Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Destek (Genel Başlık)

Silinmiş Üye

Arkadaşlar selam. Yeni bir laptop alacağım. 15 bin civarı oyuncu laptapı arıyorum. Masaüstü önermeyin. Seyahatte yanımda götüremem. Özellikle rtx 2060 ekran kartı ile 3060 ekran kartı arasında kaldım. Aradağım özellikler i7, min 16gb ram. Bir kaç model buldum. Onlar da şunlar öne çıktı. Sizce hangisi? Veya sizin öneriniz nedir.

İlki daha iyi gibi. İlkinde 500 gb ssd var, diğerinde 1TB+250 gb ssd var. 1TB SSD mi HDD mi anlamış değilim. Ekran kartında öyle büyük farklar yok. Onun haricinde ilkindeki ekran IPS Mat Led diğeri IPS Led. Mat ekranlar parlama yapmaz. CPU core ve thread miktarı da yüksek. Bence ilkini karşılaştırmak için yanlış ürün seçmişsin.

Ancak ben yine de masaüstü alıp kasayı yanında götürmeni tercih ederim :p

Arkadaşlar selam. Yeni bir laptop alacağım. 15 bin civarı oyuncu laptapı arıyorum. Masaüstü önermeyin. Seyahatte yanımda götüremem. Özellikle rtx 2060 ekran kartı ile 3060 ekran kartı arasında kaldım. Aradağım özellikler i7, min 16gb ram. Bir kaç model buldum. Onlar da şunlar öne çıktı. Sizce hangisi? Veya sizin öneriniz nedir.

Attıkların arasından direk monster açık ara önde . He 1000 tl fazla verip ramı 32 ye çıkarabilirsin. İleri de de bi 500 gb ssd daha eklersin tadından yenmez.

İnternetten OEM windows 10 pro bulursun 70 100 tlye kurarsın win 10 proyu.

Boşuna işletim sistemine çok para verme veya boşuna crack kullanma.

Al şunu, 3000 lira da cebine kalsın. 1 TB SSD'si, RTX 3060 ekran kartı, 144 Hz IPS paneli, Ryzen 7 5800H işlemicisi var.
Tek sıkıntısı; RAM'i 8 GB, onu da Dual Channel 2x16 GB yaparsan süper olur.

Monster'ların kasası çok sağlam değil. Sürekli teknik servisleriyle övünen bir firmaya talep göstermemeni tavsiye ederim, övünülmesi gereken şey bilgisayarın teknik servise gitmeye ihtiyaç duymamasıdır zira.

Al şunu, 3000 lira da cebine kalsın. 1 TB SSD'si, RTX 3060 ekran kartı, 144 Hz IPS paneli, Ryzen 7 5800H işlemicisi var.
Tek sıkıntısı; RAM'i 8 GB, onu da Dual Channel 2x16 GB yaparsan süper olur.

Monster'ların kasası çok sağlam değil. Sürekli teknik servisleriyle övünen bir firmaya talep göstermemeni tavsiye ederim, övünülmesi gereken şey bilgisayarın teknik servise gitmeye ihtiyaç duymamasıdır zira.
O işlemci ile 11. Nesil i7 kıyaslaması nasıl?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık