Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ace Tahrik Olmasaydı?

Akainu kimleri öldürebilir?

• Akainu sadece Luffy'i öldürür seri de biter

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    39
Bilindiği gibi Marineford savaşında Ace, Akainu'nun tahrik oyununa geldi ve bazılarının tanımınca savaşın kaybedilmesine neden oldu. Ace kibirliydi, aptaldı, duygularının kölesi olmuş bir zavallıydı. Peki Ace böyle biri olmasaydı ve o an Akainu'nun söylediklerinden tahrik olmayıp, "yav he he" diyerek diğerleriyle beraber koşarak uzaklaşsaydı savaşın sonucu ne olurdu? Bizimkiler başarılı bir şekilde kaçışı gerçekleştirebilirler miydi? Akainu, yine de Ace ve Luffy'nin kellesini alabilir miydi?

Öncelikle o anları yeniden hatırlayalım.

Ace, Luffy tarafından kurtarılıyor. Meydana inip bi kaç denizci çöpü indirip, şekil yapıyorlar. Ardından Beyazbıyık resti çekip ben burada denizcileri oyalayacağım, siz kaçın diye emri veriyor. Korsanlar yavaştan kaçış moduna giriyorlar. Ace ve Beyazbıyık vedalaşıyor. Cinbey, Ace ve Luffy'e acele edip gemilere doğru koşun diyor. Tam yol alacaklarken Akainu ortaya çıkıyor ve o kadar kolay mı sandınız len diyerek sövmelere başlıyor. Ardından Ace karşılık veriyor ve yumruklar çarpışıyor. Ace ölüyor.

Toplasan yaklaşık 15 baloncuk kadar bir süre var Ace ve Akainu arasındaki diyalogta. Süre olarak bir iki dakikayı geçmeyecek bu anları Ace, Akainu ile laf dalışı yapmak yerine gemilere doğru yol alsaydı, Akainu tarafından yine de durdurulabilirler miydi? Durdurulsa Ace ve Luffy ölür müydü?

Biyolojik anlamda Ace ölmezdi evet.Herkes nasıl kaçtıysa öyle kaçmasını başarırdı.Olmadı Law vardı orada denizaltıya atlayıp giderlerdi Luffy ile beraber.

Ama Ace orada ileri adım atsa kendini " ölmüş " sayıyordu.Sorun orada.O yüzden durmayıp da kaçsaydı Ace biyolojik olarak canlı ama ruhen ölmüş olacaktı kendi gözünde.Kendisine saygısı kalmayacak yaşayan ölüye dönüşecekti...

Biyolojik anlamda Ace ölmezdi evet.Herkes nasıl kaçtıysa öyle kaçmasını başarırdı.Olmadı Law vardı orada denizaltıya atlayıp giderlerdi Luffy ile beraber.

Ama Ace orada ileri adım atsa kendini " ölmüş " sayıyordu.Sorun orada.O yüzden durmayıp da kaçsaydı Ace biyolojik olarak canlı ama ruhen ölmüş olacaktı kendi gözünde.Kendisine saygısı kalmayacak yaşayan ölüye dönüşecekti...
Herkes daha kaçmamış ki tam. Nasıl kaçardı açıklasana. Ben anlayamıyorum çünkü. Orada Jinbei gemiye gidelim dediği an Akainu diplerinde bitiyor zaten. O andan itibaren kaçmaya başlasalar, olayların müthiş hızlı gelişmesi lazım. Akainu acayip yavaş, diğerleri de acayip hızlı olması lazım çünkü aynı yerdeler. Jinbei tarafından engellendi diyelim. Tek yumrukluk süresi var, basar geçer Akainu. O zamana kadar gemiye atlayıp, o kocaman geminin sularda yol alması lazım ki Akainu yetişemesin. Hiçbir şekilde imkanı olduğunu düşünmüyorum ben bunun, Akainu her şekilde bizimkilerin karşısına çıkacaktı.

Jinbe durumun vahametini anlayıp kaçışları için yolu açardı sanırım. Tabi canıyla öderdi bunu. Tabi bir sonraki sert kayada yine canından olurdu Ace.

Herkes daha kaçmamış ki tam. Nasıl kaçardı açıklasana. Ben anlayamıyorum çünkü. Orada Jinbei gemiye gidelim dediği an Akainu diplerinde bitiyor zaten. O andan itibaren kaçmaya başlasalar, olayların müthiş hızlı gelişmesi lazım. Akainu acayip yavaş, diğerleri de acayip hızlı olması lazım çünkü aynı yerdeler. Jinbei tarafından engellendi diyelim. Tek yumrukluk süresi var, basar geçer Akainu. O zamana kadar gemiye atlayıp, o kocaman geminin sularda yol alması lazım ki Akainu yetişemesin. Hiçbir şekilde imkanı olduğunu düşünmüyorum ben bunun, Akainu her şekilde bizimkilerin karşısına çıkacaktı.
Yakınmış gibi görünmesine aldanma çizimlerin.Arada baya mesafe var.Akainu mesafeden dolayı yetişemeyeceğini anlayınca ağzı çalışmaya başlıyor.Yoksa Akainu aksiyon adamı biliyorsunuz.Tutup kolundan çekebileceğine inansa saniye zaman kaybetmez.Ace tahriğe kapılıp işi birebir dövüşe döküp üzerine gidiyor.Ace durunca kaçan herkes de duruyor zaten.Luffy de kaçmıyor mesafe kapanıyor ve malum sahneler yaşanıyor.

WB kaçar diye Gorosei kapıya Shanks'ı dikti. Akainu bu sebeple kaçmalarına gülüyor. Ace'nin trashtalk'a kanacağını Akainu bile düşünmemiştir.

Çok yuvarlak şeyler bunlar, kim ne derse öyle olur. Akainu'yu her zaman böyle fırsatı değerlendiren, fırsat kollayan ve harekete geçen biri olarak görmeye devam edeceksek bence fazla üstüne gidilesi sahneler değiller. İlerde bizim tayfanın plotuna balına, kataya evrilirse o zaman bir anlamı kalmaz tabi.

Yakınmış gibi görünmesine aldanma çizimlerin.Arada baya mesafe var.Akainu mesafeden dolayı yetişemeyeceğini anlayınca ağzı çalışmaya başlıyor.Yoksa Akainu aksiyon adamı biliyorsunuz.Tutup kolundan çekebileceğine inansa saniye zaman kaybetmez.Ace tahriğe kapılıp işi birebir dövüşe döküp üzerine gidiyor.Ace durunca kaçan herkes de duruyor zaten.Luffy de kaçmıyor mesafe kapanıyor ve malum sahneler yaşanıyor.
Bayağı mesafe dediğin nedir ya :D Adamın sesi duyulacak mesafede hadi onu geçtim Ace`ten cevabını aldıktan sonra yumruğu kaldıracak mesafede. Bu mudur kaçmalarını sağlayacak mesafe?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık