Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 900. bölüm hakkındaki tahminleriniz

900. bölümde manga hangi arc içinde olacak?

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar ilk kez bir konu ile karşısınızdayım. Bir kusurum olursa şimdiden affola. Aslında genel tartışmada yazmayı düşündüm önce, sonra arada kaynamasın üzerine konuşalım istedim.

Öncelikle hepimiz az çok Oda'nın tarzını fark etmişizdir. Sonu 00 ile biten bölümlere genellikle önemli olayları denk getirmeye çalışır. Bazıları için kilometre taşı bile diyebiliriz. Hepsini tek tek paylaşacağım. Biraz nostalji olmuş olur, birlikte küçük bir One Piece yolculuğu yapmış oluruz :) Hem bunları inceleyelim hem de 900. bölümde ne olabilir tahminlerinizi alalım.

100. bölüm: Serinin en gizemli karakteri, dünyanın en çok aranan adamı, Devrimci Lideri Monkey D. Dragon'un ilk defa görünmesi. Tayfanın Grand Line'a varması. Luffy ve Smoker'ın ilk dövüşü. Ayrıca Smoker ve Buggy'nin de Luffy'nin ardından Grand Line için yelken açması.

200.bölüm: Konunun en zayıf halkası diyebiliriz bu bölüm için. "Mizu Luffy"nin karşımıza çıktığı bölüm :)

300. bölüm: Enel'in aya doğru yolculuğa çıktığı ve Skypiea arcının finale erdiği, parti verilen bölüm.

400. bölüm: Tayfanın Adalet kulesinde CP9 ajanları için karşı saldırıya geçtiği ve rakipleriyle eşleştikleri bölüm. Ayrıca 398. bölümde Usopp'un dünya hükümetinin bayrağını yakması suretiyle hasır şapkaların dünya hükümetine savaş açması ve Robin'in yaşamak istiyorum diye haykırması var. Tam denk getirememiş ama denemiş :)

500. bölüm: Korsan Kral'ın sağ kolu efsane korsan Silvers Rayleigh'in ilk defa görünmesi.

600. bölüm: Tayfanın yeniden toplanması. One Piece'in ilk yarısının son bölümü gibi de düşünebiliriz. Çünkü 601. bölümün adı "ROMANCE DAWN for the new world". Biliyorsunuz ki 1. bölümün adı "Romance Dawn". Ayrıca 602. bölümde de kaptanımız Luffy'nin yelkenler fora talimatıyla balık adam adasına yolculuk başlıyor. Eğer Oda bu ikinci romance dawn'dan sonra da 600 bölüm çizmeyi planlıyorsa One Piece'i 1200 bölümde bitirebilir. Ben toparlayabileceğini pek sanmıyorum gerçi ama belli olmaz.

700. bölüm: Buggy'nin shichibukai olması. Fujitora'dan ilk defa bahsedilmesi (701. bölümde de ilk defa görülüyor). Weevil'in ima edilmesi. Çok net olmasa da Akainu'nun zaman atlamasından sonra ilk kez görünmesi. Tayfanın Dressrosa'ya varması.

800. bölüm: 790. bölümde Doflamingo'nun yenilmesiyle başlayan, 795. bölümde Kaido'nun epik tanıtımıyla devam eden olaylar silsilesi 800. bölümde Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu'nun kurulması ile final yaptı. Daha sonra 802. bölümde Weevil'i ilk defa gördük ve Zou'ya geçtik. Bir çok önemli olay arasında Oda 800. bölüme büyük filonun kurulmasını denk getirmeyi uygun buldu.

Geldik 900. bölüme. Ben çok teorisyen birisi olmadığım için konuyu da teori olarak açmadım. Benim tahminim 900. bölümde tayfanın Wano'ya varacağı yönünde. Öncesindeki bir kaç bölümde de Reverie'de çok önemli hadiselerin olacağını bekliyorum. Teorileri olan arkadaşlar varsa paylaşsın lütfen :) Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Tahminimce bu arc'ın bitmesine 5-10 bölümü kalmıştır.

Reverie de 5-10 hafta sürer devamı da Wano işte derken 900.bölümü görürüz.

Luffy'den yeni tekni.. Pardon o 873'tü.

Ellerine sağlık. Böyle toplu güzel olmuş konu, bence de o bölüm sıraları Wano'ya varmış olurlar. Spesifik olarak bir haber falan gelebilir, serideki özel karakterle ilgili. Bu ark 5-10 bölüme biter en fazla. O kadar bile sürmez muhtemelen. Reveire ne kadar sürer kestiremiyorum. Ama 900. bölümden evvel geçmiş olurlar. En olası durum Wano'ya geçmiş olacaklar gibi.

Zoro gelir, bir Dragon'un gelmesi değil fakat yinede iyidir.

Tahmin ettiğim gibi giderse 900-901 gibi görürüz Zoro'yu. Özlemiştik baya :)
Tahminimce bu arc'ın bitmesine 5-10 bölümü kalmıştır.

Reverie de 5-10 hafta sürer devamı da Wano işte derken 900.bölümü görürüz.
29 bölüm var. Reverie ile ilgili tahminlerin var mı? Senin teorilerin vardır paylaş bizimle.
Luffy'den yeni tekni.. Pardon o 873'tü.

Ellerine sağlık. Böyle toplu güzel olmuş konu, bence de o bölüm sıraları Wano'ya varmış olurlar. Spesifik olarak bir haber falan gelebilir, serideki özel karakterle ilgili. Bu ark 5-10 bölüme biter en fazla. O kadar bile sürmez muhtemelen. Reveire ne kadar sürer kestiremiyorum. Ama 900. bölümden evvel geçmiş olurlar. En olası durum Wano'ya geçmiş olacaklar gibi.
Teşekkürler. Zormuş konu açmak yoruldum. Konu açanlara saygım bir kat daha arttı :)

Reisi görürüz artık yakında :)

En yüksek ihtimal Luffy ile Dragon karşılaşır.
Daha düşük ihtimal bizim çocuğun ödülü milyara dayanır.
Dahada düşük ihtimalle Mom düşer :)

En yüksek ihtimal Luffy ile Dragon karşılaşır.
Daha düşük ihtimal bizim çocuğun ödülü milyara dayanır.
Dahada düşük ihtimalle Mom düşer :)
Güzel ihtimaller. Özellikle birincisi. Düşündüm de şimdi Reveri'de dünya hükümeti yetkilisi olarak Luffy'nin annesini de görebiliriz. 100. bölümde babası, 900. bölümde anası :)

Tahmin ettiğim gibi giderse 900-901 gibi görürüz Zoro'yu. Özlemiştik baya :)

29 bölüm var. Reverie ile ilgili tahminlerin var mı? Senin teorilerin vardır paylaş bizimle.

Teşekkürler. Zormuş konu açmak yoruldum. Konu açanlara saygım bir kat daha arttı :)

Reisi görürüz artık yakında :)
Tam teori değilde Reverie sonrası İmpel Down'ın yıkıldığını görebiliriz belki.

http://www.korsanfan.com/konu/devrim-ordusu-fransız-devrimi.5291/page-2

Her 100 bölümde bir önemli olaylar çizildiği iddiasına kesinlikle katılmıyorum. Zaten söz konusu bölümlere bakıldığında bariz belli oluyor bazısının sadece denk geldiği :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık