Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Anime Gözü Çizme Dersi-1

'Anime Resimleri' forumunda Striker tarafından 23 Haz 2011 tarihinde açılan konu

1. Striker Üye

Striker (Üye)
    Mesaj Sayısı 91
    Üyelik Tarihi10 Ara 2010
    Şimdi anime gözü çizme tekniğimi anlatacağım her aceminin kolaylıkya yapabileceği bir teknik.

1.Adım
    İlk olarak aşağı eğimli bir çizgi çiziyoruz daha sonra göz yüksekliğini ayarlıyıp yukarı eğimli bir çizgi çiziyoruz.

2.Adım
    Sol gözler için sağ taraflarına birleşik 2 tane eğimli çizgi çiziyoruz ve daha sonra, ilk başta çizdiğimiz üst çizgiye bitişik sol çapraz bir şekilde çiziyoruz.

3.Adım
    Kırmızı noktalarla belirlenmiş yerleri siliyoruz.

4.Adım

Birleşim yerlerini birazdaha eğimledikten sonra,yeşil oklarla gösterilen mavi noktalarla belirtilen dikene benzeyen şekli çiziyoruz.

4.Adım 2.Aşama
    Böyle bir şekil çıkması lazım;

5.Adım
    Diken gibi olan şeklin içini karalıyoruz.

6.Adım
    Tam ortanın biraz soluna bir elips çiziyoruz.

7.Adım
    Daha sonra ortasına küçük bir elips ve sol üstüne orta sol çapraz bir elips çiziyoruz.

7.Adım 2.Aşama
    Daha sonra kırmızı noktalarla belirtilmiş fazlalıkları siliyoruz.

8.Adım
    Daha sonra gözün ortasındaki küçük elipsi siyah renge boyuyoruz.

9.Adım
    Daha sonra küçük elipsin dışındaki katmanı istediğimiz renge boyuyoruz ama köşelerden orta tarafa gidildikçe rengin açıklaşması lazım bu yüzden rengi ortaya doğru açıklaştırıyoruz.

10.Adım
    Sonra gözün sol üstüne sarı renkle gösterilmiş eğimli çizgiyi çiziyoruz.
    Böyle bir şekil çıkması lazım;

11.Adım
    Son olarak kaşını çiziyoruz ilk başta aşağı doğru giden az eğimli çizgi çiziyoruz daha sonra üstüne daha fazla eğimli bir çizgi çiziyoruz sol taraflarını birleştiriyoruz.Birleştirdikten sonra üstteki çizgiyi yavaş yavaş arayı daraltarak çiziyoruz.

Ve sonuç;

Not;Anlatım ve çizimler bana aittir.Alıntı değildir.

Not;Bu göz kadın anime karakterleri için daha uygundur.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık