Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Şimdik 2 yıl önce baktığımız da ivankov mihawk da falan haki görmedik. Hatta bi ara dofy de yok diyorlardı :/ Sonra bi baktık sanji zoro 2 hakiyi de öğrenmiş. Heralde şöyle olmadı mihawk 2 yıl içinde öğrenip yada ivankov zoro yada sanji ye öğretmedi :/ İlla ki ace de vardır. Hani haki de aşmış bi adamın gemisin de yeni dünya sağın solun hakici kaynıyor :/

Ace yavrum serinin en atarlı giderli baş harcanan karakteridir. Eiichiro Oda bu adamı öldürmeden HAKİ'nin ne olduğunu daha kendisi bile düzenlememişti bence. Kaç kişiye mantıklı geliyor ya Marineford'da çıkmayan KOKA hakileri 3d2y den sonra gözükmesi falan ? Ace'te Kral haki uyanmıştır gördük ama diğer hakileri Ace'in karakter biyografisine eklemeyi unutmuş ortada bug oluşmuştur eiichiro oda. Ana ace öldü ? Dur luffy ile başlıyım herkese haki göstereyim yaptı resmen. Koca One Piece'in en kötü oluşumu haki bence. Ace gibi adamda 3 haki tipide baba gibi vardır bence.

Yani.? iletişim için kelimeler önemli, çekinme kullan..
Haki kullanmak için birazcık dirayet lazım diye düşünüyorum. Sen ölmek üzere olan bir adamdan örnek veriyorsun, ki aynı adam hastalık hasebiyle Haoshoku Haki de kullanamamıştı. Ben de bu gücü ilk kez uyandıran birinin bile Mihawk gibi bir adamın saldırısından kaçınabildiğini gösterir bir sahne attım. Ace'in bu gücü potansiyelli şekilde kullandığı iddia ediliyorsa, Teach'in çekmesini önceden görmesi gerekirdi.

2 yumrukta perte çıkmış birisinden haki beklemek.H.haki uyandırdı da ne oldu ? En azında BB ye karşı salardı,yıldırma etkisini kullanırdı.Etki etkidir az çok.B.haki zaten yok.Baktın meyve işlemiyor,allah ne verdiyse dal.Orada lucci ya da vergo olsa,bb pertovski.Bırakın şu balon karakter.2 hiken yaptı,millet vuhuuu oldu.

@Smoker

O mantıkla Sanji'nin Dof'un saldırısını sezmesi gerekirdi ama tık yoktu.Sanji'de de k.haki yoktur mu diyeceğiz yani?

Hakisi illaki vardır ama kral hakisinin olduğunu sanmıyorum rahmetli yaşasaydı belki ileriki zamanlarda uyandıracaktı..
Haosokusu vardi.
http://www.mangareader.net/103-52556-9/one-piece/chapter-587.html

Buzosokusu da vardi bence, ya da kenbunsoku. Tashigi bile 2 yilda kapti olayi, Shabondy oncesi karakterlerde haki gormememizin sebebini ben Oda'nin haki kavramini henuz oturtmamis olmasina bagliyorum.

Haki olarak gordugumuz tek ciddi sey 1. bolumde Shanks'in haosoku ile deniz kralini bayiltmis olmasiydi. (Beyazsakal vs Shanks'da da haoshoku kullanildi.)

Kenunshoku ozellikle sonradan firladi ortaya, mantrayi bildigin hakiye donusturdu Oda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık