Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve Logia Farkı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler şimdi logia alemini biliyoruz bedenini doğal elemente çevirme yeteneğidir.
seride bulunan logia kullanıcıları:
Ace-alev logiası
Crocodile-kum logiası
Smoker-duman logiası
Enel-yıldırım logiası
Caribou-bataklık logiası
Teach-karanlık logiası
ve gelgelelim amirallere
Akainu-magma logiası
Kizaru-ışık logiası
Aokiji-buz loagiası
Serinin ana karakteri luffy seri başlarında grandlinein ilk yarısında rakiplerinde smoker-crocodile-enel ile karşılaştı logia olarak savaşları sırasında somekere vuramadığı için yenildi ama işin tuhaf tarafı luffy logialara ulaştığı zaman yeniyor bunun örneğini croco ve enel de gördük
Crocodile:
Luffy croco ile ilk karşılaşması sonucu logia etkeni ve haki bilmeyen birçok kişinin uğradığı hüsrana uğradı ve kaybetti.Ardından su etkenini farkeden luffy bu etkenle crocoya logia olmasına rağmen vuramyı başardı E.oda torpilimidir bilinmez ana karakter luffy vurabilmesinin ardından crocoyu yenmeyi başardı bu çok zor olsada.
Enel:
Luffy gökyüzü adasında yenilmezliğini ilan eden yıldırım logiası enel ile karşılaştı.Enel logia olduğu için hep dokunulmazı oynadı fakat lastik-elektrik zıtlaşma ilişkisi sayesinde luffy enele logia olmasına rağmen vurabiliyordu.Bu sayede enel ile savaşında logia etkeni ortadan kalktı ve luffy saf bedenine vurabildiği içi eneli falloş etti.Görüyüruz ki Luffy vurabildiği logiaları yeniyor.
Caribou:
bataklık logiasına sahip caribou 2 yıl ardından aldığı eğitimle luffyden kolayca dayak yedi luffy haki etkeni ile vurabildiği adamları yenebiliyor gel gelelim asıl meseleye AMİRALLER:
Dünya hükümetinin en büyük savaş gücü olan bu 3 adam logia kullanıcısı ve logialarının yıkım gücü oldukça yüksek ama görüyoruz ki bu adamlar sadece logia güçleriyle buralarda değiller.Gördük ki haki yeteneği koramirallerce kullanılmakta vuradan düz mantık kullanırsak bir üst mertebe amirallerinde haki kullanıldığını iddaa edebiliriz ama bunu destekleyen şeylerde var.WB in deprem şoku 3 amiral tarafından haki ile savuşturuldu.
ama benim düşüncem sadece savunma amaçlı kullanmadıkları.Savaş sırasında gördük ki amiraller haki savunması kullanıyor böylece yeni dünyada haki kullanan birçok korsana karşı direnç sağlıyorlar yani her haki kullanan ve saf bedene ulaşan adam amirallere zarar veremiyor en büyük örneği WB tümen komutanı marco ve vista akainuya hakili saldırırken bile zarar veremiyor.
Amiraller kendi aralarında da güç üsütnlü sağladı 650.manga sayısında aokiji ile akainunun 10 gün boyunca savaştığını gördük bu hakilimi yoksa buz magma ilişkisinden mi bilinmez ben bizzat saldırırken haki kullandıklarını iddaa ediyorum bu yüzden hem croco-enel-ace-caribou-teach gibi kullancılardan daha güçlüler hem dokunularak bile yenilmeleri çok zor bu yüzden luffy 2 yıl sonra bile dokunabildiği halde amiralleri yenemiyor ve amiraller rakipleri logia olsa bilşe dokunabiliyor ve zarar verebiliyor.
Sizinde düşüncelerinizi almak istedim
sizce amiraller saldırılarında haki kullanabiliyormu?
edit:bunlar sadece düşüncelerinizdir kendi fikirlerimizi mangadan aldığımız örneklerle pekiştirip tartışabiliriz.

Saldırıya haki ekleme mevzusu bence Logialarda kısıtlı. Mesela Kizaru Yasakanino Magatama saldırısına haki ekleyemez(bence).Ama yaptığı ışın kılıcına ekleyebilir.

Saldırıya haki ekleme mevzusu bence Logialarda kısıtlı. Mesela Kizaru Yasakanino Magatama saldırısına haki ekleyemez(bence).Ama yaptığı ışın kılıcına ekleyebilir.
Bende öyle düşünüyorum beden saldırılarına ekleyebilirler akainu dai funkaya ekleyemez ama meigouya ekler bu yüzden bu adamlar rakipleri logia olsa bile vurabilir düşüncesindeyim.

bence vücutlarını elemente dönüştürmediklerinde hakili saldırı yapabiliyorlar ve amirallerinde şu haki savunmasını sürekli yapabildiklerini düşünmüyorum marco bile dokunamıcaksa akainuya baska kim dokunabilirki

bence vücutlarını elemente dönüştürmediklerinde hakili saldırı yapabiliyorlar ve amirallerinde şu haki savunmasını sürekli yapabildiklerini düşünmüyorum marco bile dokunamıcaksa akainuya baska kim dokunabilirki
Zaten sürekli savunma halinde olamazlar ama diğer logilardan farklı olarak bir şekilde saldırıdan önce elemente dönüştürüp saldırıları savuşturuyorlar croco-enel gibi adamlar marconun saldırısna maruz kaldıklarında sonuç çok farklı olurdu ama amiraller savuşturuyor benzer örneği marconun kizaruya attığı tekmede var kizaru tekmeyi yedikten sonra ışık formunda yere çarpıyor böylece hasarı atlatıyor.

Ben elementsel saldırılarında haki ekleyemediklerini düşünüyorum örneğin kizaru lazer saldırılarına haki ekleyemiyor akainu magma yagmuru aokiji partizan saldırısı gibi.. ama birebir fiziksel güç ile kapıştıklarında logialara vurabildiklerine inanıyorum ki öylede olması lazım amiralden bahsediyoruz sadece meyve gücüyle amiral olması abes olur

Bence hakili saldırı yapamıyorlar.Kizaru'dan örnek vericek olursak savaşta Luffy'e attığı o kadar ışık tekmesi Luffy'nin canını o kadar yakmadı.Hawkins'e vurduğundada Hawkins'e değil kukla adamlarına vurmuştu.

Bencede hakili saldırı yapamıyolar ama kendi aralarındaki dövüşte üstünlüğü sağlayan etkenler oldugunu düşünüyorum.logia'da olsa meyve üstünlüğü olan bariz kazanır ace-akainu enel-luffy(bu belki olmadı ama),ama bazen smoker-ace kapışmasındaki gibi meyveler birbirine üstünlük sağlayamayacak yada şöyle ifade ediyim antisi olmayınca iş hakiye düşüyordur ve hakisi zayıf olan düşüyordur.

Güç üstünlüğü sağlayabiliyorlar ama 10 gün süren bir savaş sonucu Akainu, zor bela yenebilmiş Aokiji'yi ve kendisi de epey zarar görmüş. Jimbei kendisi diyor güçleri hemen hemen eşitti diye. Yani Amiraller arasında ki güç farkı o kadar açık değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık