Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Charlotte Linlin

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 14 Oca 2011 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  83 oy
  50.6%
 2. Sevmem.

  81 oy
  49.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Charlotte Linlin
  (Shārotto Rinrin) Koca Ana Korsanları'nın kaptanıdır ve tek kadın Yonko'dur. Gerçek adından çok lakabı olan Koca Ana ismiyle anılır.

  Linlin, epey kalabalık bir aile olan Charlotte Ailesi'nin başıdır. Hem ailesi, hem de tayfası üzerinde mutlak bir otoriteye sahiptir. Totto Land olarak bilinen takımadaların kraliçesidir. Dünya üzerindeki bütün ırkların herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşayabilecekleri bir ütopya yaratmak gibi bir hayali vardır.

  Linlin gerçek ismi en son açıklanan Yonko'dur. Lakabı ilk kez Marineford Savaşı'nı izlemeye gelen Eustass Kid tarafından zikredilmiş, gerçek adı ise Balıkadam Adası bölümlerinde Pappug tarafından söylenmiştir. Linlin, yaptıkları ve yapmaya çalıştıkları nedeniye Tüm Kek Adası Arkı'nın ana kötüsüdür ve Yonko Saga'nın merkez karakterlerinden biridir.

  Görünümü

  Linlin epey şişman bir kadındır. Aşırı kilosu nedeniyle çenesi gövdesi ile birleşmiştir. Boynu neredeyse yok gibidir. İnanılmaz bir fiziğe sahiptir. Dokuz metreye yaklaşan boyu ile bilinen en uzun insan unvanına sahiptir. Epey uzun ve kalıplı biri olan Edward Newgate'den daha iridir. Üç metreye yakın boya sahip Brook'u elinde oyuncak gibi tutabilmektedir. Linlin daha beş yaşındayken bile oldukça büyüktü. Onu görenler kendisinin bir dev çocuğu olduğunu sanıyordu. Yetişkin hali bilinen en kısa devden sadece dört metre daha kısadır. Büyük, yuvarlak ve turuncu renkte gözleri vardır. Kirpikleri maskaralıdır ve göz kapaklarına mor renkte far sürer. Ağzı çok büyüktür ve dudaklarına kırmızı renkte ruj sürer. Dişleri yuvarlaktır. Uzun ve kalın bir dili vardır. Sırtına kadar uzanan dağınık ve pembe renkte saçlara sahiptir. Burnu tıpkı bir gagaya benzer. Yanakları yuvarlak ve çıkıktır. Sol kolunun omzunda kırmızı renkte büyük bir kalp dövmesi vardır. Bu dövmenin hemen altında da küçük bir kalp dövmesi yer alır.

  Linlin beş yaşındayken de oldukça iriydi ve dev çocukları ile aynı boyuta sahipti. Yüzü o zamanlar daha yuvarlaktı. Yanakları çilliydi. Saçlarını kafasının iki yanında topuz yaparak toplardı. Burnu şimdikinin aksine üçgen biçimliydi. Şimdiki giydiği kıyafete benzeyen benek desenli bir elbise giyerdi. Ancak elbisesinin üst kısmı tamamen kapalıydı ve yakaları vardı. Korsanlık kariyerine başladıktan sonra saçlarını uzatmış ve kafasına geniş bir güneş şapkası takmıştır.

  [​IMG]

  Linlin'in 28 yaşındaki hali ne çocukluğuna, ne de şimdiki haline benzer. O yaşlardayken çok daha zayıftı. Boynu ve çenesi belirgin haldeydi. Şimdikine nazaran daha küçük bir görüntüsü vardı. Saçları uzundu, fakat şimdiki kadar dağınık değildi. Kafasına üzerinde siyah benekler olan fötr şapka ve siyah bir bandana takardı. Sırtında da tipik bir kaptan paltosu vardı.

  [​IMG]

  Linlin giyim hususunda çok fazla değişiklik yapan biri değildir. Yıllar içinde genelde birbirine çok benzeyen kıyafetler giymiştir. Kafasında Napoleon isimli trikon bir şapka vardır. Şapkanın üzerinde kurukafa, çapraz kılıçlar ve alev desenleri vardır. Linlin şapkasına kendi ruhunu koyduğu için şapkanın üstündeki kurukafanın tipi, Linlin'in verdiği tepkiye göre değişir. Ayrıca gerekli durumlarda şapka, Linlin ile konuşur. Şapkanın altında mavi renkte ve üzerinde sarı renkte benekler olan bir bandana vardır. Linlin üzerine üst ve alt kısımlarında kırmızı renkte benekler olan pembe renkte bir elbise giyer. Elbisenin kenar kısımlarında beyaz danteller vardır. Sırtında yere kadar uzanan beyaz renkte bir pelerin bulunur. Koyu mavi renkte topuklu ayakkabılar giyer. Tüm parmaklarında altın yüzükler takılıdır.

  Linlin'in yaşadığı yemek krizleri onu fiziksel anlamda çok etkiler. Düğün pastasını yiyemediği saatler içerisinde gittikçe zayıflamış, adeta bir deri bir kemik kalmıştır. Ancak Vinsmoke Sanji'nin yaptığı düğün pastasını yedikten hemen sonra eski haline dönmüştür.

  Kişiliği

  Carmel'in de belirtmiş olduğu gibi, Linlin çocukluğunda oldukça iyi yürekli ve masum bir kızdı. Beş yaşındayken etrafındaki insanlara ve hayvanlara yardımcı olmaya çalışmıştır. Ancak canavarımsı gücü ve basit düşünmesi nedeniyle yardım ettiği kişilere istemeden daha çok zarar vermiştir. Bir kurdu yemeye çalışan ayıya vurduğu zaman ayıyı anında öldürmüştür. Ancak bu hareketi ayıyı öldürmek için değil, kurdu kurtarmak için yapmıştır. Zira ayı öldükten sonra üzüntüden ağlamıştır. Bir devin sırtına konan sivrisineği öldürmek için devin sırtına vurmuş, darbenin sonucunda dev hastanelik olmuştur. Linlin farkında olmadan etrafına zarar vermiş, bunu kendisine anlattıklarında ise hiçbir şey anlamamıştır.

  Linlin 68 yaşında olmasına rağmen halen çocuksu hareketler yapan biridir. Brook'u yakaladıktan sonra yaşayan bir iskeleti olduğu için çok sevinmiş, onunla oynamış ve hatta gece ona sarılarak uyumuştur. Brook'un öldüğünü düşündüğünde ise ağlamıştır. Carmel'in fotoğrafı yok edildiği zaman eski günleri hatırlayıp sinir krizi geçirmiştir.

  Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi Linlin'in de kendine has bir gülüşü vardır: Mamamama! Ancak çoğu zaman normal şekilde Hahahaha diye güler. Bazı zamanlarda kendi gülüşü ve normal gülüşü birleştirir: Haaaaaahahamamamama!

  Oburluk
  Nasıl açıklayacağımı bilemedim. O kadın şekerleme için ülkeleri yok eden türden biridir! Yonko... Koca Ana!
  -Sol Bakan, Linlin'den bahsediyor.

  Linlin şekerlemelere aşırı derecede düşkündür. Yönetimi altında olan adalardan vergi olarak para değil, şekerleme toplar. Bu yüzden adalarında şeker fabrikaları bulunur. Çocukken ailesi onu Elbaf'a getirmiş ve ona bu adada istediği kadar şeker yiyebileceğini söylemiş. Bu sayede Linlin ailesinin kendisini terk etmesine fazla ses çıkarmamıştır. Şekere karşı olan saplantısı o kadar ileri seviyededir ki, şeker göndermeyen ülkeleri acımadan yok eder. Şeker sevgisi kendi evlatlarından ve elinde tuttuğu bölgelerden bile önce gelir. Tüm bunlara rağmen Monkey D. Luffy'nin Balıkadam Adası'nda normalde kendisine gelecek olan şekerleri yediğini öğrendiği zaman kontrolünü kaybetmemiştir. Bunun yerine onun Balıkadam Adası'nı korumak için yalan söylediğini düşünmüştür. Bilinmeyen bir sebepten ötürü Linlin düğün pastalarını çok sever. Germa Krallığı'nın ve Vinsmoke Ailesi'nin yok edilmesinden sonra kutlamada yenilmesi için apartman boyunda bir düğün pastası yaptırmıştır. Uykusunda bile "düğün pastası" diye sayıklar. Charlotte Pudding, pastaya zarar verilmesi halinde annesinin düğüne gelmiş her bir konuğu katledeceğini söylemiştir. Düğün pastası tören alanına geldiği zaman Linlin kendinden geçmiş ve ağzının suyu akmıştır. Linlin, Pudding'in dediğini doğrular şekilde düğün pastası yok edildikten sonra çıldırmıştır.

  Yeme Bozukluğu
  Linlin, "Yeme Bozukluğu" adında bilinmeyen bir hastalıktan muzdariptir. Şekere olan aşırı düşkünlüğü nedeniyle canının istediği şekerli yiyeceği yiyemediği zaman kafayı kırar. Beş yaşından daha küçükken bile bu sorunla boğuşuyordu. Ailesinin onun Elbaf'a terk etmesinin asıl nedeni bu hastalıktır. Aynı şekilde yine bu hastalık yüzünden Elbaf'tan kovulmuştur. Linlin'in hastalığı nüksettiği zaman yoluna çıkan her şeyi yok eder. Bu her şeye kendi kalesi, kendi adamları ve hatta kendi çocukları bile dahildir. İstediği şeyi yiyene kadar kati suretle durmaz. İstediği şeyi yeyip, çılgınlık hali sona erdiği zaman, kriz anında neler yaptığını hatırlamaz. Çocukluğundan beridir bu hastalığa sahip olmasına rağmen, bunun farkındaymış gibi görünmemektedir.

  Linlin hastalığı ortaya çıktığı zaman bilincini tamamen kaybetmez. Az da olsa akli dengesi yerinde kalır. Charlotte Perospero bu sayede yalan söyleyerek Linlin'i Hasır Şapkalar'ın peşinden gönderebilmiştir. Linlin rasyonel düşünme yeteneğini kaybettiği için böyle bir yalana hemen inanmıştır. Yine bu durumdayken ruhlarla yarattığı canlılara emir verebilir ve onları bir hedefe yönlendirebilir. Kendini kaybetmiş gibi görünse de, kızları Pudding ve Charlotte Chiffon'u tanıyabilmiş ve onlarla konuşabilmiştir.

  Hazcılık
  Linlin'in şeker aşkının yanı sıra, çay partilerine de büyük bir sevgisi vardır. Bir çay partisi yaptıktan hemen sonra, bir diğerinin gelmesini sabırsızlıkla bekler. Çay partisine davet ettiği kişilere karşı oldukça cömert davranır. Masalarda hiçbir şeyi eksik etmez. Eğer partisine davet ettiği kişi gelmezse, onun en sevdiği kişileri öldürür. Bir sebepten ötürü partisi sekteye uğrarsa, buna sebep olan kişiye kin güder.

  Vereceği bir çay partisi yaklaştığı zaman sevincini ve amaçlarını şarkı söyleyerek belli eder. Şarkısı her ne kadar neşeli gibi görünse de, şarkının sözlerinde ve söyleniş şeklinde büyük bir dehşet yatar. Vereceği her partiden önce adamlarını belli başlı yerleri yağmalamaya gönderir ve onlara mümkün olduğunca insan öldürmelerini emreder. Bunun sonucunda bir sürü insan can verir.

  Hırs
  Carmel'in sözlerinden etkilenen Linlin (söylenenleri tamamen yanlış anlamıştır), tüm ırkların birlikte yaşayabileceği bir ulus yaratmanın peşine düşmüştür. Diğer ırklardan gelenlerin kendisinin gözlerine bakarak onunla aynı masada oturmalarını istediği için, Caesar Clown'ın devleştirme deneylerine fon sağlamıştır. Linlin bu araştırma için yüklü miktarda para harcamış. Hatta Punk Hazard'daki tesis yok olunca, tesisin aynısını Totto Land'da yeniden yaptırmış, Caesar'a daha fazla maddi destek sağlayacağını belirtmiştir. Tüm bunlara rağmen araştırmalardan sonuç çıkmamıştır. Çünkü Caesar, Linlin'in kendisine verdiği paraları keyfine göre harcamıştır. Linlin bütün ırkların aynı yerde yaşamasını istediği halde, Totto Land'da hiç dev yoktur. Çünkü devler Linlin'den nefret eder. Zamanında Linlin'in kızı Charlotte Lola ve Elbaf'ın prensi Loki arasında bir evlilik akdi düşünülmüş, ancak Lola'nın kaçması yüzünden düğün işi yatmıştır. Aynı şekilde Linlin de devlerden nefret etmektedir. Vinsmoke Judge onlardan bahsettiği zaman çok sinirlenmiştir. Linlin diğer ırkların yanı sıra, nadir bulunan hayvanların ve değişik yaratıkların da hastasıdır. Bulabildiği kadarını toplayıp, koleksiyon yapmıştır.

  İş Anlayışı
  Linlin mantıklı düşünebildiği zamanlarda tam bir tüccar gibi olaylara yaklaşır. Bir korsanın işbirliğini yahut istediği şeyi elde etmede gecikme yaşanmasını kabul etmemesi gerektiğine inanır. Pappug, Linlin'in Balıkadam Adası'nı tam bir iş adamı mantığı ile yönettiğini ve ada ile olan tüm anlaşmaları şeker karşılığı yaptığını söylemiştir. Linlin şekere çok büyük öncelik verir. Para ya da hazine olarak ödeme kabul etmez. Normalde balıkadamların şeker yerine hazine önermesini kabul etmemiş, ancak bu hususta Luffy ısrarcı olunca mecburen kabul etmiştir.

  Linlin'in müttefikleri ve kendi adamları bile eğer ondan ayrılmak isterse bir bedel ödemek zorundadır. Linlin kendisinden kurtulmak isteyenlerden kendileri için önemli olan bir şeyden vazgeçmelerini ister. Ayrılık isteklerini ya da nedenlerini ise umursamaz. Örneğin Totto Land'da yaşayan her insan kendisinin koruması altında olabilmek için hayatının bir kısmını bağışlamak zorundadır. Buna karşılık vatandaşlara her türlü imkanı sağlar. Her ne kadar Linlin paraya ve hazinelere önem vermese de, Tamatebako gibi özel ya da efsanevi olarak bilinen hazinelere karşı bir ilgisi vardır. Şatosundaki hazine odasına birinin girdiğini öğrendiği zaman ilk olarak Tamatebako için endişelenmiştir.

  Linlin gerektiği zaman ihanet etmekten çekinmeyen biridir. Ayrıca bir aptal gibi görünmesine karşın son derece kurnazdır. İstediğini almak için potansiyel müttefiklerine ihanet etmekten ya da onları kandırmaktan gocunmaz. Vinsmoke Ailesi ile bir ittifak kurmak istiyormuş gibi görünse de, en baştan beridir en sevdiği kızlarından birini onlara vermek gibi bir niyeti yoktu. Germa Krallığı'nın klonlama teknolojisini ele geçirmek için, anne ve kız birlikte Vinsmoke Ailesi'ni düğün töreninde katletmeyi planlamıştır. Pudding, Luffy ve Nami'ye asla Tüm Kek Adası'ndan canlı çıkamayacaklarını söylemiş. Böylece Linlin'in, Sanji'ye yalan söylediği anlaşılmıştır. Linlin kendisine yanlış yapan birinin yaşam süresinin tamamını ya da büyük bir bölümünü alır. Şayet karşısındaki kişinin yaşam süresini alamıyorsa, ona fiziksel olarak saldırır.

  Bencillik
  Linlin aşırı derecede bencil ve güç aşığı olan biridir. Pudding ve Sanji arasındaki evliliği sadece Germa 66'in gelişmiş savaş teknolojisini ele geçirebilmek için ayarlamıştır. Ayrıca sürekli çocuk doğurarak tayfasını daha da güçlendirmiştir. Ayarladığı bir düğün iptal olursa Linlin buna çok öfkelenir ve buna sebep olan kişiyi/kişileri kendi çocukları bile olsa acımadan yok eder. Öfkesi, kaybettiği gücün büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Güce olan bu aşırı saplantısının sebebi diğer Yonko'yu ortadan kaldırmak ve Korsan Kral olmaktır. Ayrıca okuyamıyor olsa da, Kitabeler'e karşı bir ilgisi vardır. Onların Raftel'e gidişin anahtarı olduklarını bilir.

  Linlin'in bencilliği düzenlediği çay partilerinde de açıkça görülür. Pudding ve Sanji'nin düğünü esnasında Linlin'in istedikleri, Pudding'in isteklerinden önce gelmiştir. Kendisini tanıyan kişiler de bunu bilir. Çay partisi normalde Pudding'in düğünü olmasına karşın, gelen konuklar Linlin'e hediye getirmiştir. Linlin ayrıca Pudding'in tüm düşüncelerini görmezden gelmiş, onun kendi gelinliğini seçmesine bile izin vermemiştir.

  Linlin'in bencilliğine verilecek örnekler çoktur. Örneğin Pudding'in babası ile sadece Üç Gözlü bir çocuğa sahip olabilmek için birlikte olmuştur. Çünkü Pudding'in üçüncü gözü sayesinde Kitabeler'i okuyabileceğini düşünmektedir. Buna rağmen kızını üçüncü gözünden dolayı aşağılamış, onu bir ucube gibi görmüş ve ondan saçları ile üçüncü gözünü kapalı tutmasını istemiştir. Tüm bunları yaparken de kızının düşüncelerini hiç önemsememiştir. İkiz kızlarını doğurduktan sonra Pound'ı adasından kovmuş, hatta adamlarına onu öldürmenin sorun olmayacağını söylemiştir. Ayrıca sadece daha güçlü olmak için çocuklarını evlendirir. Onların bu konudaki isteklerini duymazdan gelir. Kişinin soyuna önem veriyormuş gibi görünmektedir. Zira birisi ile konuşurken onun çoğunlukla onun soyundan bahseder.

  Zalimlik
  Ana'nın nefret ettiği iki şey vardır: acı şekerler ve çay partisine gelinmemesi. Onun davetini reddeden insanlara neler olduğunu gördüm. Partiye gelmemenin bedelini çok acı bir şekilde ödediler! Koca Ana'dan gelen bir çay partisi daveti kati suretle görmezden gelinemez. Ana'nın çay partisine cehennemdeki iblislerin bile gelmek zorunda oldukları söylenir!
  -Vito çay partisi davetlerinin önemini anlatıyor.

  Linlin son derece zalim ve dengesiz biridir. Aylık şeker ödemelerini yapmayan ülkeleri gözünü bile kırpmadan yok eder. Başarısızlığı hiçbir suretle kabul etmez. Ayrıca ikiyüzlü biridir. Kendisi verdiği sözlerden cayarken, başkalarının sözlerini tutmamasına sinirlenir. En çok acı şekerlerden ve çay partisini görmezden gelenlerden nefret eder. Özellikle davetini kabul etmeyenlere karşı son derece acımasızdır. Onların sevdiği kişilerin kafasını keser, bir kutuya koyar ve "hediye" olarak onlara gönderir. Davetinin hangi nedenden ötürü reddedildiğini ise umursamaz. Davetini reddetmiş ve kendisinin gaddarlığına şahit olmuş birine bir sonraki çay partisi için davetiye gönderecek kadar da rahattır. Örneğin Jigra cenazeden dolayı çay partisine katılamamış, buna karşılık Linlin onun babasını öldürmüştür. Fakat bir sonraki çay partisine yine Jigra'yı davet etmiştir. Linlin'in manyakça davranışları o kadar uçlardadır ki, deli bir bilim adamı olarak nam salmış Caesar bile ondan aşırı derecede korkar. Zalim bir tiran olan Judge bile Linlin'in kafayı sıyırmış birisi olduğunu söylemiştir. Kendi çocukları olan Charlotte Brûlée ve Charlotte Opera annelerinin neler yapabileceğini bildiği için ondan çekinir. Linlin infaz edeceği kişilerin genelde yaşam sürelerini alır. Bunun en sevdiği yiyecek olduğunu söylemiştir. Zepo'nun yaşam süresini büyük bir keyifle alarak onu öldürmüş, Pedro'nun ise 50 yıllık yaşam süresini alarak ona yaşayacak kısa bir ömür bırakmıştır. Aynı yöntemle Jinbe'yi de öldürmeye çalışmış, fakat güçleri Jinbe'nin üstünde işe yaramadığı için bunu yapamamıştır. Sırf Germa'nın klonlama teknolojisini ele geçirmek için Sanji'yi zorla çay partisine davet etmiş, böylece kendi hırslarını tatmin etmek için masum insanlara zarar vermekten çekinmediğini göstermiştir.

  Bir düşmanla yüzleşmek söz konusu olduğu zaman, Linlin adamlarına düşmana önce umut vermelerini, sonra da onları mümkün olan en acımasız şekilde yok etmelerini emreder. Linlin'in zalim davranışları çocuklarında da görülmüştür. Kızı Charlotte Anana doldurulmuş hayvanları bıçakla parçalamak istediğini söylediği zaman, oğullarına Anana'ya hemen bıçak temin etmelerini emretmiştir. Hoşuna giden davranışlar sergileyen çocuklarını ödüllendirir ve cesaretlendirir. Rol yapma ve insanları aldatma yeteneği ile ön plana çıkan Pudding'in en sevdiği çocuğu olduğunu söylemiştir. Verdiği sözü ya da yaptığı anlaşmayı kendi bozmadan önce karşı taraf bozarsa, buna çok sinirlenir ve öfkesini kusmaktan geri durmaz.

  Linlin'in çocuklarının doğrudan düşmanlara saldırması hususunda herhangi bir sorunu yoktur, fakat ortada kendisi için önemli olan bir şeyler varsa düşmanın peşinden kendisi gider. Eğer bir şeyi hedeflemişse, ne pahasına olursa olsun hedefi kovalar. Araya girmeye çalışan kendi çocuğu bile olsa Linlin'in gazabından kurtulamaz. Çocuklarının babalarını işi bittikten sonra hemen kovar. Onların çocuklarını görmesini ve hatta onlara sarılmasını bile engeller. Onların aileden olmadıklarını söyler. Linlin'in bu düşüncesi çocuklarında da vardır. Çocukları kendi babalarını ya da üvey babalarını umursamazlar. Tüm bunlara ek olarak Linlin kendisi ile çelişen bir profil çizer. Tüm ırkların ayrımcılığa uğramadan yaşayacağı bir ulus inşa etme hayali kurarken, kendisi öz kızı Pudding'e üçüncü gözünden dolayı ayrımcılık yapar.

  Sinir Krizleri
  Linlin, annesi olarak gördüğü Carmel'e aşırı derecede bağlıdır. Altıncı doğum gününü kutlarken onun ve Kuzucuk Evi'ndeki diğer yetimlerin birden ortadan kaybolmalarının travmasını halen üzerinden atamamıştır. Linlin, Carmel'e o kadar hayrandır ki, çay partilerinde oturduğu masaya onun bir portresini koyar. Eğer herhangi bir şekilde bu portreye bir şey olursa, Linlin hemen mental ve fiziksel olarak bir krize girer. Bu durum onun kırılgan bir hale gelmesine yol açar. Portreye zarar geldikten sonra o kadar şiddetli bir şekilde ağlar ki, etrafındaki her şeye zarar verir. Ayrıca krize girdikten sonra etrafında olup bitenleri algılayamaz. Capone Bege bunu avantaja çevirerek Linlin'e suikast düzenlemeye niyetlenmiştir. Bu krizden anlaşılacağı üzere Linlin halen Carmel'i ve yetim çocukları yok edenin kendisi olduğunu bilmemektedir.

  Linlin'in yaşadığı bu kriz, biraz da onun yiyecek krizlerine benzer. Carmel'in portresi kırıldığında ve düğün pastası dağıldığında hangisi için kriz geçireceğini şaşırmıştır. Bu yüzden etrafı ile olan iletişimi tamamen kesilmiştir. Sadece Luffy ona kırık portrenin parçalarını gösterdiği zaman aklı biraz yerine gelmiş ve üvey annesinin kayboluşunu düşünmüştür. Portrenin kırılması Linlin'i o kadar öfkelendirmiştir ki, Hasır Şapka Korsanları'nı asla affetmeyeceğine yemin etmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Bir Yonko olan Linlin, yaşayan en güçlü dört korsandan biridir. Tek kadın Yonko olduğu için kendisinin dünyanın en güçlü kadın korsanıdır. Gorosei, Marshall D. Teach'i durdurabilecek az sayıda kişiden birinin Linlin olduğu söylemiştir. Hasır Şapka Korsanları bile eğer ona kafa tutarlarsa, Linlin'in onları kolayca ezebileceğini kabul etmiştir.

  Linlin'in en güçlü korsanlardan biri olmasının yanı sıra, emrinde de çok güçlü kişiler vardır. Artık kendi adamı olmasalar da, eski bir Shichibukai olan Jinbe ve En Kötü Jenerasyon korsanlarından olan Bege ona hizmet etmiştir. Linlin'in Yeraltı Dünyası üzerinde de büyük bir etkisi vardır. Efsanevi Germa 66'in başındaki Vinsmoke Ailesi ile bağlantıları bulunur. Eğer doğru düzgün şekilde bir evlilik gerçekleşseydi, Germa 66'de Linlin'in tayfasının bir parçası olacaktı.

  Linlin'in koruması altındayken Balıkadam Adası korsan saldırıları yaşamamıştır. Bu yüzden Linlin'in merhum Edward Newgate gibi korkutucu bir caydırıcılık etkisi vardır. Sırf şeker uğruna ülkeleri yok eden birisi olduğu için, kendi adamları olan Pekoms ve Tamago ondan çok korkar. Aslında kendi çocukları dahil olmak üzere, neredeyse herkes Linlin'den aşırı derecede korkar. İronik olarak insanların korkusu Linlin'in Şeytan Meyvesi güçlerinden dolayı onu daha da güçlü yapar.

  Linlin daha altı yaşındayken başına 50.000.000 Beri ödül konulmuştur. Böyle bir ödülün bir çocuğun başına konulması, Linlin'in daha o zamanlar ileride büyük bir tehdit olacağının göstergesi gibidir. Daha sonra bu ödülü 500.000.000 Beri'ye yükselmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Linlin tarif edilemeyecek kadar yüksek bir süper insan gücüne sahiptir. İri yapısına rağmen binalara tırmanabilir, aşırı yıkıcı güçte yumruklar atabilir ve sadece tek kolunu kullanarak Prometheus'u korkunç bir güçle fırlatabilir. Daha beş yaşındayken kocaman bir ayıyı tek vuruşta öldürmüştür. Bu vuruşu ayıyı öldürmek için de yapmamıştır. Yine zarar verme amacı gütmemesine karşın, tek vuruşta bir devin birçok kemiğini un ufak etmiştir. Yiyecek krizi geçirdiği bir zaman ağır silahlı bir sürü devi yenmiş, bir Elbaf köyünü yok etmiştir. Tüm bunları yaparken çizik bile almamıştır. Jorl, Linlin'in "çocuk biçimli şeytan ruhu" olduğunu söylemiştir. Jorl, Linlin'e saldırdığı zaman, Linlin sadece kolunu uzatarak devin kılıcını kırmış, daha sonra devi sakalından yakalayıp büyük bir güçle yere çarpmıştır. Bu çarpma o kadar şiddetli olmuştur ki, Jorl'u öldürmüştür. Carmel, Linlin'in Denizciler'e katıldığı takdirde Amiral ya da Filo Amirali olabilecek potansiyeli olduğunu belirtmiştir.

  Bege'in söylediklerine göre Linlin fazla çaba göstermeden tek başına şehirleri yok edebilen ve savaş gemilerini batırabilen biridir. Yiyecek krizi yaşadığı esnada Şeker Şehir'in birçok yerini yok etmiştir. Krizi geçmediği takdirde dağ büyüklüğündeki şatosunu da yok edebileceği söylenmiştir. Charlotte Katakuri annesinin durdurulmadığı takdirde bütün Totto Land'ı haritadan silebileceğini açıklamıştır. Linlin, şatosundaki hazine odasının metal kapılarını kırabilir. Tatlı Komutanı olan kızı Charlotte Smoothie kapıyı kıramamış ve önünde öylece beklerken, Linlin sadece yürüyerek kapını ve duvarları parçalamıştır. Uyurken bile etrafında uçtuğunu düşündüğü bir sineğe vurmaya çalışmış, yere çarpan eli zemini paramparça etmiştir. Linlin ayrıca çok yüksek bir savunma gücü olan Bege'in Büyük Baba isimli kalesine kolayca hasar verebilmektedir. Bu olaydan sonra Linlin, Germa 66'in komutanları olan Judge, Vinsmoke Niji ve Vinsmoke Yonji'yi kolayca yenmiştir. Niji ve Yonji genetik olarak süper insan yapılmış kişiler olmasına rağmen Linlin'e zarar verememiştir.

  Linlin'in yüksek fiziksel gücünün yanı sıra, aşırı derecede yüksek bir dayanıklılığı vardır. Derisi o kadar kalındır ki, Sanji ve Bege onun demirden bir balon olduğunu söylemiştir. Linlin her türden saldırıya dayanabilir. Hiçbir silahın onu yaralayamayacağı söylenir. Ancak bu dayanıklılığı onun mental durumuna bağlıdır. Carmel'in portresi yanlışlıkla devrildiği zaman sinir krizi geçirmiş, dizlerinin üzerine çökmüş ve bu çöküş onun dizlerinin kanamasına neden olmuştur. Judge'ın kendisine salladığı mızrağı ağzı ile durdurmuş ve dişleri ile mızrağı parçalamıştır. Linlin, Nami'nin yaptığı Hava Yumurtaları ile iyice güçlenmiş olan Zeus'tan devasa bir yıldırım saldırısı yemiş, saldırı yerde devasa bir krater açmasına rağmen Linlin saldırıdan etkilenmemiştir. Zeus'un yıldırımının çok küçük halinin bile Judge'a tek attığı göz önüne alınırsa, Linlin'in nasıl bir saldırıya dayandığı daha anlaşılır olur. Linlin bu olaydan sonra Pedro'nun kendini havaya uçurmasına maruz kalmıştır. Patlama o kadar şiddetli olmuştur ki, Perospero kendini Şeker Zırhı ile kaplamasına rağmen kolunu kaybetmiş ve ağır yaralanmıştır. Aynı patlamanın Linlin'e hiçbir etkisi olmamıştır. Linlin bu patlamadan çok kısa süre sonra Thousand Sunny'nin Coup de Burst patlamasını tam kafasına almış, fakat yine kendisine hiçbir şey olmamıştır. Aç ve zayıf haldeyken Jinbe'nin en güçlü saldırısını doğrudan yemesine karşılık, herhangi bir hasar almamıştır. Linlin'in vücudunun güçlü bir metabolizması vardır, bu da onun dayanıklılık sınırını belirler. Düğün pastası açlığından dolayı zaman geçtikçe aşırı şekilde zayıflamıştır. Bu yüzden derisi daha yumuşak hale gelmiştir. Bu halinde Zeus'tan yediği yıldırım saldırısı bedeninde birkaç morluk oluşmasına neden olmuştur.

  Linlin sinir krizi geçirdiği zaman çok yüksek sesle bir çığlık atar. Çığlığı o kadar güçlüdür ki, yakındaki binaları yıkar ve insanların bayılmalarına neden olur. Bayılmayanlar ise şiddetli kulak ağrıları yaşar. Çığlığın etkisi o kadar büyüktür ki; Luffy, Katakuri ve Smoothie gibi güçlü kişiler bile etkiden kurtulamamıştır. Deneyler vasıtasıyla süper insan yapılmış Vinsmoke kardeşler kendilerine kulak tıkaçları verilene kadar zorlukla ayakta kalabilmiştir. Çığlığı ve Haoshoku Haki gücünü birleştirdiği zaman kendisine hiçbir şey yaklaşamaz. Bu sayede üzerine ateşlenen roketleri havada patlatabilmiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Linlin, Carmel'in ölümünün ardından onun sahip olduğu Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Soru Soru no Mi'nin yeni kullanıcısı olmuştur. Meyvesinin gücü ile canlı insanların ruhlarını maddesel bir hale sokarak bedenlerinden çekebilir. Bu ruh çekme işlemi esasen kişinin yaşam süresini çekmektir. Şayet tüm yaşam süresi çekilirse, kişi ölür. Lakin bu tekniğin işe yaraması için karşıdaki kişinin Linlin'den korkması gerekmektedir. Örneğin Jinbe ondan korkmadığı için, Linlin onun yaşam süresini çekememiştir.

  Linlin insanlardan topladığı ruhları cansız nesnelerin içine koyup onlara hayat verebilir ya da hayvanların içine koyup onlara insani özellikler kazandırabilir. Bu tür yaratıklara Homiler denir. Meyvenin bu özelliği onu Kage Kage no Mi ile benzer yapmaktadır, ancak Kage Kage no Mi'nin aksine, Soru Soru no Mi'nin ölü bir bedene ruh ya da canlı bir insana ruh koymak gibi bir özelliği yoktur. Linlin, ruh toplama işlemleri için kendi ruhunu kullanarak toplayıcılar yaratmıştır.

  Özel Homiler
  Linlin kendi ruhundan parçalar kullanarak üç tane özel homi yaratmıştır. Bu homiler normal insan ruhu ile yaratılmış homilerden çok daha güçlüdür. Bu üç özel homi; Sol eli ile çağırdığı yıldırım bulutu Zeus, sağ eli ile çağırdığı güneş Prometheus ve kafasındaki trikon şapka Napoleon'dur. Zeus ve Prometheus, Linlin'in güçlü ateş ve yıldırım saldırıları yapmalarını sağlar. Ayrıca güçlerini kombine ederek devasa fırtınalara sebep olabilirler. Linlin, Zeus'un üzerine binerek çok yüksek hızlarda uçabilirdi. Napoleon, diğer homilerden aldığı bilgileri Linlin ile paylaşır. Ayrıca bir kılıca dönüşebilir. Kılıç olduğu zaman kendi kendine düşmana saldırabilir ya da Linlin'in kullanımına ait olabilir. Hasır Şapkalar (Jinbe hariç) Totto Land'dan kaçtıkları zaman Zeus'u da yanlarına almışlardır. Yani Zeus artık Linlin'in emrinde değildir.

  Haki
  Linlin'in bilindiği kadarıyla iki Haki türünü ustaca kullanabilir.

  Haoshoku Haki
  Linlin çok az insanda görülen Haoshoku Haki gücüne sahiptir. Bu gücünü ilk kez Sanji ve Pudding'in düğün töreni esnasında o ve Carmel arasındaki ilişkiyi soran bir adamı bayıltırken kullanmıştır. Carmel'in portresi kırıldıktan sonra ise gücünü bilinçsiz bir şekilde patlatmış ve tören alanındaki birçok konuk kendinden geçmiştir.

  Busoshoku Haki
  Linlin'in Busoshoku Haki üzerinde sağlam bir ustalığı vardır. Sadece eline Haki basarak Luffy'nin çok güçlü bir saldırısı olan Kong Gun'ı kolayca durdurmuştur. Bu saldırının Donquixote Doflamingo, Charlotte Cracker ve Katakuri gibi usta Busoshoku Haki kullanıcılarının bile savunmasını aştığı düşünülürse, Linlin'in seviyesi de çıkarılabilir. Linlin, Busoshoku Haki kullandığı zaman kullanım yaptığı bölgede alev desenleri oluşur.

  Kılıç Ustalığı
  Linlin şapkası Napoleon'un içinden çıkan kılıcı kendi şahsi silahı olarak kullanır. Canavarımsı gücü ile bu kılıcı kullandığı için, kılıcı salladığı zaman aşırı derecede yıkıcı ve güçlü şok dalgalarına neden olur. Napoleon'un güçlü vuruşlarına dayanabilen kimse henüz görülmemiştir. Jinbe bile en kuvvetli Haki savunmasını yaptığı halde uçmuştur. Napoleon ayrıca Prometheus'un alevlerini emerek saldırı gücünü arttırabilir.

  Ek Bilgiler

  - Tamago, Linlin'in şekerleme yemeyi çok seven, kadın bir korsan olduğunu söylediği zaman Sanji onu güzel ve kızıl saçlı bir kadın olarak hayal etmiştir. Aşağıda görebilirsiniz.

  [​IMG]

  - Linlin'in soyadı gerçekte yaşamış korsanlar olan Charlotte Badger ve Charlotte de Berry'den gelmektedir.

  - Linlin bir korsan tayfasına kaptanlık ettiği bilinen en genç kişidir. 6 yaşından beridir Koca Ana Korsanları'nın başındadır.

  - Koca Ana Korsanları ve Totto Land temaları peri masallarından ve fantastik kurgulardan bir hayli esinlenilerek oluşturulmuştur. Linlin'in adamlarının birçoğu Lewis Carroll'ün romanı olan Alice in Wonderland (Alice Harikalar Diyarı'nda)'dan alınmıştır. Romandaki karakterler:
  • The Queen of Hearts karakteri son derece bencildir, çabuk sinirlenir, Linlin gibi görünür (obezdir, gagamsı burnu ve büyükçe bir gülümsemesi vardır), devasa boyutlara sahiptir ve tıpkı Linlin gibi giyinir.
  • The Hatter karakteri çay partilerine takıntılıdır.
  • The Duchess karakteri kafadan kırıktır, kafası çok büyüktür, suratı çirkindir ve kendi çocukları dahil herkese kendi kölesiymiş gibi davranır.

  - Linlin yiyecek krizlerinden birinde Şeker Şehir'e saldırmış ve burada kule şeklindeki bir binaya tırmanarak kükremiştir. İlgili sahne ünlü filmlerden biri olan King Kong'a göndermedir.

  - Linlin ve Boa Hancock arasında bazı benzerlikler vardır:
  • İki karakter de bir grubun içindeki tek kadın üyelerdir (Yonko ve Shichibukai).
  • İki karakter de Haoshoku Haki sahibi olduğu bilinen tek kadın karakterlerdir.
  • İki karakter de kendilerine özel canlı silahlara sahiptir (Zeus/Prometheus/Napoleon ve Salome).
  • İki karakter de yaşadıkları ülkelerin hükümdarlarıdır (Totto Land Kraliçesi ve Amazon Lily İmparatoriçesi).
  • İki karakterin de Yeraltı Dünyası'nın köle ticareti ile bir ilgisi olmuştur. Hancock kaçırılarak Dünya Asilleri'ne satılmış, Linlin ise Carmel'in ani yok oluşu sayesinde satılmaktan kurtulmuştur.
  • İki karakterin de özel bir rahatsızlığı vardır (Yiyecek Krizi ve Aşk Hastalığı)
  • İki karakterin de Şeytan Meyvesi güçleri hedeflerinin duygusal durumundan beslenir (korku ve şehvet).
  • İki karakterin de korsanlık kariyerleri başında yüksek ödülleri olmuştur.

  - Linlin daha altı yaşındayken başına ödül konulmuştur. Bu onu başına ödül konulan en genç kişidir. Kendisinden hemen sonra ise sekiz yaşındayken başına ödül konulan Nico Robin gelir.

  - Linlin ve Denizkızı Prensesi Shirahoshi arasında da bazı benzerlikle bulunur:
  • İki karakter de peri masallarından esinlenilmiştir (The Queen of Hearts/Mad Hatter/Duchess ve The Little Mermaid/Rapunzel).
  • İki karakter de kendi türdeşlerinden çok daha büyüktür.
  • İki karakterin de kraliyet unvanları vardır (Totto Land Kraliçesi ve Ryugu Krallığı Prensesi).
  • İki karakter de son derece güçlü ve dünya açısından önem arz eden kişilerdir (Linlin bir Yonko'dur, Shirahoshi de Antik Silah Poseidon'dur).
  • İki karakter de travma yaşadıkları zaman güçlü çığlıklar atar.
  • İki karakter de farklı ırkların uyum içinde yaşayacağı zamanların hayalini kurar
  Künye

  Adı: Charlotte Linlin
  Okunuşu: Shārotto Rinrin
  İngilizce Adı: Charlotte Linlin (Viz, FUNimation altyazıları), Charlotte Lingling (FUNimation dublajı)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 651, Anime 571
  Bağlantıları: Koca Ana Korsanları, Yonko, Charlotte Ailesi
  Unvanları: Korsan, Kaptan, Totto Land Kraliçesi
  Yaşadığı Yerler: Tüm Kek Adası, Elbaf (Eski)
  Lakapları: Koca Ana (Jap: Biggu Mamu, İng: Big Mom), Şeytani Ruh (Jap: Akujin, İng: Evil Spirit)
  Yaşı: 68
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 15 Şubat
  Boyu: 880 cm
  Bilinen Ödülü: 500.000.000 Beri

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Soru Soru no Mi (Tr. Ruh Meyvesi, İng. Soul-Soul Fruit)
  Anlamı: Ruh
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Linlin
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 2 May 2018
 2. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  eline sağlık smoker
   
 3. Mesaj Sayısı 666
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  eline sağlık güzel çeviri :D
  bu karıyı merak ediyorum.
   
 4. Alucard Üye

  Alucard (Üye)
  Mesaj Sayısı 275
  Üyelik Tarihi28 Oca 2010
  Eline sağlık. Siluetinin aksine Hancock gibi afet bir kadın çıkmasını çok isterim :(
   
 5. Keyserav Üye

  Keyserav (Üye)
  Mesaj Sayısı 410
  Üyelik Tarihi6 Haz 2009
  Güzel saptamalar Smoker eyvallah... :) Bu arada kişiliğiyle ilgili şöyle bir yorumda da bulunabilir miyiz acaba? Şu ana kadar WB'yi bayağı iyi tanıdık, aynı şekilde Shanks'ta başından beri karşılaştığımız bir karakterdi... Kaido'unun da adı Moria'ya ayar verişinden bahsedildi... Öte yandan savaş sürecine girildiğinde, WB oğullarından biri kurtarmaya çalışıyordu, Shanks ona destek vermeye ve Kaidou onu durdurmaya... Ama Big Mam'ın ne yaptığı ya da ne düşündüğüyle ilgili kimse en ufak bir kaygı bile taşımıyordu... Daha çok diğer üç Yonkou anıldı şu ana kadar... Big Mam ile ilgili iyi kötü bir Lola'nın annesi teorisi var... Fakat garip olan dünyayı kökünden sarsan böylesi bir savaşta taraf olmayı dahi düşünmeyen bu hatun, herkes kendi işine gibi bir bakış açısına sahip olabilir... Ama WB'nin ölümünden sonra Balık Adam adasına sahip çıkması da Luffy'nin dediği gibi bir bakış açısına sahip olduğunu gösteriyor olabilir... Bu çok büyük bir tezat değil mi? Acaba Oda nasıl bir karakter yaratmış olabilir de bunu dengelesin??
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bizim çaylak Luffy nere, Yonkou almak nere. Az büyüyüp öyle gelsin.
   
 7. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Ohhoo Adayı yıkıcak dendi daha ne olsun :ehe:
   
 8. Bayram Lord Palpatine

  Bayram (Lord Palpatine)
  Mesaj Sayısı 199
  Üyelik Tarihi29 Mar 2010
  Eyvallah smoker çeviri için..
  Big Mam eğer Lola'nın annesi çıkarsa savaş çıkmaz.. Bir dost daha kazanır ama Lufy den bahsediyoruz ne olur ne olmaz bilinmez
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bu bölümlerde karşımıza çıksa güzel olur.
   
 10. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,475
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  eline saglık smoker hızlı güncelleme için ;)

  ayrıca erkan sen bundan önce kadın yonkuoda olmaz diyordun:flaugh: o koca agız ve ruju loladan baska kimde gördük... annesi deilse bile teyzesidir :D ortada verilmiş bir vivre kart var bir işe yarıcak ki yüz bölümdür tasıyorlar tabi bence ;)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık