Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

ace öldüğünde haketti demiştim ve karakterden soğumuştum. ama çocukluklarını gösterdiklerinde ace in neden öyle olduğunu anladım ve tekrar karaktere ısındım. açıkçası ölmeseydi luffynin önünde engel oluşturacağını düşünmüyorum.çünki beyazsakalı kral yapmak istiyordu kendisi zaten olmak istemiyordu. benim tahminim beyazsakal öldükten sonra beyazsakal korsanlarının çoğu dağılır kalanları da marco ve ace idare ederdi. bunlar da ilerde luffy ye destek verirdi. yani ölmeseydi iyiydi :ehe:

Ace kendisi kabul etmedi mi Hakisiz Smoker'la yenişemeyeceğini?Smoker'ı yenmesi için hakisi olması gerekiyor iki tarafında hakisi olmadığı için dövüşü ertelediler.Ha 2 yıl aradan sonra karşılaşsalar bana göre Smoker Ace'i paketler.
O sahneleri animeden takip ettin galiba? Mangasında dumanın ateşe karşı bir varlık gösteremeyeceğini,aralarındaki güç farkının fazla olduğunu belirten cümleler kullanmıştı Ace.(Kesin konuşmayayım ama öyle hatırlıyorum.)

Ölümüyle birlikte içime öküz gibi oturdu bu adam. Geç doğdu erken öldü. Çocukluğuyla empati kurabildiğim 2 karakterden biridir hatta.(diğeri de robin)

Ayrıca, olan olmuş artık. Ace, kişiliği gereği öfkeli biri. Hayata öfkeli, kendine öfkeli ve tıpkı saman alevi gibi kontrol etmesi mümkün değil. Akainu da, Ace'in bu huyunu gayet iyi bildiği için hamleyi ona göre yaptı. Ben asıl, Ace orda mantıklı davransaydı şaşardım çünkü mangaka kendi yarattığı karakteri kendiyle çeliştirmiş olurdu. Bir de zaten, savaş alanındalar, ciddi bir kayıp vermişler, WB ölmüş vs. Kaçınız mantıklı davranabilirdi ki?

Tüm o kötü yanlarına rağmen seviyorum ben bu adamı. Yani sanki, sokakta görsem hiç düşünmeden boynuna sarılıvericem. Hadi ARV.

Sokakta görsem direk ensesine ''ulan hıyar'' diye yapıştırırım. Tayfaya 3 gün önce girip Wb'nin namusunun,gururunun bekçisi nasıl oldu ? nasıl bir kafa yaşadı ? bu çocuğa gemide ne verdiler de böyle değişik biri oldu merak konusu.

Ace ne kadar zaman tayfada kaldı belirtilmedi sanırım.1 yılda olabilir ve bu süre gayet yeterlidir.Ayrıca bizim tayfanında çok kısa sürede aile olduklarını hatırlatmakta fayda var.Garip bir şey yok bence
Gene aynı şeyler oluyor. ''Korsan'' denilen kişilerden bahsediyoruz burada ve seride sempatikleştirilen bizim tayfa,wb,shanks gibi örnekler verirelerek bu tez savunuluyor. İnsanlar ile iletişimin çok iyi olabilir,çok kısa sürede kaynaşabilirsin ama herkes bir durur düşünür ''ben bu adamı bu kadar içime sokuyorum ama ya böyle biri değilse'' diye ki kaç yıldır tayfa içinde olan Teach'in gerçek yüzünü bir kişi bile görememiş. Orada Marco,Jozu gibi adamlar varken Beyazsakalın gururunu korumak Ace'in işi değildi, Hadi yaptın savaşta yaşamak istiyorum diye ağlayıp 2 dakika sonra ''babasının'' zor yendiği adama köşe başlarında duran, mahalleden geçen insanlara ''sen hayırdır lan'' diye atarlanan ergenler gibi atlayarak gerzekliğini tekrarlamıştır.

Otaku Penguen

ahh ah ace ölmek zorunda yoksa luffy nin rakibi olur gibi diyenler var arkadaşlar bu anime diger animelere benzemez birisinin illa ölmesi lazım degil luffy güçsüz bunu herkes kabul ediyor kendisi bile kabul ediyor ama bu güçsüz kalacagı anlamına gelmez ace ölmeseydi korsanlar kralı olmak için luffy le ace dövüşürdü luffy herzaman ace seni geçicem diyordu bu kısmı geçelim bi kere ace tayfasını geride bırakip başkasının emrine girdi onun hayatı onun isteklerinde korsanlar kralı olmak gibi bişey yoktu o sadece denizlerde herkesten özgür yaşamak istiyordu luffy e de bunu söyledi o neden yaşardı onun cevabıysa aradıgı bi sorunun cevabı vardı acaba yaşamam dogrumu bunun gibi bişeydi cevabı bulmak için yaşıyordu ve evet bulduda onun için düşünmeden canını verecek arkadaşları oldu beni yıkan noktaysa suydu cevabını bulduktan sonra yaşamak istedigini söyledi hayata tutunmak istedi ama ona ragmen canından oldu tam bir abiydi neden geri çekilmedi orda akaniunun üzerine neden gitti derseniz evet kaçsa kurtulcaktı bi tek beyazsakal ölücekti ama o rogerin oglu shanksında dedigi gibi zamanında kaptan rogera kaçalım diye aglardık ama o hiç bi zaman kaçmazdı ace de öyle yaptı luffy için çok kötü oldu çünkü örnek aldıgı güvendigi izledigi yolu abisini kaybetti luffy deki red hawk sa bu nasıl yaniyor diyenler olabilir bazıları lastigin sıkışması felan diyorda 3d2y dede görmüştük ondan öncede ben tahmin etmiştim o ateş ace in ateşi ve hiç bir zaman sönmüyecek luffy yavaş yavaş gerçek bi delikanlıya dönüşcek gerçek bi adam olucak ve ace in istegini rogerin istegini taşıyabilecek bi adam olucak

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık