Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Katakuri

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 356 95.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 17 4.6%

• Kullanılan toplam oy
    373
Meyvesinin neden paramecia olduğunu hala anlayabilmiş değilim, tamam Mr. 3 ve Magellan'ın da mum ve zehir üretebildiğini gördük yani Katakuri'nin mochi üretebilmesi normal. Fakat mochiye dönüşebilmesi ve haki tabanlı olmayan saldırılardan etkilenmemesi logia yapmaz mı bu meyveyi?

Emeğine sağlık Smoker-san.
Dediğin doğru olsa da logiaları logia yapan temel özellikleri doğa da bulunan güçler olmaları mesela kar,ışık,ateş gibi. Mesela saldırılar kuzanın içinden geçmiyor ama haki kullanmadığın sürece etkilenmez. Kata da ise haki kullanmasan bile kata gözlem kullanmadığı sürece hasar görür.

Meyvesinin neden paramecia olduğunu hala anlayabilmiş değilim, tamam Mr. 3 ve Magellan'ın da mum ve zehir üretebildiğini gördük yani Katakuri'nin mochi üretebilmesi normal. Fakat mochiye dönüşebilmesi ve haki tabanlı olmayan saldırılardan etkilenmemesi logia yapmaz mı bu meyveyi?

Zaten o yüzden Özel Paramecia dedi Oda. Teach nasıl fiziksel darbe almasına rağmen Logia ise bu da Özel Paramecia.

Ayrıca bir çok Paramecia yeteneği, Logia yeteneğiyle karıştırılabilmektedir. Bunun sebebi Mr. 3, Kalifa, Magellan, Doflamingo, Trebol, Perospero, Cracker ve Katakuri gibi limitsiz madde üretiminden veya Mr. 1, Jozu ve Pica gibi bir maddeye dönüşmekten kaynaklanıyor olabilir. Bu meyveler Logialarla karıştırılmamalıdır. Çünkü yukarıdaki isimler ya bu maddeleri üretmezler, ya bu maddeler element değildir veya ürettikleri maddelere dönüşemezler. Kısaca, element türü Paremecia'lar bu elementi üretebilir, kontrol edebilir ve bu elemente karşı bağışıklıdırlar, lakin elementin kendisi olamazlar. Trebol zayıf fiziğini ve meyve yetenekleri ile rakibini kandırıp, Logia gibi göstermektedir.
Paramecia konusunda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kendini yaralaması onurlu bir hareketti ama Luffy yere düştüğünde ''Ayağa kalk,'' diye bağırması ve Luffy'nin kalkmasını beklemesi çok yanlış bir hareketti. Aileni tehdit eden bir adama bu kadar sempati beslemek ne kadar doğru? Ailesini sevmiyor olsa anlayacağım ama seviyor gibi.

Kendisini çok sevdiğim söylenemez ama ''sevmiyorum,'' da diyemem.

Arc'ı kurtardı. Partide 3-4 kişi dalıp durduramadıklarında ve ichiji'yi 2 saniyede paketlediğinde big mom'ı bi şekilde indirseler bile bu adamı indiremezler diye düşünmüştüm. Marco'da olduğu gibi tayfa kata'ya kalacak sanmıştım.

Karakterine mochi sahnesinde ısındım. Renk kattı adama. Onun öncesinde sadece karizmatik ve güçlü bi adamdı. Luffy'e durduk yere saygı duyması ve yenilmesi beni karakterden soğuttu biraz ama yine de one piece'teki favori karakterlerimden biri şuan.

Timeskip sonrasındaki arc'ları sevmesem de bazı karakterler kurtardı mangayı. Pun hazard'da Law, dressrosa'da dof ve big mom arc'ında katakuri çok iyiydi.

Paramecia konusunda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Biliyorum bunları okumuştum, Katakuri'nin meyve açıklamasındaki "Mochi Mochi no Mi, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olarak sınıflandırılmasına rağmen Katakuri tıpkı bir Logia türü gibi kendini elementine dönüştürebilir." ibaresi alıntı yaptığın Paramecia özelliklerine uymuyor: "Bu meyveler Logialarla karıştırılmamalıdır. Çünkü yukarıdaki isimler kendilerini ya bu maddelere çeviremezler, ya bu maddeler element değildir veya ürettikleri maddelere dönüşemezler. Kısaca, element türü Paremecia'lar bu elementi üretebilir, kontrol edebilir ve bu elemente karşı bağışıklıdırlar, lakin elementin kendisi olamazlar."

Bahsettiğim çelişki buydu, Katakuri elementin kendisi olabiliyor. daha önce böylesini görmedik. Özel Paramecia deyip geçeceğiz o halde :bilmem:

Biliyorum bunları okumuştum, Katakuri'nin meyve açıklamasındaki "Mochi Mochi no Mi, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olarak sınıflandırılmasına rağmen Katakuri tıpkı bir Logia türü gibi kendini elementine dönüştürebilir." ibaresi alıntı yaptığın Paramecia özelliklerine uymuyor: "Bu meyveler Logialarla karıştırılmamalıdır. Çünkü yukarıdaki isimler kendilerini ya bu maddelere çeviremezler, ya bu maddeler element değildir veya ürettikleri maddelere dönüşemezler. Kısaca, element türü Paremecia'lar bu elementi üretebilir, kontrol edebilir ve bu elemente karşı bağışıklıdırlar, lakin elementin kendisi olamazlar."

Bahsettiğim çelişki buydu, Katakuri elementin kendisi olabiliyor. daha önce böylesini görmedik. Özel Paramecia deyip geçeceğiz o halde :bilmem:
Alıntıladığım kısmı yazarken bir maddeyi iki kere yazmışım. Düzenledim, lakin siz ben düzenleyemeden alıntılamışsınız.

Katakuri'nin meyvesi maddeye dönüşmesine imkan verir, dönüştüğü maddeyi sınırsız üretmesine imkan verir, lakin bu madde doğal bir element değildir. Özel Paramecia'nın etkisi bu elemente dönüşüp, saldırıları boşa çıkarabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık