Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Rosinante ve Doflamingo'nun Saklı Geçmişi

• Konbuyu başlatan lotuspera
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lotuspera

Corozan ve Doflamingo (Birinci bölüm)

Manganın geçtiğimiz hafta yayınlanan 760.bölümünde süpriz bir ayrıntı vardı belki çoğu kişi bu ayrıntıyı fark etti ve birçok kişi ise tam olarak göremedi. Doflamingo’nun geçmişine ilşkin yayınlanan flashbackte Corazan aslında resmi olarak görüldü.
Dikkatle incelediyseniz iki panelde farklı iki kişinin olduğunu ve ikisininde isteklerinin farklı olduğunu anlamışsınızdır.Sağ panelde yer alan Corazan.Hemen solunda yer alan ise Doflamingo detaylara bakarsanız saçlarının farklı olduğunu görebilirsiniz.Birisi düz saçlı ve diğeri ise daha dik bir saç yapısına ve alına sahip.

Corazan’ın Law’ın hayatını kurtardığını ve dahası kardeşi Doflamingo tarafından öldürüldüğü biliyoruz.Bu panel de(Baba Köleler nerde hadi Onları satın alalım) söyleminin altında yatan nedeni bilmiyoruz ama bunun için ve Don Quixote ailesinin geçmişi için bir varsayımda bulunursak belki daha iyi anlayabiliriz.
Doflamingo’nun Babası Soylu Biri olmasına rağmen aynı Soylu bir aile üyesi olan Sabo gibi olan bitenlerden iğreniyordu aynı zamanda varlıklı ve soylu bir aile üyesiydiler.Doflamingo’nun 8 yaşındayken cenneti de cehennemi de yaşadım sözleri aslında bunun bir kanıtı.

Doflamingonun Babasının Köleleri satın alıp onları serbest bıraktığını düşünüyorum ve bunları gizlice yapıyordu Oğullarından Corazan babasını bu anlamda destekliyor ama Doflamingo ise aksine bir soylu olmanın getirdiği o tüm hakları bencilce kullanmaya özeniyordu. Kölelere iyi davranan onları serbest bırakan Don Quixote ailesi diğer soylular tarafından hoş görülmediği için yada diğer bir olasılık ise Doflamingo’nun babası artık soylularla yaşamaya dayanamadığı için tüm ailesini alarak normal, sıradan ,fakir bir hayat yaşamayı tercih etti. Mariejois’u terkettiklerini kesinlikle söyleyebiliriz çünkü Doflamingo babasını öldürdükten sonra Mariejois’e döndüğünü, babasının kellesini soylulara takdim ettiğini fakat onlar tarafından reddedildiğini ve hainler ailesi olarak adlandırıldıklarını söylüyor.Burdan da anlaşılacağı gibi Doflamingo’nun babası ailesini alarak Mariejois’u terketmiş hainler olarak adlandırılmıştı .Bunun arkasında yatan sebepte büyük bir olasılıkla bahsettiğimiz şeylerdi. Doflamingonun babası Köleleri serbest bırakan, herkesin eşit olduğunu düşünen sınıf ayrımına ve bu iğrençliklere katlanamayan birisiydi.Ayrıca karısı yaşadıkları zor şartlar ve sefalatten belkide bilmediğimiz çok başka bir sebepten hayatını kaybetti dikkat ederseniz son panelde küçük Corazanın annesinin yatağında ona sarıldığını Abisi Doflamingonun babası ile beklediğini görebilirsiniz.

Corazan ve Law arasındaki bağlantıya gelirsek manganın daha önceki bölümlerinden yola çıkıp üretilen bazı teorilerle ilgili parçaları birleştirdiğimizde çok anlamlı hala geliyor.Eminin çoğunuz Law’un geçmişiyle ilgili üretilen Teorileri okumuşsunuzdur son çıkan bu bölümle bu fikirleri birleştirdiğimde gerçekten Corazan ve Law arasındaki bağ daha anlamlı gelmeye başladı belki de yanılıyorumdur karar sizin.

Şimdi bildiğiniz gibi Law’un Doflamingo ile karşılaştığı White City de büyüdüm hepsini öldürmek istiyorum diyerek bahssettiği yerin Tequila Wolf(Tayfanın Sabaody’de Kuma tarafından dağıtıldığında Robin’in gönderildiği yer)olduğunu biliyoruz Law’un orda bir köle olduğu üzerine ilişkin bu teoriler açıklandı ama nedeni hiç konuşulmadı.Law’un burda hepsini öldürmek istiyorum diye bahsettiği aslında Doflamingo’nunda ortak düşmanı olan Tenryuubito yani soylulardı.Çünkü Doflamingo babasını öldürüp soylulara sunmuş olsa bile onların gözüne girememiş Mariejoes’tan kovulmuş onlara kin gütmüştü ve Law soylular tarafından köle edilip bir köprü inşatı için çalışanlarla beraber aynı yerde köle olarak hayatını sürdürüyordu.Küçük bir ayrıntı da Doflamingo kuş kafesini yaptığında bana bunu yaptırmak zorunda bırakıcaksın dediğinde aslında Law’un bunu daha önceden gördüğünü de anlıyoruz burda asıl soru acaba law bunu Tequila wolfta mı yoksa Corazan öldürülürken mi gördü?

Her ikiside kuvvetli bir ihtimal ama bence Law bunu Tequila Wolf’da gördü çünkü Doflamingo O zamanlar Dünya Hükümeti ile Şu anki pozisyonunda olduğu kadar sağlam bir ilişkisi içerisinde değildi.Şuan bir günde gazetelerdeki haberleri değiştirebilecek kadar sağlam bağlantılara sahip.Kuş kafesi ile tüm herkesi birbirine öldürtüp onları cezalandırmış oldu bunu yaptığında onu suçlayabilecek pek bir delilde ortada kalmıyor aslında.
(White City de yetiştim hepsini yoketmek istiryorum)

Gelelim Corazan ile Law’un arasındaki ilişkiye Küçük Corozan ,köleleri serbest bırakan babasını örnek alan ve onları anlayan biriydi.Law’un da bir köle oluşu küçük yaşta bunca acıyı yaşamış olmasından etkilendiği için onu gözetimine aldı ve acılarını unutması için onu yetiştirdi.Bu Law’un Kişiliğine de işlemiş bir düşünce yapısı oldu hatırlarsanız sabaody archipelago’da eski bir kaptan olan Jean Bartı Kölelikten azad edip tayfasına kattı.Tayfasının giydiği kıyafetlerin Tequila wolf’ta çalışan kölelerle benzerlik gösterdiğini de unutmayalım.

(Law’un Tayfasının giydiği Kıyafetler ve Robin’in Tequila Wolfta esirken giydiği kıyafetler)

Hızlı okumaktan resimdeki 2 çocuğu da Dof sanıyordum. Teorini sağlam buldum, çıkma olasılığı yüksek gibi gözüküyor.

Çok sağlam teori. Resimdeki ayrıntıyı sen deyince fark ettim. Nasıl okuyorsam artık :D
Aslında biraz oturup düşününce Dof olmadığının anlaşılması lazım, adamın alnı çocukluktan beri hiç değişmemiş. Hep damarlar patlama noktasında. :hhh:
Sağ resimde ki daha bir çocuk görünümlü. Dof'a yakışmazdı öylesi. :ehe:

Bu arada teorini tuttum, güzel yazmışsın.
Narutobase'de de bundan bahseden bir teori var.

http://narutobase.net/forums/showthread.php?t=549125

İstekleri farklı demişsin; Biri köle satın almak isterken, diğeri sırf kendisiyle konuştuğu için normal insanları öldürmek istiyor. İkisi arasında nasıl bir fark var tam olara?

Şimdi teorinin kalanını okudum. Law, Kuzey Mavi'de doğmuş birisi. Bahsettiğin Tequila Wolf kasabası Doğu Mavi'de yer alan bir yer. White City'nin, Tequila Wolf olduğu nerede geçiyor tam olarak? Aydınlatırsan sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık