Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Luffy'nin Potansiyelleri

Hangisinin potansiyeli daha yüksek?

• Kullanılan toplam oy
    184

Ace: Ace efsanevi korsanlar kralı Gol D.Rogerın oğludur.Roger onu garpa emanet etmiştir.garpsa onu haydutların yanına götürmüştür.Çoçukluğu luffy ve saboyla birlikte geçmiştir.Ace çoçukken bile potansiyelini belli ediyordu.10 yaşındayken bile haoshoku haki patlatmıştır.çoçukken bile Goa krallığındaki çeteleri tek başına yenmeyi başarmıştır.Meyvesiz bile fiziksel gücü çok iyidir. Luffy, Gomu Gomu no Mi'ye sahipken Ace'in meyvesiz halini hiç yenemediğini söylemiştir.korkunç bir şöhrete sahiptir.spade korsanları kaptanıyken bile shichibukai teklifi almıştır. Geçmişte Shichibukailer'den Jinbe ile dövüşmüştür. Bu iki büyük güç arasında ki ölümüne dövüş tam beş gün sürmüştür.Beyazsakal asıl amacının Ace i korsanlar kralı yapmak olduğunu söylemiştir.

Luffy:denizcilerin kahramanı Monkey D. Garp ın torunu Devrimcilerin lideri Dragon un oğludur.Babasının yokluğunda onunlar garp ilgilenmiş ve çoçukluğu Ace ve saboyla geçmiştir.Luffy inanılmaz dayanıklıkta ve kararlılıkta bir D.dir.Öyleki tayfasından birine dokunulduğunda güçlerinin sınırını zorlamaktadır.Luffyde haoshoku hakiye sahiptir bunu ilk kez Duval'in Motobaro'sun da kullanmış ve hayvanı yere yıkmıştır. Diğer kullandığı yer Amazor Lily'dir.Luffy bu gücü en güçlü şekilde marinefordda kullanmıştır.Luffynin potansiyeli ve cesareti bir çok yerde vurgulanmıştır.Beyazsakal bana D nin iradesini göster demiştir.Shanks ise Rayleigh e east blueda kaptanına çok benzer sözler söyleyen bir çoçuk gördüğünü ve şapkayı ona verdiğini söylemiştir.

bu iki karakterin hangisinin potansiyeli daha fazladır?

Ben Ace dedim. En büyük caydırıcı kısım meyvesi oldu açıkçası benim için. Ayrıca Ace'te Luffy gibi Haki eğitimi almış olsaydı olacakları az çok tahmin edebiliriz. :D

Benim gözümde denk ama seride gördüğüm Luffy , lastik meyvesi var adamda zilyon tane saldırıyla güçlendi ateş myevesi olsa Luffy de düşünmesi bile zor.

ikiside d. bunların.ace 10 yaşında h.haki uyandırıyor.luffy de arkadaşları zorda kalınca h.haki uyandırmıştır.ikisinin de potansiyalleri birbirine yakındır. ace haki eğitimi almış olsaydı çok daha güçlü olabilirdi.ama bana göre luffy nin daha da çok potansiyali vardır.

Ace'nin annesini biliyoruz anadan babadan D. ama Luffy belli değil :)
Luffy bence Ace'den daha D. iradesine sahip. Dedesi seride ki en güçlü 2, 3 kişiden biri ve meyvesi var mı yok mu belli değil. Babası seride en çok aranan adam. WG 1. sıraya koymuşsa Dragon'u güçlü olsa gerek. Robin'in bahsettiği gibi bu ailede birşey var?
Ace, Roger'ın oğlu olmasına rağmen Luffy, Roger'a daha çok benziyor ve birde üstüne aile soyundan gelen entresan bir güç var. Kim ne derse desin. Garp, Dragon, Luffy çok büyük kitleleri peşinden sürükleyen, idol karakterlerdir. Ace'e nazaran Luffy meyvesiyle veya düşünce yapısı itibariyle gelişmeye çok açık bir karakter. Oyum Luffy'e.

Çok iyi konu açmışsın eline sağlık. Forumda illallah ettiğim konulardan biridir Ace luffyden çok daha potansiyelli o yüzden öldü olayı. Bu adamların ikiside meyvesiz kral olacak kapasiteye sahipler, denkler. Ace yaşasada luffy kral olabilirdi ya da iki kral olurdu bilemiyorum ama seri çok çok fazla uzardı ve Oda'nın kurgusu zarar görürdü. Ace o yüzden öldü luffy asla onu geçemiyeceği için değil. Bi kere karakter olarak Luffy Ace'ten çok daha iyidir yetenek olarak desek ikiside inanılmaz yetenekli ve potansiyelli dediğim gibi meyvesiz fiziksel güç ve hakileri ile kral olabilecek adamlar. Bu durumda birinde ateş logiası varken diğerinde lastik meyvesi var. Hakide denkler desek fiziksel güçte denkler desek, haki ile kombine edildiği zaman dehşet bi güce ulaşan gomu gomu meyvesi ve onu olabilecek en muaazam şekilde kullanan Luffy ile (bildiğimiz kadarıyla) haki eklenemeyen bir ateş logiası sahibi Ace var. İkiside meyve kullanmadan dövüşürse denk olur araya meyveleride sokarsak Luffy hertürlü Ace'i geçer. Birde Ace'in çoçuk yaşta haki patlatması luffy'den üstün görülmesinin en büyük sebelerinden biri sanırım. Durumu şöyle açıklıyayım gözünüzün önünde kardeşiniz öldürülmek üzere ve hiçbirşey yapamıyorsunuz inanılmaz öfkeli inanılmaz çaresiz ve feci korkmuş bi haldesiniz bu durumda h.haki uyandırmak mı daha büyük meziyettir yoksa sümüğünüzle aya yolluyacağınız bir hayvan karşısında herhangi bir baskı altında değilken haki uyandırmak mı daha etkileyicidir ? Olaya potansiyel olarak bakıyorsak Luffy'nin ki daha büyük meziyet bence ki ondan sonra birkaç defa daha haki kullandı aynı Ace'in çoçukken luffyi kurtarmak için kullandığı gibi Luffy'de hertürlü duygunun ve acının dibine vurmuşken patlattı hakisini. Neresinden bakarsam bakayım ben Ace'i luffyden üstün göremiyorum. Aksine ikiside gelişebileceği kadar gelişse luffy meyve avantajı ile Ace'i geçer diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık