Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Rosinante ve Doflamingo'nun Saklı Geçmişi

• Konbuyu başlatan lotuspera
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teori sonucda heyseyin tam olarak rayına oturması zor olabilir.
Ama dikkatimi çeken kısım Dofynin Kendini üstün ırk olarak görmesinden sonra Yanına 3. Corozan olarak Lawı alması mantıksız geldi.
Sonuçda adam kölelerden tiksiniyor. Burada bir tezatlık oluşuyor. Tahminim sanılanın aksine Law köle değil Soylu bir kana sahip.
Adamlar zaten Law'ı kara kaşı kara gözü için değil sahip olduğu Ope Ope yeteneği için istiyor. Bir de Trebol'ün ayak bileklerinde tutsaklarda ki gibi zincirler var. Dediğin kadar basit olduğunu zannetmiyorum.

Ellerine sağlık Law'ın olayını iyi aktarmışsın bence. Nerde doğduğu çok önemli değil dediğin gibi her türlü köle diye oraya getirilebilir ve bunu kıyafetlerle önümüze sunman da fikrini pekiştiriyor.
Lakin bencede her iki foto da Dof, arkadaşın dediği gibi bi kronoloji var önce sarayda temiz, inek yalamış saçları devamında saraydan ayrıldıktan sonra pasaklı velet. Bilemiyorum şahsen ilk görselde de bana psiko havası verdi velet. gülerek bi mutlulukla; kölelerimiz nerde? Diyorsa bi çocuk, bu sorunlu olduğunu gösterir:D

Merhabalar biraz geç cevap verebildim kusura bakmayın.

Öncelikle burda "Where are the slaves" cümlesi tam olarak çevrildiğinde kölelerimiz nerde değil köleler nerede şeklinde bir anlam çıkıyor yani şöyle bir şey ifade edilmiyor "Where are our slaves" bir sahiplik belirtisi yok bunu ancak bir önceki cümleden anlayabiliriz.Yani bir önceki cümlede sahip olduğu birşeyi ifade etse bu yorumu yapabilirz ama zaten flashback böyle başlıyor.Ayrıca kölelerimiz nerde diyorsa ardından neden hadi onları satın alalım desinki yani kendi sahip olduğu köleyi neden satın alsın? Bu yüzden yanıldığınızı düşünüyorum.

Düşünce farklılığı konusuna açıklık getirmek gerekirse;Corazan olduğunu idda ettiğim ilk paneldeki kişi köleleri azad edip serbest bırakmak için böyle bir cümle kurduğunu iddaa ediyorum onları satın alıp serbest bırakmak istiyor.Diğer panelde konuşan kişi ise idda ettiğiniz gibi köleleri öldürmek istemiyor "common person" sıradan birinin arkasından konuştuğunu dile getiriyor.Kutsal ejderlerden biri için nasıl böyle konuşmaya cüret edebileceğini getiriyor işte bu iki farklı düşünce ve fiziksel özelliklerin ayrı olduğuna dikkat edersek bence panellerde iki farklı karakter var.Biri Corozon biri Doflamingo

White city olayına gelince evet White city Law'un Yetiştiği yer ama Tequila Wolfta heryerden kölelerin bulunma olasılığı yüksek burda en saglam delil Law'un tayfasının kıyafetlerinin Tequila wolfta esir olanlarla aynı olması ayrıca Law'un da Köle azad etmesi Corazan'ın köle azad etmesi ve ikisi arasındaki derin ilişki.
Oradaki "The" lafı, kölelerin aitliğini belirtmek için yeterli bana göre. Ayrıca ikinci cümlede "Some" kelimesi var, bu da dediğin gibi "Onları alalım" değil, "Gidip köle alalım" anlamına geliyor. İkisi arasında fark var. Orada etrafında köle göremeyince, "Kölelerimiz nerede?" diye soruyor, ardından yenilerini almak istediğini söylüyor.

Bu kısım kişisel görüşe kalıyor. Ancak yukarılarda söylendiği gibi ben orada Doflamingo'nun üç farklı dönemdeki tepkilerini görüyorum.

Benim sorduğum şey, White City denen yerin Tequila Wolf'te olduğunu nereden bildiğimiz? Yani sen teorinde ; "Law’un Doflamingo ile karşılaştığı White City de büyüdüm hepsini öldürmek istiyorum diyerek bahssettiği yerin Tequila Wolf(Tayfanın Sabaody’de Kuma tarafından dağıtıldığında Robin’in gönderildiği yer)olduğunu biliyoruz" demişsin. İşte ben de bunu nereden bildiğini soruyorum sana.

Law ne zaman köle kurtardı? Jean Bart'ı kurtaran kişi ya Rayleigh ya da Franky

Rayleigh buradan çıkmıştı. Jean Bart oradaysa, bu şekilde çıkmıştır.

Burada da Franky, kölelere anahtarı atıyor. Law bu sırada üst sıralarda oturuyor.

Law, Jean Bart'ı gördüğünde adam zaten serbestmiş ve Denizciler'le savaşıyormuş. Law onun ünlü bir korsan olduğunu bildiğinden, tayfasına davet ediyor.

3 resimin de doflamingoya ait olduğunu düşünüyorum bende.Doflamingonun babasını kafasını kesip kutsal ejderlere götürmesi,rahatlık ve başkalarına karşı üst olma amacı içerdiğini gösteriyor.Babasına kızma nedeni zaten kutsal ejderliği bırakması.
O yüzden de babasına köleler nerede diye sorması çok absürd değil.
Geri kalanı iyi olmuş teorinin.Eline sağlık.

Jean Bart hiç içeri girmediki Kurtaran Ray-san veya Franky olsun.
Herkes toplanıp saldırmaya hazırlanırken binanın önünde oturuyor.
Lufy Law Kid dışarı çıktıgında halen adam kenarda oturuyor.
Burada da Law Oturduğu yere doğru yöneliyor.
Kurtaran Law denecek kadar delil var.
Doğrudur. Benim hatam. Law orada "Teşekkürün yarısını Hasır Şapka hak ediyor" dediğinden, onu da içeride sanıyordum.

Mantıklı geldi bana fakat tek bir şey kafamı kurcalıyor . Orada Doflamingo kendi hakkında geçmişini anlatırken(anlatılırken) neden Corazan gösterilsin ? Yoksa gayet mantıklı buluyorum .Bizimle paylaştığın için teşekkürler , devamını beklerim bro.

Onun Corazone olduğunu düşünmüyorum. O iki resim iki ayrı zamanı temsil ediyor. Tenryubito iken ve Tenryubitoluktan sonrası. Saç şekilleri de bu sebeple farklı. Ki sözler de doğruluyor bunu. Bunun dışında teori çok sağlam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık