Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Ne kadar çoksa potansiyel o kadar az mı dağılıyor? Yoksa ilk evlat bütün potansiyeli sömürüyor da geri kalanına az mı kalıyor? Perospero > Katakuri?
Ha bak şunu da unutmuşum, Roger basbayağı topuklamıştı değil mi Kocana'dan? Flambe > Ace. Gözlerimi açtığın için teşekkür ederim kırmızı terör.
Big Mom mı Korsanlar Kralı ? yoksa Gol D. Roger mı ?, kukla ustası.

Potansiyelin aile ile ilgisi olduğu kesin gibi şimdi. Fakat her karakter bu potansiyeli ortaya çıkaramıyor veya her karakterin potansiyeli bir olmuyor bu seride. Ailesi belli olan karakterlerden de anlayabiliriz bunu zaten. Monkey D. ve Charlotte ailelerini net olarak gördük. Vinsmoke'larda da bu az çok geçerli yani bir karakter güçlü olduğu zaman muhtemelen onun ailesi de güçlü çıkıyor veya başka olaylarla gün yüzüne çıkıyor genelde.
Bence kesin dememek lazım çünkü ortada sabo faktörü var. Bence yaşanmışlıklar ve hedefler karakterin potansiyelini arttırır. Katakurinin geçmişi de baya zordu anlaşılan.

Şu yazdıklarına cevap vermeye lüzüm görmüyorum, aha benim söylediğim ortada, senin verdiğin tepki ortada, vukuatımızı yazdık :sapkali:
Vereceğim cevap yok demiyor da hahahahah. Adamı kendi mantığıyla yakalayınca çırpınışı izlemek çok zevkli, kan koklatıp köpek balığı yakalamak gibi ava giden avlanıyor kırmızı terörüm.

Savunduğun bütün karakterler ilk 3 te la RED.
İdare et noob :agla:

Tabi sebebi Luffy fanları başka bi sebebi yok. Ace'ye iki potansiyel verdik diye ölü adamı Luffy'e rakip görüp ne hale getirdiler :oleyo2:

@Master of Puppets bahsettiğin durum pek umrumda değil :) Yanlış olabilirim, doğru da olabilirim ama gerçek şu senin verdiğin o karşılığa cevap vermeye ihtiyaç duymuyorum :bilmem:

Valla sayenizde Luffy'den soğuyoruz.

Ace ana karekter olacaktı diye bir tane yorum at bakalım ? En fazla Ace daha fazla potansiyele sahipti demişizdir ki bunun sebebi de boru değil babası Roger.

Yok yaptığı işler hatalıymış şöyleymiş böyleymiş. Ne yapacaktı, Teach kendi tayfasından adam öldürünce oo olsun ben yoluma bakayım mı diyecekti ?

Bir Game Of Throne bir Onepiece, ölmediğin sürece istediğin kadar hata yap sıkıntı yok ama ölürsen sıkıntı büyük :hhh:

Ace'nin yenildiği bir Teach ve Akainu varken ki bu iki karekterinde doğrudan Ace'ye karşı avantajları varken adamı tutup itin bir yerlerine sokuyorsunuz gene sesimiz çıkmıyor sonra kalkıp böyle saçma sapan yorumlar atıyorsunuz.
Utanmasalar dedim la gerçi sen utanmaz söylersin de beklerim. :)
Sanki Luffynin soyu sopu dünki çöpler, peh!
Hatalı tabi la. Sen adama saldırmışsın adam seni affetmiş, öyle tutsak da etmemiş gidip uykusunda öldürmeye kalkıyorsun, üstelik defalarca. Yetmiyor baba deyip emrine giriyorsun ve sonra emirlerine karşı geliyorsun. WB zaten bi ceza kesecektir ama Ace’in harcı değil bu iş bunu biliyor adam. Teache yenilmesine laf attığımı hatırlamıyorum hiç hani WByi dinlememesine derim hep de yenilebilir o başka mesele. Dedim mi ki la, bakmak lazım. Neyse özellikle Akainuya karşı yaptığı salaklığın hiçbir izahı olamaz.
Ölme ölmeme muhabbetinde de haksız olduğun nokta Ace kurtarılıyor ve Luffy gibi kaptan değil, serbest değil, kafasına eseni yapabileceği bi konumda değil. Bunu yanyana dahi koyamayız. Luffy isterse tüm tayfasına ölmeyi emreder itaat eden dinler etmeyen dinlemez ama Ace bi tayfanın elemanı, başka birinin bayrağı altında. Üstelik onlarca kişi o emre itaatsizlik edip yakalandığında onu kurtarmak amacıyla büyük bi savaşa geliyorlar hep beraber. Onların emeklerine, fedakarlıklarına, hatta ölümlerine böyle saygısızlık yapamaz.
İyi tasarlanmasına kesinlikle lafım yok. Ben severim Croco'yu. Ama Dof ile birlikte tartarsam Dof daha ağır basar mesela benim için. Ayrıca Croco'nun çok ama çok abartılacak bir şeyi de yok. Bu herifin alıp alabileceği(ödülü güç kıstası olarak kabul ederek) 500 milyondur(Ace'in genç yaş ödülü). Yapacağı şey de yancı olmak olacak. Dediğim gibi boş atarlarından dolayı bir insan Croco'dan soğuyabilir ama fanlardan dolayı soğuması mantıklı gelmiyor.
İşi güç kıstasına çevirmenin lüzumu yok ama konumu ve planlarına yetecek gücü de vardı şimdi. Sınırlarını bilip ona göre hareket etmiş. Hayata bakış açısı da tutarlı bu adamın. Crocodile>Dof kesinlikle.
Benim için bir şey farketmez şahsen. Mangaka iyi bir şekilde doldurursa şuan ki durumundan daha fazla fanı bile olabilir. Fakat çıkma ihtimali 0 gibi bir şey. Pek çok yerde doldurulmuyor çünkü kadın oluşu. Kadın olma ihtimalini 0'a yakın bir ihtimale bile çekebilirim 1 yazı ile fakat kesin olmadığından bir şey farketmez bizim forum için. Crocodile işlenince anlarız zaten.
İvankov sahneleri var işte işlenen, öyle temelsiz bi durum değil.

Bence kesin dememek lazım çünkü ortada sabo faktörü var. Bence yaşanmışlıklar ve hedefler karakterin potansiyelini arttırır. Katakurinin geçmişi de baya zordu anlaşılan.
Onlarda var herkes aile ile güçleniyor demiyorum fakat ortada güçlü bir soy faktörü var. Mesela Big Mom'dan, Garp'dan bunu görebiliriz. Roger da da var, az çok Vinsmoke'larda da görebiliriz. Fakat tıpkı BM'de olduğu gibi Vinsmoker'larda da güç ilk çocuk veya son çocuk olarak dağılmamış. İlk başta çocukken Sanji Yonji'den bile dayak yiyorken belki şuan İchiji ve Niji'yi bile alabilir ki seri sonunda ikisini de geçeceği kesin. Yani aile faktörü seride kesinlikle var bu inkar edilemez. Tabi ki karakterlerin potansiyelleri değişkenlik gösterebilir.

Utanmasalar dedim la gerçi sen utanmaz söylersin de beklerim. :)
Sanki Luffynin soyu sopu dünki çöpler, peh!
Hatalı tabi la. Sen adama saldırmışsın adam seni affetmiş, öyle tutsak da etmemiş gidip uykusunda öldürmeye kalkıyorsun, üstelik defalarca. Yetmiyor baba deyip emrine giriyorsun ve sonra emirlerine karşı geliyorsun. WB zaten bi ceza kesecektir ama Ace’in harcı değil bu iş bunu biliyor adam. Teache yenilmesine laf attığımı hatırlamıyorum hiç hani WByi dinlememesine derim hep de yenilebilir o başka mesele. Dedim mi ki la, bakmak lazım. Neyse özellikle Akainuya karşı yaptığı salaklığın hiçbir izahı olamaz.
Ölme ölmeme muhabbetinde de haksız olduğun nokta Ace kurtarılıyor ve Luffy gibi kaptan değil, serbest değil, kafasına eseni yapabileceği bi konumda değil. Bunu yanyana dahi koyamayız. Luffy isterse tüm tayfasına ölmeyi emreder itaat eden dinler etmeyen dinlemez ama Ace bi tayfanın elemanı, başka birinin bayrağı altında. Üstelik onlarca kişi o emre itaatsizlik edip yakalandığında onu kurtarmak amacıyla büyük bi savaşa geliyorlar hep beraber. Onların emeklerine, fedakarlıklarına, hatta ölümlerine böyle saygısızlık yapamaz.

İşi güç kıstasına çevirmenin lüzumu yok ama konumu ve planlarına yetecek gücü de vardı şimdi. Sınırlarını bilip ona göre hareket etmiş. Hayata bakış açısı da tutarlı bu adamın. Verici>Dof kesinlikle.

İvankov sahneleri var işte işlenen, öyle temelsiz bi durum değil.
Adamı kafasına eseni yapıyor diye seviyoruz zaten :)

Zoro, Franky öldürülmüşken tutup hadi maceramıza devam edelim ben en güçlü kılıç ustası olacam dese, onun da ağzına ağzına gömerim. Ace'nin ilk yaptığında hiç hata görmüyorum. Kaçma mevzusuna gelirsek zaten o durum Sanji'nin kadınlara zaafı, Zoro'nun yolunu bulmaması gibi bir mevzu karekterin özünde var. Babasından gelen bir durum.

Luffy'nin soyu sopu kötü mü dedik ? Ace'nin KK'nin evladı olması sebebiyle potansiyelinin daha fazla olduğunu söyledik. İşine gelir katılırsın işine gelmez katılmazsın ama böyle ucuz şeylerden hater olmak nedir ya :oleyo2:

Not: Geçen yorum saçma falan yazdım kusura bakma :(

WB One Piece gerçekten var deyip korsanlar çağını devam ettirmesi gibi, KK'nın soyunu kurutup Korsanlar Çağı'nın imajını zedelemek. Yoksa MF'ye götürmeden alırlardı kellesini, amaç mesaj vermek, politik.
Peki korsan kralın soyunu kurutmaları neden imajın zedelenmesine yol açıyor.Sonuçta sizin iddaa ettiğiniz gibiyse Ace sıradan bir korsan da olabilir bu ihtimal çok daha fazla yaşayıp yaşamaması fark etmez onlar açısından.Ace'i öldürerek şu mesajı verdiler.

- Bakın kk oğlunu öldürdük babası gibi olabilirdi ama engelledik bir daha böyle bir şey tekrarlanmayacak.

Bu mesajı vermeleri potansiyelinin yüksek olduğunu en baştan gösterir zaten.

Halka bu mesajı vermiş olurlar ve tüm güveni kazanırlar şeytan deniyor sonuçta.

Şimdi bir soru daha sorayım.Marineford'a götürülmeden alırlardı kellesini diyorsun.

Madem o halde kundaktaki bebeyi niye fellik fellik arıyorlar öldürmek için.O zamanlar mesaj verme politika falan yok değil mi yıllar öncesinde hani öyle dedin ya. :) Potansiyelinden korkmaları hükümeti buna mecbur bırakıyor.Korktukları kadar da var.Daha çocuk yaşta h.haki açıyor.Haki dövüşerek güçleniyorsa diğerlerinden daha erken olduğu için daha ileri gidebileceği anlamına geliyor.Başından daha farklı olaylar geçse gidecekti de.

Buna verebileceğiniz hiçbir cevap yok malesef.Potansiyeli olmasaydı bebekken ölüm tehlikesi yaşamazdı dolayısıyla da Garp'a emanet edilmezdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık