destek kolonlarıdır. Onlar giderse, bina çöker. Adamlar yoksa canları istediğinden onlara sınırsız hak vermiyorlar.
Ama Goa'dakiler zaten iyice çirkinleşmiş olan kendilerine soylu diyen ve yine Kutsal Ejder'lerin peşinden gidenlerdi. Kutsal Ejder'lerden nefret eden grubun da varlığı bence küçümsenecek kadar değildir. Yine de bilmiyorum. Akainu adalet için gözünü kırpmadan her şeyi yapıyor. Böyle bir durumda önemser miiydi böyle bir şeyi? Ya da diğer Amiraller?

Yani durum şöyle olsa tamam diyeceğim. Kutsal Ejderler sadece el üstünde tutulan kişiler. Öyle sadece simge olarak duruyor olsalar neyse. Ama adamlar yeri geldiğinde ne Denizcileri takıyorlar ne de Gorosei'yi? Durum böyleyken Denizciler ve Gorosei neden dediğin şekilde bir özgüven aşılasın bu adamlara? Yani bana biraz eksik kalıyor.

Zoro kutsal çıksın var ya daha ne isterim, boşuna denk değilmiş deriz. D.leri yıkan güç onlardan daha güçlüdür zaten. Nasıl olduğunu bilmiyorsak , bilene kadar Kutsal>D. kabul ederim.
:D.O"denk" seyi yuzunden siradaki hedefleri sen olursun dikkatli ol
Bide zoro'yla dof uzaktan akraba falan ciksa serinin en kaliteli islenmis 2 karakteride kutsallardan...:rolleyes:

Zoro Ejder falan olamaz. Tanrı lan o.
Tanrıya hiç dua etmedim diyen biri o.
O Zoro-Kami-Sama.
Şu yaziyi normalde methiye olarak algilardim ama sen yazinca hiciv diyecegim:(

Son düzenleme:
Biliyorum okudum yazını :D Sadece bana öyle geldi çünkü bir aristokrat azınlık söz konusu tüm ayrıcalıklara sahip. Bu tip rejimlere aristokrasi deniyor yozlaşmış haline de oligarşi deniyor yanlış hatırlamıyorsam.
Aslında karma bir sistem olduğu da söylenebilir. Ülke bazında bakamıyoruz olaya, o yüzden kafa karıştırıyor.

Impel Down, Dante'nin İlahi Komedya'sındaki Cehennem tasvirine benziyorsa kötü. Peygamberi bunun en alt katında tasvir ediyordu. Neyse konumuz bu değil, Teşekkürler konu için ;)

Dünya Hükümeti dururken sadece Kutsal Ejderleri hedef alan Dragon da "Yöntemlerini tasvip etmesem de, en iyisi budur." diyor galiba. Kutsal Ejder ve korsan tehlikeleri temizlense mis gibi bir yönetim olur.

Dünya Hükümeti'nin bir an önce Wano'ya adelet getirmesi gerek. Oradaki halkın çektiği zulüm üzüyor beni. Millet yiyecek besin, içecek su bulamıyor.

Dünya Hükümeti'nin bir an önce Wano'ya adelet getirmesi gerek. Oradaki halkın çektiği zulüm üzüyor beni. Millet yiyecek besin, içecek su bulamıyor.
Yardım kolileri yakındır.

Bak Linlinim nasıl düşünceli. Kek adasında aç sefil insan yok, halk mutlu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık