Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aizen vs Urahara

Aizen vs Urahara Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .
Birçok tartışma ve istek üzerine açmak istedim.

Aizen Sousuke

SS'deki eski bir kaptan olmasına rağmen meslektaşlarından hep daha zayıf gibi gözükmekteydi.Karakura savaşından sonra gücünün,bir kaptan seviyesinin çok daha üstünde olduğu anlaşıldı.Son derece dahi olan Aizen'in inanılmaz bir saf gücü var,ileri seviye kido ustası.Kyouka Suigetsu ile 5 duyuyu kontrol edip ilüzyonlar yaratabiliyor.

Sınırlamalar

-Hougyoku ve evrim olayı yok.Yani Karakura öncesi gibi düşünün.

-Kido serbest.

-Shikai serbest ama Bankai haliyle bilinmiyor.

Eski SS Kaptanı olan Urahara,daima parlak fikirleri ve yaratıcı çözümleriyle karşımıza çıkmış bir süper dahi.Shikai'si biraz esnek bir yetenek.Şekli değişen kılıç,kırmızı güç dalgasıyla farklı ve kombinasyonlu saldırılar yapabiliyor.Bankai'si ise,kendisine bir maddeyi yok etme ve yeniden yapılandırma imkanı sağlar.Organları düzeltme gibi güçlü yetenekler kullanabilir.İleri seviye bir Kido ustasıdır.

Sınırlamalar

-Laboravatuar nesnelerini kullanabilir.

-Kido serbest.

-Shikai ve Bankai meselesi ankette gördüğünüz gibi.

Savaşın sonucu sizce ne olur?

Urahara'nin Hogyoku Aizene sıkıntı çıkarmasının sebeplerinden biri de önceden hazırlık yapmış olmasaydı. Koluna kendi Reiatsusuyla içerden yakma bileziklerini taktiğında Aizen Hogyokuyla bir üst forma evrim geçirerek kurtuldu. Sanırım burda öyle bir avantajı da yok Urahara'nin. Direk dövüşe shikai ile başlarlarsa Aizen Reiatsu,hız, fiziksel güç avantajıyla alır.

Eğer Urahara Bankai açarsa 10x boost sağlayacağından kazanır. İyileştirme,yeniden yapılandırma gücü var sonuçta. Ama shinigami Aizen de en az onun kadar zekiydi ve Hogyoku almadan önce temkinliydi. Eğer kyouka suigetsu yeteneğini zekasıyla birleştirirse Bankai Urahara'ya epey sıkıntı çıkarabilir. Ama ben Bankai Urahara'ya verdim oyumu.

Kyoka Suigetsu'dan bahsediyoruz. Kimsenin kaçamadığı teknik. Urahara kidou konusunda Aizen'den daha iyi ama yeterli olmaz maalesef. Ulan gene Aizen konuşuyoruz gene aklıma tkaıldı; bu Aizen'in bankasinin özelliği nasıl birşeydi acaba?

Kyoka Suigetsu'dan bahsediyoruz. Kimsenin kaçamadığı teknik. Urahara kidou konusunda Aizen'den daha iyi ama yeterli olmaz maalesef. Ulan gene Aizen konuşuyoruz gene aklıma tkaıldı; bu Aizen'in bankasinin özelliği nasıl birşeydi acaba?

Kido meselesinde bence ikisi de eşitler.Hele mangayi okuduysan bu açık bence gayet.Ikiside tek kelimesiz 90 üstü kidoulari bile uygulayabiliyor

Urahara’nın savaştan sonra ortaya çıkma sebebi zaten base aizen’in dokunulmaz olması. Hougyokuyla birleşip ego ve özgüvenden dolayı gardını düşürmesini bekledi adamın.

“Eskiden olsa senin planının bi parçası değilse sana 2 kere dokunmama izin vermezdin” diyor urahara’nın kendisi.

Aizen her şeyin hesabını yapan biri. Soul society’nin yanında vaizardlar varken aizen her şeyi hesaba katarak espadaların ve tousen’in ölmesini bekledi. Kaptanların ölmesini beklemek yerine yamato yardım edebilirdi, urahara savaşa erken dahil olabilirdi, isshin erken gelebilirdi, yoruichi gelebilirdi, gin orda ihanet edebilirdi (biliyordu). Aizen bunlara rağmen 3 tane espada’nın ve tousen’in ölmesini bekleyecek kadar rahatsa urahara tek başına bişey yapamaz bu adama.

tıpkı urahara gibi gin de yüzlerce yıldır aizen’le birlikte olmasına rağmen hougyokuyla birleşmesini bekledi vurabilmek için. Aizen o kadar uzun zamandır bir kere gardını düşürmemiş gin’in yanında. Gin de söyledi zaten “seni öldürebilecek tek kişi bendim” diye. O da anca aizen gardını düşürdü diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık