Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Rosinante ve Doflamingo'nun Saklı Geçmişi

• Konbuyu başlatan lotuspera
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm yorumu konusunda bende bu konu ilgili birkaç kelam etmiştim.
;

1. Henüz Mariejois'dayken.
2. Mariejois'den henüz ayrılmışken.
3. Mariejois'den ayrıldıktan sonra.

Doflamingo harbiden pure evil .

Corazon
Yorumda da açık şekilde belirttiğim üzere ardı ardına 3 resimdeki kişinin de kronolojik sıraya bağlı olarak Doflamingo olduğunu düşünüyorum. Corozon'ı ise annesinin cenazesinin örtüsüne dayanmış ağlar vaziyette görebilirsiniz.(Mavi daire içine almıştım.)

Saç olgusu hakkında ise, Doflamingo'nun Mariejois bulunduğu zaman ile ayrıldığı zaman arasında süre farkı olduğu için bu esnada saçının uzadığını düşünüyorum.

Teorilerde boşluk olabilir gayet doğal. Adamın üzerine kabus gibi çöklmesin yani bu yüzden adam gibi teoriler gelmiyor milletin şevkini kırmayın lütfen. Saçma sapan vs konuları anketler tartışmaktansa bunları okumak daha güzel ve eğlenceli.

Teorilerde boşluk olabilir gayet doğal. Adamın üzerine kabus gibi çöklmesin yani bu yüzden adam gibi teoriler gelmiyor milletin şevkini kırmayın lütfen. Saçma sapan vs konuları anketler tartışmaktansa bunları okumak daha güzel ve eğlenceli.
Adamın üzerinekabus gibi çökmekle ne alakası var? Arkadaş bir teori oluşturmuş, ben de kafama takılan noktaların aydınlatılmasını istiyorum.

Adamın üzerinekabus gibi çökmekle ne alakası var? Arkadaş bir teori oluşturmuş, ben de kafama takılan noktaların aydınlatılmasını istiyorum.
O boşlukları daha rahat doldurabileceğine inanıyorum. Yanlış anladığı kısımlar olabilir, sen doğrusuna göre yorumlayabilirsin. Kısaca bilgilendirici değilde şevkini kırmaya yönelik bastırıyorsun şuan. Belkide şuan ben yanlış anlıyorum ama sonuç olarak konunun merkezinden uzaklaşıyor yorumlar.

lotuspera

Merhabalar biraz geç cevap verebildim kusura bakmayın.

Öncelikle burda "Where are the slaves" cümlesi tam olarak çevrildiğinde kölelerimiz nerde değil köleler nerede şeklinde bir anlam çıkıyor yani şöyle bir şey ifade edilmiyor "Where are our slaves" bir sahiplik belirtisi yok bunu ancak bir önceki cümleden anlayabiliriz.Yani bir önceki cümlede sahip olduğu birşeyi ifade etse bu yorumu yapabilirz ama zaten flashback böyle başlıyor.Ayrıca kölelerimiz nerde diyorsa ardından neden hadi onları satın alalım desinki yani kendi sahip olduğu köleyi neden satın alsın? Bu yüzden yanıldığınızı düşünüyorum.

Düşünce farklılığı konusuna açıklık getirmek gerekirse;Corazan olduğunu idda ettiğim ilk paneldeki kişi köleleri azad edip serbest bırakmak için böyle bir cümle kurduğunu iddaa ediyorum onları satın alıp serbest bırakmak istiyor.Diğer panelde konuşan kişi ise idda ettiğiniz gibi köleleri öldürmek istemiyor "common person" sıradan birinin arkasından konuştuğunu dile getiriyor.Kutsal ejderlerden biri için nasıl böyle konuşmaya cüret edebileceğini getiriyor işte bu iki farklı düşünce ve fiziksel özelliklerin ayrı olduğuna dikkat edersek bence panellerde iki farklı karakter var.Biri Corozon biri Doflamingo

White city olayına gelince evet White city Law'un Yetiştiği yer ama Tequila Wolfta heryerden kölelerin bulunma olasılığı yüksek burda en saglam delil Law'un tayfasının kıyafetlerinin Tequila wolfta esir olanlarla aynı olması ayrıca Law'un da Köle azad etmesi Corazan'ın köle azad etmesi ve ikisi arasındaki derin ilişki.

Teori güzel. Ama ben yinede Dof'un flashbackindeki iki çocuğunda Dof olduğunu düşünüyorum yani o panellerdekilerin biri Dof diğeride Corazon değil ikiside Dof. O panellerin "Köleler nerede? Hadi gidip alalım" ifadesinin geçtiği kısım Dof ve ailesinin kutsal ejderlikten yeni ayrıldığı zaman. Bir yanındaki "Aşağılık insanlar benimle, bir kutsal ejderle konuştu. Silahını verde onları öldüreyim" konuşmasının geçtiği kısımda ise üzerinden biraz daha zaman geçmiş saçı başı dağıtmış pis bir Dof var.

Teori güzel. Ama ben yinede Dof'un flashbackindeki iki çocuğunda Dof olduğunu düşünüyorum yani o panellerdekilerin biri Dof diğeride Corazon değil ikiside Dof. O panellerin "Köleler nerede? Hadi gidip alalım" ifadesinin geçtiği kısım Dof ve ailesinin kutsal ejderlikten yeni ayrıldığı zaman. Bir yanındaki "Aşağılık insanlar benimle, bir kutsal ejderle konuştu. Silahını verde onları öldüreyim" konuşmasının geçtiği kısımda ise üzerinden biraz daha zaman geçmiş saçı başı dağıtmış pis bir Dof var.

+1

Yanlız, Law eğer TW taki bir köleyse, Dof sadece kendine acıyor demektir. İnsanlar neler neler yaşıyor lan.

Ayrıca, teorin bunun dışında benim de kafama yattı. Emeğin için saol. :D

lotuspera

Buda olası bir durum Oda'nın bizi nasıl şaşırtacağı belli olmaz evet panellerdeki kişiler belkide Doflamingo çıkacak kim bilir. Doflamingo'nun geçmişine ilişkin birkaç yeni fikrim daha var onları da akşam yazıcam ;)

Teori sonucda heyseyin tam olarak rayına oturması zor olabilir.
Ama dikkatimi çeken kısım Dofynin Kendini üstün ırk olarak görmesinden sonra Yanına 3. Corozan olarak Lawı alması mantıksız geldi.
Sonuçda adam kölelerden tiksiniyor. Burada bir tezatlık oluşuyor. Tahminim sanılanın aksine Law köle değil Soylu bir kana sahip.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık