Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ishho'nun Yetenekleri

Amiral Fujitoranın esinlenildiği Zatoichi filminin baş karakterinin özellikleri

http://en.wikipedia.org/wiki/Zatoichi

swordsmanship
powerful hearing
spatial-location-awareness
acute observation and personal insights
intense concentration and self-discipline
professional masseur
gambler
occasional freelance-yakuza
shogi (chess) master
hand-to-hand combat
sumo wrestling
thrown weapons and archery
shamisen player

Bunların bir kısmını gördük kumarbazlık , kılıç ustalığı , gelişmiş işitme ve gözlem hakisi yeteneği. Benim ilgimi çekenler Hand to Hand combat ve Sumo Wrestling.E.Oda tamamen bu bilgileri işleyecekse Issho kılıcı olmadan da gayet tehlikeli biri olacağı kanısı doğuyor. Diğer Amirallere kıyasla Logia olmayışı ama logia kadar yıkıcı meyvesiyle yakın dövüş yeteneği Issho'yu 1 adım ileri çıkarıyor(muhtemelen kokasıda Dof'tan yüksek seviyedir). Sumo tekniği ve yer çekimini kombine edip rakibe uygulandığını düşünürsek fukara balgamı gibi yere yapıştırabilir.

Shogi - Japon santrancı Usta seviyesi. Önemli bir yetenek özellikle bir kılıç ustası için , doğru zamanda doğru yerde saldırma , savunmk vs. Buda Isshonun stratejik bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor. Marineford'da Luffy'e hunharca yaptığı her saldırı sonunda başarısız olan Mihawk gibi değil.

Freelance Yakuza , enteresan bir özellik. Yakuzalar Japonyadaki suç örgütü ben bunu bir şekilde bağlayamadım.

Silah fırlatma ve okçuluk yeteneğinden bahsediliyor kör biri için yine extra özellikler ama üstünde öyle bir techizat görmedik bıçak , yay vs .

Genel olarak Fujitora diğer 3 amiralden çok farklı , bi kere vicdanlı kesinlikle yargısız infaz yapmıyor Luffy adını sorarken ikimizin iyiliği için bunu söylememeliyim demesi gibi . Akainu savaşta asker öldürürken Fujitora sivilleri koruyor , genelde iyi olarak anılan Aokiji bile Robinin adasında yapılan sivil katliamda bulunmuştur , Kizaru desen Sabody'de halkın ortasına lazer sallıyor. Marine açısından aranan kan bulunmuştur bana Garp dedenin de hissettirdiği o mazlumun hakkını yedirtmeyen babacan bir adam havasını veriyor. Meyvesinide gura gura ile denk görüyorum. Forum olarak Fujitorayı bağrımıza basmamız lazım :) Okuduğunuz için teşekkürler.

Fuji iyi hoş adam ama amiral seviyesini biraz alçaltıyor bence. Güç olarak değil ama işlev olarak. Normalde bir amiralin çoktan o adadaki herkesi paket edip geri dönmesi lazımdı. Oturup beklemesi, Saboyu bırakması falan yakışmadı.

Fuji iyi hoş adam ama amiral seviyesini biraz alçaltıyor bence. Güç olarak değil ama işlev olarak. Normalde bir amiralin çoktan o adadaki herkesi paket edip geri dönmesi lazımdı. Oturup beklemesi, Saboyu bırakması falan yakışmadı.
Bencede tam tersi, davranış hal ve hareketleri ile amirallik seviyesini bir üste taşıyor, adamın her söylediği ve duruşu bir anlam ve ideal içeriyor. Zaten güç olarak diğer amirallerden aşağı kalır yanı yok, ayrıca daha görmediğimiz numaralarıda vardır.

Birebir işleyeceğini sanmıyorum Zatoichi'den , ne olursa olsun Dof'un karşısında varlık gösteremedi.

Halkı koruyor dediğin adam halk Dofun tekisinde biribirini katlederken oturuyor değil mi? Halkı kim korumaya çalışıyor Sabo. Bence fikir sahibi olmak için yeterli. Fuji şuana kadar vasıfsız bir görüntü çizmiştir.

Alpamis

Orası muamma , sadece tahmin oluyor.

+ olarak Xagret'e katılıyorum , Sabo en azından birilerine yardım ediyorken , Fujitora oturmuş savaşın bitmesini bekliyor.
Tahmin değil bunu Dof'un suratına da söyledi. Dof bunu yapabileceğini bildiği için orada acayip kızdı ve tekme attı adama.

Tahmin değil bunu Dof'un suratına da söyledi. Dof bunu yapabileceğini bildiği için orada acayip kızdı ve tekme attı adama.
Nasıl tahmin değil , ona bakarsan Dof'ta o zaman seni burda öldüreyim dedi o ne demek oluyor?
Üstelik lafın sonrasında geri adamı atanda Dof değil Fujitora , hemen sinirlenme arkadaş olalım bir süre diyende kendisi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık