Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Charlotte Oven

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 6 May 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  44 oy
  64.7%
 2. Sevmem.

  24 oy
  35.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 19,185
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Charlotte Oven
  (Shārotto Ōbun), Charlotte Ailesi'nin dördüncü oğlu ve en büyük beşinci çocuğudur. Aynı zamanda Koca Ana Korsanları'nın bir üyesidir. Charlotte Katakuri ve Charlotte Daifuku ile üçüz kardeştir ve içerinde en küçük olandır. Oven, Totto Land'ın Yakigashi Adası'nı yöneten Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi olarak görev yapar.

  Oven yaptıklarından dolayı Tüm Kek Adası Arkı'nın baş kötü karakterlerinden biridir.

  Görünümü

  Oven son derece iri ve kaslı bir adamdır. Normalde uzun boylu ve yapılı olan Pedro onun yanında küçücük kalmıştır. Kalın bir boynu, üç farklı yöne kıvrılan tuhaf saçları ve çalı gibi kısa bir sakalı vardır. Saçlarının rengi pişirilen bir yiyeceğe benzer. Uçları koyu turuncu renktedir ve dibe doğru sarı renge döner. Monkey D. Luffy'nin İkinci Vites formuna geçtiği zaman kazandığı açık pembe renkte bir ten rengine sahiptir.

  Üzerinde sadece turuncu renkte ve uzun yakaları olan bir pelerin vardır. Pelerini göğsünde sarı renkte bir kurdele ile bağlanmış haldedir. Ellerine eldiven ve beline tokası dairesel biçimde olan bir kemer takar. Pantolonu koyu kırmızıyı andıran bir renktedir. Ayaklarına çizgili çoraplar ve mokasenler giyer. Şeytan Meyvesi güçlerini aktif hale getirdiği zaman pelerini daha koyu bir renge bürünür.

  Kişiliği

  Ben yasalara sonuna dek bağlı olan bir adamım! O benim kız kardeşim diye prensiplerimden taviz vermem.
  -Oven, Charlotte Chiffon hakkında konuşuyor.

  Oven ailesine son derece sadıktır ve kendisine verilen emirleri harfiyen yerine getirir. Eski kocalar adalardan sürüldüğü için, kızı Chiffon'u görmek için Kakao Adası'na gelen Pound'a anında saldırmıştır. Kakao Adası'ndaki herkese aynalarını kırmalarını emrettiği zaman, emrine uymayanları öldürmekle tehdit etmiştir.

  Oven kardeşlerini fazlasıyla umursar. Pekoms'un onun "sevgili" kardeşi Charlotte Brûlée'yi esir aldığını gördüğü zaman aşırı derecede sinirlenmiştir. Ağebeyi Katakuri'ye çok saygı duyar, Luffy'nin onu yendiğini öğrendiği zaman sinirden Luffy'ye saldırmıştır. Charlotte Pudding'in pasta yapma operasyonuna karşı çıkmasa da, pasta yapımına yardım edecek olan Chiffon'a izin vermemiştir. Çünkü onun kocası olan Capone Bege'in, annesi Charlotte Linlin'e suikast girişiminde bulunmasından Chiffon'u da sorumlu tutmuştur. Dövüşleri esnasında düşmanlarının kim olduklarını anlamaya çalışır, ancak yine de onlara acımaz.

  Bunların yanı sıra oldukça gururlu bir adamdır. Nostra Castello üzerine gelirken yoldan çekilmeyi reddetmiştir. Öfkesi onu daha güçlü kılar, ancak aynı zamanda sağlıklı düşünmesini engeller. Nostra Castello'yu batırmaya çalışarak, annesinin yiyecek krizini engelleyecek olan düğün pastasını yok etmeyi de göze almıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Oven, Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi olduğu için Yakigashi Adası'nı yönetmek ve ihtiyacı olan kişilere kavrulmuş yiyecek temin etmekle yükümlüdür. Vito, Oven'ın tayfadaki en güçlü kişilerden biri olduğunu ve onu ağabeyi Tatlı Komutanları olan Katakuri ve kız kardeşi Charlotte Smoothie ile kıyaslayarak, onun "canavar" olduğunu söylemiştir.

  Taktiksel Yetenekleri
  Oven pratik düşünebilen ve hızlı şekilde plan yapabilen bir adamdır. Luffy'nin Ayna Dünyası'ndan kaçış rotasını kısıtlamak için, Kakao Adası'ndaki tüm aynaların kırılmasını emretmiş ve şehrin meydanına devasa bir ayna koymuştur. Daha sonra da tüm adamları aynanın başında konuşlandırarak, Luffy'nin gelmesini beklemiştir. Ayrıca kalabalık birlikleri usta bir şekilde yönetebilir. Emirleri ile onlara tuzak kurdurabilir ve onları savunma düzenine geçirebilir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Oven'ın çok yüksek bir fiziksel gücü vardır. Güçlü bir mink olan, kılıcı ile metal zırhları ve kalkanları kesebilen Pedro'nun kılıcını kolu ile durdurmuştur. Tony Tony Chopper'ın Kung-Fu Noktası tekniğine kolay bir şekilde üstün gelmiştir. Baskın Kostümü giymiş Vinsmoke Niji'den sürpriz bir saldırı yemesine karşın, bundan etkilenmemiştir. Yumrukları son derece etkilidir. Chiffon ve Pound gibi iri kişilere güçlü darbeler vurabilmiştir.

  Oven aynı zamanda fazlasıyla dayanıklıdır. Vinsmoke Sanji'den boynuna kendisini uçurup, arkasındaki duvara sokacak güçte bir tekme yemesine rağmen vücudunda sadece ufak morluklar oluşmuştur. Üvey babası Pound onu denize düşürmek için kafasına büyük bir sopa ile vurmuş. Saldırı sonucunda sopa parçalanmış, Oven ise yerinden bile kıpırdamamıştır. Bege onun suratına patlayıcı bir vuruş yapmış, Oven'da sadece ufak yaralar açılmıştır. Vinsmoke Ichiji'nin "Parlayan Kırmızı" isimli yeteneği tarafından gövdesinde büyük bir delik açılmasına rağmen yıkılmamış, dövüşe devam etmiş ve adamlarına emir verebilmiştir. Daha sonra göründüğü sahnede gövdesinde sadece ufak bir yara olduğu görülmüştür.

  Ağabeyi Katakuri'nin aksine refleksleri hızlı değildir. Sanji'nin kendisine vurduğunu görememiştir, ancak yine de kendisine vuranın Pound olmadığını anlamıştır. İri gövdesine rağmen hızlı bir adamdır. Metrelerce uzakta olmasına rağmen Pound'un dibinde biterek, ona vurmuştur. Ayrıca Pudding'in sürdüğü fok arabasını yakalayabilmiştir.

  Güçlü bir iradeye sahiptir. Linlin'in Haoshoku Haki patlamasına maruz kalmasına rağmen bayılmamıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Oven, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Netsu Netsu no Mi'yi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde kendini ısıtabilir, bu sayede temas ettiği kişileri yakabilir. Dokunduğu herhangi bir nesneyi de ısıtabilir. Pedro'nun kılıcını ısıtarak, kılıcı onun elinden düşürmüştür. Isıtma gücü ile okyanusun büyük bölümünü ısıtarak kaynatabilir. Bu gücü sayesinde ahşap gemileri batırabilir ve suda yaşayan canlılara zor anlar yaşatabilir.

  Silahı
  Oven, Pound'a saldırırken naginata olarak bilinen türden bir silah kullanmıştır. Bahsi geçen silah kılıca benzer, ancak tutulan yeri ve keskin kısmı eşit uzunluktadır. Naginatayı meyve gücü ile ısıtarak alevli saldırılar yapabilir.

  Ek Bilgi

  -Oven kelimesi içinde yiyeceklerin pişirildiği elektrik ya da ateşle ısıtılan, bizim fırın olarak bildiğimiz kelimenin İngilizcesidir. Oven'ın adı gibi, meyvesi de onun fırın özelliğini pekiştiren bir etmendir. Oven adı, Charlotte Ailesi ve Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

  Künye

  Adı: Charlotte Oven
  Okunuşu: Shārotto Ōbun
  İngilizce Adı: Charlotte Oven
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 861, Anime 827
  Bağlantıları: Koca Ana Korsanları, Charlotte Ailesi
  Unvanları: Korsan, Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi
  Yaşı: 48
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 25 Kasım
  Boyu: 492 cm

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Netsu Netsu no Mi (Tr. Isı Isı Meyvesi, İng. Heat-Heat Fruit)
  Anlamı: Isı
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Oven
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
 2. Miyata Ichirou İppo > Miyata

  Miyata Ichirou (İppo > Miyata)
  Mesaj Sayısı 1,327
  Üyelik Tarihi3 Şub 2018
  Eline sağlık.Karakteri pek sevmem ama meyvesi çok iyi bana göre.
   
 3. Mesaj Sayısı 160
  Üyelik Tarihi17 Mar 2018
  Meyvesi Fiiller'de başka birinde gösterilmeseydi iyiydi, ama çok kullanışlı bir meyvesi var.
  Potansiyeli harcandı sanki biraz.
   
 4. Kaido_93 アフメット

  Kaido_93 (アフメット)
  Mesaj Sayısı 4,547
  Üyelik Tarihi8 Ara 2016
  Eline sağlık.

  Üçüzler içinde en az sevdiğim kişidir kendisi. Ama hakkını yemeyelim baya da güçlü bir karakter. Meyvesi tek kelimeyle muhteşem ve çok da iyi kullanıyor. İyi tasarlanmış bir karakter.
   
 5. Uta Aristokrat

  Uta (Aristokrat)
  Mesaj Sayısı 474
  Üyelik Tarihi12 May 2017
  Don Acchino?
   
 6. Mesaj Sayısı 160
  Üyelik Tarihi17 Mar 2018
  Evet ondan bahsediyorum.
   
 7. Kaido_93 アフメット

  Kaido_93 (アフメット)
  Mesaj Sayısı 4,547
  Üyelik Tarihi8 Ara 2016
  Filler olarak o kadar çok ısı meyvesi kullanan karakter var ki say say bitmez. Ama Oven'ın bunlardan farkı ısı dalgaları yayabilmesi ve ısıyı başka nesnelere aktarabilmesi. En azından ben böyle biliyorum. Her türlü en iyi ısı meyvesi bunun ki.
   
 8. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın? ///Shimotsuki Ryuma.

  Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın? ///Shimotsuki Ryuma.)
  Mesaj Sayısı 4,768
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Üçüzlerden tek sevmediğim karakter. Şimdi fark ettim, üçüzlerin üçü de arc boyunca aktifti. Boş çıkmamaş. 3'te 3.
   
 9. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.

  Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.)
  Mesaj Sayısı 8,011
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Bm tarafında en çok iş yapan kişi fırıncı oven. Severim kendisini.
   
 10. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,749
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Sevmem. Zalim bir karakter. Ama gücü güzel ve dayanıklı orası ayrı bir konu.

  Bazı istisnalar olsa da sanırım ben bir amaç doğrultusında farklı bir yol tercih etmiş ve sebeple iyi diye tabir ettiğimiz kişilerin karşısına çıkan kişilerden olmadığı sürece kötü karakterleri sevmiyorum. Katakuri ayrı tabi.

  İyi tasarlanmış olması ve iyi bir hikayesinin olması ayrı konu.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık