Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Baam ın takım arkadaşları

Bu ev hapsinden fırsat bularak seriyi yeniden okuyordum ve bir konu dikkatimi çekti sizinde bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim. İlk konum olduğu için tam olmazsa kusura bakmayın.

İlk olarak Baam ın gelişi bir kehanet. 1. Kattaki ve 2 deki gardiyan ve yöneticiler onun gelmesi için bekliyorlar. Çünkü Baam kuralsız ve ayrıca kehanet ile seçilmiş.

Ama diğer takım üyelerine bakınca bir şekilde gardiyan tarafından ayarlanmış hissi uyandırıyor. Normal serilerde de ana karakterin yanındakiler böyle güçlü ya da potansiyeli ama burada herşey planlı olunca bununda planlı olabileceği geldi aklıma.

Mesela rak antik bir kişilik. Koon ailesinden çalıp kaçmış. Prensesler zaten normal değil. Hatsu ve ekibi ise fazlasıyla işlevsel. 2. Takımında ise zahard ın oğlu olma ihtimali olan birisi var. Yani hadi ilk takım tesadüf deriz ama 2. Takımla tanışana kadar sessizce ilerleyen Baam bir anda bu katta şov yaptırılıyor.

Bence Baam şuan bir planın içinde ama bunun farkında değil. Gustang ve ona yardım edenler. Tüm takımları ve arkadaşlarını seçti.

Sizin bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Luslec tarafından şu ana kadar her şey planlandı diye düşünüyorum ama Gustang ve Mazino'nun müdehaleleri hariç.Takımı da dediğin gibi ama ne olursa olsun bir Zahard prensesi ile muhtemelen Baam'ın düşmanı olabilecek bir prensi neden takıma kattığını anlamlandırmıyorum Headon sayesindedir belki.

Bence o zahard prensesinde de bir olay var. - Aslen kimsesiz. Ailesi belirsiz.
-Bir bakıcı aile büyütüyor. Onlarda yılan adam tarafından öldürülüyor.
-Yılan adam ona denk geliyor.
-Sönmüş bir aile evlat ediniyor.
-Ve tam yakışıklı Baam girerken kurallı oluyor.

Normal mangalarda bu normal ama burada tanrılaşmış insanlar ve kulenin tanrıları işin içinde olunca acaba hikaye kurgusu değilde hikayedeki bir karakterin planı mı merak ediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık