Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Alvida

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 14 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Hancock yokken, Alvida-sama vardı.

  30 oy
  50.8%
 2. Tipi değişti, ama ona olan gıcıklığım değişmedi.

  29 oy
  49.2%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Alvida (Arubida), eski Alvida Korsanları'nın kaptanıdır. Animede Monkey D. Luffy ile karşılaşan ilk kötü karakterdir (Mangadaki ilk düşman Higuma'dır). Şu anda Buggy ve Alvida İttifakı'nın iki kaptanından biridir.

  Görünümü

  Alvida ilk gösterildiğinde uzun boylu, şişman, ve yanaklarında çilleri olan bir kadın olarak gösterilmiştir.

  İlk halinde kafasında üzerinde büyük bir kırmızı tüy olan beyaz bir kovboy şapkası vardı. Kareli pembe bir gömlek giyiyordu ve boynuna kırmızı fular takıyordu. Sırtında ise mavi bir kaptan paltosu bulunuyordu. Paltonun kolları katlı haldeydi. Saçları dalgalıydı. Parmaklarına değişik renkte yüzükler vardı. Kırmızı ojeli tırnakları uzun ve sivriydi. Dudaklarına kırmızı ruj sürerdi. Ayaklarında ucu sivri kırmızı ayakkabılar vardı. Belinde mor bir kuşak bağlıydı ve kuşağın içinde bir tabanca taşıyordu. Ayrıca kuşağın üzerinde üç farklı renkte mücevher vardı. Pantolonu da gri renkte ve diz hizasına kadardı.

  [​IMG]

  Alvida Şeytan Meyvesi yedikten sonra tamamen farklı birine dönüşmüştür. İlk dikkat çeken kısım, kilolu bir kadından incecik birine dönüşmüş olmasıdır. Eski halinden sadece beyaz kovboy şapkası ve siyah renkli dalgalı saçları kalmıştır. Meyve onu o kadar değiştirmiştir ki, önceden kahverengi olan gözleri şimdi koyu yeşil renktedir.

  Ayrıca ayak tırnakları da kırmızı ojeliydi. Yeni görünümünde kıyafetleri de farklıdır. Bir bikini üstü ve dar bir kapri giyer. Bazen sırtına mor paltosunu giyer, bazı zamanlarda ise üzerinde kalp desenleri olan pembe bir pelerin kullanır. Meyve gücünü daha etkili kullanmak için ayakkabı yerine terliklerle dolaşır.

  Alvida'nın yeni hali görenlerde Boa Hancock'un yarattığı etkiye benzer bir etki bırakır. Loguetown'da neredeyse tüm görenler ona aşık olmuştur. Alvida bu değişiminden önce de kendini dünyanın en güzel kadını olarak gördüğünden, meyvenin sadece çillerini yok ettiğini söylemiştir.

  Kişiliği

  Alvida çirkin ve şişman halinde bile kendini tüm denizlerdeki en güzel kadın olarak görürdü. Bu iddiasına katılmayan birine de acımadan demir topuzunu indirirdi.

  Gürültüyü ve kirli şeyleri sevmez. Amaçladığı bir şey için canını ortaya koymaktan çekinmez. Ayrıca kendini amacından saptırmaya çalışanlara şiddetle saldırır. Erkeklere karşı içinde güçlü bir önsezi vardır. Özellikle tayfasına karşı bu özelliği net olarak görülebilir. Zorlandığı zaman oldukça zalim birine dönüşür.

  Gemisine yanlışlıkla binen Coby'yi it gibi çalıştırmıştır. Kirliliği sevmediği için tayfasına durmadan gemiyi temizletir. Ufak bir toz zerresi bile görse, bundan sorumlu olan kişiye acımaz.

  Şeytan Meyveyi yeyip yeni bir görünüm kazanmadan önce, insanlar onun demir sopasını yemekten korktukları için, öyle olmasa bile onun dünyanın en güzel kadını olduğunu söylerdi. Son halinde ise onu gören insanlar daha Alvida sormadan dünyanın en güzel kadını olduğunu belirtirler Bu unvan seride sadece Hancock ve Shirahoshi için kullanılmıştır. Şeytan Meyvesi güçlerinden dolayı konuşmasında da belirgin bir farklılık görünür. Eskiye nazaran daha yumuşak tonda konuşur. Ayrıca tayfasına karşı biraz daha ılımlı bir tavır sergiler. Ancak güzelliğine laf eden olursa, demir sopasını kullanmaktan geri durmaz.

  Yetenek ve Güçleri

  Alvida dönüşümünden önce güçlü biri değildi. Yenilmeden önce Luffy'ye bir darbe bile vurmayı başaramamıştı. Demir sopasına güvenmesi ve Luffy'nin sopanın gücünden etkilenmemesi yenilmesindeki başlıca sebeplerdir. Her ne kadar Luffy etkilenmese de, demir sopası ölümcül bir silahtır. Tek bir vuruşta birini öldürebilir. Öylesi büyük bir sopayı rahatlıkla kullanabilmesi, fiziksel açıdan normal bir insandan daha güçlü olduğunu göstermektedir.

  Şeytan Meyvesi
  Alvida nereden bulduysa Paramecia türü bir meyve olan Sube Sube no Mi'yi yemiştir. Meyvenin verdiği güç sayesinde bir kılıçtan, silahtan ya da yumruktan çıkan saldırılar ne kadar ölümcül olursa olsun ona işlemez. Meyvenin Alvida'ya sağladığı diğer bir avantaj da, eski çirin görünümünden onu kurtarmasıdır.

  Meyvenin verdiği kayganlık sayesinde çıplak ayakları ile yüksek hızlarda kayarak ilerleyebilir. Ancak bunu yapabilmesi için bir rampadan aşağı doğru kayması gerekmektedir. Meyvenin kayganlığı ile bir engelle karşılaşmadığı sürece kazandığı ivmeyi kaybetmez. Fiziğindeki belirgin değişmelere rağmen, fiziksel gücünde bir artış olmamıştır.

  Silahları
  Alvida silah olarak kendisine lakabını da kazandıran ucu dikenli, büyük bir demir sopa kullanır. Genelde sopasını rakiplerine vurmaya çalışır. Sopanın demir olmasından ve iri görünümünden dolayı epey ağır bir silah olduğu söylenebilir.

  Eski halinde demir sopası ile birçok kişiyi ya öldürmüş ya da ağır yaralamıştır. Sopanın dışında bumerang benzeri bir tür silaha da sahiptir. Tayfasının üyeleri olan Heppoko, Peppoko ve Poppoko'yu bu bumerang ile indirmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Mangada Luffy, Alvida ile Keçi Adası'nda karşılaşmıştır. Animede ise bu kısım gemi üzerinde gösterilmiştir.
  - 9. Film ve animenin 45. bölümünde Alvida'nın aranma posterlerindeki adı Aluvida şeklinde yazılmıştır.
  - Alvida'nın doğum günü aynı zamanda gerçek dünyada Güzellik Günü'dür.
  Künye

  Adı: Alvida
  Okunuşu: Arubida
  İngilizce Adı: Alvida
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 2, Anime 1
  Bağlantıları: Buggy ve Alvida İttifakı, Alvida Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan Kaptanı
  Yaşadığı Yer: Karai Bari Adası
  Lakabı: Demir Sopa (Jap. Kanabō, İng. Iron Mace)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 14 Mart
  Ödülü: 5.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Sube Sube no Mi (Tr. Kayganlık Kayganlık Meyvesi, İng. Slip-Slip Fruit ve Smooth-Smooth Fruit)
  Anlamları: Pürüzsüzlük, genç ve seksi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Alvida
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 7 Mar 2016
 2. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  alvida daha güzel bence *-* eline sağlık
   
 3. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  sağol ellerine sağlık. böyle birine dokunamamak off off.
   
 4. Rob_Lucci (Üye)
  Mesaj Sayısı 22
  Üyelik Tarihi15 May 2009
  alvida güzel hancok (mellorine) çekici ve taş gibi hatun
   
 5. alpl7 Üye

  alpl7 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi3 Şub 2009
  güzel çeviri eline sağlık. aslında baya etkili bir meyvesi var, hatırladığım kadarıyla bu kadın yerde paten kayar gibi kayabiliyordu :D
   
 6. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Alvida Hancock sanan tek kişi benim sanırım :D Alvidanın yeni halini görünce bahsettikleri Hancock bu olsa gerek dedim...Sonra Alvida olduğunu görünce afalladım :D
   
 7. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Ellerine Saglık Smoker Güzel CAlısma sısko halı beterdi Alvidanın
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağ olun arkadaşlar....
   
 9. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Pürüzsüz güzellik..
  Roventa reklamlarında rol alabilir (One Piece bu)
  Eline sağlık Smoky
   
 10. slayer Üye

  slayer (Üye)
  Mesaj Sayısı 25
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  teşekkürler,hancock 10 basar buna:D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık