Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Charlotte Perospero

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 4 May 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  41 oy
  51.9%
 2. Sevmem.

  38 oy
  48.1%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 19,185
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Charlotte Perospero
  (Shārotto Perosuperō), Charlotte Ailesi'nin en büyük çocuğu ve Koca Ana Korsanları'nın bir üyesidir. Totto Land'ın Şeker Adası'nı yöneten Şeker Şansölyesi olarak görev yapar.

  Perospero yaptıklarından dolayı Tüm Kek Adası Arkı'nın baş kötü karakterlerinden biridir.

  Görünümü

  Perospero son derece uzun boylu ve zayıf bir adamdır. Kahverengi gözleri, sivri bir burnu ve çok uzun bir dili vardır. Genelde gülümseyen bir yüz ifadesine sahiptir. Sadece tehdit edildiği zaman korkmuş bir ifade sergiler.

  Uzun ve sarı renkte bir palto giyer. Paltonun yakası boynunu tamamen kapatır. Paltonun düğmeleri büyüktür ve paketlenmiş şekerlere benzer, etekleri ise kare desenlidir ve uçlarında büyük toplar vardır.

  Her iki bileğine de koyu renkte bileklikler takar. Siyah oje sürülmüş uzun ve keskin tırnakları vardır. Sarı ve kırmızı renkte çizgili ve büyük bir şapka takar. Şapkanın üzerinde gökkuşağı renklerinde lolipoplar yer alır, arkasında ise pembe renkte ve büyük bir bulutsu tüy bulunur. Şapkasının altından ne olduğu tam belli olmayan, koyu mavi renkte ve üzerinde açık mavi benekler olan, uçları kıvrık bir şey vardır. Uzun konçlu ayakkabılar giyer ve ayakkabılarının uçları yukarı doğru kıvrılır. Elinde eflatun ve pembe renklere sahip büyük bir şekerden baston vardır. Genelde bastonunu yalarken görülür.

  Perospero, Pedro'nun sebep olduğu şiddetli patlamadan ötürü sağ kolunu kaybetmiştir. Şeytan Meyvesi gücü ile kendine şekerden protez bir kol yapmıştır.

  Kişiliği

  Perospero sadist dürtüleri olan ve başkalarının çektiği acılardan zevk alan bir adamdır. Caesar Clown'a başarısız olması durumunda onu yalayarak öldüreceğini ve kalbini eline alıp, sıkacağını söylemiştir. Charlotte Linlin'in ihanetini öğrendikten sonra gözyaşlarına hakim olamayan Vinsmoke Judge ile dalga geçmiştir. Perospero korkusuz biri olsa da, annesi onu öldürmekle tehdit ettiği zaman bundan epey tırsmıştır. Epey kindar biri olduğu söylenebilir. Pedro'nun kendini patlatması yüzünden sağ kolunu kaybettiği için, Hasır Şapkalar'dan intikam almaya yemin etmiştir. Yine de sağ kolunu kaybetmeyi pek umursamadığı söylenebilir. Zira konu hakkında tek şikayeti sıcak çay içerken kolunun eriyecek olması olmuştur. Tıpkı annesi gibi şekerlemelere çok düşkündür. Sürekli elindeki şekerden bastonu iştahla yalar. Ayrıca insanları şeker olarak görmek gibi bir huyu vardır. Nami'ye "tatlı şeker kız" demiştir.

  Perospero zali biri olmasına karşın Totto Land'a ve Totto Land halkına büyük önem verir. Annesinin ülkeyi yok etmesini engellemek için kendi canını ortaya koyarak ona yalan söylemiştir. Az da olsa hoşgörülü biridir. Annesi arkadaşlarına ölümcül vuruşunu yaptıktan sonra, Brook ve Tony Tony Chopper'a kaçma şansı vermeyi teklif etmiştir. Görünüşe göre çocukları sevmektedir. Yolda gördüğü çocuklara lolipop dağıtır. Çocukların, meyve güçleri ile yaptığı yürüyen merdiveni yemelerine izin vermiştir. Kardeşlerini de fazlasıyla umursayan bir görüntü çizer. Monkey D. Luffy'nin, kız kardeşi Charlotte Brûlée'ye yaptıklarını öğrendikten sonra çok sinirlenmiştir.

  Tıpkı kardeşleri gibi Perospero da son derece kibirli biridir. Her durumda rakiplerini küçümser. Hasır Şapkalar'ın, Linlin'den kurtulmalarına imkansız gözü ile bakmıştır. Brook ve Chopper'ın arkadaşları için mücadele etmesini de anlamsız bulmuştur. Takımın geri kalanı gemiye ulaştığında yine kibrini göstermiştir. Onların canlı kalmalarına şaşırmış olsa da, Luffy'nin şeker duvarını aşamayacağını düşünmüş, aştığı zaman ise yine şaşırmıştır. Hasır Şapkalar'ın, Linlin'in yarattığı tsunamiden kaçmaları da onda şok etkisi yaratmıştır.

  Perospero ödülü ile gurur duyar. Pedro'yu yere serdiğinde ödülü ile övünmüştür. Cümlelerin başında veya sonunda melodik bir şekilde "Perorin♪" demeyi sever. Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Perospero'nun da kendine has bir gülüş şekli vardır: Kukukuku!

  Yetenek ve Güçleri

  Perospero Şeker Şansölyesi olduğu için Şeker Adası'nı yönetmek ve ihtiyacı olan kişilere şeker temin etmekle yükümlüdür. Vito, Perospero'nun tayfadaki en güçlü kişilerden biri olduğunu ve onu küçük kardeşleri Charlotte Katakuri ve Charlotte Smoothie ile kıyaslayarak, onun "canavar" olduğunu söylemiştir. Başında 300.000.000 Beri olan ve korkulan bir suçlu sayılan Caesar, Perospero kendisini tehdit ettiği zaman ondan çok korkmuştur. Perospero, yetenekli savaşçılar olan Brook ve Chopper'ı kolayca ekarte etmiştir. Başına konulan 700.000.000 Berilik ödül onun gücüne dair bir işarettir.

  Perospero ailenin en büyük çocuğu olduğu için diğer kardeşlerinden daha yüksek bir otoriteye sahiptir. Çay partisindeki Vismoke Ailesi Katliamı planını o yönetmiştir. Bir Tatlı Komutanı olmamasına rağmen tayfa içinde en çok sözü dinlenen kişidir. İzin almadan hareket edebilir ve tayfa üyelerine emir verebilir. Teknik olarak kendisinden daha üst rütbede olan Smoothie'ye emirlerini uygulatmıştır.

  Perospero son derece kurnaz bir adamdır. Annesinin yaptığı suikast planı Charlotte Pudding'in hatası ve Luffy'nin araya girmesi yüzünden sekteye uğrayınca hemen araya girmiş ve yeni bir strateji geliştirmiştir. Öncelikle Vinsmoke Ailesi'ni şekeri ile etkisiz hale getirmiş, daha sonra da tayfa üyelerini onlara atış yapmaya hazırlamıştır. Şayet Linlin'in beklenmedik çığlığı ortalığı dağıtmasaydı, Perospero'nun planı başarılı olacaktı. Annesi yiyecek krizine girip Şeker Şehir'i dağıtmaya başlayınca, düğün pastasının Hasır Şapkalar tarafından çalındığını belirterek tehlikeli bir yalan söylemiş, Şeker Şehir'i geçici de olsa bir yıkımdan kurtarmıştır.

  Güçlü bir iradeye sahiptir. Linlin'in Haoshoku Haki patlamasına maruz kalmasına rağmen bayılmamıştır.

  Fiziksel Yetenekleri
  Perospero hızlı reflekslere sahip biridir. Yüksek hızlarda hareket edebilen Pedro'nun saldırılarını durdurmuş ve karşı saldırı yaparak onu etkisiz hale getirebilmiştir.

  Zayıf görüntüsüne rağmen oldukça dayanıklıdır. Üzerine Baskın Kostümü giymiş ve genetik olarak güçlendirilmiş bir süper insan olan Vinsmoke Ichiji'den sağlam bir yumruk yemesine karşın sadece yüzünde küçük bir ezik oluşmuştır. Pedro'nun kendini havaya uçurması sonucunda meydana gelen şiddetli patlamanın dibinde olmasına rağmen hayatta kalmıştır. Ancak yine de ağır şekilde yaralanmış ve sağ kolunu kaybetmiştir. Patlamadan aldığı yaralar için herhangi bir tedavi görmemesine karşın, annesine Thousand Sunny'yi saatlerce takip etmesinde yardımcı olmuştur. Ancak bir süre sonra güçten düşmüş ve tedavi görmek zorunda kalmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Perospero, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Pero Pero no Mi'yi yemiştir. Gücü sayesinde şeker yaratabilir ve şekeri kontrol edebilir. Çok yetenekli bir şeker zanaatkarıdır. Annesinin isteği üzerine şekerini kullanarak Punk Hazard'daki devasa laboratuvarın birebir aynısını yeniden yapmıştır. Ayrıca çay partisine gelen konukların Tüm Kek Şatosu'nun tepesine rahatça ulaşabilmeleri için bir yürüyen merdiven inşa etmiştir. Şekerini kullanarak rakiplerini hareketsiz hale getirebilir. Gücü her ne kadar anlamsız gibi görünse de, genetik olarak güçlendirilmiş Vinsmoke Ailesi'nin çocukları onun şekerini kıramamış, Capone Bege'nin dev kale formu şeker tuzağından kaçamamıştır. Perospero insanları şekere dönüştürebilir, ancak bu uzun süren bir işlemdir. Şekeri çok dayanıklı olsa da, ateşe ve ısıya karşı zayıftır.

  Perospero gücünü denizde de kullanabilir. Şekeri suyun içinde çözülmez ve ona deniz üzerine hareket etme imkanı sağlar.

  Silahı
  Perospero elindeki şeker bastonu ustalıkla kullanabiliyormuş gibi görünmektedir. Pedro'nun kılıçla yaptığı saldırıyı bastonu ile durdurmuştur.

  Ek Bilgiler

  - Perospero tayfasındaki birçok üye gibi peri masallarından ve fantezi kurgularından esinlenilerek yaratılmış bir karakterdir:
  • Perospero adı yüksek ihtimalle Japonca bir terim olan ve yalama sesi anlamına gelen "pero pero"dan gelmektedir. Ayrıca Perospero adının William Shakespeare'in The Tempest isimli oyunundaki güçlü büyücü Prospero'dan gelme ihtimali de vardır.
  • Perospero'nun tipi Roald Dahl'ın romanı olan Charlie and the Chocolate Factory'deki karakter olan Willy Wonka'dan alınmış gibi görünmektedir. Zira iki karakterin de büyük şapkaları, uzun paltoları ve bastonları vardır. Ayrıca iki karakter de özel şekerler yaratabilir ve şeker üreten büyük tesisler işletir.
  • Perospero, Ian Fleming'in romanı olan Chitty Chitty Bang Bang'deki Child Catcher'dan esinlenilmiş olabilir. İki karakterin de görünümü, tavırları ve çocuklara lolipop dağıtma huyu birbirine benzer.

  -Perospero nane şekerinden nefret eder.

  Künye

  Adı: Charlotte Perospero
  Okunuşu: Shārotto Perosuperō
  İngilizce Adı: Charlotte Perospero
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 834, Anime 795
  Bağlantıları: Charlotte Ailesi, Koca Ana Korsanları
  Unvanları: Korsan, Şeker Şansölyesi
  Yaşı: 50
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 14 Mart
  Boyu: 333 cm
  Ödülü: 700.000.000 Beri

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Pero Pero no Mi (Tr. Yalama Yalama Meyvesi, İng. Lick-Lick Fruit)
  Anlamı: Yalamanın sesi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Perospero
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
 2. carpe d. em (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,537
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  İyi tasarlanan bi karakter. Eline sağlık.
   
 3. Kaido_93 アフメット

  Kaido_93 (アフメット)
  Mesaj Sayısı 4,547
  Üyelik Tarihi8 Ara 2016
  Bu konuyu bekliyordum ellerine sağlık.

  Charlotte ailesinde en sevdiğim 3 adamdan biri. Hem tasarım hem de kişilik olarak çok beğendiğim bir karakter.
   
 4. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 3,461
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Eline sağlık, okuması baya zevkli oldu bide Ek Bilgiler kısmı daha çok ilgi mi çekiyor.
   
 5. Ossan kaizoku oni ore wa naru

  Ossan (kaizoku oni ore wa naru)
  Mesaj Sayısı 344
  Üyelik Tarihi18 Mar 2018
  Sevemedim bir türlü. Diğer bir deyişle ağzı ile kuş tutsa, yine yaranamaz :D
   
 6. Leffwn Erudemu

  Leffwn (Erudemu)
  Mesaj Sayısı 459
  Üyelik Tarihi28 Haz 2014
  Bir Katakuri bir de Pudding, diğerlerini gram sevmem.
   
 7. Jiso Pinky sama

  Jiso (Pinky sama)
  Mesaj Sayısı 4,140
  Üyelik Tarihi11 Ara 2017
  Görsel olarak çok hoş ya Oda bu işi biliyor bence orjinal karakter.
   
 8. Mesaj Sayısı 160
  Üyelik Tarihi17 Mar 2018
  Bir cacık olmaz bundan, ödülü de fazla abartı, Zoro veya Sanji bile zor da olsa alırlar bunu.
   
 9. H1dalg0 Sence insanlar ne zaman ölür ?

  H1dalg0 (Sence insanlar ne zaman ölür ?)
  Mesaj Sayısı 1,490
  Üyelik Tarihi5 May 2017
  Eline sağlık.
   
 10. Trapspringer (Üye)
  Mesaj Sayısı 134
  Üyelik Tarihi11 Tem 2015
  Hani klasik bir aile dramıdır. Yaşlanan ebeveyne evlatları bakmak istemez, hep daha hayırlı bir evlat vardır onun başına kalır. Heh işte o hayırlı evlat Perospero. O olmasa anneleri tatlı krizinde mi, iyi mi kötü mü umursayan, bunayan annenin sorumluluğunu alan yok. Big Mom değerini bilsin bu evladının.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık