Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ajan Kuzan

Teori sizce nasıl ?

• Kullanılan toplam oy
    84
Konu tanıtımında belirttiğim gibi aokiji baştan beri hükümetin kirli işlerine karşı şoka giriyordu ve istemeye istemeye yaptığı çok belliydi. Denizciler korsanlara karşı bir kurum yani iyiye hizmet ediyorlar ama hükümet bunu suistimal ediyor işte. Aokiji fanatik devrimci olmak zorunda değil. Sempatisyan olsa yeterli. Hem hükümeti değiştirmeye yardım ederek denizcilere de hizmet etmiş oluyor çünkü hükümet iyi olursa denizciler de
genel olarak iyi olmuş oluyor. İlerde aokiji yine filo amirali veya amiral olursa şaşırmayın derim:D
Şoka girmek ne yahu. :D Şoka giriyor ve istemeye istemeye kankisini öldürüyor. :D Gayet insiyatif aldı öldürdü yani bunun başka açıklaması yok bana göre. Sempatisi olabilir evet zaten istihbarat paylaşımında bulunuyordur bana göre de. Fakat adamın politik görüşü direkt devrimci olmaya müsait değil.

Şoka girmek ne yahu. :D Şoka giriyor ve istemeye istemeye kankisini öldürüyor. :D Gayet insiyatif aldı öldürdü yani bunun başka açıklaması yok bana göre. Sempatisi olabilir evet zaten istihbarat paylaşımında bulunuyordur bana göre de. Fakat adamın politik görüşü direkt devrimci olmaya müsait değil.
Tamam şok biraz abartılı olmuş kabul:D
Ama nihayetinde bunları isteyerek yapmadığı bir gerçek. Kurunun yanında yaşta yanar her zaman. Bazen birisinin akıllanması için olaylar art arda gelmesi gerekiyor. Eğer bu olaylar aokiji’nin umrunda olmasaydı akainu’nun altında da çalışırdı.

Aokiji ne diyor? “Dünya hükümetine asla saygı göstermedim” diyor. “Denizcilerde olmadan da bir şeyler başarabilirim”dedi
Yani hükümet için çalışmadığı kesin. Denizcilere hala sempatisi var. Yani aokiji için korsan ve hükümet alanlarını üstünü çizebiliriz. Bu demektir ki insanlara faydalı olan bir şeyler yapmak istiyor. Akla sadece tek şey geliyor. Hikayede devrimciler falan olmasa ben direkt ödül avcısı falan olur diye düşünürdüm. Hükümetin nasıl kötü bir oluşum olduğunu bilen birisi insanların yararı için ancak ona karşı savaşabilir. Dediğim gibi fanatik devrimci veya dragon’a abi çekmesine gerek yok. Sempatisyen olsa yeterli. İstihbarat falan sızdırır etraftan mesela. Teach’in Baltigo’ya saldırılacağını nasıl bilebilirdi yoksa dragon:rolleyes:

Son düzenleme:
Teori harika, Lindbergh kısmını da güzel bağlamışsın. :good: Dragon'un BB ile bir ilişkisi yok gibi görünüyor şimdilik. Dediğin gibi Dragon BB hakkında birşeyler biliyorsa, Aokiji'nin BB ile birlikte hareket etmesi/ediyor gibi görünmesi daha mantıklı hale gelir.

10/10.

Bence buz ve ateş tezatlığına da değinmelisin. Bu seri uyumun olduğu kadar tezatların da serisi. Sabo/Kuzan tezatlığı.. Aynı Kuzan MF'de Ace'le de karşılaşmıştı ;)

Ayrıca.. Kuzan yaş olarak Saka ve Kizaru'dan küçük. Yani aynı zamanda girmemişler denizcilere. Mangaka bu noktada da Kuzan'ı farklı göstermek istemiş olabilir.

Daha önce de dediğim gibi Kuzan ya da Fujitora devrimci. Kuzan'ı daha yakın görüyorum.

Teori harika, Lindbergh kısmını da güzel bağlamışsın. :good: Dragon'un BB ile bir ilişkisi yok gibi görünüyor şimdilik. Dediğin gibi Dragon BB hakkında birşeyler biliyorsa, Aokiji'nin BB ile birlikte hareket etmesi/ediyor gibi görünmesi daha mantıklı hale gelir.

10/10.
Bence tutar mı tutar. Eline sağlık
Teşekkürler :sapkali:
Bence buz ve ateş tezatlığına da değinmelisin. Bu seri uyumun olduğu kadar tezatların da serisi. Sabo/Kuzan tezatlığı.. Aynı Kuzan MF'de Ace'le de karşılaşmıştı ;)

Ayrıca.. Kuzan yaş olarak Saka ve Kizaru'dan küçük. Yani aynı zamanda girmemişler denizcilere. Mangaka bu noktada da Kuzan'ı farklı göstermek istemiş olabilir.

Daha önce de dediğim gibi Kuzan ya da Fujitora devrimci. Kuzan'ı daha yakın görüyorum.
Fujitora devrimcilere şu anlık en fazla sadece saygı duyuyordur çünkü dresserosa da adam sabo’ya meteor fırlatıyor ve sabo bastille’yi alarak bence fuji’ye karşı çok ileri gitti yani ikisi de aynı safta olması ile yaptıkları hareketler birbirine hiç uyuşmuyor bence:rolleyes:

Tezatlık konusunda bir şey diyemeyeceğim:D
Kuzan ve ace karşılaştı ama sadece bir saldırı yaptılar birbirlerine. Aynen kuzan daha küçük hatta dragon’dan da daha küçük. Eğer ilerde hükümet değişirse kuzan amiral hatta filo amirali bile olabilir belki o yüzden yaşını daha küçük tutmuş olabilirler.
Filo Amirali mevkisi için her Amiralin %33,3 şansı vardı.Denizcilerin güvenini sağlamakta Kuzan için sorun olmamalı ...Hatta sırf bu görev için Devi öldürdü.Robini bırakanın Kuzan olması (hem küçüklüğünde hemde büyüklüğünde) hatta Enies Lobinin yok edilmesine karışmaması bile Kuzan ın kimliğini açık etmesin yeter sanırım.
İşte hacım aokiji filo amiralliğini pek istemiyordu ki. Fazla istekli davranmamış bu mevki konusunda mangada öyle geçiyor.
Taa ki akainu’da aday olana kadar. Aokiji kendi adalet anlayışını korumak için buna izin veremezdi.

Son düzenleme:
Eline sağlık. Lindbergh kısmı baya mantıklıymış. Fakat mantıklı olması %100 tutacağı anlamına gelmiyor. %65 tutar bence.

aokijinin kendi adaletini aradığını düşünüyorum amaç ajanlık değildir. dragon ve aokiji beraber büyüme kısmı biraz uzak olsa da güzel, lindbergh kısmı baya iyi eline sağlık.

Merhaba arkadaşlar. Devrimcilerin de artık seriye yavaş yavaş girmesiyle beraber size bir teori sunmak istiyorum.

Bildiğimiz üzere Aokiji’nin denzicilerden ayrılmasıyla beraber tamamen bir soru işaretine bürünmüş durumda.

Öncelikle çocukluğundan başlayalım.

Gördüğümüz gibi pek varlıklı birisi olmayan Kuzan çocukluğundan beri gezgin gibi geziyormuş gibi bir hali var. Amiral konumunda bile yerinde duramayıp bisikletiyle çoğu yerde aktif birisiydi.

Gelelim teori kısmına.
Aokiji uzun zaman önce garp tarafından yardım aldığını söylüyor.

Aokiji’nin gençken garp tarafından kurtarıldığını ve yanına alındığını düşünüyorum. Dragon ile orda tanışmışlardır yani çok çok uzun zaman önce. Garp ikisini de denizci yapmak istiyordur fakat dragon karşı çıkmıştır ace ve luffy gibi.

Tabi bildiğimiz üzere aokiji garp hayranı manga da “cool” gibi kavramlar kullandı garp için.
O zamanlar hedefleri sadece bir hayaldi. Aokiji amiralliği, dragon ise hükümeti hedef almıştı. Garp, Aokiji’yi 19 yaşında denizcilere sokmuştur. Dragon ise kendi yoluna yönelmiştir.

Ohara olaylarında aokiji hükümetin gerçek yüzünü görmeye başlamıştır. Hatta emirleri istemeyerek yerine getirmiştir.

Adaletin birçok tona sahip olduğunu söylemiştir.
Arkadaşı olan Saul’u bile öldürmek zorunda kalmıştır.

Sakazuki o kadar ileri gitmiştir ki
şaşkınlığı yüzünden okunuyor.

Aokiji sonradan arkadaşının hatırı için robinin hayatını kurtarmıştır ve şunları demiştir :

Aokiji mutlak adalete karşı olan birisidir.
Akainu’nun başa gelmemesi için onunla dövüşmeyi bile göze almıştır fakat kaybetmiştir. Mutlak adaletin altında çalışmamak için denizcilik görevinden çekilmiştir.

Gelelim teorinin kızıştığı yere.

Aokiji smoker ile konuşurken baştan beri hükümeti pek sevmediğini ve denizcilere bağlı olmadan da etkili şeylere yapabileceğini söylüyor.

Daha sonra Blackbeard ile birleştiği ortaya çıkıyor. Burgess ona güvenmediğini söylüyor.

Bilidğimiz üzere Blackbeard ve tayfası baltigo yani devrimcilerin üssüne saldırmak istiyor peki dragonun bu olaydan önceden haber alıp üssünü kimin sayesinde değiştiriyor ? Tabi ki aokiji.
Aokiji bb nin saldıracağını dragona haber veriyor ve böylelikle dragon üssü değiştirip reverie hazırlıklarına devam edebildi.
Bu sayede devrimciler hükümete zarar görmüş gibi bir motiv vermiş oldular.

904. manga bölümünden yani devrimci komutanların tanıtıldığı bölümü okuduktan sonra biraz daha tatmin oldum. Neden mi ?
Açıklayayım.

Kuma sabody de bizim tayfayı kurtardığı sırada çok önemli bir ayrıntı gerçekleşiyor.
Bildiğimiz üzere px makinaları kizarunun ışınlarından atabiliyor. Vegapunk meyveden güç alıp silaha monteledi.

Burda kuma px1 makinasını ışınlıyor. Fakat nereye yolladığı belli değil.
Tabi teoriye göre Devrimci lindbergh’in kucağına ışınlıyor.

Yeni bir icaada sahip olduğunu söylüyor vee

Dırım dırım

Lindbergh px1 sistemini çözmüş ve aokiji’nin meyve gücünü silahına eklemiştir.

Teori burda bitiyor. :)
Umarım beğnmişsinizdir buraya kadar okuduğun için teşekkür ederim :D

Sonlara doğru sağlam tutmuş.Başta çekingen baktım ama Lindbergh kısmı beni ikna etti

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık