Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Sai

Hangisi Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    68
  • Bu anket kapanacak: .
Pacifista programı ileride Dünya Hükumeti'nin önemli bir savaş gücü olarak karşımıza çıkacak olurlarsa bile bu, görmüş olduğumuz halleriyle gerçekleşmeyecek, Sentomaru'nun Sabaody'de ipucunu verdiği üzere bir daha gözüktüklerinde versiyon yükseltmiş olacaklar. O halde bu şeyler ancak yükseltme alarak seri içinde işlevsel hale gelecek ise şu ana kadar gördüğümüz modeller ne işe yaradı? İlk göründüklerinde Kuma üzerinden anlatılan plot'a şok etkisi sağlamalarının dışında pacifista'ların herhangi bir noktada fiziksel varlıklarının kurgusal bir katkısı yoktu, Oda'nın ne 2 yıl öncesindeki Sabaody'de, ne de Marineford'da amaçladığı dramatik etkiyi yakalamak için pacifista'ların orada olmasına ihtiyacı yoktu. Yani Oda örneklerin gelişmiş versiyonlarının da olduğunu belirtmek yerine en başından pacifista'ları o güçte yapabilirdi ve sıcak çatışmaya girdiklerini göstermeyi daha ileri bir zamana atabilirdi. Bu açıdan bakınca ben pacifista konseptinin şu ana kadarki tek rolünün bir güç seviyesi ölçütü oluşturmak olduğunu görüyorum. Yani Oda, çoğu zaman bu konuda kesin çizgiler çekmese de pacifista konseptini bilinçli olarak bu şekilde kullandı. 2 yıl önce Luffy'nin G3'ünden Zoro'nun Kyutoryu'suna, Hasır Şapka Korsanları'nın her birinin o anda mevcut olan en güçlü saldırılarını kullanarak son derece zor bir şekilde yendikleri bir PX-4 ve iki yıl sonrasında Luffy, Zoro ve Sanji tarafından tek vuruşta etkisiz hale getirilen PX-5 ve PX-7, aynı özelliklere sahip aynı seriden üretimler. Oda bize bunu bu kadar kalın puntolarla kör göze parmak bir şekilde sunduğu için bana kalırsa Grand Line ve New World ayrımı çok net (Ekrem İmamoğlu sesiyle).

Bu yüzden Lucci, Moria ve Crocodile gibi karakterlerin de iki yıl önceki halleri serinin geldiği noktada güç tartışmalarının öznesi olamazlar. Unutmamak lazım, Marineford'da bir şekilde güç kazandığı veya form bulduğu söylenen Crocodile bile yine Luffy tarafından durduruluyordu. Moria için de durum farklı değildi, mevkidaşı olan Jinbe kendisini tek yumrukla ezdi geçti. Mevkileri aynı ama biri Grand Line'ı mesken edinmiş bir korsan, diğeri ise daha çok New World'de bulunuyor. Daha açık konuşayım, eğer yerlerinde saydılarsa Sai, bu üç karakteri bir arada herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla dövebilir. Yani çok çok fazla güçlenmiş olmaları gerekiyor ve ben bunun olacağına inanıyorum.

Bu karakterler seride tekrar bir role sahip olacaklarsa, ki Lucci örneğinde bunun aşikar olduğunu söyleyebiliriz, güçlenmiş olarak geri döneceklerdir. Burada mesele protagonist tarafından zaten yenilmiş, yani hikayede bir güç tehditi olma rolünü artık üzerinden çıkarmış bir karakterin ne kadar güçlenebileceği. Benim bu konudaki görüşüm ve beklentim Worst Generation süpernovaların bir üst sınır oluşturduğu yönünde. Nihayetinde seri dinamikleri içinde çaylak korsan ve Worst Generaiton kavramları önemli yer tutuyorlar, bu karakterlerin ana karakterlerin ardından gelişim hızı konusunda bir sınır oluşturduklarına inanıyorum, bir de Koby var sanırım :D. Bunun bir örneği Smoker. Smoker, Oda'nın rolünü taze tutmak istediği bir karakter, iki yıl önce seri içindeki konumu neyse iki yıl sonrasında da o, ancak görüyoruz ki iki yıl önce bu karakter süpernovaların çoğundan, belki hepsinden, daha güçlüyken aradan geçen zamanda kendini ne kadar geliştirmiş olsa da bugün onların altında kalmış durumda. Eğer kendilerine Oda tarafından tekrar rol bahşedilecekse Crocodile ve Moria'yı da en fazla burada görebiliyorum ben, Smoker'dan daha güçlü değillerdir yani.

Lucci'nin ise bu üst sınıra ulaşan bir performans göstermiş olabileceğini düşünüyorum. O kapak hikayesinin ardından Lucci ve Kaku'nun Dünya Hükumeti için çalışmaya geri dönmüş olmalarını ve Oda'nın CP-0 gibi beklenti yarattığı bir topluluk için aynı karakterleri ısıtıp önümüze sunmasını çok saçma bulmuş ve beğenmemiş olsam da Lucci şimdilik CP-0'nun en önde gelen figürü gibi duruyor, bu yüzden süpernova gücüne ulaşmış olduğunu düşünüyorum. Sai'yi ise bu seviyenin biraz altında gördüğümden cevabım Lucci olacak.

Aklıma gelmişken, asla kabullenemeyeceğim senaryo ise Lucci'nin, veya Grand Line'da karşımıza çıkan herhangi bir karakterin, bir Yonko tayfası komutanı gücünde olması olur, örneğin bir Cracker gücünde çıkarsa bu Lucci'nin timeskip dönüşündeki Luffy'den daha güçlü olduğu, yani Luffy'den daha hızlı gelişim gösterdiği anlamına gelecektir. Böyle bir şey, serinin güç ve gelişme kapsamında üzerine inşa ettiği her şeyin iskeletinin parçalanması demek. Neyse, buna pek ihtimal vermiyorum zaten.

Son düzenleme:
Sai , Bellamy'den hallice diyen mi dersin? 2 yıl önceki Lucci ile kıyaslayan mı dersin? Garip yani.

Lucci nasıl bir mantıkla bu kadar gelişecek hala soru işareti. 1-2 milyon kat güç seviyesinden bahsediyoruz burada. 20 yılda 4000 douriki olan adam yani. Küçüklüğünden beri eğitim görüyor.

Cp0, germa66'nın üst modeli olarak gösterilecekse bir altyapı oluşturulmalıydı bence. '' Dünyanın en güçlü örgütü '' diye tanımlıyor mangaka bu örgütü. Kaldıki Liderleri 2 yıl önceki g3'e bilincini kaybedecekti.

Cp0'ı görünce dili dışarı kaçan ve gözleri dışarı fırlayan Ceasar ise 2 yıl sonraki G3 Kokalı Bazukadan sonra bilincini kaybetmemişti.

Yani Ceasar Clown, 2 yıl önce gördüğümüz tüm cp9'u ve yanında pasifistaları tek başına paketleyecek bir güce sahipken zaman atlamasından sonra sıradan cp0 üyelerinin epey gerisinde bir karakter olarak gösteriliyor. Bu aşırı saçma bir durum bence.

Dediğim gibi Oda umarım altyapıyı hazırlamıştır, sağlam bir altyapı olsun, yoksa sadece eğitimle bu seviyelere gelmesi saçma. 2 yıl önce Luffy'i her gördüğü yerde paketleyen Smoker'ın bile gelişimi ortada çünkü.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık