Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Charlotte Cracker

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 5 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  45 oy
  77.6%
 2. Sevmem

  13 oy
  22.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Charlotte Cracker
  (Shārotto Kurakkā), Charlotte Ailesi'nin onuncu oğludur. Totto Land'da Bisküvi Adası'nı yöneten Bisküvi Şansölyesi olarak görev yapar. Aynı zamanda Koca Ana Korsanları'nın Üç Tatlı Komutanı'ndan biridir.

  Cracker, Vinsmoke Sanji'yi geri almaya gelen Monkey D. Luffy ve adamlarını durdurmak için Charlotte Linlin tarafından Tüm Kek Adası'nın bir bölgesi olan Ayartan Orman'a gönderilmiş, Burada Luffy ile yaptığı 11 saatlik dövüşte yenilmiştir.

  Görünümü

  Cracker ortalamadan daha uzun bir boya ve kaslı bir vücuda sahip bir adamdır. Açık mor renkte tuhaf saçları vardır. Kafasının tam arkasından çıkan ve bagete benzeyen bir saç topu, ensesinden iki yana açılan sivri ve uçları sürekli maytap gibi çıtırdayan saç uzantıları bulunur. Sağ gözünün üzerinde büyük bir yara izi ve gözlerinin kenarlarında kırışıklıklar vardır. Giysi olarak üst kısmına bir şey giymez. Altında ise bisküvi şeklinde dekore edilmiş bir kilt vardır. Sağ omzuna renkli desenleri olan bir omuzluk takmıştır. Bu omuzluğa bağlı olan pembe benekli bir pelerin, Cracker'ın sırtından aşağı dökülür. Diz kısımlarında desenli toplar bulunur. Ayaklarına kahverengi botlar giyer.

  Cracker genelde Şeytan Meyvesi'nin gücü ile yaptığı bisküvi zırhının içinde durur. Sadece zırhı zarar gördüğünde ya da yok edildiğinde gerçek bedeni ile ortaya çıkar. Zırhının içinden neredeyse hiç çıkmadığı için, aranma posterinde zırhın resmi konulmuştur. Zırhın biçimi dev gibi bir savaşçıyı andırır. Boyut olarak Luffy'nin dört katıdır. Zırhın sivri bir burnu, uzun bir sakalı, biçimsiz uzuvları ver sağ gözünün üzerinde yer alan bir yara izi (gerçek Cracker'da olana benzeyen) vardır. Kafasında eskiden Spartalı savaşçıların kullandığı tepesi tüylü, yanları boynuzlu bir miğfer bulunur.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Cracker ailesine ve tayfasına aşırı derecede sadık bir adamdır. Linlin'in eski kocalarından biri olan Pound, ailesi ile ilgili bazı sırları Luffy ve Nami'ye anlattığı için oldukça sinirlenmiştir. Bir kişinin soyunun karakterini etkilediğine inanır. Bu düşüncesinden dolayı, Vinsmoke Ailesi'ne geri dönen Sanji'nin bir daha Hasır Şapka Korsanları'nın yüzüne bakmayacağını ve onları hor göreceğini söylemiştir. Tıpkı Linlin gibi, Cracker da kendi babasını ve diğer üvey babalarını aileden biri olarak görmez. Arada kan bağı olmadığını düşündüğü için böyle bir görüşe sahiptir.

  Cracker kendine oldukça güvenir ve mümkün mertebe düşmanı ile yalnız yüzleşmeyi tercih eder. Dostlarının ya da hizmetkarlarının dövüşe karışmasından hoşlanmaz. Şeytan Meyvesi'nin güçlerini kullanmayı ve gücü ile düşmanlarını ezmeyi çok sever. Diğer yandan Şeytan Meyvesi gücü ile ürettiği bisküvileri başkalarının yemesinden nefret eder. Acıya karşı çok hassastır. Bedenine iğne batmasına bile dayanamaz. Bu yüzden genelde zırhının içinde durur. Ayrıca zırhının meşhur olmasından dolayı gurur duyar.

  Yetenek ve Güçleri

  Koca Ana Korsanları'nın en yüksek rütbeli adamlarından ve aynı tayfanın Üç Tatlı Komutanı'ndan biri olan Cracker'ın tayfa üzerinde büyük bir otoritesi vardır. Bisküvi Şansölyesi olduğu için Bisküvi Adası'nı yönetmek ve ihtiyacı olan kişilere bisküvi temin etmekle yükümlüdür. Ayrıca savaşta büyük filoları komuta edebilir.

  Cracker'ın sadece varlığı ve sesi bile etrafındaki Soru Soru no Mi'nin gücü ile canlanmış nesnelerin kaçmalarına ya da ölmelerine neden olur. Gücü ile tayfası içinde korkulan ve saygı duyulan biridir. 860.000.000 Belly ödülü, seride görülen en yüksek ödüllerden biridir ve bu ödül, Dünya Hükümeti'nin Cracker'ı ne kadar büyük bir tehdit olarak gördüğünün kanıtıdır. Gücü ve saygınlığı o kadar etkilidir ki, yenildiği duyulunca Şeker Şehir'de sıkıyönetim ilan edilmiştir. Linlin'in Donquixote Doflamingo'yu yenen Luffy'nin üzerine sadece Cracker'ı göndermesi, onun gücüne güvendiğini göstermektedir. En Kötü Jenerasyon'dan sayılan Urouge, bir Tatlı Komutanı olan Charlotte Snack'i yenince, intikam için Cracker gitmiş ve Urouge'u yenmiştir. Ancak öldürmeyi başaramamıştır.

  Cracker dövüş esnasında sıklıkla kurnazlık ve rakibini kandırmaya yönelik hareketler peşinde olur. Luffy'ye en başta bisküvi zırhını gerçek bedeni gibi göstermiş, kollarını ve bacaklarını çoğaltarak Şeytan Meyvesi gücüne sahipmiş gibi numara yapmıştır. Luffy'den ağır bir saldırı aldığında ağzından kan kıvamında reçel kusmuş ve sanki çok zarar görmüş gibi ayak çekmiştir. Ayrıca çok tanınan biri olmasına rağmen Denizciler'in ve Dünya Hükümeti'nin bir Bisküvi Askeri gerçek Cracker sanmasını sağlamıştır.

  Fiziksel Yetenekleri
  Cracker inanılmaz derecede dayanıklı bir bünyeye sahiptir. 11 saat boyunca Luffy ile dövüşmüş ve onu kovalamıştır. Fiziksel gücü de iyi seviyededir. Pretzel gibi devasa bir kılıç kullanmasına rağmen, Luffy'nin aşırı hızlı darbelerini kılıcı ile durdurabilmiştir.

  Kılıç Ustalığı
  Cracker kılıcı Pretzel'a oldukça hakimdir ve kılıcın büyüklüğüne rağmen onu ustaca kullanabilir.

  Şeytan Meyvesi
  Cracker, Bisu Bisu no Mi isimli Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde istediği kadar bisküvi üretebilir ve ürettiği bisküvileri istediği gibi kontrol edebilir. Cracker uzman bir zanaatkar olduğu için, bisküvi ile gerçeğinden ayırt edilemeyecek mükemmellikte kopyalar ve silahlar yapabilir. Her zaman içinde durduğu zırhını o kadar iyi tasarlamıştır ki, onun aslında bisküviden yapıldığını kimse anlamaz. Bisküvilerini istediği şekle sokabildiği gibi, onlara Busoshoku Haki takviyesi yaparak onları daha sert bir hale getirebilir.

  Cracker'ın yarattığı bisküvi kuklalar çok güçlüdür. Kuklası ile Pound gibi iri yarı bir adamı tek eli ile toprağın altından çıkarabilmiş ve Luffy'yi defalarca uzaklara savurmuştur. Cracker'ın bisküvileri çok sağlamdır. Bisküvi zırhı Luffy'nin İkinci ve Üçüncü Vites formundaki saldırılardan etkilenmemiştir. Luffy anca en güçlü formu olan Dördüncü Vites'e geçinde bisküvi zırha zarar verebilmiştir. Cracker gerek gördüğü takdirde bisküvilerini kullanarak önüne bir duvar örebilir ve kendini bu şekilde koruyabilir.

  Silahları
  Cracker, Pretzel adında oldukça büyük, çift kenarlı ve el korumalığı bisküviyi andıran bir kılıca sahiptir. Kendi yorumuna göre kılıcının bir eşi daha yoktur. Bisküvi askerler de bisküviden yapılma Pretzel'lara sahiptir. Cracker ayrıca bisküviden kalkanlar yaparak savunmasını arttırır.

  Haki
  Cracker, Busoshoku Haki konusunda çok ileri bir seviyededir. Kılıcını ve bisküvi zırhını Haki ile sertleştirir. Luffy gibi uzman bir Busoshoku Haki kullanıcısı bile Cracker'ın Busoshoku Haki'sinin çok sert olduğunu dile getirmiştir. Ki Cracker'ın, Luffy'nin Haki tabanlı saldırılarını durdurabilmesinden bu durum açıkça anlaşılmaktadır. Cracker, kılıcına Haki yükledikten sonra Dördüncü Vites formundaki Luffy'nin tamamen Haki ile kaplanmış kolunu yarıya kadar kesebilmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Cracker'ın adı fırınlanmış bisküvi olan krakerden gelmektedir. Adı, Charlotte Ailesi ve Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

  - Cracker'ın saçlarındaki maytap benzeri çıtırtılar, ismi ile yapılan bir oyun gibi görünmektedir (Maytap, İngilizcede firecracker olarak isimlendirilir).

  - Cracker ve Wanze'nin bazı benzerlikleri bulunmaktadır:
  • İki karakter de kendilerine yiyecekten zırh yapar.
  • İki karakterin de yiyecek tabanlı zırhları alışılmadık yöntemler ile saf dışı bırakılmıştır (Sanji, Wanze'nin ramen zırhını mutfak araçları ile yok etmiş, Luffy de Cracker'ın bisküviden zırhlarını yemiştir).
  • İki karakter de yenilgileri kesinleştiği zaman yoldaşlarının yanına uçmuştur.

  Künye

  Adı: Charlotte Cracker
  Okunuşu: Shārotto Kurakkā
  İngilizce Adı: Charlotte Cracker
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 835, Anime 796
  Bağlantıları: Koca Ana Korsanları, Charlotte Ailesi
  Unvanları: Korsan, Üç Tatlı Komutanı'ndan biri, Bisküvi Şansölyesi
  Lakapları: Bin Kollu Cracker (Jap. Senju no Kurakkā, İng. Thousand Arms Cracker), Bisküvi Şövalyesi (Jap. Bisuketto no Kishi, İng. Biscuit Knight)
  Yaşı: 45
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 28 Şubat
  Boyu: 307 cm
  Ödülü: 860.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bisu Bisu no Mi (Tr. Bisküvi Bisküvi Meyvesi, İng. Bis-Bis Fruit)
  Anlamı: Bisküvi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Cracker
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 9 Mar 2018
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 3. Mesaj Sayısı 1,391
  Üyelik Tarihi16 Şub 2017
  birinç birinç

  Reyize ada turu attırdılar yav :/
   
 4. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 7,412
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Severim :gamyon:
   
 5. Mesaj Sayısı 2,050
  Üyelik Tarihi30 Nis 2012
  BM tayfasını yapmaya başladın sanırım.Kolay gelsin :) Cracker'i severim.
   
 6. Sogotoh Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden

  Sogotoh (Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden)
  Mesaj Sayısı 1,774
  Üyelik Tarihi20 Oca 2016
  Güzel karkter. Ellerine sağlık @Smoker
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Cracker uzun bir süre çıkmayacak muhtemelen. O yüzden çevirdim. Diğerleri ark bitene kadar bekleyecek.
   
 8. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 13,929
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Çok yetenekli adam. Saygı duyduğum nadir villianlardandır kendisi.
   
 9. Mesaj Sayısı 2,050
  Üyelik Tarihi30 Nis 2012
  Anladım hocam.Eline sağlık.
   
 10. çiköfte Macera ise büyük bir ibadettir.

  çiköfte (Macera ise büyük bir ibadettir.)
  Mesaj Sayısı 2,176
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  Animeden dolayı, adamdan biraz soğudum.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık