Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ajan Kuzan

Teori sizce nasıl ?

• Kullanılan toplam oy
    84
Denizciler dediğimiz kurum Hükümetin silahlı ve yasal olan örgütü.Yani devrimciler bir adaya geldiğini belli ederse onların karşısına gönderilecek olanlar denizcilerdir.Nasıl ki Mfde sırf Dragonun oğlu diye Luffyi peşlediler,bu da aynı sonuç oluyor yani.
Yok ben seni anladım ama benim demek istediğim askerler suçsuzdur yani denizciler.
Şöyle örnek vereyim. Askerler istediği kadar iyi olsun hükümet kötü olduktan sonra denizcilerin iyiliği bir işe yaramaz. Hükümetin dediğini yapmak zorundalar çünkü. Aokiji iyi birisiydi ama ohara’yı yok etmek zorundaydı hatta arkadaşını bile öldürdü. Aokiji de buna karşı savaşmak isteyebilir çünkü hükümet iyi olursa denizciler de iyi olur. Mesela aokiji gidip devrimcilerin komutanları gibi 2 amiralle kapışmaz ama gider istihbarat toplar veya başka şeyler yapar.

Beğendim ama tutmaz bence. Kuzan'ın devrimcilerle bir ilişiği olduğunu düşünmüyorum. Ha Garp'la münasebetlerinden dolayı zamanında Dragon'la yakın idi iseler, orası değişir.

Beğendim ama tutmaz bence. Kuzan'ın devrimcilerle bir ilişiği olduğunu düşünmüyorum. Ha Garp'la münasebetlerinden dolayı zamanında Dragon'la yakın idi iseler, orası değişir.
Bakalım adam şu anlık kapalı kutu. Devrimciler açıklanınca ortaya çıkar diye düşünüyordum ki dragon’u göstermediler ki aokiji’yi göstersinler. Bekleyeceğiz artık.

Devrimcilerden bayrak tutan kız Belo Betty ve Koala söylemişti.Devrimcilerin hedefi Denizcileri yok etmek değil Kutsal öküzlerin hakimiyetini yok etmek.Dragon un bence bunca zaman harekete geçmemesinin sebebi Denizcileri içten ve kansız şekilde durdurmak ve hakimiyeti ele geçirmek olabilir.Buna Aokiji ile başarmaya ramak kalmıştı.Ancak Aokiji yenildi. Yinede başka bir kartı daha var Dragonun oda isso ...Bu adam Denizcilerde bir devrim yapma peşinde (Shibukai sistemini yok etmek gibi)...Aokiji nin Akainu ya yenilmesi ile Aokiji boşa çıktı ve hedefsiz kaldı.Bence Dragon yeni görev verdi ve Aokiji Karasakal a katıldı.Katıldı çünkü Dragon Karasakal hakkında belkide bizimde bilmediğimiz bir şey biliyor olabilir.İlerde planlarını bozabileceği öngürüsü de olabilir muhtemelen ...Zaten biliyorsunuz haklıda çıktı.Karasakal durduk yere Devrimcilere saldırdı.

Olabilir ama olmasını istemem. Aokiji ile ilgili en azından devrimcilere sempati duyacağına dair bir iz olmasını beklerdim önce. Genç kanı kaynayan bir çocuk değil. Devrimci olmasını gerektirecek bir şey de yok. Ne olursa olsun bu adam Ohara'da aktif rol aldı. One Piece evreninde bir devrimcinin işleyebileceği en büyük günahlardan birini işledi. Hükümete koşulsuz itaat eden bir adamın yüz seksen derece dönüp devrimci yani asi olması çok saçma. Bu adam denizcilerden haksızlıklardan zulümlerden bıkıp da ayrılmadı. Ha belki filonun başına geçip kendi düzenini kurmak daha adil bir sistem getirmek istedi ama sonuçta denizciler dünya hükümetinin askeri kuvveti. Karar mercii değil. Siyasi kararlar alamaz. Gelen emirleri uygular. Sen yıllarca bu yozlaşmış sistemin ordusunda hizmet et son anda dön devrimci ol. :( Dragon'un yerinde olsam ıslak odunla kovalardım valla yanıma gelse.

Benim fikrim bu adam devrimci değil. Fakat Karasakal'dan elde ettiği bilgileri devrimciler içinde olsun denizciler içinde olsun veya Shanks olsun görece kendine daha yakın kişilerle paylaşıyor olabilir. Shanks'ın beş ihtiyarla olan konuşması da Aokiji'den aldığı brifingin sonucu olabilir. Beni meraklandıran Teach bu adamı neden kabul etti. Onun planı ne?

Devrimcilerden bayrak tutan kız Belo Betty ve Koala söylemişti.Devrimcilerin hedefi Denizcileri yok etmek değil Kutsal öküzlerin hakimiyetini yok etmek.Dragon un bence bunca zaman harekete geçmemesinin sebebi Denizcileri içten ve kansız şekilde durdurmak ve hakimiyeti ele geçirmek olabilir.Buna Aokiji ile başarmaya ramak kalmıştı.Ancak Aokiji yenildi. Yinede başka bir kartı daha var Dragonun oda isso ...Bu adam Denizcilerde bir devrim yapma peşinde (Shibukai sistemini yok etmek gibi)...Aokiji nin Akainu ya yenilmesi ile Aokiji boşa çıktı ve hedefsiz kaldı.Bence Dragon yeni görev verdi ve Aokiji Karasakal a katıldı.Katıldı çünkü Dragon Karasakal hakkında belkide bizimde bilmediğimiz bir şey biliyor olabilir.İlerde planlarını bozabileceği öngürüsü de olabilir muhtemelen ...Zaten biliyorsunuz haklıda çıktı.Karasakal durduk yere Devrimcilere saldırdı.
Güzel ama şu noktada şunu söylemeliyim.
Aokiji’nin bence denizcileri ele geçirme gibi bir hedefi yoktu çünkü aokiji’yi öneren kişi sengoku’nun ta kendisi. Yani sengoku hala filo amirali kalsaydı aokiji ne filo amirali olmak isteyecekti ne amirallikten vazgeçecekti. Akainu bardağı taşıran damla oldu. Denizcileri kaderlerine terk etmeyip onlar için akainu ile savaştı. Kaybedince ise kökten çözüm yani hükümete karşı saf durmuştur. Sonuçta hükümet değişirse denizciler de otomatikmen değişmiş oluyor.
Eline sağlık, güzel olmuş. :respect:
Teşekkürler:sapkali:

Güzel ama şu noktada şunu söylemeliyim.
Aokiji’nin bence denizcileri ele geçirme gibi bir hedefi yoktu çünkü aokiji’yi öneren kişi sengoku’nun ta kendisi. Yani sengoku hala filo amirali kalsaydı aokiji ne filo amirali olmak isteyecekti ne amirallikten vazgeçecekti. Akainu bardağı taşıran damla oldu. Denizcileri kaderlerine terk etmeyip onlar için akainu ile savaştı. Kaybedince ise kökten çözüm yani hükümete karşı saf durmuştur. Sonuçta hükümet değişirse denizciler de otomatikmen değişmiş oluyor.

Teşekkürler:sapkali:
Filo Amirali mevkisi için her Amiralin %33,3 şansı vardı.Denizcilerin güvenini sağlamakta Kuzan için sorun olmamalı ...Hatta sırf bu görev için Devi öldürdü.Robini bırakanın Kuzan olması (hem küçüklüğünde hemde büyüklüğünde) hatta Enies Lobinin yok edilmesine karışmaması bile Kuzan ın kimliğini açık etmesin yeter sanırım.

Olabilir ama olmasını istemem. Aokiji ile ilgili en azından devrimcilere sempati duyacağına dair bir iz olmasını beklerdim önce. Genç kanı kaynayan bir çocuk değil. Devrimci olmasını gerektirecek bir şey de yok. Ne olursa olsun bu adam Ohara'da aktif rol aldı. One Piece evreninde bir devrimcinin işleyebileceği en büyük günahlardan birini işledi. Hükümete koşulsuz itaat eden bir adamın yüz seksen derece dönüp devrimci yani asi olması çok saçma. Bu adam denizcilerden haksızlıklardan zulümlerden bıkıp da ayrılmadı. Ha belki filonun başına geçip kendi düzenini kurmak daha adil bir sistem getirmek istedi ama sonuçta denizciler dünya hükümetinin askeri kuvveti. Karar mercii değil. Siyasi kararlar alamaz. Gelen emirleri uygular. Sen yıllarca bu yozlaşmış sistemin ordusunda hizmet et son anda dön devrimci ol. :( Dragon'un yerinde olsam ıslak odunla kovalardım valla yanıma gelse.

Benim fikrim bu adam devrimci değil. Fakat Karasakal'dan elde ettiği bilgileri devrimciler içinde olsun denizciler içinde olsun veya Shanks olsun görece kendine daha yakın kişilerle paylaşıyor olabilir. Shanks'ın beş ihtiyarla olan konuşması da Aokiji'den aldığı brifingin sonucu olabilir. Beni meraklandıran Teach bu adamı neden kabul etti. Onun planı ne?
Konu tanıtımında belirttiğim gibi aokiji baştan beri hükümetin kirli işlerine karşı şoka giriyordu ve istemeye istemeye yaptığı çok belliydi. Denizciler korsanlara karşı bir kurum yani iyiye hizmet ediyorlar ama hükümet bunu suistimal ediyor işte. Aokiji fanatik devrimci olmak zorunda değil. Sempatisyan olsa yeterli. Hem hükümeti değiştirmeye yardım ederek denizcilere de hizmet etmiş oluyor çünkü hükümet iyi olursa denizciler de
genel olarak iyi olmuş oluyor. İlerde aokiji yine filo amirali veya amiral olursa şaşırmayın derim:D
Eline sağlık güzel konu. :)

https://orojackson.com/threads/the-four-dragon-kings-theory-discussion.11334/
Şu teorinin devamı niteliğinde Kuzan için şöyle bir teori yazmışlar.
https://orojackson.com/threads/kuzan-crocodile-theory-discussion.11421/

Dışarıda da Kuzan'ın devrimciler tarafa doğru dönmüş olma ihtimali bayağı düşünülüyor heralde. Bu konu popüler sanırım.
Teşekkürler. Aynen kuzan’ın devrimci olma olayı baya popüler bu gidişle Oda vazgeçecek onu devrimci yapmaya:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık