Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Beyazsakal Korsanları Tümen Komutanları

'Eski Beyazbıyık Korsanları' forumunda MonkeyDLuffy tarafından 28 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 40
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  Thatch

  [​IMG]

  Thatch (Satchi) eski Beyazsakal Korsanlarının 4. tümen komutanıydı. Yami Yami no Mi uğruna Marshall D. Teach tarafından öldürülmüştür.

  Görünümü
  Thatch uzun boylu bir adamdı. Arkası diken diken, önü ise oval şekilde yukarı uzanan kahverengi saçları vardı. Siyah renkte bir keçi sakalı uzatmıştı. Sol gözünün kenarında Monkey D. Garp'ınkine benzeyen bir yara izi vardı. Thatch genelde takım elbiseye benzeyen bir üniforma giyerdi. Boynunda sarı renkte bir fular, belinde siyah renkte bir kemeri ayaklarında da kahverengi ayakkabılar vardı.

  Animedeki ilk gösteriminde saçları sarı renkte ve diken diken yapılmıştır. Boynunda beyaz renkte bir fular, üzerinde mavi renkte bir gömlek, altında gri renkte bir pantolon, belinde de bir kılıç vardır. Daha sonra görünümü, şimdiki hali ile değiştirilmiştir.

  Kişiliği
  Thatch, eski Beyazsakal Korsanları'nın diğer üyelerine nazaran daha sosyal ve arkadaş canlısı bir adamdı. Portgas D. Ace ve eski tayfası Maça Korsanları'nı ele geçirdiklerinde, onlara sıcak davranmıştır. Kendine güvenen biriydi. Yami Yami no Mi'yi bir baskında ele geçirmesine rağmen yememiştir. Normalde eski Beyazsakal Korsanları'nda ele geçirilen meyve, ele geçiren kişinin malı olurdu. Ancak Thatch'ın bu yaptığı büyük bir hataydı ve bu hatayı da canı ile ödemiştir.

  Thatch ve Ace yakın arkadaşlardı. Ace biraz da bu yüzden Teach'e çok öfkelenmiş ve onun peşinden gitmek konusunda bu kadar ısrarcı olmuştur.

  Yetenek ve Güçleri
  Thatch, eski Beyazsakal Korsanları'nın 4. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Ace ile doğrudan savaşmaktan çekinmeyen Teach'in (yine de o zaman Teach, Ace ile karşılaştığında çok daha güçlüydü ve Yami Yami no Mi'nin güçlerine sahipti), Thatch'ı sinsice öldürmesi onun gücünden çekindiğini göstermektedir (bu sahne sadece animede gösterilmiştir).

  Silahları
  Thatch belinde bir kılıç taşırdı. Kılıç ustalığında hangi seviyede olduğu bilinmemektedir. Ancak bir Yonko tayfasında tümen komutanı olabilmesi, iyi kılıç kullandığına bir işarettir. Animede Decalvar Kardeşler ile yaptığı bir kılıç dövüşü gösterilmiştir.

  Künye
  Adı:
  Thatch
  Okunuşu: Satchi
  İngilizce Adı: Thatch
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 440, Anime 325
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan (Eski), 4. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Ölü
  Doğum Günü: 24 Mart


  Blamenco

  [​IMG]

  Blamenco (Buramenko), eski Beyazsakal Korsanları'nın 6. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Blamenco kısa boylu, şişman, soluk tenli ve çenesinin iki yanında cepler olan tuhaf görünümlü bir adamdır. Kafasında önünde eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesi olan trikon bir şapka vardır. Üzerinde önünde domuz-ayı karışımına benzeyen bir sembol olan mor renkte bir tulum giyer. Belinde tulumun üzerinden bağladığı sarı renkte bir kuşak vardır. Üst çenesinin dişlerinden biri yoktur.

  Kişiliği
  Blamenco Edward Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Blamenco, eski Beyazsakal Korsanları'nın 6. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi.

  Oldukça güçlü bir adamdır. Kendisinin iki katı büyüklükte bir tokmağı rahatça kullanabilir. Marineford Savaşı'nda tek bir vuruşta çok sayıda üst düzey Denizci askerini savaş dışı bırakmıştır. Ayrıca savaştan görünür bir yara almadan çıkmıştır.

  Çene Cepleri

  [​IMG]

  Blamenco'nun ne olduğu belli olmayan ve çenesindeki ceplerde bir şeyler saklamasına olanak sağlayan bir yeteneği vardır. Bu yeteneğin net sınırları bilinmemektedir. Şimdiye dek çene cebinden sadece devasa bir tokmak çıkardığı görülmüştür.

  Silahı
  Blamenco dövüşlerinde kendisinden çok daha büyük olan bir tokmak kullanır. Tokmak ahşaptan yapılmıştır ve görünüm olarak bir davula benzer. Tokmağını oldukça usta bir şekilde kullanır.

  Ek Bilgi
  - Blamenco'nun yeteneği ve silahı, batı tarzı çizgi filmlere yapılan bir atıftır. O çizgi filmlerde de ufak yerlerden büyük nesneler çıkarmak gibi şeyler sıklıkla yapılır.

  Künye
  Adı:
  Blamenco
  Okunuşu: Buramenko
  İngilizce Adı: Blamenco
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 6. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 5 Şubat


  Rakuyo


  [​IMG]

  Rakuyo
  (Rakuyō), eski Beyazsakal Korsanları'nın 7. Tümen Komutanıydı.

  Görünümü
  Rakuyo ortalama boyda, koyu tenli ve sarı renkte rastalı saçları olan bir adamdır. Ok gibi sivri olan ve zıt yönleri gösteren bir bıyığı vardır. Yeşil renkte yakaları olan sarı renkte bir ceket giyer. Ceketin içinde düğmesiz ve önü yarı açık açık mor renkte bir gömlek vardır. Beline kırmızı renkte bir kuşak bağlamıştır. Kafasında üzerinde eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesi olan sarı renkte bir bandana bulunur.

  Kişiliği
  Rakuyo, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir. Ayrıca tümen komutanları içerisinde doğrudan Borsalino'ya saldıran kişilerden biridir.

  Yetenek ve Güçleri
  Rakuyo, eski Beyazsakal Korsanları'nın 7. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Diğer tüm tümen komutanları gibi Rakuyo da oldukça güçlü biridir. Yüksek yıkım gücüne sahip Borsalino ile bizzat kapıştığı halde görünür bir yara almamıştır.

  Silahı
  Rakuyo bir zincire bağlı, suratı olan dikenli bir top kullanır. Topun hareketleri tıpkı bir yılanı andırır. Top hem vurarak, hem de ısırarak rakiplerine zarar verir. Topun Şeytan Meyvesi mi yediği, yoksa mekanik bir donanım mı olduğu bilinmemektedir.

  Künye
  Adı:
  Rakuyo
  Okunuşu: Rakuyō
  İngilizce Adı: Rakuyo
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 7. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 8 Eylül


  Namur

  [​IMG]

  Namur (Namyūru), eski Beyazsakal Korsanları'nın 8. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Namur, köpekbalığı türünden bir balıkadama benzemektedir. Jinbe gibi alt çenesinden çıkmış sivri dişleri vardır. Ancak Jinbe'dekilerin aksine Namur'un iki tarafta da üçer dişi görünmektedir. Diğer balıkadamlardan farklı olarak solungaçları yüzünün iki yanında bulunur.

  Boyu kısadır ve tıknaz bir görünüşü vardır. Siyah renkteki saçları Gekko Moriah'ı saçları gibi tepesine doğru diken dikendir. Boynunun sol tarafında "8" yazan bir dövme vardır. Bu dövme onun önceden komuta ettiği tümeni belirtirdi. Kolları ve yakası mavi renkte olan beyaz renkte Criminal marka bir tişört giyer. Criminal simgesi turuncu renktedir ve tişörtün göğüs kısmındadır. Vücudunun alt kısmı mangada gösterilmemiştir. Animede altında gri renkte bir pantolon vardır ve ayakkabıları yoktur. Ayrıca yine animede sırtından çıkmış bir köpekbalığı yüzgeci görünür.

  Kişiliği
  Namur, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Namur, eski Beyazsakal Korsanları'nın 8. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Bir balıkadam olduğu için normal bir insandan karada on kat, suda ise yirmi kat daha güçlüdür. Önceden bir tümen komutanı olduğu için, bu sayılardan çok daha güçlü olduğu varsayılabilir.

  Ek Bilgiler

  - Namur, eski Beyazsakal Korsanları tümen komutanları içerisinde komuta ettiği tümenin sayısının vücudunda yazdığı tek komutandı.

  - Namur, eski Beyazsakal Korsanları'nda insan olmayan tek komutandı.

  Künye
  Adı:
  Namur
  Okunuşu: Namyūru
  İngilizce Adı: Namule
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 552, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 8. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 6 Temmuz


  Blenheim

  [​IMG]

  Blenheim (Burenhaimu), eski Beyazsakal Korsanları'nın 9. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Blenhem oldukça büyük bir adamdır. Boyut olarak Newgate'e çok yakındır. Örerek at kuyruğu yaptığı siyah renkte saçları ve gri renkte, uzun bir sakalı vardır. Önü açık, gri renkte bir yelek giyer. İki omzunda da eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesinin dövmesi vardır. Ayrıca iki kolunda sarı renkte kol bantları takılıdır. Altına paçalarını botlarının içine soktuğu gri renkte bir pantolon giyer. Taşıdığı kılıcı da kendisi gibi büyüktür.

  Yirmi yıl önce Blenheim'ın görüntüsü şimdikinin aynısıydı, sadece o zamanlar sakalları siyah renkteydi.

  Kişiliği
  Blenheim, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Blenheim, eski Beyazsakal Korsanları'nın 9. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Dövüş yetenekleri tam olarak gösterilmemiştir. İri bir adam olduğundan yüksek bir fiziksel güce sahiptir. Donmuş ve bilinçsiz halde yerde yatan Jozu gibi oldukça iri bir adamı sırtında taşıyabilmiştir.

  Silahı
  Blenheim'ın kendi boyutuna göre olan dev bir kılıcı vardır. Kılıcı çok büyük olmasında rağmen rahatça kullanabilir. Yirmi yıl önce Newgate ve Shiki arasındaki görüşmede, ta o zamanlar Blenheim'ın bu kılıca sahip olduğu görülmüştür.

  Künye
  Adı:
  Blenheim
  Okunuşu: Burenhaimu
  İngilizce Adı: Blenheim
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 9. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 6 Ağustos


  Curiel

  [​IMG]

  Curiel (Kurieru), eski Beyazsakal Korsanları'nın 10. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Curiel, uzun boylu ve sağlam yapılı bir adamdır. Kare çerçeveli ve pembe camlı gözlükler takar. Kafasında kovaya benzeyen, karpuz desenli bir şapka vardır. Ayrıca kulaklarında modern kulaklıkları andıran iki tane kulak koruyucu bulunur. Çenesinde eski Beyazsakal Korsanları'nın dövmesi vardır. Kolsuz, yeşil renkte bir yelek giyer. Yeleğin içinde kırmızımsı pembe renkte bir tişört vardır. Altında standart asker pantolonu, ayaklarında ise sıradan botlar vardır. Sırtında oldukça büyük iki bazuka taşır.

  Kişiliği
  Curiel, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir. Moriah ile savaşırken kaptanı Newgate'in ya da arkadaşı Ace’in ölmesine izin vermeyeceğini söylemiştir.

  Curiel en cesur tümen komutanlarından biridir. Shichibukai ve Amiral gücünde adamlara çekinmeden kafa tutmuştur.

  Yetenek ve Güçleri
  Curiel, eski Beyazsakal Korsanları'nın 10. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Adı sanı duyulmuş bir adamdır. Zira Moriah onu görünce hemen tanımıştır. Oldukça dayanıklı bir adamdır. Sakazuki'nin magma tabanlı yeteneğinden sağlam bir darbe almasına karşı ölmemiştir.

  Silahları
  Curiel ateşli silahların kullanımında uzmandır. Genelde üzerinde taşıdığı tabanca ve top gibi silahlarla savaşır. Tek başına o zamanlar Shichibukai olan Moriah ile kapışmış ve bu dövüşten görünür bir yara almadan çıkmıştır.

  Animede silahlarının seri atış özelliğine sahip olduğu gösterilmiştir. Curiel bu sayede Moriah'ın gölge yarasalarını durdurabilmiştir. Ayrıca bu durum onun iyi bir nişancı olduğunu göstermektedir. Bunlara ek olarak yine animede silahlarında tıpkı Braham'ın silahlarında olduğu gibi Işık Kadranı olduğu gösterilmiştir. Bu durum onun neden güneş gözlükleri taktığını da açıklamaktadır.

  Künye
  Adı:
  Curiel
  Okunuşu: Kurieru
  İngilizce Adı: Curiel
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 552, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 10. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 12 Eylül

  Kingdew

  [​IMG]

  Kingdew (Kingudhū), eski Beyazsakal Korsanları'nın 11. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Kingdew iri yarı, koyu tenli ve uzun sarı saçları olan bir adamdır. İki elinde de direklerine kadar uzanan mavi renkte, zırhlı eldivenler vardır. Sırtına kahverengi bir pelerin takar. Altına paçalarını botlarının içine soktuğu siyah ve altın sarısı renkte çizgileri olan bir pantolon giyer. Belinde açık mavi renkte bir kuşak bağlıdır. Göğsünün sağ tarafında değişik görünümlü bir dövme vardır. Dövmenin bir parçası Newgate'in bıyığını andırır.

  Kişiliği
  Kingdew, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Kingdew, eski Beyazsakal Korsanları'nın 11. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Oldukça usta bir savaşçıdır. Zaten Jinbe de her bir komutanın oldukça güçlü olduğunu söylemiştir. Animede tayfasına sıkılan top güllelerini durdurduğu gösterilmiştir. Bu onun sağlam reflekslere sahip olduğunu göstermektedir. Dayanıklı bir adamdır. Birçok üst düzey Denizci askerine karşı savaşmasına rağmen herhangi bir yara almamış, yorgunluk belirtisi göstermemiştir.

  Silahları

  Kingdew dövüşürken kollarındaki demir eldivenleri kullanır. Bu yüzden yumruk yumruğa gerçekleşecek bir dövüşte oldukça tehlikeli bir rakiptir.

  Ek Bilgi
  - Kingdew görünüş olarak bir çizgi film karakteri olan He-Man'e benzer. Ancak görünümünün ondan alınıp alınmadığı bilinmemektedir.

  Künye
  Adı:
  Kingdew
  Okunuşu: Kingudhū
  İngilizce Adı: Kingdew
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 552, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 11. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 13 Kasım


  Haruta

  [​IMG]

  Haruta, eski Beyazsakal Korsanları'nın 12. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Haruta kahverengi ve küt kesilmiş saçlı, mavi gözlü ve oldukça kısa boylu bir adamdır. Üzerinde yeşil ve beyaz renk tonlarının hakim olduğu 16. yüzyıl asillerinin giydiği tarzda bir kıyafet vardır.

  Kişiliği
  Haruta, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir. Ace'i çok sevdiği, onun ölümünden sonra ağlamasından anlaşılmaktadır.

  Yetenek ve Güçleri
  Haruta, eski Beyazsakal Korsanları'nın 12. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Diğer tüm komutanlar gibi Haruta da Jinbe'nin dediği gibi oldukça güçlüdür.

  Silahı
  Haruta silah olarak mor renkte kını olan bir saber kullanır. Dövüş stili güçten ziyade, hız ve çeviklik üzerine kuruludur. Çoğunlukla hızlı zıplamalar yaparak rakiplerine saldırır. İyi bir kılıç ustası olduğu, rahatça çeliği kesebilmesinden anlaşılmaktadır.

  Ek Bilgi
  - Yıllar boyunca Haruta'nın cinsiyeti okuyucular arasında büyük bir soru işareti olarak kalmıştır. Ancak Oda bir SBS'de (76. Cilt), Marineford Savaşı'na katılan Beyazsakal Korsanları üyelerinin içinde kadın olmadığını açıklayarak sorunu çözmüştür.

  Adı: Haruta
  Okunuşu: Haruta
  İngilizce Adı: Haruta
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 12. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 4 Şubat


  Atmos

  [​IMG]

  Atmos, (Atomosu), eski Beyazsakal Korsanları'nın 13. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Atmos, neredeyse Jozu'nun büyüklüğünde olan devasa bir adamdır. Giyimi de Jozu'nun giyimini andırır. Gri renk tonlarının ağırlıklı olduğu, tulumu andıran, ortası altından yapılmış bir zırh giyer. Kafasında Asya tarzı, üzerinde boynuzlar olan bir miğfer vardır. Yeleye benzeyen uzun siyah saçlara sahiptir. Sakalları da tıpkı saçları gibi siyah renkte ve uzundur. Alt çenesinden iki dişi görünür haldedir. Ancak bu dişler sivri değil, kare biçimindedir. Omuzlarında eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesinin dövmeleri vardır.

  Kişiliği
  Atmos, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Atmos, eski Beyazsakal Korsanları'nın 13. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Namlı bir adamdır. Savaş alanında karşılaştığı ve o zamanlar Shichibukai olan Donquixote Doflamingo onu anında tanımıştır.

  Silahları
  Atmos silah olarak iki adet büyük kılıç kullanır. Doflamingo'nun kontrolüne girdiğinde birçok adamını ve o adamların silahlarını bu kılıçlar ile yok etmiştir. Animede kılıçları ile kurşunları durdurabildiği de görülmüştür.

  Künye
  Adı:
  Atmos
  Okunuşu: Atomosu
  İngilizce Adı: Atmos
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 13. Tümen Komutanı (Eski)
  Lakabı: Manda (Jap. Suigyū, İng. Water Buffalo)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 19 Mart

  Speed Jiru

  [​IMG]

  Speed Jiru (Supīdo Jiru), eski Beyazsakal Korsanları'nın 14. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Jiru, hafif kilolu ve kısa boylu bir adamdır. Kafasında önünde eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesi olan kahverengi bir fes vardır. Önünde ve arkasında eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesi olan beyaz renkte bir pelerin takar. Elinde sürekli sivri uçlu mızrağı ve üzerinde korsan tayfasının simgesi olan altından yapılmış bir kalkan vardır.

  Kişiliği
  Jiru, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Jiru, eski Beyazsakal Korsanları'nın 14. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi.

  Mangada gücüne dair pek veri olmasa da, animede aşırı hızlı bir adam olarak gösterilmiştir. Hızına dair en güzel örnek Borsalino'nun "ışık hızı"nda attığı saldırıları savuşturabilmesidir. Sabaody'de X Drake daha havaya bakarken suratına tekme yediği varsayılırsa, Jiru'nun ne kadar hızlı olduğu anlaşılabilir.

  Gücüne ve hızına bağlı olarak savaşır. Denizci askerlerinde hızlı bir şekilde saldırmış, saniye sürmeden bir grup askeri yenmiştir.

  Ayrıca nasıl yaptığı henüz bilinmemekle birlikte, vücut yapısını değiştirebilir. Bu yaptığı bir Rokushiki tekniği olan Yeniden Doğuş (Seimei Kikan) benzer.

  Silahları
  Jiru silah olarak sivri bir mızrak ve kalkan kullanır.

  Künye
  Adı:
  Speed Jiru
  Okunuşu: Supīdo Jiru
  İngilizce Adı: Speed Jil
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 14. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 6 Nisan


  Fossa

  [​IMG]

  Fossa, eski Beyazsakal Korsanları'nın 15. tümen komutanıdır.

  Görünümü
  Fossa iri yarı, kaslı ve yaşlı görünen bir adamdır. Kafasının üstü keldir, sadece yanlarda saçları vardır. Buna ek olarak beyaz renkte bir bıyığı (animede siyah) vardır. Yüzünün ortasından çaprazlama geçen büyük bir yara izine sahiptir. Sağ omzunda eski Beyazsakal Korsanları'nın simgesinin dövmesi vardır. Bu dövmenin üst kısmında da üç tane halka şekilde dövmeler vardır. Kolsuz ve önü açık, koyu mavi renkte bir ceket giyer. Altında paçalarını botlarının içine soktuğu açık kahverengi bir pantolon, belinde de kırmızı renkte bir kemer vardır. Kare el korumalığı olan bir kılıcı vardır. Kılıcını kalçasının solunda taşır. Tüm gösterimlerinde ağzında bir puro ile resmedilmiştir.

  Kişiliği
  Fossa, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Fossa, eski Beyazsakal Korsanları'nın 15. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Diğer komutanlar gibi o da oldukça güçlüdür.

  Silahı
  Fossa bir kılıç ustası gibi görünmektedir, ancak hangi seviyede olduğu bilinmemektedir. Dövüşlerinde bir kılıç kullanır ve kılıcından ateş çıkarabilir. Bunun bir Şeytan Meyvesi gücü mü, Kadran gücü mü yoksa başka bir bilinmeyen yöntem mi olduğu belli değildir. Animede kılıcına purosu ile ateş aldırdığı gösterilmiştir. Bu sahneden yola çıkarak, kılıcını yanıcı bir sıvı ile kapladığı da düşünülebilir.

  Künye
  Adı:
  Fossa
  Okunuşu: Fossa
  İngilizce Adı: Fossa
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 553, Anime 461
  Bağlantısı: Beyazsakal Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan, 15. Tümen Komutanı (Eski)
  Durumu: Bilinmiyor
  Doğum Günü: 15 Nisan

  Izo

  [​IMG]


  Izo (Izō), eski Beyazsakal Korsanları'nın 16. tümen komutanıydı.

  Görünümü
  Izo, kadın gibi giyinen bir adamdır. Üzerinde pembe ve mor renklerin ağır bastığı bir kimono vardır. Yüz makyajı ve saçlarını toplama şekli ile tıpkı bir geyşa gibidir.

  Izo çocukken yine böyle geyşa gibi bir görünüme sahipti. Üzerinde beyaz bir kimono vardı. Kafasının üst kısmı tıraş edilmişti, kalan kısımları da tokalarla bağlanmıştı. Çocukluk halinde ellerinde yelpazeler ile dans ederken resmedilmiştir.

  [​IMG]

  Kişiliği
  Izo, Newgate'e ve tayfasının geri kalanına sadık bir adamdır. Kendi isteği ile Ace'i, Denizciler'in elinden kurtarmak için gelmiştir.

  Yetenek ve Güçleri
  Izo, eski Beyazsakal Korsanları'nın 15. tümen komutanı olduğu zamanlar astı olan herkese emir verebilirdi. Diğer komutanlar gibi o da oldukça güçlüdür.

  Silahları
  Izo silah olarak bir çift tabanca kullanır. Onları da oldukça iyi kullanır. Özellikle yakın mesafeden sağlam atışlar yapabilir. Düşmanın kendisine salladığı kılıcı tabancası ile ateş ederek kırmıştır.

  Savaşın sonunda elinde kılıç olduğu görülmüştür. Bu onun kılıç kullanabildiğinin bir göstergesi olabilir.

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Whitebeard_Pirates
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Ağu 2016
 2. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 40
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  önemli değil kardeşim.
   
 3. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 9,241
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Ellerine saglık...
   
 4. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Eline sağlık dostum.Burdanda karşımıza yeni dünyada ne gibi psikopatların çıkabileceğini tahmin ederiz heralde.:D
   
 5. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 40
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  sağ olun arkadaşlar
  sende Buggy diye geziyorsun ama var içinde bir Sanji tarafın dikkat et Kuma'ya yaklaşma soluğu nerede alacağını biliyorsun :D
   
 6. osqun_TR Üye

  osqun_TR (Üye)
  Mesaj Sayısı 105
  Üyelik Tarihi13 Kas 2009
  cok gusel ellerıne salgık
   
 7. nekro Üye

  nekro (Üye)
  Mesaj Sayısı 53
  Üyelik Tarihi11 Ara 2009
  buz cadısı hancock tan sonraki favorimm.
  eline sağlık..
   
 8. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  valla arkadaşlar bi baksanıza Curiel ve Atmos'a. bunlar Apo ve Urouge'nin babaları olabilirmi sizce.bu arada Ellerine sağlık.
   
 9. raslan Halk Kahramanı

  raslan (Halk Kahramanı)
  Mesaj Sayısı 558
  Üyelik Tarihi2 Oca 2010
  bence mantıklı olabilir tipler falan da uyuşuoar
   
 10. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 40
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  hepsini yazmadım zaten daha devamı var Odz Jr. felan eklicem onları da yakında inş.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık