Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

Benim merak ettiğim bu Noum'lar nereden geliyor ? All For One şuan hapiste değil mi ? Bunların üretimi nerede gerçekleşiyor. Kaldı ki dahalık All For One'ın as grubunu görmedik. Şuan üst seviye kahramanlar böyle Noumlar ile uğraşıyorlarsa ilerde vay hallerine.

Aralarında fark var çünkü Endeavor Allmight kadar tutkulu değildi.

All For One kırılgan insan doğasına sahip ama zeki, bu Noumularda da zeka var ve üstüne bir ton güçlü quirk ve yüksek iyileşme daha eklemişler. Allmight'ın ışığı sönmeden önce şu anki Noumu ile savaşsa o da hasar alacaktı büyük ihtimalle, en azından bence Zaten ben Endeavor'un kalkacağına eminim, dram kasıyor mangaka. Yüzünü kendi aleviyle dağlayıp Noumunun ensesine çökecek. Ensesi derken alevlerden yok olmamak için koparıp attığı yer falan ya. No1 reyiz azıcık Hawk uğraşsın diye bekliyor xD
Usta aralarında fark var diyorsun da herif 2 numara, tutkusuz olma söylemine rağmen. Hatta herifin olayı All Might'ı geçmek herhangi bir şekilde. 1. ile 2. arasındaki bu kadar fark ki All Might prime'ında bile değilken garip geliyor. All For One'ı örnek verdim çünkü herif Nomu'lardan daha üstün, çok fazla benliği konbine edip duruma göre hareket ediyor. Ne bileyim mangaka bu sayı biraz hızlı bitirdi Endeavor'ı. 1 numara bu kadar hızlı yenilmemeliydi, herif iki teknik kullandı tükendi hemen. Dramatizasyon da bir yere kadar yani.

Usta aralarında fark var diyorsun da herif 2 numara, tutkusuz olma söylemine rağmen. Hatta herifin olayı All Might'ı geçmek herhangi bir şekilde. 1. ile 2. arasındaki bu kadar fark ki All Might prime'ında bile değilken garip geliyor. All For One'ı örnek verdim çünkü herif Nomu'lardan daha üstün, çok fazla benliği konbine edip duruma göre hareket ediyor. Ne bileyim mangaka bu sayı biraz hızlı bitirdi Endeavor'ı. 1 numara bu kadar hızlı yenilmemeliydi, herif iki teknik kullandı tükendi hemen. Dramatizasyon da bir yere kadar yani.
Güç dengesine hakim değilim ama mesela Allmight'ın 2 dakikada indirdiği Noumu'nun quirkleri nelerdi? Darbe emici ve güç veren bişeyler bişeyler. Onu da 2 3 yumrukta hallederdim eskiden olsaydı diyor kendi ağzıyla. Şu an Endeavor'un kapıştığında neler var mesela :/ O zamanki Noumu'ya ile şimdiki arasında güç ve zeka farkı var, kısaca kalite yani. Endeavor Noumu'yu analiz ederken herşeyiyle üstün diyor ama yine de küçümsüyor. Allmight olsa Noumu'ya nefes aldırmazdı, elindeki herşey ile saldırırdı ki limitlerini aşıyor reyiz. Tutkudan kastım kastım bu yani, Endeavor ise sonunu düşünüyor, bu bedenim bu kadar ısınıyor dayanamam gibi bir kaygısı var :/

edit: Ayrıca şu iyileşme yenilenme güçleri de hep kötü tarafa mı yarar arkadaş :/ Yani iyilere iyilerorsun iyileştirme gücü öperek, öpünce de yorgunluk çöküyor falan. Fakat kötülerde hiçbir yan etkisi olmuyor ki böylece mangaka kendine çıkış kapısı açıyor. İstediği zaman hiçbir yan etkisi olmayan bu gücü tersine kullanabilir. Mesela en son --promised neverland spoiler-- daki canavarın iyileşme gücünde bir dezavantaj keşfettiler, halbuki şimdiye kadar hiç değinilmemişti, tüm canavarlar patara kütere iyileşiyorlardı falan, işine gelince dezavantaj yaz negzel --end of the spoiler-- Neysem işte bu iyileşme farkı bile Noumu'yu All For One'a yaklaştırıyor.

Son düzenleme:
Shounen kalitesini buna kadar düşürdüler.Nereden nereye...

Yahu saçma sapan süper kahraman filmleri yaptığınız yetmedi birde mangaya mı koydunuz süper kahramanları.Milletin kusma noktasına gelmesi lazım normalde ama mideler sağlam sanırım.

tam anlayamadım anlayan biri yardımcı olsun şimdi endeavour kendi ateşinden mi etkileniyor?
Evet. Aynı oğlunun buzu çok kullanınca yavaşlaması ve hissizleşmesi gibi.
Güç dengesine hakim değilim ama mesela Allmight'ın 2 dakikada indirdiği Noumu'nun quirkleri nelerdi? Darbe emici ve güç veren bişeyler bişeyler. Onu da 2 3 yumrukta hallederdim eskiden olsaydı diyor kendi ağzıyla.
Ayrıca şu ana kadar hiçbir noumu öldürülmedi. Hatta All Might ilk kapıştığı noumuyu uzaklara fırlatıyor. Polisler yakalayıp hapsediyor. Polislerin yakalaması da Noumunun herhangi bir şey yapmamasından kaynaklı.

Endeavor şu anki savaştığı yaratığa karşı gayet iyi dayanıyor. All Might çok daha fazla zorlanırdı.

Son düzenleme:
Güç dengesine hakim değilim ama mesela Allmight'ın 2 dakikada indirdiği Noumu'nun quirkleri nelerdi? Darbe emici ve güç veren bişeyler bişeyler. Onu da 2 3 yumrukta hallederdim eskiden olsaydı diyor kendi ağzıyla. Şu an Endeavor'un kapıştığında neler var mesela :/ O zamanki Noumu'ya ile şimdiki arasında güç ve zeka farkı var, kısaca kalite yani. Endeavor Noumu'yu analiz ederken herşeyiyle üstün diyor ama yine de küçümsüyor. Allmight olsa Noumu'ya nefes aldırmazdı, elindeki herşey ile saldırırdı ki limitlerini aşıyor reyiz. Tutkudan kastım kastım bu yani, Endeavor ise sonunu düşünüyor, bu bedenim bu kadar ısınıyor dayanamam gibi bir kaygısı var :/

edit: Ayrıca şu iyileşme yenilenme güçleri de hep kötü tarafa mı yarar arkadaş :/ Yani iyilere iyilerorsun iyileştirme gücü öperek, öpünce de yorgunluk çöküyor falan. Fakat kötülerde hiçbir yan etkisi olmuyor ki böylece mangaka kendine çıkış kapısı açıyor. İstediği zaman hiçbir yan etkisi olmayan bu gücü tersine kullanabilir. Mesela en son --promised neverland spoiler-- daki canavarın iyileşme gücünde bir dezavantaj keşfettiler, halbuki şimdiye kadar hiç değinilmemişti, tüm canavarlar patara kütere iyileşiyorlardı falan, işine gelince dezavantaj yaz negzel --end of the spoiler-- Neysem işte bu iyileşme farkı bile Noumu'yu All For One'a yaklaştırıyor.
Allmight'ın kapıştığı Noum'da hızlı iyileşiyordu. Bunun ama epey değişik enteresan özellikleri vardı. O konuya katılıyorum. Allmight nefes aldırmadan döverdi yoksa yenemeyeceğini bilir. Endeavor doğuştan gelen quirk'ine güvendiği için boşluyor. Ama Anadolu çocugu Allmight gücü sonradan aldığı için elinden geldiğince kullanıyor :D

O Endeavor oradan kalkar ve o düşünebilen, yenilenebilen Nomu'yu da halleder, kendi de perte çıkar. Ya Best Jeanist gibi bir süre çalışamaz hale gelir ya da daha çabuk toparlar orasını bilemeyeceğim ama bu darbenin altında kalacak biri değil Endeavor o kısmı cepte.
İşin merak ettiğim kısmı kötülerin elinde bu gelişmiş Nomu'dan ne kadar vardır acaba, çok olduğunu sanmıyorum ama bi kaç tanesi bile ortalığı ve bi kaç kahramanı mahvetmeye yetecek. Bunların arkasındaki beyin tek mi yoksa bir grup mu gibi sorular da var elbette.

Animenin 12. bölümü de iyiydi, gözleri doldurmaya ramak kalmıştı. Mangada okumuş olsam da animesi de bi başka, annesinin çizimleri özellikle duyguyu vermede daha etkileyiciydi. All Might içeri girdiği zamanki tepkileri de ayrı bi komikti, analı oğullu :D Bakugo ve annesi arasındaki bağrışlar da beklentimi karşıladı :D

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık