Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
WB en güçlü. Ace en güçlü olacaktı. Mihawk da şu an en güçlüdür. Zoro zaten Ace öldügü için en güçlü olacak ilerde önünde engel yok.
Wb zaten en güçlüydü.
Sengoku, Ace için kk olacan dedi.
Zoro en güçlü olacak demişliğim yok ama olursa başım gözüm üstüne :hhh:
Mihawk için de en fazla Shanks'tan üstündür diyorum.

Bu kadarcık şeyden niye rahatsız oluyorsunuz :flaugh:

Wb zaten en güçlüydü.
Sengoku, Ace için kk olacan dedi.
Zoro en güçlü olacak demişliğim yok ama olursa başım gözüm üstüne :hhh:
Mihawk için de en fazla Shanks'tan üstündür diyorum.

Bu kadarcık şeyden niye rahatsız oluyorsunuz :flaugh:
Sengoku Ace KK olacak demedi. WB KK yapacaktı dedi. :(

Adamı kafasına eseni yapıyor diye seviyoruz zaten :)
Mesele de bu. O konumda değil, emir altına girmiş el öpmüş. Yapamaz.
Adamı kafasına eseni yapıyor diye seviyoruz zaten :)

Zoro, Franky öldürülmüşken tutup hadi maceramıza devam edelim ben en güçlü kılıç ustası olacam dese, onun da ağzına ağzına gömerim. Ace'nin ilk yaptığında hiç hata görmüyorum. Kaçma mevzusuna gelirsek zaten o durum Sanji'nin kadınlara zaafı, Zoro'nun yolunu bulmaması gibi bir mevzu karekterin özünde var. Babasından gelen bir durum.

Luffy'nin soyu sopu kötü mü dedik ? Ace'nin KK'nin evladı olması sebebiyle potansiyelinin daha fazla olduğunu söyledik. İşine gelir katılırsın işine gelmez katılmazsın ama böyle ucuz şeylerden hater olmak nedir ya :oleyo2:

Not: Geçen yorum saçma falan yazdım kusura bakma :(
Franky’yi öldüren Kata falan ise Luffy Zoro sen yapamazsın bana bırak derse Zoro dinler, dinlemeli. Nasıl Aokiji Robini dondurunca böyle olduysa yine bu olur. WBnin kendisi zaten buna izin verecek bi adam değil, Ace’in harcı değil bunu biliyor adam. Sen farkında olmadan Ace’i savunayım derken WByi harcıyorsun. Öbür dediğin de başka mevzu. Zaafsa bu büyük tepkilere sebep olacak bi zaaf ama bu kadar basit değil. Yaptığı hata çok büyük. Üstelik yine WB oradayken ona düşmez bu, adam kendini de feda etmiş sana git demiş. Ace’in az buz k. hakisi de varsa hele daha büyük mallık olacak o durumu ama şimdilik bahsedilmedi. Bana göre o durumun hiçbir izahı olamaz.

Potansiyel konusuna gelince; güçlü adamların nesillerinden de güçlü adamlar çıkabilir fakat bu önceki neslin sonraki nesilde birebir tezahürü şeklinde olmaz, olamaz. Babasından dolayı büyük işler bekleyebilirsin ama babası kk diye en potansiyelli olmaz. O zaman Rogerın babası en potansiyelli, haliyle onun da babası, onun da babası derken ilk insana kadar gider bu mesele.
Okuduğumuz bi kurgu ve de seçilmiş kişi mevzusu olan bi kurgu. Burada da seçilmiş kişi belli ve haliyle de en tepede onun olacağı belli. Önceden de dediğim gibi bu seriyi yazan çizen adam ben en başından beri bu karakteri -Ace- ölsün diye çizdim diyor. Nefesi ve misyonu belli ve tamamlandı. Kknın oğlu argümanıyla bu şekilde bi yaklaşımda bulunmak epey manasız kalıyor.

Bi şey olmaz la alıştım sana. :)

Hacı bak Sengoku'ya kulp buldun WB dedik ona ne kulp bulacan onu yaz, aynı şeyleri tekrarlamayalım.
Ne kulbundan bahsediyon.

Sengoku WB Ace'i KK yapmak istiyordu diyor. Öyle bir şeydi. Sengoku Ace KK olacaktı demiyor orda. Manga sayfası atarsan görürüz zaten.

Bir iki bakayım dedim yine senin yanlıs yorumlarını gördüm Ferit. :(

Sengoku Ace KK olacak demedi. WB KK yapacaktı dedi. :(
Bak aslında şu bile adamın ileride kk olacağını gösteriyor.

Ace öldükten sonra Wb demedi mi iradesi kaybolmadı başkası bayrağı devralacak diye.Mangaka hemen kare kare luffyi gösterdi.Yani buradan çıkarmamız gereken anlam Ace kk olma konusunu luffye devretmiş oldu.Tıpkı vasiyet gibi.Yaşasaydım olacaktım ama artık top sende der gibisinden.Mangaka o amaçla beyazsakala o konuşmayı yaptırdı ve Luffy konuşmanın üzerine gösterildi.Ace'in ölümünden ve ölümüyle ilgili konuşmadan sonra gösterilmesi çok manidar ve mesaj verici.;)

@Sakata Gintoki

İvankov sahneleri işlenmiş olabilir.

Ivankov sahnesinde dikkat edilmesi gereken kısımlar var. Mesela biri Croco'yu çaylakken tanıdığı sözü. Diğeri ise sırrı-zayıflığı denilen kısım. Kadınlık bir zayıflık değil bir kere bunu anlayalım. Fakat bu her neyse bir sır olduğu kesin. Bu adam çaylakken az çok tanınan biriydi. Zaten Luffy gibi olduğu bile söyleniyor çaylakken. En kolayından Roger'ın idamında arkadan resmedilmiş. Yani orada çaylak ve tanınan bir adam az da olsa. Orada o adam kadın olsa şuan bir çok karakter bunu bilir ve bu bir sır olmaktan çıkardı zaten. Kısacası bu imkansıza yakın bir seçenek olur tabi mangaka da bunun düşünülmesini istiyor. O resmetme, Ivankov'un yeteneği falan buna işaret ediyor fakat yukarıda dediğim kısımlar olayı bozuyor.

Ortada Crocodile hakkında o kadar bilinmezlik var ki Mangaka bas bas bağırıyor ben bu adamı işleyeceğim diye. Mf de bu az çok belli oldu. Hemen sonrasında ise adam Yeni Dünyaya girdi. Adama bakıyorsun zamanında WB'ye meydan okumuş. Peki bu adam niye WB'ye meydan okuyor? Çünkü zirve o Roger'dan sonra ki KK koltuğunun önünde oturduğu söylenen adam. Crocodile tümenlerine kadar biliyor WB tayfasının. Jozu geliyor Tümenin'den tut meyvesine kadar sayıyor adam. Teach'i görüyor ID de sen Beyazsakalın gemisinde isimsiz bir adamdın diyor. Yani tayfada ki isimsiz adamları bile tanıyor ki bu nasıl bir şey? Hangi karakter hedef aldığı adamın tayfasında ki kişileri tamamen'e yakın biliyor.

Muhtemelen Roger ile bir yakınlığı çıkacak bu adamın.O arkadan çizildiği sahne beni bu düşünceye yönlendirdi. Orada bakıyorsun Buggy,Shanks falan ağlıyor. Diğerleri gülüyor veya normal surat ifadesindeler. Crocodile arkası dönük herkes düşünüyor ''Crocodile kadındı o yüzden Mangaka arkası dönük çizdi'' Mangaka bu kadar ortada olan bir şeyi çıkarmaz. O sahnede Crocodile'ı ağlayarak mı çizer yoksa yüzünde ki yara yok diye mi öyle çizdim der bilmiyorum ama kadın çıkarmaz.

Oda herkesin düşündüğü bir şeyi yaparsa zaten herkes der ''Biz zaten biliyorduk bunu işaret eden pek çok şey çizmiştin. İvankov da da işaret etmiştin'' der. Fakat daha farklı ailevi bir senaryo çizerse herkes daha fazla tatmin olur. Yoksa benim için kızmış erkekmiş fark etmez.

Bir bakın ki bir adam Roger'ın idamında arkası dönük çiziliyor. Daha sonrasında Roger'ın kıyafetlerinin aynısıyla Korsanlar kralı olarak çiziliyor. Roger'dan sonra zirve olan adamı tıpkı Ace gibi hedef alıyor. Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu öğrenince onu Mf de kurtarıyor. Adam'ın adı belli değil. Mangaka bas bas bağırıyor Roger ve Crocodile diye ama gören yok gören.

Ivankov'un Crocodile'ın gerçek adını ve soyadını bilmesi bile sır olabilir bu konuda. Demek istediğim bu fakat bu kadar kolay değil bu. Ne bir isim ne de bir kadın olması değil asıl önemli olan olay. Crocodile'ın işlenişi tam bir yapboz parçası gibi herşey toplanınca asıl şaheser ortaya çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık