Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] CP-0 Aegis'in Gücü

'One Piece Manga Genel' forumunda kadir †. tarafından 28 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Tutar mi ?

 1. Bi ihtimal olabilir

  68.5%
 2. Olmaz başka bişey çikar

  31.5%
 1. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  [​IMG]

  Biliyorsunuz beyler bayanlar Cp-0 manga'nın 705.sayısında ortaya çıkan istihbarat grubudur.

  Cipher Pol'un temeli CIA veya MI6 olarak Gizli İstihbarat servislerinin kullandığına benzer bir şekilde 1-8 8 gibi numaralara dayanıyor. Sadece nadir durumlarda ortaya çıkan gizli bir örgüt.

  Timeskipten sonra ortaya çıkan bu grubun isminde bi farklilik var. Cipher Pol 0 -AEGIS deniyor.Diğer gruplarin kadrolarına tanımlanan kurallara uymuyorlar. CP9 dan çok daha büyük bir grup ve öncelikleri gizlilik. Bağımsızlar ve denizcilerin diğer organları üzerinde herhangi bir otorite eksikliği ortaya çıktığında beliriyorlar.


  İlk Görünüm

  [​IMG]

  Doflamingo, Shichibukailik yetkisisinden vazgeçtiğinde halka bilgi vermek için Dresrosada gozukmuslerdir.Küresel meselelerde yer alarak dünya düzenini,Kutsal Ejderlerin çıkarlarını korumak için güçlerini kullanırlar.


  Peki Aegis Nedir ?


  [​IMG]

  Athena ile Zeus'un kalkanlarında kullandıkları, Gorgon başı şeklindeki, olağanüstü bir koruma gücüne sahip nazarlığa Gorgoneion, bu nazarlıkla donatılmış zırh veya kalkanlara da Aegis adı verilir.

  Athena'nın göğsüne takılı bir plaka biçiminde betimlenen, yılanlar ve gorgonlabezeli bir obje. Homeros, Aegis'i kenarı yılanlarla çevrili, kaba tüylü bir göğüs zırhı olarak tanımlamış, Athena'nın keçi derisinden yapılma süslü kalkanıysa, Medusa'nın ürkütücü başıyla süslenmiştir. Daha sonraları Athena bu kalkanı Zeus'a hediye etmiştir. Zeus bunun başta medusa olduğuna inanmamış ancak sonradan öğrendiğinde inanmış. Bir gün Perseus Medusa'nın başını kestiğinde onu Athena'ya armağan etmiştir.Athena'da bu başla Medusa başı kesilse de tekrar gözleri ile taşa çevirebilir.Kalkanını süslemiştir. Ama sonra Zeus ile arası açılmışır ve kalkanını ona hediye etmiştir.


  Bildiğimiz CP Teknikleri

  Rokushiki gibi aşırı güçlü bi dövüş tarzına sahip Cp0 üyelerinin büyük olasılıkla Polat Alemdar tarzı çok yüksek Kenbunshoku ve Busoshoku Hakiye sahip çıkacağını düşünüyorum.

  Haki ve Rokushiki
  Busoshoku Haki
  Kenbunshoku Haki
  Rokugan
  Kamie
  Geppo
  Soru
  Tekkai
  Rankyaku
  Shigan

  Sonuç Olarak

  Eiiciro Oda bu üçlü'nün gruba bi nevi Yunan mitolojisindeki en üstün zırhın Athena'nın kalkanı'nın ismini vermiş

  [​IMG]

  Tanrılar ve doğal düşmanı tabirini Rosinante'den duymuştuk.Cp-0 Aegis da bu tanrıların yani Kutsal Ejderlerin kalkanı olacaktır.

  Yetki olarak Sengoku ve Akainudan yukarda Kutsal Ejderlere bağlı çıkacaklar.Bu 3'lünün meyve güçlerinin de grubun kod adı Aegis ile bağlantili olarak Yunan mitolojisinden verilecegini dusunuyorum.Bisey görmedigimiz için ucu açık bi tahmin olarak kalıyor.

  Temsili Bi İki Mitolojik Meyve

  Mitolojik Zoan - Hebi Hebi no Mi Modeli: Basilisk

  [​IMG]

  Basilisk Avrupa hikâyelerinde adı geçen bakışlarıyla öldürebilen ya da taşlaştırabilen efsanevi bir canavardır. Binlerce yıl yaşayabilen bir ejderha veya dev yılandır. Zehirli dişleriyle öldürür. Bakışlarıyla da öldürebilmesi efsanedir. Basilisk kelimesinin aslı Yunanca küçük kral demek olan βασιλίσκος basiliskos dur. Latincesi Basiliscus'tur. Hancock'un Mero Mero Meyvesinin hem Zoan hem de çok daha güçlü versiyonu olacağını düşünüyorum.

  Mitolojik Zoan-Neko Neko Modeli-Chimera

  Yunan mitolojisinde tek bir vücutta çeşitli canlılarınkimi uzuvlarına sahip, ağzından ateş püskürten yaratık. Genellikle yaratığın bir başıaslan, bir başı keçi, gövdesi aslan ve kuyruğu yılan olarak tasvir edilir.

  [​IMG]


  Diger Meyve İhtimalleri

  Pegasus
  Scylla
  Typhon
  Nemean
  Siren

  Bu 3lü de Yunan mitlerine ait meyve çıkarsa şukumu isterim. :D
   
 2. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,426
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Gideri var. :good:
   
 3. kör topal hehühüğ

  kör topal (hehühüğ)
  Mesaj Sayısı 1,407
  Üyelik Tarihi28 Tem 2015
  Gideri var ama düşük bir ihtimal. Olursa güzel olur mitleri severim özellikle iskandinav mitlerini.
   
 4. playhunter_43 Luffy is on holiday!

  playhunter_43 (Luffy is on holiday!)
  Mesaj Sayısı 859
  Üyelik Tarihi19 Tem 2010
  Bunlardan CP9 gibi altı still ve hayvandırlar. (meyveyi kastediyorum) + buna ek haki vardır.
   
 5. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,453
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Kalkan muhabbetinin doğru olması olası fakat meyveler olmaz. Mangaka zaten bir şeyin tamamını uygulamıyor.
   
 6. Kehribar Üye

  Kehribar (Üye)
  Mesaj Sayısı 783
  Üyelik Tarihi12 Ağu 2012
  @kadir t. Kardeş teorilerini ilgiyle takip ediyorum. Arada kaçırdığım konuların olabilir, bana komple link atarmısın bu diğer Big mom teorilerin olsun diğerleri olsun, takibe alayım hepsini. Rezervasyon yapamadım.
   
 7. arcadia Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan

  arcadia (Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan)
  Mesaj Sayısı 2,452
  Üyelik Tarihi6 Ara 2014
  Hancock konusu can sıkıcı. Hem bakışlarıyla etkileyebilen hem taşa çevirebilen biri. Fakat kadınlara ilgi duymayan kişilerde etkisi olmuyordu. Meyvenin gücü burada kısılmış. Ama sonuç olarak seride böyle bir güç var ve üzerine benzeri çıkması hoş durmaz gibime geliyor. Bir de gorgon kelimesini Hancock da kullanıyordu. Acaba bir ilgisi olabilir mi. Yani Hancock bizzat gorgonun korkutuculuğunu hissetmiş ve bunu korkutmaya yetecek bir güç olarak halka yansıtmış olabilir.
   
 8. ch3rl0b11n kishishishishi

  ch3rl0b11n (kishishishishi)
  Mesaj Sayısı 7,115
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Bu grubun doğrudan Kutsal ejderlere bağlı olduğu açıklandı diye biliyorum. Law Doffy'e söylüyordu, onları kullanmak için kutsal ejder olmak lazım diye. Tabi Doffy de epey imtiyazlı bir shichibukai idi ve bir şekilde kullandı bunları.


  Aegis'i doğru yere bağlamışsın, gerçekten de kutsal ejderlerin kalkanı bunlar. Kutsalların bir diğer kalkanları da amiraller. Bu herifler kendilerini tanrı olarak görüyor ve doğal olarak her şeyin en iyisini kendilerine ayırıyorlar. Aegis de bu bağlamda oldukça etkili bir kurum olacaktır. Tabi ki amiral seviyesi çıkacaklar demiyorum, o her yiğidin harcı değil, ama amiralleri de kolayca aratmayacak adamlar olabilir bu birimde. En azından en güçlüleri.

  Meyveleri de mitolojik olabilir, beklerim. Kutsalların sınırsız imkanı var ne de olsa ve ellerinde Vegapunk gibi meyvelerin sırrını bilen biri var. Kendilerini korumak için adamlarına en acayip meyveleri de yedirebilirler.


  Güzel incelemeydi eline sağlık.
   
 9. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Kadir bir açıldın pir açıldın, ellerine sağlık.:D
   
 10. 13th_warrıor Monkey D. Dragon

  13th_warrıor (Monkey D. Dragon)
  Mesaj Sayısı 58
  Üyelik Tarihi22 Ara 2015
  Basilisk çıksa bile taşlaştıran bir etkisinin olacağını sanmıyorum.Ölümcül zehri olan bir yılan olursa da Luffy zaten zehre bağışıklık kazanmış durumda etki eder mi ? Bir şey diyemem. Keşke Pegasus, Scylla, Typhon, Nemean, Siren bunları da açıklasa idin keşke. :) ( ne gibi yetenekleri var falan kısa kısa :) )
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık