Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Byakuya Kuchiki

Byakuya soylulardan olduğu için reiatsusu sıradan kaptan seviyesinden yüksekti. Gayet güçlü bi kaptandı. Hatta zaraki’nin reiatsusunu hissedip ichigo sayesinde kaçan karakterler byakuya’nın reiatsusu daha yüksek demişti (zaraki’nin bandı vardı). Ama tabiki ilk 4-5 kaptandan biri değildi.

Zaraki ve unohana’nın ligi ayrı, onlardan sonra ise shunsui ve ukitake geliyor. Ama bu karakterlerin hepsi baş kaptanlığa layık tipler zaten. byakuya kaptan seviyesi için gayet iyiydi.

Son hali fanları için yapılmış saçma bişeydi bence. Kubı o sıralar popüler olan herkese saçma seviyede power up verdi. Zaraki’nin aldığı power up mantıklıydı sadece.

Güreşçiye benzer bi quincy bankaisi yumruklara dayalı olan bi kaptanı yumruk yumruğa dövüşte ezerek dövdü. Bu quincy “sinirliyken yumruğum 10 kat güçlenir” deyip yumruk sallayınca bile renji çıplak elle durdurdu bunu. Yani kaptan ezen adamın 10 kat güçlü haliyle dalga geçti.
Daha sonra bu adam evrim geçirip daha da güçlenince bile renji bankai açıp nerdeyse tek attı bu adama.

Power up’tan önce byakuya yanında renji varken bile “bankai kullanmadan yenemem” demişti bi quincy hakkında. Power up’tan sonra bu adamı rukia yendi.

Byakuya ne kadar güçlenmiştir bilemem artık. Kendisini yenen adam power up’tan sonra byakuya’nın shikai’sini bankai sanmıştı.

Renji’nin dövüşüne bakıp hesaplamaya kalkışırsak byakuya 30-50 kat güçlenmiş bile diyebiliriz ama ben bu power up’ları ciddiye almıyorum şahsen. Mangaka mangayı okutabilmek için eskiden bankai bulamadığı karakterlere saçma bankai’ler uydurdu, sevilen karakterlere saçma power up’lar verdi. Ve güç dengesini mahvetti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık