Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 955: Cehennem Tanrısı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law hain olmayabilir çünkü şifreyi anlaması imkansız hiyorinin yerini bilen bir kişi var kappa bir de Zoro oroçi nokta atışı yerini bile tayin etmiş işler çıkmaza giriyor

Dostum bu kılıç Kaido’yu kesebilen bir kılıç. Yani nerden baksan bir p.up aldı.
Güçlenecek elbette çalışmasıyla da ben şunu anlamadım shusui ile enma aynı dereceden bence shushui siyah kılıç daha üstün power up kılıçtan gelmiyor gibi ama bölümde güçlenecek miyim de diyor anlamadım:respect:

Canavar Üçlünün Power-up olayı tamamlanmış oldu ama yeterli mi?

Shimotsuki Zoro.^^

Enma ateş. Wado buz? Zoro; Shoto Todoroki gibi piyasa yapar böyle olursa. Kitetsu'da Zoro'nun şeytani aurasını kudurtursa öffff!!! Adam onlar için dövüşecek Nidai Kitetsu'yu vermiyorlar Zoro'ya.:s

Hiyori'yi geride bırakma olayı saçma oldu, esir düşecek belli ki.

Planı açığa çıkaran muhtemelen Kyoshiro. Law hain değildir, Kyoshiro'nun planına dahil oldu bence. Kyoshiro 20 yıl boyunca plan yapmış olabilir.

Shimotsuki köyüne sonunda bağlandı mevzular . K u i n a?

Zaman atlaması ise harika oldu. Umarım 3. perde son perdedir.

Law hain olmayabilir çünkü şifreyi anlaması imkansız hiyorinin yerini bilen bir kişi var kappa bir de Zoro oroçi nokta atışı yerini bile tayin etmiş işler çıkmaza giriyor
Law kızı tanısa belki alanı tarayarak bulur, yani yerini bilmemesi hain olmadığı anlamına gelmez.
Ama suratındaki hain gülümseyiş bir haltlar karıştırdığını gösteriyor. Kendisi çarkı kırdı, D fırtınasını çıkarmakla meşgul.
Hainlikle uğraşamaz.
Hele müttefiği olan bir diğer D.'ye hainlikle hiç uğraşmaz.

Sanji kiku ya niye yavşamadı la öğrendi mi erkek olduğunu :D shimotsuki filan derken kuina ortaya çıkıyormuş Zoroyu tekler. Şu savaş başlasa da dalsalar Kaido ya tayfanın gücünü görsek iyi olur Luffy hariç diğerlerinin savaşlarını da işlese oda hep çöp karakterler ile dövüştüler bu sefer Zoro king Sanji Quinne filan görsek ne iyi olurdu

Şimdiki Luffyi işte İlk amiralle kapıştırda tam yonkou ile kapışma kıvamına gelsin.Yoksa yine patlatacak Kaido.İşin sıkıntı kısmı Kaidoya hasar vermek değil, Kaidonun hasarına dayanmak.Teke giden adam şimdi yüzlerce darbe alacak ve dayanacak.Mantığın ırzına geçecek yani mangaka.Luffy yeni teknikle saldırı gücünü arttıda darbe alıncaki dayanıklığını arttırmadı ki.Kaldı ki daha yarı zoan+koka modu var.Kaido, Luffynin öğrenmeye çalıştığı tekniği bile bilmiyor varsayalım(serinin şuanki zirvesinin bilmediğini düşünmek bile istemiyorum,helede dünkü sümüklüler yapabiliyorken).
Savunma ve dayanıklılık konusunda haklısın. Arabanın gideri var ama dururu yok gibi bir olay oldu. Lakin.. Mangakanın bir arc önce yaptığı sinsi hamle devreye girecek. Geleceği görme olayı. Ee tek yediğinde geleceği görmüyor muydu ? Görüyordu. Ama aradaki güç farkının görülmesi açısından öyle bir sahne çizildi. Bu kez geleceği görme olayı daha aktif bir şekilde kullanılacak bence. Buna ek olarak dediğin olaya çözüm olabilecek kişi Law. Shambles teknikleriyle Luffy'yi darbelerden kaçırabilir. Tabi ki Kaido bunun da üstesinden gelir bir süre sonra. Başka ne olabilir ? Hyogoro, yeni haki tekniğiyle Bm'nin bile yumruğunu durduraleceğini söylemişti. Tabi ki basit bir yumrukla Kaido'nun yumruğu bir olmaz ama bir nebze de olsa Luffy'ye savunma sağlayabilir. Başka ne olabilir ?

Prenses Mansherry ve Marco diyorum. İkisinin de iyileştirme gücü var. Ama Marco gibi güçlü bir karakter kenarda durup zırt pırt Luffy'ye can basacak değil. O yüzden Hasır Şapka filosu daha mantıklı. Hasır Şapka Filosu da dünyayı sarsacak bu savaşa gelmeyecekse seveyim öyle filoyu. Velhasıl gerçekleşmesi ne kadar yüksek ihtimal bilmiyorum ama filo gelirse Mansherry de deste çıkabilir Luffy'ye. Sonuç olarak;
  • Geleceği görme
  • Silahlanmada gelişim(+savunma)
  • Shambles
  • Marco
  • Mansherry
Bu 5 seçenek kenarda duruyor gibi. Bakalım neler olacak :)

Bölüme gelecek olursak.. Harika! Zoro'yla ilgili kısımları birkaç kez okudum. Zoro kısımları bitince bölüm sanki seviye düşüyor gibi oldu adeta. Adam kalite gerçekten. Bu bölüme şöyle tatlı bir analiz/yorum gider bee! ;)

Hyori'ciğime yazık edecekler sanırım. Ettirmezlerrrr.

Momo, Zoro'ya "sana sonsuza kadar minnettar olacağım" diyor. Bu cümle son savaşa kadar gider, Wano'nun desteği bizim filodan eksik olmaz ;)

Nidai ortaya çıkınca Zoro'nun kılıç konusundaki hisleri yine doğru çıkıyor tabi ;) Mangaka Enma ve Yılan Biçen'i çok iyi çizmiş ve ayırmış... Cehennem ve Gökyüzü :a: Dün bir arkadaşın bu konuda yazdığı yorum hoşuma gitmişti. Oden bu iki kılıçla Gökyüzü ve Cehennemin arasında, yeryüzünde durarak çok anlamlı bir duruş sergilemiş, gücün sembolü olmuş adeta :respect:

Şimdi de sıra Zoro'da. Oda'dan nostaljik bir dokunuş gelmiş. Okurken direkt o tadı aldım. Bakın hele bakın. Nostaljite gelllllll :cool:

Yer Lougetown.. Zoro yeni kılıç almak için bir kılıç dükkanına girer. Seçtiği kılıçlardan birini almaya karar verir ama dükkan sahibi o kılıcı kullanamazsın der. Zoro büyük bir irade örneği sergiler kolunu ortaya atar ve kılıcı alır. Dükkan sahibi bu olay üzerine şaşırıp hayranlık içinde aile yadigarı Yubashiri'yi de Zoro'ya verir.

Yer Wano. Zoro yeni bir kılıç alacaktır. Kinemon o kılıcı kullanmazsın der :) Zoro kılıcı alır, kılıç kolunu kurutur, Zoro iradesini kullanarak kılıcı baskılar ve kılıcı alır. Kawamatsu bu olay üzerine şaşkınlık ve hayranlığını gizleyemez. Hatta kılıçları sahiplenme şekli bile aynıdır. Kılıcı göğe doğru kaldırır ve sinsice bir gülüş atar. İşte bu:

Harika ya harika :alkis:

Şimdi yukarıda koyu renkle belirttiğim şu kısım eksik kaldı; aile yadigarı. Nidai, Hitetsu'nun ataları tarafından yapılmış. Büyük ihtimalle, aile yadigarı olan bu kılıcı da Hitetsu Zoro'ya verecek :good:
Bu kısım müthişti. Mangaka burayı Lougetown'la çok güzel bağlamış ve bir ince mesaj daha vermiş bence. Lougetown, korsan kralın doğduğu yer, Wano Zoro'nun doğduğu yer :a: Zoro kk olacak demiyorum. Anlayan anladı o kısmı ;)

30.000 vs. 4.000! Aslında ortada kral haki kullanıcıları varken sayıların çok bir önemi yok ama mangakanın yılların intikam ateşiyle yanan Wano samuraylarını dövüştürmeden bayıltacağını zannetmiyorum. Her neyse. Bu 4.000 kişilik ordu rahat 7-8 binlere çıkacak bu arada. Hatta Franky'nin ne olur ne olmaz diye yaptırdığı gemileri sayarsak tam sayı 10.000 olacak gibi görünüyor. Hadi bakalım :at:

Lütfü tarafına geçelim. Hyogoro Lütfü'ye çok fazla güç kullanıyorsun diyor. Simetrik bir şekilde Zoro'nun kılıcı da çok fazla güç kullanıyor. İkisinin de kontrol etmesi gereken şey temelde benzer. İkisi de güç kullanımı, haki sarfiyatı konusunda ustalaşmalı.

Zoro kendisinden beklenildiği gibi hemen kılıçlara sarılıp antrenman yapmaya başlamış bile. Aslan aslannnnn :respect: Zoro antrenman yaparken hayati bir bilgi ediniyoruz. Zoro, ben de "sunaçi" yi köyümdeki ihtiyarlardan duymuştum diyor. Ee bu saatten sonra Zoro'nun Wano'lu olduğu kesinleşmiştir. Hayırlı olsun :alkis:

Wano'nun sıradan insanları da belli belirsiz bir ümit içinde. Kin, halkın bu savaşa girmesini istemiyoruz dese de sanırım bu 10.000 kişinin içine onlar da dahil olacak.

Shinobu yine Law'ı saf dışı etmek istiyor gibi. Değişik bir hatun. Bakalım hain o mu çıkacak. Eğer hain(!) Law ise bunu ne amaçla yapmış olabilir ? Bana göre Law'ın ihanet etmesi söz konusu değil. Lakin Orochi'ye bilgi sızdırdıysa bunun anlamı ne olabilir ?

Law, Orochi ve adamlarının dikkatini İtachi limanına çekerek başkent hapishanesi içindeki mahkumları kaçırmayı planlıyor olabilir. Hapishanede 3.000 mahkum var diye hatırlıyorum. Eğer odak noktası başkent olursa işler daha zor olur. Bu anlamda Orochi'ye Hyori'nin de yerini söyleyerek odak noktasını 2 yere bölmek istemiş olabilir. Ee peki İtachi limanına 10.000 kişi giderse ne olur ? Kızıl kınlar hepsini halleder. Ya da Law hapishanedekileri kurtarır 3.000 vs. 10.000 olur. Bizimkiler Orochi ekibini talan eder. Hem böylelikle 30.000 kişi Onigashima'ya toplanacağına 20.000 kişi toplanmış olur. Yani sorun büyümeden Wano sınırları içinde hallolmuş olurdu. Böylesi mantıklı ama bu şekilde olmaz muhtemelen :D Hain, Shinobu çıkacak.

Tekrar geliyoruz Hitetsu'ya. Tengu, Zoro'yu ara ara kontrol ediyor. Zoro ilgisini çekmiş belli ki. Muhtemelen aklında da Nidai'yi Zoro'ya vermek var. Bunun bir sebebi de tabi ki içlerinde bulundukları zor durum. Fazlasıyla güce ihtiyaçları var ve Nidai de bunun için iyi bir takviye. Peki Zoro direkt olarak Sandai'yi bırakıp Nidai'yi alır mı ? Alabilir belki. Almazsa da Hitetsu savaşta Nidai'yi mutlaka yanında getirir. Eğer Sandai'ye bir şey olursa Zoro'ya Nidai'yi vermek için. Sonuç olarak aile yadigarı olan bu kılıç bir şekilde Zoro'nun ellerine geçecek :good:

Shimotsuki ailesi çok fazla ön plana çıkmaya başladı ve bu konuda inanılmaz tesadüfleri bırakın tesadüfler silsilesi oluştu artık. Bu 50 yıl muhabbeti de üstüne tuz biber oldu. Bunları bir toplayalım.
  • Shimotsuki Ushimaru'nun Zoro'ya çok benzemesi.
  • Shimotsuki ailesinin Hakumai ve Ringo bölgelerine hakim olması ve Ryuma'nın mezarının Ringo bölgesinde olması.
  • Shimotsuki Yasuei'nin Hakumai daimyo'su olması ve Zoro'yla ilişkisi.
  • Ushimaru'nun sadık dostuyla Zoro'nun karşılaşması.
  • Enma Tapınağı'nın Ringo' da olması, Zoro'nun Enma'yı alması.
  • Wado'yu yapan adamın bir Shimotsuki olması Zoro'nun Wado'yu kullanması.
  • Wado'nun ilk görüldüğü yer Koshiro'nun dojosu. Japonlarda kılıçların aile yadigarı olarak nesilden nesile aktarılma geleneğine binaen Koshiro'nun %99.9 oranında Shimotsuki ailesine mensup olması.
  • Koshiro'nun Zoro'nun hocası olması.
  • Koshiro'nun dojosunun ambleminin aynısının Hakumai bölgesinde yer alan samuraylarda olması.
Bunlara tesadüf de denmez artık. Ortaya bir çok teori atılacak derecede bağlantılı şeyler bunlar. İşin teori kısmına girmicem şimdilik.

Son olarak.. Kılıcın derece ve kalite atlama mevzusuna değinelim. Zoro bu kılıcı Wano'da mı yoksa başka bir yerde mi kara kılıç yapar orası muallak. Ama bana kalırsa bunun tam yeri Wano. Karşılaşılan rakiplerin güç seviyeleri ve Zoro'nun memleketinin Wano olması bunun için yeter de artar bir sebep. Bu kılıcın kara kılıç seviyesine gelmedi ise çok büyük bir p-up demek. Yıllardır dediğim(iz) gibi Zoro Wano'da kendini ve gücünü bulacak. Yıllardır beklediğim(iz) gibi Wano, Zoro'nun çağ atladığı yer olup Zoro düşmanlarını çatlatacak :at::a:

21'den 12 olmaz. En iyi 21 ve Dünya'nın en ikinci kılıcı olur gibi bence. Yoru mesela 12'lik karartılmış; Dünya'nın en güçlü kılıcı diye geçiyor.
Olmaması lazım zaten olursa en üstün 12 kılıç en üstün 13 kılıç olayına döner. En muhteşem 21 kılıç 20'ye düşer. Saçma bir durum olur. Ben Mihawk'ın Yoru'su gibi bir kılıç bekliyordum. Üstünde özel taşların olduğu özenle işlenmiş bir şey bekliyordum. Shodai Kitetsu böyle bir kılıç olabilir. En üstün kılıçlara geçmesi lazım artık Zoro'nun. 21 muhteşem kılıç kesmiyor fanları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık