Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Merhaba Korsanfan ailesi diye değişik bir giriş yapıyım.. Öncelikle Bayramınız da mübarek olsun .. Bayram arası siteye pek giriş yok ..malum ziyaretler, bayramlaşmalar.. En azından oyanılacak bir blog olsun ama önemli ve çokta tartışılan bir konuya değincem Portgas D Ace.. Karakter yada konu analizlerimi beğenen, okuyan, iyi - kötü eleştiride bulunan herkese önce teşekkürlerimi iletiyorum ve direk konuya dalıyorum.. Unutmadan en çok Spoiler alabileceğiniz karakteri yazıyorum sonra bana sövmeyin.
Konu Luffy'nin çilli, formu yerinde yakışıklı abisi..Luffy'nin bölüm boyunca tayfasını bile bir kenara bırakıp "Ace Ace" diye inlemesine sebep olan şahsiyet.. Onun son durumu aslında bize çok şey öğretti .. Karasakal tehlikesinin ilk sinyallerini.. Bölümler boyunca paso ezilen Denizcilerin Harika bir güç olduğunu.. Bir düzenin, bir adalet anlayışının varlığını kabul ettirdi.. ONE PİECE hazinesi İkinci Kez var diye haykırıldı ! Animede karşımıza en az çıkan ama bu kadar çok konuşulan karakterlerin başında tartışmasız .. Sonra ki İki Arc'ta baya bir yer aldı kendisi gerçi ama bu iki Arcta ellerinden zincirler , Kelepçeler eksik olmadı .. Senaryoyu darmaduman etti.. Bitkin düştü..Yoruldu..

Ace perişan ..

- Pek gösterilmeyen ama konuşulan Karasakal da öyle Dragon da, Shanks..Ama Ace'a olan sevginin büyüklüğü çok başka, sanki Ace tayfadan biri gibi sevildi .. Bu sefer Ace haksızlığı yada haklılığı yok yeri geldi eleştirdim, yeri geldi takdir ettim.. Ama Duygusallıkta yoğun olacak biraz.. Sadece Onun anısına, değinmek istedim ve bir kaç önemli noktaya vurgu yapacam..
Şimdi Onu göz önüne alırsak ona farklı bir duygu potansiyeli var nasıl mı ? sevmeyen adam nefret ediyor ..Seven adam çok bağlı .. Kalkıp Ace fanları körü körüne bir tartışmaya girdiğini pek görmedim Nadir.. Çünkü Ace Karasakal gibi sevmeyeni fazla olan bir şeytana yenildi .. O kadar kişi kendini harcadı ve koca bir savaş başlattı ..Milletin gözünde büyüttüğü Ateş yumruk Ace hiç beklenmedik şekilde yenildi.. şimdi diyenler olacak ben biliyordum yenileceğini .. hak veriyorum .. Peki bu adam Ace'la kapışmadan önce gücünü biliyormuydun kapsamlı olarak ? Ace bile bilmiyordu .. Ace sayesinde öğrendik animeye kafa yoran arkadaşlar vardır yada tahminleri teorileri güçlü olan Ace'ın yenilceğini tahmin edebilir basit.. Ama Ace sevenler hiç öyle düşünmedi çünkü Klasik One Piece serisi olan iyilerin birden yenilip kazanması Ace ile değişti.. Blackbeard tayfasından birini öldürdü olaylar büyüdü ..Ace gidip Karasakalı eşşek sudan gelinceye kadar dövcek diye bi an düşündükde Ace dövüş alanına çok ta havalı mı geldi ? -evet kendinden çok eminmiydi? -evet.. Daha bu kadarla sınırlı değil .. Ace Karasakalın nakamalık teklifinide kapak niyetinde reddetti ..Sonra birde Karasakal tayfasını çekip Onla dövüşecek güçte değilsiniz dedi herşey hazırdı .. Neden öyle dedi ? Animenin yeni yetenekli nişancılarından Van Auger Ace'ı alnının ortasından saniyelik bir nişanla vurduğunda kurşun işlemedi .. Diğer adamı Jesus Burgess koca evi Ace'ın üstüne fırlattığında evi kül etti.. Ace adeta güç gösterisine devam ediyordu.. Karasakal ondan önce de Luffy'i almaya gideceğini söylediğinde zaten bu iş bitti dedik İşte kızdığım noktalarda başlıyor .. Karasakal gibi bir şeytanın gücünü bilmeden atladın daha sonra Seni kolundan tutunca lan ben Logia değilmiyim diye baktın ?

Ace şaşırır ..

Darbeyide yedin bi güzel .. Yalan yok Karasakal'a baya acı verdi e normal Jinbei ile 5 gün dövüşebilen bir adam.. Smoker'la yenişemeyecek kadar da güçlü.. Elbet Kara deliğede acı vermeliydi.. Ace darbeden sonra kanı görünce iyice şaşırdı yada bir şekilde yenileceğini anladı diye yorumlayayım ama iş işten geçmişti.. Aslında anlasa da bizim gururlu Ace hatta serinin en gururlu karakteri kendisi Koca kasabayı adamın yuttuğuna doymamış ki hala Beyazsakalı kral yapacağım diyerek atladı .. E.Oda Karanlık + Ateş karışımı görüntü ardından bölümü bitirdi Ace ın şapkası gösterildi ..Tahminler yapıldı "Ne oluyor lan ? hani Ace nerde" dedik.. dedik demesinede Bizim döşü Kıllı maratoncu, sırf menfaatleri için nakamasının katlinden sonrada eski Komutanı Ace'ı denizcilerin eline teslim etti .. Suç kimde şimdi ? Karasakalı peşine takan Enies Lobby basan Luffy mi ? yoksa Ace'ın idama götürülmesine sebep olan Karasakalda mı ? hayır suç .. Baba dediği adamı dinlemeyerek gitmesi, küçüklüğünden beri herşeyin dikine giden huyunun kurbanı ? Onun kadar Beyazsakalda suçlu ! Beyazsakalın da şekil yaparak Shanks'ı S..git der gibi gemisinden yollaması.. Kaptan ve 2. tümen komutanı Ace aslında kendi sonlarını elleriyle hazırladılar .. Durdurabilirdin ? durdurmadı .. Savaşta yine gurur meselesi yapıp ona gitmesini ben söyledim dedi ..Ah Edward Newgate sen büyük adamsın da buna izin vermemeliydin .. Şimdi soranlar olacak neden Marco gitmedi ? Jozu gitmedi de bu atladı ? Çünkü Ace'ın komutasında olan bir adamdı .. Ayrıca Marco çok zeki bir adam savaşta olayı gördü ve sadece Babasının ölümünü izledi.. tuttular flan ama nafile.. Kabullendi bir şekilde.. Ya Arkadaş Kahraman Luffy bile kıçı sıkıştığında kaçıyor ! (Smoker) sana ne oluyor ? Şimdi Ace'a kızmakta haklılık yönü büyük değil mi ? O kadar insanı savaşa sürükledi hiç yok yere .. O kadar tayfadan adam eksildi Başınız gitti.. Ace 'ın hataları onu sevilmeyecek bir karakter konumuna düşürmesi ilginç.. Ama herşeye rağmen seviyorum bu adamı çünkü sevilcek yanı o kadar çok ki .. Bunca şeyden sonra diyeceksiniz ki neyini Sevelim yapmayın bari bu adama siz üvey evlat muamelesi yapmayın =) "Kendim ettim kendim buldum diye bir şarkı var ya " Ace aynen o şekil gitti.. Beyaz sakalda "Seni karanlıklara bırakmak istemezdim" diye peşinden gitti.. Bunlar zaten birbini yiyor olayın perde arkasında ..O, Onu Korsanlar Kralı yapacak Ace babasını en güçlü yapacak .. E Luffy noldu ? İkisinide eledi Eiichiro Oda (Ben buna Senaryo kurbanlığı diyorum apaçık ortada Luffy'e engel adamlar ortadan kalktı .. ) Haksızmıyım?

Roger'ı babası olarak kabul etmeyen Ace'a Beyazsakalın sevgisi bambaşkaydı ..

Bir nokta ve bir sır perdesi var ortada ayrıca ! Edward Nevgate Ace'ı hepsinden çok seviyordu :good: sır dediğim Roger'ın oğlunu niye Korsanlar Kralı yapıyorsun ? Roger'ın kanı var diye devam etsin diye mi ? Düşmanın oğlunu neden tayfana alıyorsun..? Gözü vardı zaten .. Ace'ın hoşuma giden yönlerinden biri çaylakken Logia kullanıcı olması ve Shichikubailik teklifini reddetmesi .. Bizim Beyazbıyıklı devde etkilendi ya izledik yada gördük.. Ama Ace'ı sevmesi görülmeyecek gibi değildi ..
Örümcek Squardo Beyazsakala ihanet eden şahıs ? hepimiz salak dedik .. gerçi Salak =D ama sorun bi niye yaptı ? Roger'ın tüm tayfasını katletmesi bir kenara (Büyük etken arkadaşlarının ölmesi) Beyazsakalın Ace aşkı ve onun için ordusunu alıp gelmesi .. Sanki hepsi Ace için feda olsun bana onu verin der gibi geldi.. Göze batılmayacak bir şeymi ? Battı .. hem Akainu gibi bir adamın eline malzeme oldu ..

-Olaya birde şu yönden bakalım Ace küçüklüğünden beri hiç sevilmedi.. Çünkü O Korsanlar Çağını başlatan adamın Oğluydu.. Anlamayanlar vardır Roger'ın neyini sevmiyorlar? diye .. Halkın köyleri basıldı .. Hazine aramaya çıkan korsanlar kasabalara girdi .. Milletin çolugu çocugu anasını babasını bırakıp Grand Line'a açıldı ..Eşler bırakıldı .. Bunlar küçük yanlar birden "Korsanlar" diye bir tehdit unsuru oluştu dünyada.. Bir Kaos meydana geldi ..Huzura darbe bir şeklide.. E şimdi biz sadece Luffy' ön planda olduğu için Korsanlar güzel geliyor.. Ama halka karşı öyle değil.. Bu yüzden hep dışlandı şahsen ben Ace'ın çocukluğuna ve ezilmişliğine de veriyorum başına buyruk biri olmasını ..Kendini ezdirmemek için mücadelesi Onda alışkanlık oldu ..Ama Oda Zoro gibi küçükken, çok çalıştı kendinden büyük işlere girişti .. Yetişkinleri yenecek güçteydi ..Ace zorluklarla büyüdü çünkü Nefret ettiği babası bırakıp gitmiş onu bir denizcinin ellerine bırakmış.. Garp'a.. Oda İhtiyar cadı Korsandan farksız bir kadının elinde büyüdü .. Yoksa Ace Kendilerini bırakıp giden diğer bir kişi Usopp gibi Babasından gurur duyabilirdi.. Ama babasının bir canavar olarak görülmesinin yanında, Beyazsakalın Oğlum ol demesi onu nasıl etkiledi görmediniz mi ?? Sırf zaten Ona leke gelmesin diye yola çıktı ya .. Minnettarlığını göstermeye çalıştı. Belkide Ona borçlu hissetti kendini .. Hayırlı evlat Ace .. Beceremedi hayatıyla ödedi.. Haklılık yonü yok ama bu onu kötüleme anlamını doğurmasın hiç bir zaman ..

-Luffy şu küçüklükten beri Luffy'nin ondan güçsüz olduğunu kabul ettiği küçük kardeşi.. Ona sevgisi bambaşkaydı Arabasta arc ta anlamıştım ne kadar sevdiğini ona benzediğini.. Yemek yeme tarzı bile aynı Luffy değil mi? Smokerdan onu koruması bile hoş Sahnelerdi ..Hatta birbirlerine olan sevgisi ve ilişkileri bambaşkaydı "Eyyss" diye kıçında dolanıp durduğunu izledik.. Ace'ın ilk başlarda ondan nefret etmesine rağmen Luffy abisine hep bağlıydı.. Oda Luffy'e bağlıydı ama belli etmedi pek .. Aslında Ace'ın küçüklüğünü saymıyorum çünkü herkesten nefret ediyordu..tersti.. Hadi şimdi biri desin Luffy hayatını riske atcak kadar abisi için uğraştı.. Onun için neler çekti ? işte cevap : Ace hayatını riske atmadı Hayatını verdi ...
O kara deliği durdurmasaydı ? Şuan Luffy Karasakalın kollarındaydı birazda bu yönden bakarsanız Ace'ın önemini anlarsınız .. O mükemmel bir Abi arkadaşlar.. Üvey değiller ben hiç o gözle bakmadım Onlar aynı kaptan su içtiler ..

-Ace koca bir savaşı başlattı ama çok pişman oldu çok duygulandı .. Arkadaşlarının yediği her darbede eminim O onlardan daha çok acı çekti .. Jr.Oz düşünün ..Her darbe yediğinde elleri bağlı olması kime daha çok acı verir .. Pişman oldu ama iş işten geçmişti. Tekrar vurguluyorum hatası onun sevilmemesine sebep değil .. Ace'ın dedesine bir sözü vardı . "Ben yaşamayı hakediyormuyum ?"
Garp ise "Bunu yaşayarak anlarsın" demişti.. Savaşta o kadar seveninin olması, Ona bu cevabı verdirdi bile.. Hemde gözyaşlarıyla haykırdı yaşama arzusunu .. Hala kulaklarımda !

Seni Unutmayacağız Portgas D. Ace .. Büyük kardeş..

Hak : www.korsanfan.com
Yazı sahibi : GECE
10.09.2010

Aethirx

Gece güzel yazı olmuş okuyacağım şimdi ama ne yaparsan yap forumda ace'in ezilmesinin önüne geçemezsin benden söylemesi :D Ben şahsen ezik demiyorum, ama çok övülecek bi yanıda yok... Luffy`nin abisi olmasa bende anti-ace`ci olurdum yani :D

Roronoa Zoro

Dace olsaydı her şey bu kadar hüzünlü olmaya bilirdi ama Ace olarak her zaman pisliğin teki olarak kalacak benim için.Binlerce yüzlerce onlarca kişi onun yüzünden öldü hatta bu 2 sene boyunca ölecek insanlar bile onun yüzünden ölecek çıkan her kaosun sorumlusu artık o ama haklısın Luffy`nin en üste çıka bilmesi için onların kellesinin gitmesi gerekliydi Luffy`nin ki gitceğine iyi ki onların ki gitti.Artık küçük çocuklar Roger yüzünden yetim kalmayacak Ace yüzünden kalacak babası olarak görmediği tiksindiği adamdan hiç bir farkı kalmadı,ayrıca babası o yaşasın diye yüzsüzlük yapıp düşmanına bile yalvardı ama o pislik hep öyle mükemmel bir babayı dışladı ve WB baba dedi.WB ise tek bir evlattı için binlercesini hiçe saydı ölümü sonuna kadar hak ettiler.Güzel yazı ellerine sağlık reyiz.

Yav ölen kişiler şikayet etmiyor bizim forum şikayet ediyo öldüler diye :D Her neyse şaka bir yana

Ace Doğru olanı yaptı,Karasakal dövüsünde biraz aptaldı sürekli saldırdı ama seninde dedigin gibi kanı gördügü anda yenilecegini'de anladı..BB'nin Luffye saldırtmasına izin vermedi

Ah be ace Bari dövüse giderken yanına marcoyu alaydın :D

Sağolun arkadaşlar..
bitmez yazarken de bitmedi boynum koptu .. aethirx oku öyle karar ver =D
Yuba şu forumda bi senin yorumlarına gülüyom Apoo =D Ama ne demek istediğimi çok iyi anlamışsın helal.. Ölümü hakettiler gerçekten ve gerekiyodu da geçerli neden oluştu hemde çok iyi bir kurguyla..
Marco akıllı adam neden gitsin şakası bile kötü

Aethirx

Yazıyı okudum, tekrar yorum yapmak istiyorum :D
Ace`i %1 seviyorsam oda Luffy`i koruduğu içindir... Atlayıp bırakın beni gitcem diye gitmeseydi belkide şuanda çok daha değişik ve eğlenceli ilerleyecekti seri... (Luffynin yakalanması, idamında shanks`ın, dragonun v.b gelmesi gibi..." Ama sonuç olarak Luffy`e daha çok zarar vermiş oldu hem ölerek hemde savaşta o kadar yaralanarak... Orda durdurmasaydı bbyi Luffy tayfasıylaydı illaki bişeyler yaparlardı Luffy`i vermezlerdi olmadı garp vardı hiç olmadı yakalansa bile en azından tayfa dağılmamış olurdu shabondye gitmemiş savaşa gitmiş olurlardı daha zevkli geçerdi bölümler... Şimdi bi ace yüzünden anime zevki kaçtı tayfa uçtu felan... WB de madem göndermek istemiyodun arkasından marcoyu gönderseydi ya. Hiçbiri olmazdı belkide bunların :D

Her zamanki gibi döktürmüşün hoca... Eline sağlık...

Ace güzel oldu be arkadaş.. İdam sehpasında ölümü bekleyerek ağlayarak değil, herşeyden çok değer verdiği kardeşini koruyarak öldü... Luffy'nin bundan sonra ne olacağı Ace'in vebali boynuna kalmasın diyedir... Artık yalnızca kendisi için değil, abisi için de güçlü olacak...

Roronoa Zoro

Ayrıca Ace pisliğin kralıdır.Luffy`nin hayalini çalmaya çalışmıştır.Hatta ağzını koca karılar gibi doldura doldura Luffy`i üzücem demiştir Shansk`sa çünkü ben kral olucam demiştir.Shansk bundan cacık olmayacağını anlamış ve nasıl becerecen dürzü demiştir oda WB söğüşleyerek demiştir.Daha kral olacak ruh yoktur bu kansız da.Luffy`nin hayatını kurtaran ama içten içe hayalini çalmaya çalışan ucube o.Luffy`nin hayalleri canından değerli kimse Luffy`nin hayatını kurtardı demesin bana.İçten pazarlıkçı One Piece`sın Burhan Abisi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık