Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Aokiji-Fujitora Devrimci İlişkisi ve Ryokugyu

İyi geceler forum ahalisi.İlk konumla karşınızdayım.Lafı uzatmadan konuya giriyorum.:)

Ryokugyu'nun kristal elementi kullanıcısı olduğunu düşünüyorum.Fakat bu konuya daha sonra değinicem.O zaman konuya yonkoların has adamlarından başlayalım...

Şimdi bildiğiniz gibi yonkoların has adamları var.WB'nin Marco-Ace-Jozu-Vista,BM'nin Katakuri-Smoothie-Cracker-Snack,Kaido'nun 3 yıkımcısı diye gidiyor.Bildiğimiz kadarıyla en az has adamı olan Kaido ve onun bile 3 tane yıkımcısı var. Burdan konuyu nereye bağlayacağım?

Şu sayfada devrimcilere baktığımızda Dragon'un 3 tane adamı var.Bunlar Sabo,İvankov ve bilinmeyen abi.Sabo gördüğümüz kadarıyla komutan ayarı bir adam.Bilinmeyen abinin de Sabo ayarı çıkacağını düşünürsek 2 komutan ayarı adam var devrimcilerde.Geriye İvankov kalıyor.Peki sizce İvankov komutan ayarı biri mi ? Bence değil.Bunu bu zamana kadar gösteremedi.İleride de göstereceğini sanmıyorum.

Şu sayfaya bakarsak Akainu İvankov'u tabiri caizse yoldan geçerken alıyor.

Demek istediğim şey şu.Gördüğümüz kadarıyla en az has adamı olan Kaido'nun bile 3 yıkımcısı varken kendisine en büyük ve en zor işi hedef edinmiş olan Dragon'un 2 tane mi komutan ayarı adamı var ? Bence devrimcilerin bu eksik gözüken gücünü Aokiji veya Fujitora karşılayacak.Malumunuz Aokiji veya Fuji'nin devrimcilerle bir münasebeti olucağı uzun zamandır forumlarda konuşuluyor.Bence bu durum ikisinden birinin veya ikisininde devrimcilere katılacağına bir kanıt.

Sonra biraz daha düşündüm.İkiside devrimcilere katılabilir.Eğer öyle bir şey olursa 1 amiral azalıcak ve denizcilerde 2 amiral+1 filo amirali kalıcak.Malumunuz son savaşta Sabo vs Akainu çoğu kişinin(ben dahil) beklediği bir şey.Peki geriye kalan 2 amiralimizi(Kizaru ve Ryokugyu) kimler karşılayacak ? Çoğu kişi sarı renk ve tekme kullanmalarından dolayı Kizaru'yu Sanji'nin yeşil renkten dolayıda Ryokugyu'yu Zoro'nun alacağını düşünüyor.Hatta bu sebepten dolayı Ryokugyu'nun da kılıç ustası çıkacağı düşünülüyor.Ama Oda'nın ters köşeleri seven,bekleneni yapmayan bir adam olduğunu biliyoruz.Sizce son savaşta amirallerin çarpışmasını görebilir miyiz ?Son savaşta Fujitora vs Kizaru ve Aokiji vs Ryokugyu kapışmalarının yaşanacağını düşünüyorum.

Fuji vs Kizaru ile başlayalım.Biraz düşünürsek birbirleriyle kapışmaları için çok uygun yeteneklere sahipler.Kizaru hızlı bir adam ve kendisinin dediğine göre ışık hızında tekmeler atabiliyor.Fujitora ise Kizaru'nun aksine kişiye bir nevi basınç uygulayarak fiziksel yeteneklerini kırıp yavaşlatabiliyor.Böyle bir dövüş olursa Kizaru hızlı tekmelerle nakavt etmeye çalışırken Fujitora ise Kizaru'yu yavaşlatıp dövüşmeye çalışacak.Bir diğer benzer noktaları kılıç kullanmaları.Fuji bildiğiniz gibi kılıç kullanıyor ve Kizaru'da ışın kılıcı yapabiliyor.Hem böylece kılıç dövüşü de izlemiş oluruz.Sizce de birbirleriyle dövüşmek için uygun yeteneklere sahip değiller mi ?

Diğer vsye bakalım.Aokiji vs Ryokugyu.Ryokugyu'nun kristal elementi kullanabileceğiyle ilgili bir mantık kurdum.Neden böyle düşündüm peki ?

Aokiji'nin meyvesi her ne kadar hie hie no mi(soğuk soğuk meyvesi) olsa da buz tabanlı saldırılar yapıyor.Ve Naruto'dan bildiğimiz kadarıyla hava+su=buz.

Aokiji'nin yeteneği 2 elementin birleşimiyle oluşurken Ryokugyu'nun yeteneğinin de 2 elementten oluşacağını düşündüm.Ve Oda'nın iki karakteri dengelemek için biri bir elementte üstünken diğer elementte zayıf olacak şekilde tasarlayabilir diye düşündüm.Bu ne demek ?

İki ihtimal var.
1-Su ateşe karşı avantajlıdır ve rüzgar(hava) ateşe karşı avantajsızdır.Bu ihtimal direk eleniyor.Çünkü ateş yeteneğine sahip kişi Ace idi.Şu an ki kullanıcısı ise bildiğiniz gibi kardeş düşmanı Sebattin.:D

2-Su toprağa göre avantajsızdır ve rüzgar yıldırıma karşı avantajlıdır.Sonra baktım toprak ve yıldırımın birleşmesiyle oluşan bir element var mı diye 2 önceki görselde karşıma ''Kristal elementi'' çıktı.

Naruto'da bu yeteneğe sahip kişi Guren diye bir karakterdi.

İngilizcem ilkokul seviyesi olduğundan @amaneden den alttaki linkteki sayfada neler yazdığını öğrenmek istedim.

@amaneden şöyle bir mesaj attı:

Yazıyı okuduktan sonra şu kısa videoyu izlemenizi istiyorum.

Her şeyi kristale çevirmek,ateşe karşı zayıflık,ses dalgalarına karşı zayıflık ve video da gördüğünüz gibi Hinata'yı bir kristal kütlesine hapsedip bir nevi dondurmak...Bu yetenekler size de birini hatırlatıyor mu ? Bingo!! ''Aokiji''

Şimdi Ryokugyu'nun kristal elementi kullanıcısı olduğunu varsayarsak Aokiji ve Ryokugyu dövüşü de sizce de çok uyumlu olmayacak mı ? Ve çoğu kişi(ben dahil) Ryokugyu'yu karakter olarak Akainu vol 2 bekliyor.Eğer öyle çıkarsa Akainu vs Aokiji dövüşünün ambiyansını yaşatabilir Oda.Hatta Akainu'nun karakteri ve Aokiji'ye benzer yeteneklere sahip olmasından dolayı Ryokugyu'yu bir nevi Akainu+Aokiji olarak tasarlamış olabilir Oda.

Umarım beğenmişsinizdir.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzeldi. Ama bezer yaparsa güçleri ikisi yenişemez ki. Bir nevi Ace vs Smokr'a döner olay. Bu yüzden pek sanmıyorum.
Ama krital gücü hoşuma gitti.

Emeğine, fikrine sağlık @Hakili Yumruk. Izlemedigim bir seri olunca, videodan pek bir şey anlamadım. Shingeki no Kyojin'deki dev kristaline mi benziyor bu kristal gücü simdi?

Kizaru-Fuji karşılaştırmasını çok guzel dayanaklara oturtmuşsun.

Devrim ordusuna katılma fikirlerine ben sıcak bakmıyorum. Hükümet tarafında yıllarca adaleti savunanların, Işlerini bırakınca devrim ordusuna geçmeleri icime sinmiyor. Ama haklısın oyle buyuk bir bilinmezlik ve bosluk var ki o tarafta, doldurmak istiyor insan.:D

Kristal elementini bulma yolundaki ince detaylar çok başarılı.

Aokiji olabilir belki ama Fuji'nin Devrimci olmadığını ve olmayacağını düşünüyorum.Ama zaten çok Fuji ile alakalı yazmamışsın. Eline sağlık:respect:

Yazdıklarını okudumda bana pek mantıklı gelmedi.
Amiralin meyve gücü bana göre kuvvetle muhtemel zoan yada logia yeşil renkli diye biliyoruz eğer öyleyse amiral kuvvetinde bir meyve olması lazim kristal buna uygun değil wb nin adamı jozu saten elmaz gücünde bir karakter niye gidipte komutana kristal versinki hicmi başka meyve gücü yok.
Fujitora veya aokijinin devrimci olabileceklerini zannetmiyorum aokiji belki teache katıldığı gibi ileride devrimcilerede destek için yardim eder yeni dünya düzeni için adam çalışıyo bana kalırsa diğer amiraller gibi yerimize kazık çakalım bu düzen böyle devam etsin kafasında değil.
Ayrıca dragon +sabo+şapkalı diğer komutan bence yeterli güçteler ivankovda kendini baya bir geliştirmiştir.0 haki ile akainuyu yenmesi beklenemez marco ve vista bile hiçbirşey yapamazken akainuya

Ben ryokugyu nun amiraller içerisindeki en genç ve atarlı kişi olucağını düşünüyorum.Bence logia yada paremacia dan ziyada herkesin malumu zoan çıkıcak.Cinsiyete gelirsek niye bilmiyorum ama sanji yüzünden ryokugyu nun kız olucağını düşünüyorum

Güzeldi. Ama bezer yaparsa güçleri ikisi yenişemez ki. Bir nevi Ace vs Smokr'a döner olay. Bu yüzden pek sanmıyorum.
Ama krital gücü hoşuma gitti.
Haki olayı şimdi bile daha rayına oturmamışken o kadar uzun süre önce söylenmiş bir sözü referans almak doğru değil.Ace bir komutan olarak muhtemelen şu anki Smoker'ı bile alabilecekken o zamanki Smoker'ı dağıtırdı.Olaya sadece meyve vs meyve diye bakma.Optaki dövüşleri teknik,b.haki,k.haki,doruki ve kişilerin dövüş anındaki iradesi,azmi vs. etkileyebiliyor.Meyve olarak yenişemezler belki ama şu dediğim faktörlerden birinin etkisiyle dövüş kazanılabilir.
Sağol bu arada.:)

Emeğine, fikrine sağlık @Hakili Yumruk. Izlemedigim bir seri olunca, videodan pek bir şey anlamadım. Shingeki no Kyojin'deki dev kristaline mi benziyor bu kristal gücü simdi?

Kizaru-Fuji karşılaştırmasını çok guzel dayanaklara oturtmuşsun.

Devrim ordusuna katılma fikirlerine ben sıcak bakmıyorum. Hükümet tarafında yıllarca adaleti savunanların, Işlerini bırakınca devrim ordusuna geçmeleri icime sinmiyor. Ama haklısın oyle buyuk bir bilinmezlik ve bosluk var ki o tarafta, doldurmak istiyor insan.:D
Beğenmene sevindim.:D

Kristal gücünü en kısa tabirle soğuğu olmayan Aokiji olarak tanımlayabilirim.Mesela Aokiji kendine gelen saldırıyı buza dönüştürüp etkisiz hale getirebiliyor.Ryokugyu bu yeteneğe sahipse kendine gelen saldırıyı kristale dönüştürerek etkisiz hale getiricek.Aokiji havayı buza çevirip mızrak vs. yapabiliyor,Ryokugyu havayı kristale dönüştürerek saldırılar yapıcak.Ya da Aokiji birini buz kütlesinin içine hapsedip dondurabiliyor.Ryokugyu ise kristal kütlesinin içine hapseder.Tabii Oda'nın bu yeteneği nasıl işleyeceği ile de alakalı biraz.Eklemeler ve çıkarmalar yapabilir.

İşlerine bırakınca devrim ordusuna geçmeleri kötü gözüküyor olabilir tabii de Aokiji denizcilere önem veren bir insan.Zaten kendisi filo amirali olmak istediği için değil muhtemelen Akainu karakterinde bir adamın başa geçmemesini düşündüğü için filo amiralliği dövüşünü yaptı.Şu anda ise Akainu önderliğindeki denizcilerin yozlaşmış olduğunu düşündüğünden kendince kurtarmaya çalışabilir.

Kristal elementini bulma yolundaki ince detaylar çok başarılı.

Aokiji olabilir belki ama Fuji'nin Devrimci olmadığını ve olmayacağını düşünüyorum.Ama zaten çok Fuji ile alakalı yazmamışsın. Eline sağlık:respect:
Teşekkürler.:D

İkisi olmasa bile birinin devrimcilere katılacağına kesin gözüyle bakıyorum.Yazıda asıl dikkat çekmek istediğim noktalar amirallerin dövüşü ve Ryokugyu'nun yeteneği idi.Aokiji ve Fuji'nin devrimci ilişkisi de pekala tartışılabilir.

Hie Hie no Mi, Mera Mera no Mi'ye karşı zayıf değil. İkisi nötr güçler.
Doğru diyorsun.Ama yine de ateşe karşı zayıflık olmasa bile birden fazla benzer özellikleri var.

Yazdıklarını okudumda bana pek mantıklı gelmedi.
Amiralin meyve gücü bana göre kuvvetle muhtemel zoan yada logia yeşil renkli diye biliyoruz eğer öyleyse amiral kuvvetinde bir meyve olması lazim kristal buna uygun değil wb nin adamı jozu saten elmaz gücünde bir karakter niye gidipte komutana kristal versinki hicmi başka meyve gücü yok.
Fujitora veya aokijinin devrimci olabileceklerini zannetmiyorum aokiji belki teache katıldığı gibi ileride devrimcilerede destek için yardim eder yeni dünya düzeni için adam çalışıyo bana kalırsa diğer amiraller gibi yerimize kazık çakalım bu düzen böyle devam etsin kafasında değil.
Ayrıca dragon +sabo+şapkalı diğer komutan bence yeterli güçteler ivankovda kendini baya bir geliştirmiştir.0 haki ile akainuyu yenmesi beklenemez marco ve vista bile hiçbirşey yapamazken akainuya
Cracker'in meyvesi bile belli bir sertliğe sahipken Oda kristal için sert bir element dese hangimiz ''Hayır lan olur mu öyle şey!!'' diyebiliriz ki ? Jozu meyvesini vücudundan bağımsız kullanamıyor gördüğümüz kadarıyla.Tam bir yakın dövüş meyvesi.Bu kristal meyvesi hem vücutla birleşip yakın dövüşe avantaj sağlayabilir hem de uzak menzilli saldırılara da sahip olmuş olur.Hatta katı olmasından dolayı da haki ile uyumlu olabileceğini düşünüyorum.Haki+kristalle güzel işler çıkarabilir Oda.

Marco ve Vista bir şey yapamadı ama gördük ki Marco tek başına bile tutabiliyor Akainu'yu.Vista'da bir süre tutardı diye düşünüyorum.İvankov gibi hemen yenilmezdi.Ayrıca İvankov'un daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacağını düşünmüyorum.

WB'deki Snack değil Vista olacak :)
Düzelttim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık