Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Büyük Savaşta Ne Olacak?

Başka büyük bir güç dahil olacak mı? Olacaksa kim?

• Olmayacak

Kullanılan: 2 15.4%
  • Olacak.Bir Yonkou

Kullanılan: 1 7.7%
  • Olacak.İki Yonkou

Kullanılan: 1 7.7%
  • Olacak.Denizciler

Kullanılan: 6 46.2%
  • Olacak.Alayı gelecek.

Kullanılan: 5 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    13
Dünyayı sarsacak büyük savaştan bahsediliyor.

Bu savaşta Kaido'nun yanında Big Mom ve ordusu da savaşa katılıyor.Yani Luffylerin bu savaşı şu an kazanma şansı sıfır.Hasır Şapka Filosu ve Beyazsakal Korsanları dahil olsa dahi bu savaşın sonucu değişmeyecek.Tahminimce en az 1 yonkou daha bu savaşa katılır veya Denizciler buraya gelir.Özellikle Hüümet Big Mom&Kaido gibi bir ittifakın kurulmasının haberini alırlarsa Amiralleri göndermekte çekinmezler.

Yani evet zaten Kaido Mama vs Luffy zaten büyük bir savaşa neden olacak ama Marineford savaşında Beyazsakal vs Donanma olmuştu ve en güçlüler toplanmıştı.Herkesin ağzından Wano'nun Marineford'dan daha büyük bir savaş olacağı sözleri çıkıyor.Eğer gerçekten büyük bir savaş olacaksa şu gördüğümüz kişilerle bu mümkün değil.

Bana kalırsa şüphesiz savaşa başka çok büyük güçler dahil olacak.

Not: İçimden bir ses Mama'nın Kaido'ya ihanet edeceğini de söylüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Beklentileriniz neler?

Yani Dünyayı Sarsacak

Bunu daha önce de belirtmiştim yine söylüyorum. Devrim Ordusundan Sabo ve bazı üst düzey komutanları, Hancock, CP0 Lucci, Kaku, Stussy. Hasır Şapka Filosu ki kendilerini epeyi geliştirmiş olabilirler. Beyazsakal korsanları ve 13 tümen komutanı, Moriah ve Amirallerden Ryokugyou ve Fujitora ile Smoker ve Tashigi de burada savaşa dahil olacaklar. Yonkouların yıkıcı gücünün farkındayız ama bizim Luffy, Zoro ve Sanji'ye boşuna power up basmadı Oda sensei. Savaş esnasında göreceğiz neler yapacağını. Sanji'yi ezikliyorlar ama o görünmezlik özelliğiyle çok canlar yakacak. Zoro'nun Enma'yla buluşması Wano'dan bir kıyı şeridine maal oldu. Tam seviye Kaido"ya mal olacak. Luffy'nin Gear 5 açacağını hatta uyanış gerçekleştireceğine halen inancım tam. Kid ve tayfası Law ve tayfası ve beklenmedik ittifaklarla bizimkiler bu savaştan aşırı güçlü bir halde çıkacaklar. Caribou'nun bu arcta kendini aşacağını göreceğiz. Kın'ların her biri çok güçlü seviyedeler. Vizon kabilesinin gerçek gücünü göreceğiz.bizimkileri zayıf sanıyoruz ama hiç de öyle değil. Şu yakuza liderlerinin seviyeleri tam olarak nedir acaba bilmiyoruz mesela. En önemlisi O-Tama'nın Zoan meyvesi ve Smile meyvesi yiyenleri safına çekebilmesi. Bu kadar kişinin bile buraya gelmesi savaşın gidişatını değiştirmeye yeter. Ayrıca Weevil ve Crocodile'nin de gelmesi olası. Germa 66 üyelerini tekrardan görmek isterdim. Umutsuz bir savaş veriyorlar ve gelebilecek bütün müttefikleri toplamaya çalışıyorum.

Kaba hatları ile yazacak olursam Denizcilerin buraya gelip gelmeyeceği tamamen devrim ordusuna bağlı.Reverei de herhangi bir büyük çaplı olay yaşanırsa denizciler buraya adam göndermez.Belki Aokiji gelebilir ama o da düşük ihtimal.Eğer ufak bir manifesto olur ve ayrılırlar ise 2 amiralli bir filo Wanoda taş üstünde taş,baş üstünde baş komaz.

Diğer yandan Teach çok daha kolay hedef olan Top kek adasına saldırabilir.Geride kalan adamlar Kraker ve Katakuri.Tüm bir Yonkou oluşumuna dayanamayabilirler.Bm ve Kaidonun olduğu mekana gitmekten ise top keke gidip poneglifi alacaktır.Ha poneglifi nerden biliyor derseniz de kurgu ona göre şekillenebilir çok rahat.Hazine için gidip poneglif olduğunu falan öğrenebilirler.

Şenksin ise gözü kulağı tamamen Teachde muhtemelen.Ben bu seriye polyana serisi olarak baktığımı çoğu kişi bilir.Eğer bu seri GoT gibi karakterlerin kurguya nazaran daha özgür olduğu bir seri olsaydı ve mangaka daha bir cesur olabilseydi ben bu iki adam için ortak hareket ediyorlar derdim.Zamanlar daha açıklanmış değil ama muhtemelen aynı anda birisi Wb'nin gemisine,diğeri Roger'ın gemisine katılmış iki adam.Devrinin en güçlü iki adamından elbet bir şeyler kapmışlardır.Daha sonra ise Teach ihanet edip ayrılınca Wb intikama yönelirken karşısına kim çıktı ? Evet Şenks.Yerinde gözü var dedi,elleşme ona dedi.Üstelik bunu tehditkar bir havada söyledi ki her tarafından ego akan,çağının en güçlü ve önemli adamı kendinin küçük düşürülmeye çalışıldığını düşünüp bu düşünceye karşı çıksın.Hatırlarsınız ki Ace Teachin peşinden gitmeye kalkınca Wb ilk kez demir kuralı bozmuş birisi için istisna yapacağını söylemişti.Çünkü bu işin içinde bir iş var diye düşünmüş muhtemelen.Sonrasında ise Denizciler Teach ve eski Wb korsanlarına soykırım yapmaya hazırlanırken Şenks gelmiş ve Teach uzamıştır.Fazla uzattım burayı ama düşündüğüm şey Şenksin Teachin önünü açtığı.Bilinçli veya bilinçsiz de olsa yaptığı hamleler Teache yarıyor.

Diğer taraf ise hükümet tarafı.Oroçinin kıçı kalkmışlığı illahlal ettirip oraya Cipher Pol ekiplerini gönderebilirler.Ha cipher pol güç olarak pek bir etki yaratmayabilir ama Wano halkını bir taraftan diğerine çekebilir.

Geniş bir kurgu ile yazmak isterdim ama üşendim

Kaido ve BM karşısında mevcut kadro ile galibiyet çok zor transfer şart BM kendi isteğiyle terketmez wanoyu savaştan önce Luffy'ler Kaido ve ekibiyle mücadele ederken BM bir şekilde saf dışı kalmalı ama kim alacak bunu ya bir yonko ya amiral teach buraya gelmez,Shanks'ta zayıf ihtimal shanks ve Luffy bir dahaki karşılaşmalarında rakip olacaklardır denizcilerde bu riske girermi wanoya gelirlermi bilmiyorum BM nin wanoya gelip üstüne de Kaido ile ortalık kurması tüm dengeleri altüst etti.

Kestirmek çok zor, donanmayı bekliyorum ama donanma Allah yarattı demez, herkese dalar, bu açıdan çok karışır işler.

Acaba söyle olabilir mi: Teach, Totland'a çökmeye gider, adadakiler bunu Mom'a haber verirler, Mom acilen Wano'dan ayrılır, bu sırada Wano'ya doğru yola çıkan donanma yolda Mom ile karşılaşır ve sahne orada kesilir, sadece en son Mom'ın düştüğü haberi gelir. Wano'da da Kaido düşer. Denizciler bu şekilde rol alırsa:

1- Wano çok karışmaz.

2- Denizcilerin Wano'ya en son, her şey bittikten sonra gitme ihtimalleri de var, bu ihtimal gerçekleşmediği için denizciler çöpçü muamelesi görmez. Aksine gövde gösterisi yapmış olurlar, hakları verilir. Dof'un "En büyük güç denizciler." sözüne bakılırsa denizcilerin bu pastadan ciddi bir pay almamaları utanç verici olur.

Kestirmek çok zor, donanmayı bekliyorum ama donanma Allah yarattı demez, herkese dalar, bu açıdan çok karışır işler.

Acaba söyle olabilir mi: Teach, Totland'a çökmeye gider, adadakiler bunu Mom'a haber verirler, Mom acilen Wano'dan ayrılır, bu sırada Wano'ya doğru yola çıkan donanma yolda Mom ile karşılaşır ve sahne orada kesilir, sadece en son Mom'ın düştüğü haberi gelir. Wano'da da Kaido düşer. Denizciler bu şekilde rol alırsa:

1- Wano çok karışmaz.

2- Denizcilerin Wano'ya en son, her şey bittikten sonra gitme ihtimalleri de var, bu ihtimal gerçekleşmediği için denizciler çöpçü muamelesi görmez. Aksine gövde gösterisi yapmış olurlar, hakları verilir. Dof'un "En büyük güç denizciler." sözüne bakılırsa denizcilerin bu pastadan ciddi bir pay almamaları utanç verici olur.
Akla yatan bir teori BM'nin devreden çıkması için ama bir gün kaldı savaşa ne ara haber gelcek ne ara gidecek bm bir de Teach BM'ye şimdi bulaşırmı adasına saldırırmı o da var Şuan teach bekle gör politikası izliyor gibi ben alacağımı aldım ben güçlenirken herkes birbirini yesin kalanları da ben yerim stratejisi izliyor gibi.

Fujitora ve Akainu eskiden tanışan kişiler. Yaşları da bir, 50 civarı. Akainu gençken kılıç kullanırdı. Fujitora zaten kılıç ustası. İkisinde de Wano teması var. Bunlar 50 sene önceki Wano'daki kılıççının tanıdıkları çıkabilir.

Marineforddan daha iyi olacak dediğine göre devasa bir savaş olacak. Denizciler mecbur gelecek. İstihbarat almışlardır. 2 yonkou bir adadayken orada işlerini bitirmeliler. Bunlar normal dünyaya gelirse kimse durduramaz.

MF'den daha iyi olacaksa aklımıza gelen tüm yıldızların orada olması lazım. Hem korsan olarak hem denizci ve DH olarak hemde Devrimci olarak. Aklıma sadece bu geliyor ve heyecanımı bastıramıyorum. :at:

Bu savaşdan sonra op evreni 360 derece değişecek o yüzden oda çok kasıyor ve çok uzun süren vs ler göreceğiz.Artık ölüm görmek istiyoruz bakalım kurban kim olacak.Buraya tüm güç olarak tüm tarafalar gelecek dışarıda kalmamaları lazım ben buraya İm altında çalışan adamların gelebileceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık