Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Coiling Dragon - Tanıtım [light Novel]

'Novel-Light Novel' forumunda Count Alucard tarafından 15 May 2015 tarihinde açılan konu

 1. Count Alucard (detnrlr)
  Mesaj Sayısı 3,357
  Üyelik Tarihi8 Tem 2014
  Forumda pek light novel alışkanlığının olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden severek okuduğum bir noveli sizin de tanımanızı sağlamayı amaçlıyorum. Bu benim ilk konum sayılır hatalarımı maruz görün lütfen.


  [​IMG]

  Novelin adı Coiling Dragon. Büyülü yaratıkların yaşadığı ve gücün her şey olduğu fantastik bir evrendeki Yulan Kıtası'nda geçiyor.

  Yulan kıtası güçlü imparatorlukların yıkılıp yenilerinin kurulduğu savaşlarla dolu bir yerdir. Azizlerse artık zirveye ulaşmış kılıç veya büyü kullanan dövüşçüler olarak geçiyor. Neredeyse ölümsüz olan bu varlıkların sahip olduğu güç devasa bir orduyu yok edecek büyüklükteydi. Ve bu tam da Yulan Kıtasının durumuna uygun bir şeydi aslında. Bu kıtada güçlü biri krallardan bile lüks yaşarken zayıf bir gün hatta bir saat bile fazla yaşamak için çırpınırdı.

  Hikayenin ana kahramanı Linley de bu dünyada yaşıyordu. Kıtada ufacık bir şehir olan Wushan'da büyümüştü ve antik Baruch klanının kalan üç üyesinden biriydi. Bir zamanlar dünyadaki en güçlü klanlar arasında yer alırken, bu antik klan şu an yok olmanın eşiğindeydi. Maddi açıdan dibe vuran klan o kadar kötü durumdaydı ki geçimlerini sağlamak için atalarının yadigarı kılıcı bile elden çıkarmışlardı. Babasının dileğini yerine getirmeye yemin eden Linley, güçlenip kılıcı almak için çok çalışacaktı. Ve hayatı sırasında güçlü dostluklar kurup, çok daha güçlü düşmanlarla karşılaşacaktı.

  Belki de Linley, kendi efsanesini yazıp klanını o eski haşmetli günlerine geri döndürecekti.  Novel konusu itibariyle ilgimi çektiği için başlamıştım. Şu an Çince olarak hikaye bitmiş durumda. (21 kitap/800 Bölüm) İngilizce çevirisi şu an 14. kitapta ve Türkçe'ye çeviren arkadaş kısa zamanda 5.kitaba kadar çevirdi. Her gün bir bölüm atmaya çalışıyor. Bazı günler iki bölüm çıkardığı da oluyor.

  Okumak isteyen olursa Türkçe çevirisinin bulunduğu site: http://www.lightnoveltr.com/

  İngilizcesi çevirisinin yapıldığı site: http://www.wuxiaworld.com/

  Novel hakkındaki kısa görüşüm. Kesinlikle ve kesinlikle spoiler içerir.


  Seri hikaye olarak gayet hoş ilerliyor ama bence tek sıkıntı ana karakterin kusursuz olması. Çocuk hem üstün bir savaşçı hem de dahi denilen bir büyücü. Üstüne dahi olarak görülen bir heykeltraş. Seride görünen tek bir rakibi var. Ama onu da geçmek üzere hatta geçmiş de denebilir. İngilizcesini okuyan ve çeviren arkadaş değişeceğini söylüyor ama bakalım.
   
 2. mustifa89 (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi8 Nis 2009
  Çok güzel seri herkeze tavsiye ederim ingilizce günceldeyim ve değişiyor o dediğin
   
 3. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,995
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  Popüler novellerin çoğuna bakmışımdır bunu ilk kez görüyorum, Haftasonu aradan çıkarırım artık :)
   
 4. akala Üye

  akala (Üye)
  Mesaj Sayısı 32
  Üyelik Tarihi18 Nis 2009
  spoilere bakarak sana söylüyorum tek rakip olarak gördüğün ona hayranlık duymaktan öteye gitmeyecek biri ve gerçek rakibi olarak cilt 19 gibi ortaya çıkıyor
   
 5. mustifa89 (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi8 Nis 2009
  cilt 19'a nerden baktın güncel cilt 15-16 da değilmi
   
 6. THR Üye

  THR (Üye)
  Mesaj Sayısı 246
  Üyelik Tarihi16 Oca 2012
  Bu novellarda da heykeltraşlık favori meslek sanırım. Geçenlerde LMS okumuştum onda da başrol kahramanı ve hikayesi heykeltraşçılık üzerine :D
   
 7. Count Alucard (detnrlr)
  Mesaj Sayısı 3,357
  Üyelik Tarihi8 Tem 2014
  Aynen genel olarak oyma sanatına takıntılılar sanırım. :D
   
 8. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,995
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  Lms'deki heykeltraş olayı örnek olmuş diyebiliriz, Heykele can verme,elementlerden heykel yapma,doğal afetler yapmaya kadar yürütmüş ki seri içinde Weed'den sonra bir sürü heykeltraş çıksa da piyasaya hiçbirinin sınıfı ''legendary'' değil :D
   
 9. Count Alucard (detnrlr)
  Mesaj Sayısı 3,357
  Üyelik Tarihi8 Tem 2014
  O kadar okumadım. O seriyi de Türkçe takip ediyorum. Spoiler verme lütfen. :D
   
 10. alone&man (Üye)
  Mesaj Sayısı 152
  Üyelik Tarihi21 Eyl 2011
  Sen daha çok başlardaymışın :D Dixe(galiba adı buydu) Linley'nin dengi değil bi kere okudukça öğrenceksin.Okul bi bitsin o zaman daha severek okursun, seri ondan sonra güzelleşiyor.Şuan ing. günceldeyim bi anlatsam azın açık kalır :D Ben nasıl Dixe ile Lİnley'i karşılaştırmışım dersin.
  Tam hatırlamıyorum ama 7. veya 8. kitapran sonra olaylar daha da eğlenceli oluyor.Herkese tavsiye ederim çok eğlenceli bir seri:good:İng. çevirmeni haftaiçi 2 bölüm, haftasonları 3 bölüm veriyor.Bekleme sıkıntısı yok yani :D

  Not:Hafttaiçi hergün 2 bölüm haftasonu hergün 3 bölüm yani haftada toplam 16 bölüm:D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık