Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 945: O-Lin

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 164 84.1%
  • Orta

Kullanılan: 26 13.3%
  • Kötü

Kullanılan: 5 2.6%

• Kullanılan toplam oy
    195
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu nesine değineyim? Sanji de Luffy de planı tehlikeye atmıştır, ama gidip de Zoro gibi ulu orta kimlik ifşa etmedi. Adam kamufle oldu falan. Luffy mesela; kamufle olmasına rağmen ismini söylüyordu. Ama ben çıkıp da bunu hanesine ''Luffy'nin Wano'da yaptığı iyi şeyler'' diye listeme eklemedim. Sen kendi hatasından dolayı yaptığı aksiyona bile kahramanlık diye Zoro'nun hanesine ekliyorsun.
İkinci kere söylüyorum, kahramanlık demedim. Okuduğunu idrak edemiyorsun heralde. Zoro daldı diye çok eleştirildi ancak Luffy aynısını yapsa alkış tutardı bazıları diyorum. İkiyüzlülüğü gözler önüne seriyorum. Anladın mı?

Zoro'nun hanesine eklediğim şey, her arc Luffy'nin yaptığı şey olan "olayların tam merkezinde bulunma" olayını bu arc Zoro yapıyor diyorum. O yüzden önemli bir rolü olacak diyorum. Çıkarımım bu. Sen eleştireceksen bu mantığı eleştir. Sürekli kahramanlık mı mallık mı tartışmasına girmişiz gibi konuşuyorsun.

İkinci kere söylüyorum, kahramanlık demedim. Okuduğunu idrak edemiyorsun heralde. Zoro daldı diye çok eleştirildi ancak Luffy aynısını yapsa alkış tutardı bazıları diyorum. İkiyüzlülüğü gözler önüne seriyorum. Anladın mı?

Zoro'nun hanesine eklediğim şey, her arc Luffy'nin yaptığı şey olan "olayların tam merkezinde bulunma" olayını bu arc Zoro yapıyor diyorum. O yüzden önemli bir rolü olacak diyorum. Çıkarımım bu. Sen eleştireceksen bu mantığı eleştir. Sürekli kahramanlık mı mallık mı tartışmasına girmişiz gibi konuşuyorsun.
Yine mi ikiyüzlülük muhabbeti ya? Sanji-Zoro ikiyüzlülüklerini de yaz da biz de herkese karşı yaz da ortaya yeni bir ikiyüzlülük durumu çıkmasın o zaman.

Zoro artısı olarak yazdığın durumlar bunlar yani? Kendi hata yapmasına rağmen, aksiyonun içinde olmak. O zaman merak ediyorum; Tüm Kek'te Sanji'ye bununla alakalı bir artı mesaj yazdın mı? Yav Sanji ne iyi etti de kaptanına güvenmeyip Big Mom'ın yanına gitti ve hem bu arkın oluşmasını sağladı, hem kendi aksiyona girdi falan diye ona da artı şeyler yazdın mı_

Yine mi ikiyüzlülük muhabbeti ya? Sanji-Zoro ikiyüzlülüklerini de yaz da biz de herkese karşı yaz da ortaya yeni bir ikiyüzlülük durumu çıkmasın o zaman.

Zoro artısı olarak yazdığın durumlar bunlar yani? Kendi hata yapmasına rağmen, aksiyonun içinde olmak. O zaman merak ediyorum; Tüm Kek'te Sanji'ye bununla alakalı bir artı mesaj yazdın mı? Yav Sanji ne iyi etti de kaptanına güvenmeyip Big Mom'ın yanına gitti ve hem bu arkın oluşmasını sağladı, hem kendi aksiyona girdi falan diye ona da artı şeyler yazdın mı_
Konuyu WCI Sanji'ye nasıl bağladın bilmiyorum. Zoro kaptanına mı güvenmemiş bu durumda? Luffy bizzat destekliyor yahu. Verdiğin örnekler aklımı başından aldı, ben daha tartışamam gerçekten...

O kadar insan varken kılıçtan neden bahsetsin o zaman. :/ Gizlice almak istese gizlice öldürmeye çalışırdı. Belli ki yakalandıktan sonra çıkıyor. Amaç Shusui değildi başta. Ayrıca Wano'da kime satacak?

Haydi Zoro bu konuda suçlu olsun. Kılıç yüzünden yakalanmamasına rağmen taşımasa daha iyi olabilirdi de, aynı mantıkla sevdiği karakteri de eleştirmesini beklerim.
Adil olmaz ki ama.
Luffy'nin beyni yok. Ama Zoro en azından ikiyle ikiyi toplayıp dörde ulaşabilecek biri. :flaugh:

Konuyu WCI Sanji'ye nasıl bağladın bilmiyorum. Zoro kaptanına mı güvenmemiş bu durumda? Luffy bizzat destekliyor yahu. Verdiğin örnekler aklımı başından aldı, ben daha tartışamam gerçekten...
Sen örnek verdin, ben de kendi örneğimi verdim işte.

Sanji'nin kaptanına güvenmemesi, onun hatası değil mi? Evet.

Zoro'nun Hazan Suyu ile yakalanması ve akabinde yapmış olduklarıyla planı tehlikeye atması, kendi hatası değil mi? Evet.

Eğer Zoro olayında öyle yada böyle Zoro aksiyonun merkezindeydi diyip hanesi artı puan yazıyorsan, ama Sanji'yi eleştiriyorsan bu iki farklı yaklaşıma ne demek lazım?

Harbiden yazdıklarına inanamıyorum. Sanji Soba mevzusunda masumların bağrışmalarını duyunca mallık mı yaptı? Luffy buna benzer hareketleri her arc yapıyor. Sen o zaman da mallık diyor muydun? Ben hiç rastlamadım çünkü dediğine. Nitekim Luffy'nin karizması biraz da buradan gelir. Canının istediğini yapar. Kustala attığı yumruğu hatırlatmaya gerek var mı? Kim o yumruğu mallık diye hatırlar? Hala yanlı bakmaya devam...

Uygun şartlarda herkes bayılır, kanar vs. Bak Big Mom mental olarak o kadar zayıftı ki, dizlerinin üstüne düştü ve dizi kanadı. Olmaz dediğin olur yani. Çok takılmamak lazım.

Ben zaten mental olan kısmını büyük handikap olarak nitelendirdim. Ayrıntılara hakim olmadığım için üstüne başka ne demem gerekiyor daha? Fiziksel olarak da bir handikapı görünmüyordu.

Killer'ın saldırı gücü yüksek zaten. Adamı ezdiğim yok ki. Ancak orağını Zoro'dan geri çekemeyen de kendisi... Koka yapmasına engel bir durum var idiyse o zaman kabul edilir zaten o Killer'ın acayip handikaplı olduğu. Ancak öyle bir durum olduğunu sanmıyorum.

Şimdi ben Zoro arc'ta ön planda diyorum ama bunu da kabul etmiyorsunuz. Hani değindiğim onca bağlantıya yorum yok mu? Zoro'nun bu arcta önemli bir rol oynayacağının alt yapısı oluşturulmuyor mu?
O yorumlarda sıkıntı görmedim çünkü. Diğer taraftan bu tarz bağlantılarla arc Zoro'nun demek baya kisisel bir görüş oluyor. Bana göre bu gibi durumlar olayları güzelleştiren şeyler. Ama başkası başka tarafa çeker. Yeter ki abartmamak lazım. Zoro Yargıç öldürdü diye çok büyük iş yaptı şeklinde lanse etmenin de pek mantigini göremiyorum.

Sen örnek verdin, ben de kendi örneğimi verdim işte.

Sanji'nin kaptanına güvenmemesi, onun hatası değil mi? Evet.

Zoro'nun Hazan Suyu ile yakalanması ve akabinde yapmış olduklarıyla planı tehlikeye atması, kendi hatası değil mi? Evet.

Eğer Zoro olayında öyle yada böyle Zoro aksiyonun merkezindeydi diyip hanesi artı puan yazıyorsan, ama Sanji'yi eleştiriyorsan bu iki farklı yaklaşıma ne demek lazım?
Biri kaptanına vurur diğeri onun yapacağı şeyi yapmaya yeltenir ve sizlerden tepki alır :D Buradaki 180 dereceyi görün artık. Sanji de WCI'nın merkezindeydi zaten ama Kata-Luffy gibi efsane bir vsyle gölgelendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık