Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Charlotte Mont-d'Or

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 7 May 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  26 oy
  47.3%
 2. Sevmem.

  29 oy
  52.7%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 19,185
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Charlotte Mont-d'Or
  (Shārotto Mondōru), Charlotte Ailesi'nin 19. oğlu ve Koca Ana Korsanları'nın bir üyesidir. Totto Land'ın Peynir Adası'nı yöneten Peynir Şansölyesi olarak görev yapar.

  Görünümü

  Mont-d'Or uzun uzuvlara sahip, ince yapılı, buna rağmen aşırı büyük kalçaları olan tıknaz bir adamdır. Sarı renkte ve dikenli gibi görünen saçları vardır. Yuvarlak bir çeneye, uzun ve kırmızı renkte bir buruna sahiptir. Önü açık, siyah renkte bir tulum giyer. Tulumun üzerinde iskelet deseni vardır. Kafasına siyah renkte bir şapka takar. Şapkasının gövdesinde açık pembe renkte bir kurdele vardır. Siyah renkte ruj sürer, yüzünü beyaza boyar ve gözlerinin üzerine çizgi çeker. Mont-d'Or'un görünümü çocukların Cadılar Bayramı için girdiği kılıklardan birine benzer.

  Kişiliği

  Mont-d'Or annesi Charlotte Linlin'den çok korkar, ancak aynı zamanda ona çok sadıktır. Annesinin düşmanlarını durdurmak için elinden geleni yapar ve gergin durumlarda ipleri eline almaktan çekinmez. Görünüşe göre ailesini aşırı derecede önemsemektedir. Ağabeyi Charlotte Moscato saldırıya uğramadan önce onun için endişelenmiş ve ona korkmamasını, aksi halde hayatını kaybedeceğini söylemiştir. Başka bir ağabeyi olan Charlotte Cracker'ın yenildiğini gördüğü zaman çok sinirlenmiş ve bunun hesabını soracağını belirtmiştir. Ayrıca annesine suikast girişiminde bulunan Capone Bege'e lanet okumuştur.

  Mont-d'Or kaba davranışları olan, çabuk sinirlenen ve başkalarına saygı göstermeyi pek umursamayan bir adamdır. Moscato'nun durumunu soran bir çocuğa her şeyin ortada olduğunu söylemiştir. Pekoms'un, Pedro için gözyaşı dökmesinden rahatsız olmuş, onun bir düşman için ağlamasının gereksiz olduğunu düşünmüştür. Adamları onu kötü haberler ile bilgilendirdiği zaman aşırı sinirlenmiştir. Bunlara ek olarak şüpheci birisidir. Ağabeyi Charlotte Opera'ya güvenmemiştir.

  Mont-d'Or bazı kardeşleri gibi düşmanlarına karşı kibirli bir tutum sergiler. Cracker'ın, Monkey D. Luffy tarafından yenilmiş olmasını kabullenmekte zorluk yaşamıştır. Daha sonra Luffy'nin esir düştüğü halde Linlin'e meydan okumaya devam etmesi ile dalga geçmiştir. Ancak Tamago, Hasır Şapka Korsanları'nın saldırısından sonra adada beklenmedik olayların gerçekleştiğini söyediği zaman görüşleri değişmeye başlamıştır. Stussy, Tüm Kek Şatosu'nu yerle bir eden patlamaya Linlin'in, Hasır Şapkalar'dan aldığı Tamatebako'nun sebep olduğunu anlattığı zaman Mont-d'Or, Luffy'nin tayfasını ciddiye almaya başlamış ve ağabeyi Charlotte Oven'ı bu konuda uyarmıştır.

  Mont-d'Or tayfası ile aşırı derecede gurur duyar. Koca Ana Korsanları'nın tüm askeri gücünden Gold Roger'ın bile kaçamayacağını iddia etmiştir. Tayfasına olan bu güveni onu fazlasıyla korumacı biri yapmıştır. Adada olan rezilliklerin dünyada duyulmaması için Stussy ve Morgans'ın alıkonulmalarını emretmiştir. Tayfasına olan gururundan dolayı düşmanın tayfanın Tatlı Komutanları olan Cracker ve Charlotte Katakuri'yi yenmesi onu şok etmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Mont-d'Or, Peynir Şansölyesi olduğu için Peynir Adası'nı yönetmek ve ihtiyacı olan kişilere peynir temin etmekle yükümlüdür. Kendi çapında bir namı vardır. Germa Krallığı'nın prensleri olan Vinsmoke Niji ve Vinsmoke Yonji onu Koca Ana Korsanları'nın ağır toplarından biri olarak tanımlamıştır.

  Güçlü bir iradeye sahiptir. Linlin'in Haoshoku Haki patlamasına maruz kalmasına rağmen bayılmamıştır.

  Mont-d'Or'un tayfa içerisinde yüksek bir otoritesi varmış gibi görünmektedir. Erkek ve kız kardeşlerinin katıldığı bir toplantıyı yönetmiş ve toplantıya katılanlara emirler vermiştir. Ayrıca tüm Totto Land'a kendi emirlerini yayınlamıştır.

  Taktiksel Yetenekleri
  Mont-d'Or'un iyi derecede taktik yeteneği vardır. Tayfasının güçlerini başarılı bir şekilde organize etmiştir. Bu bakımdan Hasır Şapka Korsanları'nı ve Tank Ateşi Korsanları'nı zorlamıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Mont-d'Or adı henüz açıklanmamış Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde kitapları kontrol edebilir. Kitapları havada uçurarak onların üzerine basabilir ve havada durabilir. Ayrıca insanları kitapların içine hapsederek onları bir illüzyonun içine sokar. Kitap Dünyası adını verdiği bu teknikte rakipleri kitabın içeriğine göre başka bir boyuta geçer. Kitap kapandığı anda illüzyon da son bulur. Mont-d'Or, meyve gücü ile varlıkları kitapların içine hapsedebilir. Onları kitabın sayfalarına çiviler. Çivi bağlantısı mutlaktır ve kırılamaz. Ayrıca kitaba hapsedilen varlıklar asla yaşlanmaz. Kitabın içindeki insanlar, dış dünya ile konuşabilirler. Kitabın içine hapsedilen ne ise, ilgili sayfada ismi yazmalıdır. Jinbe'nin söylediğine göre Mont-d'Or'un yeteneği onun hayal gücü ile sınırlıdır. Kitabın içine hapsedilmiş insanlar, kitap yandığı takdirde kurtulabilirler. Ancak bu yöntemde kitabın içindeki insanların da yanma ihtimali vardır.

  Silahları
  Mont-d'Or, Şeker Şehir dışında Luffy ile kapışırken bir tüfek kullanmıştır. Vinsmoke Ailesi'ne düzenlenecek suikast esnasında ise elinde bir Walker tutarken görülmüştür.

  Ek Bilgiler

  - Mont-d'Or, bir "Vacherin" türünün Fransızca adıdır. Vacherin, Fransa ve İsviçre'de inek sütü kullanılarak yapılan bir tür peynirdir. Mont-d'Or adı, Charlotte Ailesi ve Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

  - Mont-d'Or'un Şeytan Meyvesi yeteneği bir bakıma Jora'nın Ato Ato no Mi yeteneğine benzer. İki meyvenin gücü de, üç boyutlu varlıkları iki boyutlu bir dünyaya hapsetmeye olanak sağlar.

  - Mont-d'Or'un doğum günü olan 23 Nisan aynı zamanda Dünya Kitap Günü'dür.

  - Mont-d'Or'un Şeytan Meyvesi gücü ile yakaladığı bazı yaratıklar Lewis Carroll'un roman serisi olan Alice'deki yan karakterlere referans oluşturur:
  • Grifin, ilk romandaki Gryphon'a göndermedir.
  • Mantikor ve Unicorn ise ise ikinci romandaki anaokulu şiirinde bahsedilen yaratıklardır.
  - Mont-d'Or'un görünümü korkuluğa benzer. Bu yüzden tipinin L. Frank Baum'un The Wonderful Wizard of Oz serisindeki Korkuluk karakterinden esinlenildiği söylenebilir.
  • Kitapları kullanması, Michael Jackson'ın 1978 yılında çıkan müzikal filmi The Wiz'de çizilen Korkuluk karakteri ile paralellik gösterir.

  Künye

  Adı: Charlotte Mont-d'Or
  Okunuşu: Shārotto Mondōru
  İngilizce Adı: Charlotte Mont-d'Or
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 829, Anime 789
  Bağlantıları: Koca Ana Korsanları, Charlotte Ailesi
  Unvanları: Korsan, Peynir Şansölyesi
  Lakabı: Kâtip (Jap. Shoshi, İng. Scribe)
  İngilizce Lakabı: Kitapçı (Viz. Book-Keeper)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 23 Nisan

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bilinmiyor
  Anlamı: Bilinmiyor
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Mont-d'Or
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 7 May 2018
 2. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 14,287
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Kendini akıllı sananlardan.
   
 3. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Böyle bir karakter mi vardı ssjhsjhjhxj
   
 4. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 14,287
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Böyle toplantı masasının başında takılan bir lavuk vardı hatırlarsan bu o işte :D
   
 5. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Gereksizmiş ya. :D
   
 6. Uta Aristokrat

  Uta (Aristokrat)
  Mesaj Sayısı 474
  Üyelik Tarihi12 May 2017
  İlgimi en çok çeken Şeytan Meyvesi kullanıcısı.
   
 7. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.

  Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.)
  Mesaj Sayısı 8,011
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Arcın bence en çok iş yapan kişi sıralaması (bm tarafından).

  1. Oven
  2. Katakuri
  3. Mont D. Or :)
  4. Perospero

  Severim kendisini. Kafası çalışan bir karakter.
   
 8. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,623
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Meyvesinin içeriği ve sınırları tam bilinmese de favorilerim arasına girdi. Kişiliğinin, sorumluluk ve iletişim ağı konusunda öne çıkması da diğer bir artısı.
   
 9. AntiNewEra (Üye)
  Mesaj Sayısı 832
  Üyelik Tarihi4 Ara 2017
  Bana en/tek sempatik gelen Charlotte ailesi üyesidir.net
  Severim.
   
 10. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,749
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Eline sağlık. Severim.

  Özellikle gücüyle ilgimi çeken bir karakter. Diğer yönleriyle de bir çok tayfa üyesinden daha çok öne çıktı.

  Gücünün sınırlarını görmek istemiştim ama olmadı maalesef.

  Meyve gücüyle yaşattığı ilizyon o an kullandığı kitapla sınırlıdır muhtemelen. Çok güzel bir meyvesi var.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık