Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik Krallık'ın İsmi Belli Oldu mu?

Hey gidi yıllar hey... Ne çabukta geçti. Will of D. konusunu açtığım günü daha dün gibi hatırlıyorum.:ühü:Konu linki.http://www.korsanfan.com/konu/will-of-d-dd-Üzerine.255/
Konudaki linkleri ve resimleri bilerek yenilemiyorum. Orijinalliği bozulmasın.:D İlk açılış tarihi daha da eski. O zamanlar forumda aktif olanlar hatırlar. Bir ara korsanfan temizlik olmuştu sanırım silinmişti konular. O sebeptendir ki tekrar konuyu açmak zorunda kalmıştım. İlk açılış tarihi bu sebepten yazmaktadır. Linki okumanız için tekrar atmamın nedeni Antik Krallığın ismi olduğunu düşündüğüm isminde bu teoriye dayanmasıdır. Will of D. konusuda bazı mesajlarımda bu ismi dile getirmiştim hatta.
Oda sağolsun beni zahmetten kurtarıp kendisi toparlayıvermiş.:D
http://mangastream.com/read/one_piece_green/89643127/1
Data Book 3 ve kendi imzası ve adındaki ters 3.Ve artık bu resimlerin ve manga coverların sadece zevk için çizilmediğini kendiside arada bir hatırlatmak ister gibi.
Ortadaki kapağı ;Legend of a hero bölümünün; ben sizler için Wtf'ninde katkılarıyla açıklamıştım.Ama o resimde ay yoktu.Şimdi kendisi eklemiş.Sağol Oda.:DGerçi benim imzadaki teoriyi hiçe sayar gibi olacam ama olsun.Ben gösterilene değil, gösterilmeyene bakarım.Antik krallığın ismi de acaba Antik ZoAn olabilir mi diyerek yazımı bitiriyorum.Neden olabileceğini siz de biliyorsunuz malum teori gereği.
Hatta kanıt isteyenler bile oldu.
Mehmet orda ki ay keske yarım olsaydı teorin kesin tutar derdim LuNa yani.
ZoaN yetersiz geldi daha fazla kanıt bekliyorum(uz)
yobi'ye selamlar
Ve kanıt bekleyen arkadaşıma...
Prf. Clover One Piece manga bölüm 395 te antik krallıktan bahsetmiş
ve tam ismini açıklamak üzere iken
öldürülmüştür. Peki neden? Bu isim neden bu kadar önemli? Fikirleri, tarihi ve hatta o ülkeyi ortaya çıkarmak dünya hükümeti için antik silahlardan daha büyük tehdit? Irkçılık, kölelik? Kutsal ejderler?
Will of D. konumda belirttiğim gibi D.'nin ayın yarısını simgelediğini ve yarımın bir diğer yarasınında olması gerektiğini yazmıştım. Bunlar bir birine ters şekilde yani dD şeklide olmalı ve birbirini tamamlamalıdır. Will of D. teorimin başrol karakterlerinden olan ve Oda'nın seri içerisinde One Piece dünyasının gizemli 4 lüsünün içinde olarak tanımladığı
Zoro ve Nami'nin ilk 2 harflerini alarak dD şeklinde birleştirdiğimizde One piece evrenin meyve türlerinde olan ZOAN kelimesine ulaşmaktayız. Zoan meyvesini açıklamama gerek yok hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz. Peki merak ettiniz mi Zoan kelimesinin bizim dünyamızdaki karşılığı var mıdır? Ben ettim ve çok ilginç bilgilere ulaştım.
https://www.thefreedictionary.com/Zoan
Linkte belirtildiği üzere Zoan dünyamızdaki kayıp şehir Tanis'in İncil'deki ismidir. Kayıp şehir Tanis hakkında bilgiler.
https://www.nationalgeographic.com/archaeology-and-history/archaeology/tanis-egypt/
Yukarıdaki linkte de belirtildiği üzere Kayıp Tanis şehri bulunmuş en büyük arkeolojik define yada hazinelerden biridir.

One Piece dünyasındaki ırkçılığı göz önüne aldığımızda Zoan meyvesinin gücünü ve kullanıcısını insan dahil diğer türlere nasıl dönüştürdüğünü düşündüğümüzde Zoan isminin seri için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Bana göre One Piece tüm One Piece ırklarının bir arada yaşadığı Zoan=Tanis'dir. Saygılar.

Çok iyi ojlmuş konu ben hatırlıyorum detaylı teorilerini.Eline sağlık.Ancak uzun zaman oldu tekrar okumak lazım eskilere bakacağım bir ara.Konuya gelirsek güzel bağlamışsın ama Zoro ve nami başka ne dayanak var.Bu ikisi de sence D. mi çıkacak neden ikisinin üstünden böyle bir anlatım var ?

Çok iyi ojlmuş konu ben hatırlıyorum detaylı teorilerini.Eline sağlık.Ancak uzun zaman oldu tekrar okumak lazım eskilere bakacağım bir ara.Konuya gelirsek güzel bağlamışsın ama Zoro ve nami başka ne dayanak var.Bu ikisi de sence D. mi çıkacak neden ikisinin üstünden böyle bir anlatım var ?
Bölüm adı What Mr. Soldier Wants. Mr. Soldier'ın istedi şey yada Mr. Soldier'ın isteği olarak çevrilebilir. Birde forumda yetkili arkadaşlardan ricam konuyu teoriler kısmına aktarırsa...:utan:

Bölüm adı What Mr. Soldier Wants. Mr. Soldier'ın istedi şey yada Mr. Soldier'ın isteği olarak çevrilebilir. Birde forumda yetkili arkadaşlardan ricam konuyu teoriler kısmına aktarırsa...:utan:
Şu büyük şapka ve buradaki kraliçe tacından antik krallığın kral ve kraliçesi olduğunu çıkarabiliriz aslında bana öyle geldi.Esasında nami ve zoro kardeş ve kraliyet ailesinden çıksa ilginç olabilirdi ama zoro wanonun en alt tabakasından olduğu hemen hemen kesin.

İsim aslında anahtar ama bir ara bir teori vardı 'one piece hakkında gördüğüm en sağlam tahmin' diye ben ona şartlamışım kendimi. Eline sağlık:sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık