Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ace - Doflamingo İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selam, yazmaya başlamadan önce belirtmek isterim ilk konum hatalarım veya bilgi eksikliklerim olursa, varsa uyarmanız bana çok yardımcı olur.
Doflamingo ile Ace arasında nasıl bir ilişki olabilir? Bu soruyu yakaladığım bazı benzerliklerle incelemek istiyorum. Açıkçası benim teorim ileride Ace ve Doflamingo arasına önemli bir ilişki olduğunun ortaya çıkacağıdır. Hatta biraz abartırsak Law ın Doflamingo ya ters düşmeden öneckine benzer bir ilişki olabileceğini düşünüyorum.

Neyse gelelim bahsettiğim benzerliklere.Bildiğimiz gibi Dressrosa yani Doflamingo nun hükümettiği krallıkta ağırbir ispanyol,latin havası hakim. Yine bir ispanyol çağrışımı olarak tam adını "Donquixote Doflamingo" gösterebiliriz.
[/IMG]
Doflamingo nun tayfasındaki önemli adamlarınında iskambil kartlarıyla eşleştrildikerini ve kendisininde "joker" olarak çağrıldığını biliyoruz.

Şimdi birazda Ace e bakalım. Gerçek adı "Gol D. Ace" ama kullandığı ad "Portagas D. Ace" benim takıldığım nokta kullandığı adındaki "Portagas" kısmıdır. "Portagas" ingilizcede Portekiz anlamına gelen "Portagual" kelimesine bariz bir benzerlik gösteriyor. Hazır adına incelemişken "Ace" iskambil kartlarında önemli kartlardan olan "As" ın ingilizcesidir.
Ace in ilk tayfası (Supēdo Kaizokudan) Spade Pirates yani Maça Korsanlarıdır. Ve Ace burda maça asını temsil eder.
Bayrağa bakarsak maça sembolu açık birşekilde gözüküyor (normal olarak). Ve burda değinmek istediğim bi noktada bayraktaki şapka ve şapkadaki (Smlie) surat ifadeleri. Bu şapka Ace ile bütünleşmiş sembolu olmuştur. Surat ifadelerine gelince biryerlerden tanıdık geliyo.
Don Quixote Pirates Doflamingo nun tayfasının sembolu.
(Heart Pirates) Kalp Korsanları ben Kupa korsanları olarak yorumluyorum. Law ın tayfasının bayrağı.

Son olarakta bence çok doğru değil ama konu için önemli, yabancı forumlarda Doflamingo nun Sabo olduğu yada Sabonun akrabası olduğu gibi bir dedikodu vardı. Birkaç gündür forumuda meşgul eden şapka giyen silahlı mekanik adamdan sonra Doflamingo nun Sabo nun akrabası olduğunu savunanlar iyice arttı.
Bütün bunlar ve son olarakta Mera Mera Nomi benim kafamda büyük soru işareti uyandırdı ve sizle paylaşmak istedim. Başlangıçta dediğim gibi herhangi bir hatam varsa lütfen acemiliğime verin ve uyarın :D.

Ace- Ass
Ace'in şapka maça resmi
Ve Portugal
Spade korsanları

Noktalarını güzel yakalamışsın bunu önceden okumuştum benzer şekilde ama Ace ve Dof'un ne gibi bir bağlantısı çıkar bilemedim ama çıkarsa şaşırmam ve dediklerin akla yatkın mera mera olayının direk Dof'la öne sürülmeside çelişkili durum.

Sabo'u işin içine hiç karıştırmayalım derim onun dışında diğer noktalar güzel.Ace Dof'la iş birliği yapar mı zannetmiyorum ama ilerde neler gösterilir nasıl kılıf uydurulur anlarız.

Birde Dof'un Luffy için ''Ondan iyi bir araç olur'' demesi de belki birşeyler ifade eder, Ace'in kardeşi malum Ace ölünce Dof Luffyi istiyor olabilir.

Yorumun için teşekkürler. Sabo konusunda da ben doğru olduğu düşünmüyorum ama konu için önemli. Sonuç olarak Ace, Sabo ilişkisini biliyoruz. Ve umarım konu Sabo yaşıyomu ölümü konusuna dönüşmez...

Daha önce aynı teoriyi düşünmüştüm ama çok az bir ihtimal olacağından konu açmamıştım ama bende işkillenmeye başladım tekrardan..

Bu Dof büyük adam çıkacak ahanda buraya yazıyorum.

Ace gibi bir adam Dof gibi bir adamla işbirliği yapmaz.Wb'ye 1 vs 1 de meyda okuyabilecek bir cesareti olan bir adam bu.

Ryner Lute

dof , şey çıkmasın sabonun gerçek ailesinin evlat edindiği bir çocuk vardı o olursa baya şaşırırım açıkçası

dof , şey çıkmasın sabonun gerçek ailesinin evlat edindiği bir çocuk vardı o olursa baya şaşırırım açıkçası
Dof 41 yaşında hacım. O çocuk şimdiye 20 yaşına anca gelmiştir.

Bu arada teoriyi desteklemiyorum maalesef. Ace'in dof ile işi olmaz. O meyveyi de hükümet aracılığıyla araklamıştır bir şekilde.

Güzel noktalar yakalamışsın fakat sadece tesadüftür diye düşünüyorum.Ace'in Dof gibi ultra kötü bir karekter ile bir bağlantısı olacağını hiç sanmıyorum.

Ace'in adını annesi koyuyor. Gol D. Ace. Fakat Ace annesinin fedakarlığına binaen Portgas soyadını kendisine seçiyor. Ace'in Denizciler'den ne kadar nefret ettiğini hepimiz biliyoruz. Bunu gözardı edip bir Shichibukai'nin emrine girmez. Zaten açıldıktan kısa süre sonra Beyazsakal Korsanları'nın bir üyesi oluyor. Ace'in soyu açıklandığında, Doflamingo'dan sadece "Oho" diye bir şaşırma ünlemi çıkıyor. Doflamingo'nun adamlarına olan bağlılığını gördük. Ace'in o kişilikte biri olmadığı net olarak ortada.

Böyle bi konu olması gerekliydi ve oldu da. İyi noktalar yakalamışsın. Ama Sabo karıştırılmamalıdır. Onun dışında ki noktalar gayet mantıklı. Neden olmasın dedirtiyor insana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık