Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Aokiji'nin Konumu

Beni hep anket açan biri olarak biliyorsunuz ama bu sefer ortaya bir teori atacam.

Aokiji bildiğiniz gibi Filo amiralliği için Akainu ile kapışmış 10 gün süren savaş sonucu sol bacağını kaybetmiş ve omzu vs yanmıştır. Bundan sonra ise denizciler ayrıldığı söyleniyor.

Ben ise bundan fazlası olduğunu düşünüyorum. Dünya hükümetinin denizciler dışında başka kurumlarıda var mesela Cp 0-9 arası suikastçi grubunu biliyoruz başkalarıda olduğu kesin denebilir. Nede olsa 2 amiral kaybedince bi çırpıda başka kurumlardan Fujitora ve Ryokugyu gibi adamları bulabiliyorlar. Bu diğer kurumlarında belki denizciler olmasada çok güçlü adamlara sahip olduğunu gösteriyor.
Bunun Aokijiyle bağlantısına gelirsem. Dünya hükümeti Aokiji gibi bir adamı kaybetmek istemeyecektir. Belki bu adamı bu kurumlardan bence gizli olanlardan birine aktarmış olabilirler. Hem bu Akainu gibi acımasız bir adamın Aokijiyi neden öldürmediğinide açıklamış olur. Bunun ne faydası olur. Filo amiraline bacağını kaybetmiş biri Teach'in tayfasına sızmak için harika bir isim. Ayrıca Teach güç düşkünü bir adam Aokijiyi kabul edeceğini ön görmek zor değil zaten bunun kanıtlarıda var Burgessle konuşurken ufak ipucunu verdi. Burda da bitirmeyeğim 2. kısıma gelirsek Doflamingo var eski kutsal ejder ama hükümete büyük zararı var. Ama hükümet kağıt üstünde dokunamıyor. Çok gizli bir örgütte bulunan Aokiji bu adamın fişini çekmek yada en azından ayağını biraz kaydırmak için kullanılabilecek kadar güçlü ve hükümet bu durumda sorumlu kabul edilmemiş olur. Aokijide hükümet hakkında kuşkularıda olsa seride baş villain'lardan olan Teach ve Doflamingo gibi karakterlere karşı savaş vermekten rahatsız duymayacaktır.
Biraz aşırı bir teori ama olsun okuduğunuz için teşşekürler :)

Sanmam ben. Bence aokiji kendi adalet anlayışını izleyip kendi başına hareket ediyo. Veya devrimcilere katılmışta olabilir.

Denizciler o kadar derin planlar yapmıyor.Bir doflamingonun vergoyu denizcilere sokması gibi ajanlık mevzularına girişeceklerini sanmıyorum.En fazla maynardı kolezyuma yolluyorlar.Diğer işler için Cp örgütleri zaten var.Aokiji hala gizli bir biçimde görev alıyor olsa niye smokera Joker çok tehlikeli Sakazukiye söyle desin.

Gider kendi direk iletirdi yada hükümete iletir o sayede denizcilerde öğrenmiş olurdu.Fakat gidip smokera söylüyor.Denizcilerle irtibatı kesinlikle kesmiş.Hükümette Joker gibi bir pozisyon vermiş olabilirler ama eğer böyleyse de niye hükümetin gerçek yüzünü görmeye başladım gibisinden konuşsun.Ayrıca hiçbir korsan adama tam anlamıyla güvenmez.Burgess güvenmiyor.Shiryuu gibi dedi ama karasakalında tam anlamıyla güvenmemesi gerek.Shiryuudan farklı adam direk korsan karşıtı.Adalet duygusu var.Gerçi karasakalda biraz aptallıkta var savaş gemisi almaya çalışıp sonra kaçan adamdan güvenmesini de beklerim :D

GAMBIT

bana da devrimci olabilir gibi geliyor. karakter olarak devrimcilere yakışan birisi aokiji.

Düsturu tembel adalet olan adamın işi yeni dünyada da tembellik yapmaktır. Şu anda ıssız bir adada yatarak zaman geçiriyodur. :)

bence aokiji doğru bildiği şeyi kendi başına gerçekleştirme derdinde.BB ye Kaido ve Dofun yapmaya çalıştığı şeyi anlattı(biri smile üretip kaidonun adamlarıına yediriyor,diğeride adasında silah üretip ülkeleri savaşa sürüklüyor) ve ona ortak gibi davranma sözü verdi,bu sayede 2 yonkouyu birbirine kırdıracak.

Düşününce gayet mantıklı gelen bir durum . Elbet vardır . Bilmediğimiz acaba neler çıkacak daha .. Tebrik ediyorum .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık