Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Against the Gods

İsim: Against the Gods (İngilizce), 逆天邪神 (Ni Tian Xie Shen) (Çince)
Yazar: Mars Gravity (火星引力)

Yun Che adındaki bir gencin maceralarını konu alan dövüş sanatları novelidir. Aslında tek istediği sevdiği herkesi korumak olan Yun Che bu yolda en güçlü kişi olacaktır.
Yun Che'nin düşmanları tarafından kovalanırken uçurumdan atlamasıyla başlar hikayemiz.
Yun Che'nin yeniden uyanmasıyla ölmediğini, Xiao Che adındaki ölü bir bedende yeniden hayat bulduğunu anlar.
Ne tesadüftür ki eski hayatından kalma bazı eşyalar, yeni geçtiği bedenin anıları ve eski anıları hala onla beraberdirler. Bu hayatta Yun Che sevdiği herkesi koruyacak ve en tepeye çıkacaktır.

“ Ne kaybedersem kaybedeyim, hayatımı kaybetmedikçe hepsini geri alabilmek için şansım var. Hayat en büyük şanstır. Yaşadığın sürece her şey mümkündür! ”

— Yun Che Jasmine'le konuşurken
No matter what I lose, as long as I don’t lose my life, as long as I am still alive, then there is hope for getting it all back. Life is the greatest hope of all. When you are alive, anything is possible!

Kendileri en sevdiğim noveldir. Bütün duyguları yaşayabileceğiniz nadir novellerdendir.

İngilizcesine buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.wuxiaworld.com/novel/against-the-gods#

Türkçe isteyenler içinde;
http://www.epiknovel.com/seri/against-the-god

Novel okuyanlar için vazgeçilmez olacağına inandığım bir seri. Hem lnmtl'den hemde wuxia'dan çift dikiş okuyorum. Yeri geldiğinde bazı serilerden bir kısım yerleri apardığını düşünsem de kendine özgü ana karakteri ve olay örgüsü ile kendisini takip ettiriyor. Tartışılacak ve konuşulacak birçok olay yaşanıyor seride ve merak da ettiriyor.

Seri okunduğunda bu başlık altında fikir alışverişi ve tartışmalar yapabiliriz. Forumda seri üzerine ara ara konuştuğum bir arkadaşım var ama yine de ne kadar çok kişi okursa o kadar çok farklı fikir üretilir. Bu da yeni yeni parlayan novel piyasasının daha da göz önüne çıkmasını sağlar.

Serinin günceline geldiğimde 800 lü bölümlere yeni girmişti şimdi 1200 lere dayandı bölüm sayısı. Her bölümü hakkında lnmtl' de yüzlerce yorum yapılıyor yeri geldiğinde birkaç bini bulabiliyor. Okunmasını tavsiye ederim.

Ben okuyordumda bıraktım şuanlık için novel okumayı ara verdim desem yeridir olay okuduğum yere kadar hatırladığım spoiler soylebilceklerim ana karakter acımasız yani düşmanı öldümeyeyim olayı yok bu seride o yandan güzel seri harem olaylar farklı gelişiyor genel olarak iyi novel

Ben okuyordumda bıraktım şuanlık için novel okumayı ara verdim desem yeridir olay okuduğum yere kadar hatırladığım spoiler soylebilceklerim ana karakter acımasız yani düşmanı öldümeyeyim olayı yok bu seride o yandan güzel seri harem olaylar farklı gelişiyor genel olarak iyi novel
Novel ana karakterlerinin genel yapısı düşmanına karşı acımasız olunmasıdır. "Eğer gelecekte sorun yaşamak istemiyorsan düşmanlarını temizle, önüne bak" şeklinde hareket edilir. Bu seride de Yun Che (ana karakter) öyle hareket ediyor. Seri boyunca düşmanlarından sadece birini öldürmedi. O da ilerleyen bölümlerde kendisine ciddi sıkıntılar çıkardı.

Novel ana karakterlerinin genel yapısı düşmanına karşı acımasız olunmasıdır. "Eğer gelecekte sorun yaşamak istemiyorsan düşmanlarını temizle, önüne bak" şeklinde hareket edilir. Bu seride de Yun Che (ana karakter) öyle hareket ediyor. Seri boyunca düşmanlarından sadece birini öldürmedi. O da ilerleyen bölümlerde kendisine ciddi sıkıntılar çıkardı.
Onu da riski bilerek bırakmıştı zaten.

Onu da riski bilerek bırakmıştı zaten.
Aynen sevdiği kişiler her şey daha fazla değer verdiği için onların hatırına sağ bırakmıştı.
Güncelde de o yüzden biraz yumuşadı zaten normalde herkese gider yapardı, Blue Pole Star gezegenine bir şey olmasın diye herkesi alttan alıyor.

Ana karakter çok şanslı,çok sapik. Olaylar tekrara tam olarak olmasa da tekrara düşüyor. Ama olay aksini tahmin etsem bile merak ettiriyor ve zevk veriyor. Kısacası okunulabilir güzel seri.

İlk
Biliyorum baya sıkıntı çıkardı noveller zevkli ama bir noktadan sonra hep aynı gelmeye başladı bana oyuzden ara verdim konuyla alakası yok ama benim beğendim novel başka oda az bölüm çıkarıyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık