Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Durumu güzel özetlemişsin.Lakin ikinci paragrafa pek katıldığımı söyleyemem.Fairy Tail'in mangakası Rave Master gibi Japonya'da gayet popüler olan bir seriye imza atmış biri.Bunun haricinde Kishimoto Samurai 8'i şu an çıkartmış olsaydı bile çok fazla ilgi göreceğini pek sanmıyorum.
Eden's Zero için söyledim. Rave Master, o mangakanın ilk işlerinden biridir.

Edens Zero müthiş bir popülerlik yakayamasa da Maşima-sensei ne yapsa takip eden zevk ve prensip sahibi takipçiler sayesinde neredeyse 300 bölüme dayandı. Ötekiler gibi üç beş cilt ile sonlanmadı. Bu da Maşima-sensei farkı 😎
Fairy Tail, Edens Zero ve ne okudum ne de izledim ama Rave Master Hiro Mashima'dan olduğu için kendine has bir seri olduğu su götürmez bir gerçek. Herkes aşırı eleştirir ama piyasada benzeri yok serinin. Bu yüzden eleştirilse de tekrar tekrar izlenir. Ancak Naruto, Bleach'ın benzeri bulabilirsin ve formülü çok belli ve ciddi bir hikaye sunması için gerekli. Tabii ki her seri kendi içinde farklılığını koymaya çalışır. Kishimoto ve Kubo da illaki üslubunu konuşturuyor. Dünyada kopyalanması en zor bir kaç şeylerden biri. Yazarın ruhudur.

Mahsima'nın özgün olması ise; sana baştan beri tutarlı güç ve hikaye sunmaması. Tamamiyle romantizm, duyguların ağırlıklı olduğu ve absürtlük sunmasıdır. Bunlar serilerinin ana kimliğini oluşturuyor. Üzerine de orjinal bir dünya verebiliyor. Bu durum diğer yazarlarda da var. Ancak bahsettiğim üç unsur olmadığı için fairy tail bunların arasında farklı yeri var. Çünkü mantıksızlık sana geniş alan sunar. Mantık da tahmin edilebilir. Tabii mantıksızlık içinde mantık yarabilen ustaysan o ayrı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık