Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Dünya Asilleri

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 27 Şub 2011 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakterler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Öyle ortamda yetişen herkes, onlar gibi olurdu.

  38 oy
  27.3%
 2. iyi olanları hariç, soyları kurusun.

  101 oy
  72.7%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Dünya Asilleri ( Sekai Kizoku), daha çok Kutsal Ejderler (Tenryūbito) olarak bilinen soylu kişilerdir. Bu kişiler Dünya Hükümeti'ni kuran on dokuz kraliyet ailesinin soyundan gelmektedir.

  Görünümleri

  Tüm Dünya Asiller'inin saç şekli aynıdır. Saçları tepede top şeklinde toplanmıştır. Mjosgard'ın babası gibi kel olanların kalan saçları, normal şekildedir. Hepsi astronot kıyafetine benzeyen beyaz bir elbise giyer. Genelde bu elbisenin arkasında bir pelerin bulunur. Elbisenin alt kısmı erkek asillerde bile etek şeklindedir. Sadece etek boyu farklılık gösterir. Ayrıca erkek ve kadın asillerin elbiselerinin kol kısımları da farklıdır. Mariejois'un dışına çıkan asillerin kafalarında ''Alt İnsanlar''la aynı havayı solumamak için baloncuk ya da cam bir fanus bulunur. Bilinen Dünya Asilleri'nin bir çoğu oldukça şişmandır. Jalmack, Charloss, Mjosgard ve onun babasının obez oldukları görülmüştür. Tipik bir Dünya Asili'nin suratında meymenet yoktur. Gören kişi herhangi bir sempati beslemez.

  Donquixote Ailesi, unvanlarından vazgeçtikleri zaman saçlarını normal insanlar gibi yapmış ve o tuhaf beyaz elbiseyi çıkarmışlardır. Bu aileye dair diğer dikkat çekici bir özellik de, ailede şişman birinin olmaması ve Donquixote Doflamingo haricindekilerin gayet iyi insanlara benzemesidir.

  Haklarında

  "Dünya Asilleri... Köleler... Müzayede evleri... Güya "üst sınıftakiler"e göre, kötü adamlar "saflığı" bozan ve insan düzenine karşı olan tiplermiş. Oysa dünya, onlar gibi pisliklerin elinde olduğu için şu an cehennemi yaşıyor. Bizler çok iyi insanlar değiliz, ama en azından bu konuda dürüst davranıyoruz."

  - Eustass Kid'in Dünya Asilleri hakkındaki yorumu.

  Dünya Asilleri, Kutsal Toprak Mariejois'ta yaşamalarına izin verilen kişilerdir. Ancak, Dünya Hükümeti ile olan bağlantıları sayesinde, ellerindeki gücü kendi kötü emelleri için kullanırlar. Alt tabakadan gördükleri insanlara tepeden bakarlar ve onları hor görürler. Normal insanlar, Dünya Asilleri'nin karşı konulamaz gücünden dolayı aşağılanmaya ses çıkaramazlar. Dünya Asilleri, bazı zamanlar Sabaody Takımadaları'na dolaşmaya giderler. Bu gezintiler esnasında ise sıradan insanlarla aynı havayı kullanmamak için başlarına reçineden baloncuklar takarlar. Sabaody'den başka yerlere gittiklerinde ise, farklı türde başlıklar kullanırlar. Asiller'in yanında daima korumaları, hizmetçileri ve köleleri bulunur. Halk bir Dünya Asili gördüğü zaman onu kızdırmamak için hemen önünde diz çöker ve o her ne yaparsa yapsın asla karşı çıkmaz.

  Yetenekleri ve Güçleri

  Şimdiye dek gösterilen hiçbir Dünya Asili'nin özel bir gücü yoktur. Görünüşleri ve güç seviyeleri sıradan insanlarla aynıdır. Ancak arkalarındaki Dünya Hükümeti'nin gücü ve sonsuz servetleri ile canları ne isterse yapabilirler. Dünya Asilleri'nin Dünya Hükümeti üzerindeki etkisi seri içerisinde çok kez görülmüştür. Örneği sırf adalar birbirine bağlansın diye 700 senedir süren bir köprü inşaatı devam etmektedir. Bunun yanı sıra istedikleri insanı köle olarak alabilir ya da gıcık aldıkları bir kişiyi vurup öldürebilirler. Adalet kavramının onlar için bir anlamı yoktur. Karşılalarına çıkan herhangi birini canları isterse ortadan kaldırabilirler.

  Şimdiye dek bütün Dünya Asilleri'nin ateşli bir silah taşıdığı görülmüştür. Fakat her ne kadar silah taşısalar da, kullanmasını bilmezler. Genelde silahlarını insanları yaralamak ya da öldürmek için kullanırlar. Dünya Asilleri'nin asıl güvendikleri şey, insanların onlara karşı duyduğu büyük korkudur. Çünkü onların elindeki en büyük güç, saldırıya uğradıklarında ya da tehdit edildiklerinde olay yerine bir Amiral çağırma gücüdür. Amiraller'in yanı sıra, tüm Cipher Pol birimleri içerisinde en güçlüsü olarak tanıtılan CP-0 da doğrudan Dünya Asilleri'nin emri altındadır. Onların ortaya çıktığı yerde iyi bir şey olmadığı söylenir. Ancak bir Dünya Asili'nin saldırıya uğradığını kimse bilmezse, Amiral tehdidi de ortadan kalkmış olur. Bu durum, onların yalnız başlarına hiçbir avantajlarının kalmadığının göstergesidir. Örneğin Donquixote Ailesi haklarından vazgeçip, halka karıştıklarında öfkeli insanların hedefi konumuna gelmiştir. Donquixote Homing'in dış dünyaya dair fazla bilgisinin olmaması, işkence görmelerine ve karısının hastalıktan ölmesine sebep olmuştur. Donquixote Ailesi'nden sadece ailenin iki çocuğu Doflamingo ve Donquxite Rosinante canlı kalmıştır. Doflamingo, Haoshoku Haki gücünü uyandırarak Vergo, Trebol, Diamante ve Pica'yı etkilemiş ve onların himayesinde büyümüştür. Rosinante'yi ise Sengoku evlat edinmiş ve onu bir Denizci olarak yetiştirmiştir.

  Bir Dünya Asili, Dünya Toplantısı'na katılan bir kral ya da kraliçeden çok daha büyük bir etkiye sahiptir. Toplantıda alınan kararları tek bir sözleri ile değiştirebilirler. Sadece bir Dünya Asili'nin desteği ile Otohime, Balıkadam Adası'ndan biri sürü imza toplamayı başarmıştır.

  Dünya Asilleri'nin henüz ne olduğu bilinmeyen bir kutsal hazinesi vardır. Bu hazine o kadar gizlidir ki, dünyanın öğrenmesi halinde büyük bir kaosa yol açma ihtimali vardır. Doflamingo bu hazinenin varlığını dünyaya açıklama tehdidi ile Dünya Asilleri'ne her istediğini yaptırabilmiştir. Eğer bu hazinenin Ope Ope no Mi ile birlikte kullanılırsa, kullanan kişinin tüm dünyayı ele geçirebileceği söylenmektedir.

  Yüksek Sınıfın Kültürü

  Dünya Asilleri, dünyada yaşayan diğer insanlardan farklı olarak birçok hakka ve ayrıcalığa sahiptir. Bu haklardan özellikle dikkat çekenleri, korsanlar da dahil olmak üzere, istedikleri insanı köle olarak kullanmaları ve yaptıkları her şeyin Dünya Hükümeti tarafından görmezden gelinmesidir. Dünya Asilleri, sahip oldukları köleleri işaretlemek için Uçan Ejder Pençesi (Jap. Ama Kakeru Ryū no Hizume, İng. Hoof of the Flying Dragon) isimli bir damga kullanırlar. Boa Hancock'un söylediğine göre bu damgayı taşıyan kişiler insan olarak değil, bir eşya olarak görülmektedir.

  Dünya Asilleri, ellerinde bulunan kölelere daha rahat hükmedip, onları kontrol altında tutabilmek için sakinleştirici iğneler ve patlayıcı yakalıklar kullanır. Yorulan köleleri ise, zayıf oldukları gerekçesiyle işkence yaparak yola getirirler. Gösterilen tüm Dünya Asiller'inde mutlaka bir ateşli silah olduğu görülmüştür. Bu silahları genellikle hoşlanmadıkları insanlara karşı kullanırlar. Halk içinde dolaşırken, sıka sıka gezen Dünya Asilleri'ne efelenebilecek kadar cesur biri çıktığında ise, hemen Amiral çağırma tehdidini savururlar.

  Dünya Asilleri genellikle müzayede evlerine giderek kendilerine köle satın alırlar. Ancak yine de satın almalarına gerek yoktur. İsterlerse yoldan geçen birini de köle olarak kullanabilirler.

  Dünya Asilleri son derece kölelerine karşı son derece kalpsiz ve acımasızlardır. Onların köleliğinden kurtulan kişilerin özgür kalmalarına rağmen bir süre sonra intihar etmeye çalıştığı bilinmektedir. Kölelerine o kadar çok işkence ederler ki, işkence gören kişiler artık acıya karşı duyarsızlaşırlar. Dünya Asilleri'nin elinden kurtulabilen köleler, uzun süre yaşadıkları travmanın etkisinden çıkamazlar. Mesela Koala ve Hancock'un "Dünya Asilleri" lafını duyduklarında bile renkleri atmaktadır. Birçok köleyi kurtaran Fisher Tiger bile, köle olarak geçirdiği günlerin etkisini üzerinden atamamış, hatta yaşadıkları yüzünden kişilik sorunları baş göstermiştir.

  Dünya Asilleri, son derece zengindir. Saint Charloss, bir çok insanın hayatında göremeyeceği bir miktar olan 500.000.000 Belly'yi sırf Keimi'nin akvaryumda piranalardan nasıl kaçtığını görebilmek için gözden çıkarmıştır. Son derece pahalı olan ve ender bulunan Şeytan Meyveleri'ni kolayca bulup, sapkın zevkleri uğruna kölelere yedirirler. Hancock ve kardeşleri bu olaya en güzel örnektir. Bu servetin kaynağı, Dünya Hükümeti'ne bağlı krallıklardan alınan Kutsal Vergi (Jap. Tenjōkin, İng. Heavenly Tribute)'dir. Bu kaynaktan gelen para o kadar önemlidir ki, Doflamingo parayı taşıyan gemiyi ele geçirdiğinde, onu koşulsuz şartsız Shichibukai yapmıştır. Her ülke, vergiden kendine düşen kotayı doldurmak zorundadır. Bunu nasıl yapacakları Dünya Asilleri'ni bağlamaz. Çoğu ülke bu vergiyi denkleştirebilmek için fakirleşmiş, birçok insan açlıktan ölmüştür.

  Dünya Asilleri'nin tüm bu eylemleri yapmalarının ve kimsenin buna ses çıkaramamasının asıl sebebi, onların ''dünyayı yaratan kişilerin soyundan" sayılmalarıdır. Bu tek gerçek, onları tüm kanunlardan ve yasaklardan muaf hale getirmiştir. Adalet kavramı üzerine kafa yormazlar ya da yaptıkları eylemlerin sonucunu düşünmezler. Zira hiçbir şekilde, hiçbir şeyden sorumlu tutulamazlar. Kid, bozuk ve saçma bir dünyanın ilk örneğinin Dünya Asilleri olduğunu söylemiştir. Dünya halklarının büyük çoğunluğu onları bir insan olarak değil, tanrı olarak görür. Yıllardır süregelen bu düşünce, Dünya Asilleri'nin de kendilerini tanrı olarak görmelerine yol açmıştır. Bu düşünceleri sayesinde korku hissetmezler. Monkey D. Luffy, Charloss'a saldırdığında Roswald, içinde bulunduğu duruma aldırış etmeden sinirden çılgına dönmüştür. Aynı şekilde Mjosgard da balıkadamların kendisine yaklaşmasına delirmiştir.

  Tüm bunlara karşın bir Dünya Asili ailesi haklarından vazgeçip, normal insanların arasında yaşamayı seçebilir. Ancak bunu yapan kişiler hain olarak görülür ve önceki haklarından sonsuza dek mahrum bırakılırlar. Doflamingo ve Rosinante, babalarının tercihi yüzünden tüm ayrıcalıklarını yitirip, normal insanlar olmuşlardır. Dünya Asilleri bu konuda oldukça hassastır. Normal insan olmayı seçen bir Dünya Asili ile aralarındaki tüm bağı koparırlar ve onu da aşağı sınıf bir insan olarak görürler. Baskı ve şiddete dayanamayan Homing, onlardan çocuklarını ve karısını Mariejois'a geri almalarını istediyse de, bu isteği reddedilmiştir. Daha sonra Doflamingo kaybettiği hakları geri alabilmek için Mariejois'a babasının kesik kafasını götürdüyse de, hain olarak damgalandığından kabul edilmemiştir.

  İnsanlar her ne kadar Dünya Asilleri'nin zalimliğinden korktukları için onların önünde diz çöküyor olsalar da, asıl korktukları şey bir Amiral'in gazabıdır. Şimdiye dek sadece Tiger ve Luffy bir Amiral'den korkmayarak Dünya Asilleri'ne karşı gelmiştir. Dünya Asilleri halk tarafından o kadar sevilmezler ki, fırsatını bulanlar onları öldürmek için bir an bile tereddüt etmezler. Örneğin Mjosgard için, kimsenin görmeyeceği bir yerde öldürülüp, ölümüne "gemi kazası" süsü verilmesi düşünülmüştür. Normalde çok iyi niyetli olan denizkızları bile, Mjosgard'ın öldürülme fikrine destek vermiştir. Ayrıcalıklarını yitirmiş bir Dünya Asili, halk için potansiyel bir hedeftir. Homing ayrıcalıklarından ve Dünya Hükümeti'nin korumasından vazgeçtiği anda, oturduğu ev yakılmış ve ailesinin peşine düşülmüştür. Dünya Asilleri onları geri kabul etmeyince, aile mecburen bir çöplükte saklanmak zorunda kalmıştır. Homing ve çocukları, uzun süre boyunca işkence görmüştür. Her ne kadar sıradan halk ve köleler onlardan nefret etse de, normal Asil statüsünde olanlar onlara hayrandır. Goa Krallığı'nda bir Dünya Asili'nin gelişi bayram havasında kutlanmıştır. Jalmack'ın, Sabo'yu öldürdüğünü görmelerine rağmen tek düşündükleri onun kızıp kızmadığı olmuştur. Doflamingo, eskiden onlardan biri olduğu için Dünya Asilleri'nden kesinlikle korkmadığını söylemiştir. Hatta daha da ileri gidip onların vergisini çalmış, yine onlardan geniş ayrıcalıklar elde etmiştir.

  Dünya Asilleri'nin dış dünyaya dair bilgileri çok azdır. Örneğin Homing, insanların Dünya Asilleri'nden nefret ettiğinden habersizdi. Hatta oğlu Doflamingo insanların onun önünde diz çökmediğini görünce oldukça şaşırmıştır. Çünkü Dünya Asili olduğu zamanlarda herkesin onun önünde diz çökmesine alışmıştır.

  Bu kadar kibirli olmalarına rağmen, arada sırada kendileri üzerinde iyi izlenim bırakan aşağı sınıf kişilere minnettarlıklarını gösterirler. Bir Dünya Asili, Otohime'nin Balıkadam Adası'ndan göç etmek için yapılan çalışmalarına destek olmuştur. Wapol'ün çok faydasını gördükleri için, ona bir krallık hediye etmişlerdir. Homing, kendisinin de normal bir insan olduğunu söylemiştir. Bu da onun kibirden uzak olduğunun bir göstergesidir. Bu görüşüne olan inancı o kadar kuvvetlidir ki, iki oğlu ve karısını alarak Mariejois'u terk etmiş ve alt insanların arasında yaşamaya gitmiştir. Ancak bu girişiminden pişman olması uzun sürmemiş, hain olarak damgalandığından Mariejois'a geri dönememiştir.

  Dünya Asilleri'nin tüm bu ayrıcalıklara, zenginliğe ve kibre rağmen, bilinen iki büyük korkusu vardır:
  1. Detayları tam açıklanmasa da, "D İradesi"nden çok korkarlar. Hatta çocuklaraanlatılan masallarda, adında D olan kişilerin onları yiyeceğinden bahsedilir.
  2. Doflamingo, Mariejois'tan canlı olarak kaçınca, elinde Dünya Asilleri'nin ulusal hazinesinin bilgisini geçirmiştir. Bu bilgiyi açıklama tehdidi ile, onlardan geniş ayrıcalıklar koparmıştır.
  Bilinen Dünya Asilleri

  [​IMG]

  Ek Bilgiler

  - Kurucu krallıklardan biri olmalarına rağmen, sadece Nefertari Ailesi'nin üyeleri Dünya Asilleri'nden sayılmamaktadır. Çünkü onlar Mariejois'a taşınmak yerine, krallıklarında kalmıştır. Bu yüzden genel Dünya Asili profilinden bir hayli uzaktırlar. Dünya Hükümeti ve Dünya Asilleri'nin gözünde nasıl bir yere sahip oldukları bilinmemektedir.
  - Her ne kadar eski de olsalar, Şeytan Meyvesi yediği bilinen sadece iki Dünya Asili vardır. Bunlardan ilki Ito Ito no Mi sahibi Doflamingo, ikincisi de Nagi Nagi no Mi'nin eski kullanıcısı olan Rosinante'dir.

  Künye

  Adları: Dünya Asilleri ya da Kutsal Ejderler
  Japonca Adları: Sekai Kizoku ya da Tenryūbito
  İngilizce Adları: World Nobles ya da Celestial Dragons
  İlk Göründükleri Bölüm: Manga 496, Anime 391
  Bağlantıları: Dünya Hükümeti
  Unvanları: Asil

  Hak Sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/World_Noble
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 16 Şub 2016
 2. Pwn Goat Sengoku

  Pwn Goat (Sengoku)
  Mesaj Sayısı 1,239
  Üyelik Tarihi25 Eyl 2010
  çeviri için teşekkürler smoker...
   
 3. Hamurabi Üye

  Hamurabi (Üye)
  Mesaj Sayısı 21
  Üyelik Tarihi12 Kas 2010
  Ellerine sağlık.Adamların köpekleri bile normal halkla aynı havayı solumuyor yahu.
   
 4. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 213
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Bunları bekliyordum eline sağlık.
   
 5. Ryuk Üye

  Ryuk (Üye)
  Mesaj Sayısı 366
  Üyelik Tarihi3 Şub 2010
  Herkesin nefret ettiği tek bir OP fanının bile sevdiğini hiç sanmadığım iğrenç bir grup. Luffy'nin yumruğu sanırım insanı en rahatlatan yumruklarından biriydi seri boyunca.

  Ellerine sağlık ^^
   
 6. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,355
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  Bayılıyorum bu karakterlere dersem küfür edipte inanmayın ^^ Nefret ederim sizler gibi bende :flaugh: teşekkürler.
   
 7. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  eline saglık smoker ;)
   
 8. Rossi Üye

  Rossi (Üye)
  Mesaj Sayısı 136
  Üyelik Tarihi21 Oca 2011
  ellerine saglık üstad
   
 9. Revillian (Üye)
  Mesaj Sayısı 43
  Üyelik Tarihi17 Tem 2009
  OP' te en nefret edilen karakterler olsa gerek. Mariejois' i merak ediyorum. Ellerine sağlık Smoker.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Burası Mariejois.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık