Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Baron Tamago'nun Gücü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet, arkadaşlar bildiğimiz gibi Tamago'nun kafasında bir buhar çıkıyor ve bu buhar kafasındaki sıcak kahveyle ilgili.Manga ve animede Tamagon konuşurken bolca "soft-boiled" yani "rafadan" kelimesini kullanır.Ayrıca Tamagon'un anlamı Japonlara özel rafadan yumurta anlamına gelir.
Şimdi Tamago'nun gücünü öğrenebilmek için 3 ipucu bulduk.
1-Tamago'nun kafasında sıcak bir kahve var.
2-Tamago her zaman soft-boiled kelimesini kullanıyor (Caribou'ya zayıf derken kullanmıştı.)
3-Tamago'nun anlamı rafadan yumurta demektir.
[Rafadan kabuğuyla az pişmiş (yumurta) demektir.]
Tamago'nun bir meyvesi olduğunu düşünüyorum.İsmi ise "Kaynama Kaynama meyvesi".Tamago pembe gömleğinin yanı sıra gövdesinde kırık bir yumurta taşıyor.Bu da kaynayan yumurtayı temsil ediyor.Kaynama Kaynama meyvesi bir insanın vücudunu yüksek sıcaklıklara çıkarmasını sağlar.
Tamago'nun 2 tane aşaması vardır.
1-Soft boiled egg (bundan ileri gelen aşama = orta sıcaklık)
2-Hard boiled egg (Bundan ileri gelen aşama = Çok yüksek sıcaklık)
İngilizce olarak yazdım ama Soft-boiled egg yumuşak yumurta anlamına da geliyor.Hard boiled egg ise sert yumurta anlamına geliyor.
Baron Tamago ismindeki "Baron" ifadesi ise efsanevi savaş uçağı pilotu anlamına geliyor.İnanıyorum ki Tamago'da kaynama özelliğinin yanı sıra uçabiliyor da!
Tamago uzun bacakları ile havaya uçmak için vuracaktır.Kaynama meyvesi de bu uçmaya yardım edecektir.Kaynama meyvesi BELKİ Tamago'nun daha hızlı uçmasına yarayacaktır.Aynı bir Jet uçağı gibi (Buhar gücü ile kendini itebilir BELKİ!).Sıcaklığı ise bir motor gibi davranacaktır.Tamago öncenden de söylediğim gibi gövdesinde bir yumurta var.Bana göre bu yumurta gövdesini korumak amacıyla vardır.Kaynama Kaynama meyvesi yüksek sıcaklıktayken yumurtayı eritecektir elbet.Ama bence Tamago buna da bir çözüm bulmuş! Eminim ki yumurtayı silahlanma hakisi ile dayanıklı hale getirecektir.Böylelikle yumurta erimeyecektir (Aynı Luffy'nin yaptığı Red Hawk gibi.Kolu yanmasın diye haki ile kaplıyor kolunu.).Tamago Çok yüksek sıcaklığa gelince Gear second'taki gibi bir buhar çıkaracağını düşünüyorum (Daha fazla çıkar büyük ihtimal.).Bu buharı ise bir hortum veya kasırga oluşturabileceğini düşünüyorum (Sis perdesi de yapabilir.).Onun dışında uzun ve güçlü bacakları Rankyaku denilen saldırıyı yapabilir.Lakin CP9'nın yaptığı Rankyaku'lara benzemeyecektir.Deydi mi yakan bir Rankyaku olacağını düşünüyorum (Meyvesi sayesinde.).Sanji , Tamago ile karşılaştığında , Diable Jambe vs Kaynamış sıcaklık karşılaşmasını göreceğizdir.Kim daha sıcak olursa o kazanır.Sanji'nin bu savaşta power-up yapacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.Hatta geçenlerde bahsettiğim DOĞAL olan mavi ateş bile çıkarabilir.Çünkü Tamago'yu yenmesi için daha yüksek bir sıcaklığa ihtiyacı var.Eğer sıcaklığı daha düşük olursa yenilir..Tıpkı Ace-Akaiunu karşılaşması gibi.Ace'in sıcaklığı magmanın yanında sönük kaldığı için Ace o savaşı kaybetti.

Kaynama meyvesi yok muydu zaten ? :/ Fiilerdı sanırım. Ama var öyle bir meyve :/
Volkanın içinde yüzen bir adam vardı. İsmini çıkaramadım :/

İyi güzel yazmışsın da bu da teoriden çok tahmin olmuş. Yani bir karede gördüğümüz karakterlerden teori çok çıkmaz. En fazla Oda burada yazanları okuyup sizden araklar ve ona göre çizer. Çoğu mangakanın yaptığı şey zaten.

Birde şu paragrafları biraz böl, bu saate okumak zor oluyor. Sayfa düzeni önemli bir konu.

Kaynama meyvesi yok muydu zaten ? :/ Fiilerdı sanırım. Ama var öyle bir meyve :/
Volkanın içinde yüzen bir adam vardı. İsmini çıkaramadım :/
Evet , dostum bahsettiğin kişi fiilerdendi.Ayrıca Accino ailesinin bir bireyiydi.O bahsettiğin kişi ise Don Accino.

İyi güzel yazmışsın da bu da teoriden çok tahmin olmuş. Yani bir karede gördüğümüz karakterlerden teori çok çıkmaz.
+1. Bazı kısımlar fazla zorlama olmuş bence. Mesela: Baron Tamago ismindeki "Baron" ifadesi ise efsanevi savaş uçağı pilotu anlamına geliyor.İnanıyorum ki Tamago'da kaynama özelliğinin yanı sıra uçabiliyor da!
Yine de emek vermişsin eline sağlık.

Güzel "teori"! Teori için bilmem kaç karede vs. hakkında bilgi verilmesi şart değil arkadaş güzel ve mantıklı çıkarımlar yapmış bence, eline sağlık. Teori bazen zorlama da olabilir bunda da bi sıkıntı yok bu sitede "teori" kavramının hakkı verilmiyor ve içi boş kalmış. Bu gibi gereksiz tepkiler yüzünden de belki hevesi kırılanlar oluyordur..

Adamın meyvesini bilmem ama saldırıları: :ehe:
Lafadan Yumurta.
Omletto
Suckuklu
Melemeeeeeeeennnnnnnnnnnn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık