Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

4-20 Arası Sbs'ler

S: Soran Kişi
O: Eiichiro Oda

SBS VOL 4
SBS VOL 4

S: Luffy, Zoro, Nami ve Shanks'ın yaşları nedir?
O: Günümüzde...
Luffy - 17
Usopp - 17
Nami - 18
Zoro - 19
Shanks - Size 10 yıl önceki yaşını söyleyeyim... Luffy'nin köyündeyken ayrılırken yaşı 27 idi...

S: Zoro'nun ismi ünlü korsan "Francois l'Ollonais"den mi geliyor?
O: İsmini "Francois l'Ollonais"den aldım... Denir ki kendisi; en acımasız Karayip Korsanı'ymış... Bunun yanısıra Morgan ve Alvida'da gerçek korsanlardan türetilmiştir...

S: Luffy neden bu kadar "az gergin"??
O: Bu aşırı salaklığından olabilir...

S: Luffy'nin kolu ne kadar uzayabiliyor?
O: 72 Gomu Gomu uzunluğunda...

S: Karakter isimlerine nasıl karar verdiniz?
O: Yalnızca denedim ve kulağa "şey" gelen isimleri seçtim... bilirsin, "iyi". Ayrıca bazı gerçek korsan isimlerini de kullandım... yoksa kullanmadım mı?

S: Neden Luffy düşmanlarını öldürmüyor? Eğer geriye bakacak olursak; Mohji'yi, Helmeppo'yu, Morgan'ı ya da bir başkasını öldürmedi. Eh, Morgan'ı yenen Zoro'ydu ama... yinede... Neden?
O: Ahh, iyi soru. Herşeyden önce; Morgan hala yaşıyor. Şu anda eski astları tarafından tutsak edilmiş durumda. O zaman Luffy niye onu öldürmedi? Bu çağda; insanlar hayallerinin, inandıklarının, kavganın üstüne yaşamlarını koyuyorlar. Luffy savaşa girdiğinde, diğerlerinin hayallerini yok ediyor. Bu yüzden düşmanları, hayallerinin parçalanması üzerine ölmeye emsal bir acı hissediyor. Düşünüyorum da bence bu korsanlar için, öldürsünler ya da öldürmesinler; zafer ya da yenilgi ikinci planda kalıyor.

S: Eh herneyse, Üstat; hayvanları sever misiniz? Görünen o ki çizdiğin hemen her kapakta en az bir hayvan oluyor.
O: Muhakkak kapaklara hayvan koyuyorum. Eh, eğer birşeyleri seviyorsan, seversin, ama hayvanların o kadar da cazip olduğunu düşünmüyorum, onlara yalnızca ortalama bir ilgi duyuyorum. Yalnızca onları "çizmeyi" seviyorum. Tüm o pofuduk ve komik şeyleri çizmek çok eğlenceli oluyor.

S: Kurohadol'un üstünde ki bok görünümlü işaret gerçekten de bok mu? Yoksa başka bir manası var mı?
O: Yalnızca bok...

S: Bi Soru... Nami'nin ölçüleri nedir (göğüs-bel-kalça)?
O: Yemin ediyorum bir gün onu ÖLÇECEĞİM... Yalnızca bekleyen çocuklar... Sözümü tutacağım...
(Oda soruyu savuşturur )

S: Neden zoro her zaman o eski, morukça "haramaki"yi giyiyor?
O: Ne kabalık!!! Otur oturduğun yere!!! Tamam!! Şunu unutmayın!! Haramaki; gururlu kılıçustalarının modaya
uygun, elit, fit bir savaş giysisidir. Bunu iyi düşünün!! Belki hayatta kalabilirsiniz...

S: Üç mangada da; OP, Rurouni Kenshin ve Butsu Zone'da karşımıza çıkan şu Mikio İtoo kimdir? Butsu Zona'da da açığa çıkmadı... yani siz açıklayabilirseniz çok sevinirim...
O: Adı; Mikio İtoo. Hızlı bir karalama yalnızca. Butsu Zone'da ortaya çıkan bir gezgin aktör (ki kendisi Sandan Takei [a.k.a. Takei Hiroyuki], hala Jump'ta yayınlanmakta olan Shaman King'in çizeri tarafından yaratılmıştır). Ayrıca Rurouni Kenshin'de Mikio İtou diye anılan karakterle aynı kişidir. Belki yakın bir zamanda kim olduğunu kendisi hepinize açıklar...

S: Yaklaşık kaç tane "Şeytan Meyvesi Serisi" var ve farklı türlerde meyvelerde var mı?
O: Değişik türlerde ki meyvelerin ne oldukları seri içerisinde siz bulacaksınız. Kaç tane olduğuna gelirsek; duyduğum söylentilere göre "yüzden fazla"ymış...

SBS VOL 5
SBS VOL 5

S: Merak ettim üstat; Shanks'ın yardımcı kaptanı ve sürekli yemek yiyen şişko'nun bir adı var mı?
O: Sıkı tutun... Elbette birer isimleri var. Yardımcı kaptanının ismi; Shofukutei Nezumi. Çünkü Usopp'a göre yüzü fareyi andırıyor. Ehhh, bu bir yalan... Gerçek adı Benn Beckman. Et yiyen şişkonun ismi de Lucky Roo. Gerçekten de bu tip şeyleri hatırlamaya lüzüm yok. Ama bu konuda yeterince soru sorulduğundan dolayı bunları açıklığa kavuşturmak istedim...

S: Benim bir sorum var. One Piece içerisinde ki ses efektleri hep "dooonnn" şeklinde görülüyor, ama niye "donnn"? Bence "babinnn" daha hoş olur.
O: Hayır. İmkanı yok. O iş öyle olmuyor. Ben "donnn" sesini kullandığımda, çizdiğim herşeye bir "doonnnn" hissi veriyorum... eğer "babinnn" kullanırsam, "babiinnn" gibi hissederim. Ama bu tip bir iş, okuyucuya bir şaka sahnesi ya da buna benzer birşey gibi gelir. Ya da belki "ufuunnnn"... ( ). Ahh, bunu görmezlikten gelin...

S: Morgan'ın çenesi için kullandığın şu "mowe" sözcüğünün anlamı ne?
O: Bu almanca bir kelime, anlamı "martı"... telaffuzu "mehve" gibi bir şey.. O gerçekten de bir denizci... değil mi?

S: Pek fazla "screentone" (renk geçiş desenleri basılmış saydam, yapışkan plastik tabaka. çizerler ve teknik ressamlar "screentone"u çalışmalarına gölge vermek için hızlı ve hatasız bir yöntem olarak kullanmaktadırlar) kullanmıyorsun gibi görünüyor. Bunun bir sebebi var mı? (burada soruyu soran arkadaş "hani bende biliyorum bu işi" demek için soruyor aslında )
O: Eh, sonsuza kadar bu şeyleri kullanamazsın, bir yerden başlamak gerekiyor.

SBS VOL 6
SBS VOL 6

S: Bir çizer, örneğin bölüm 10'u çizmekteyken, yeni çıkacak Weekly Jump'ta kaçıncı bölüm basılıyor acaba?
O: Anlıyorum... Bunu bende merak ederdim, yıllar önce. Yani merak nedenini anlıyorum. TAM ŞU ANDA, Jump'ın 46. sayısı bayilerde. "OP 60. Bölüm; Çözüm'"ü içeriyor. Ama ben "Bölüm 63; Ölmeyeceğim!"i yeni bitirdim. Yani ben çizmeyi bitirdikten üç hafta sonra basılıyor. Ama bu yalnızca benim "güncel programım"... Herkes haftalık seride aynı sistemi kullanmıyor. Eğer gerekli olursa bu programı değiştiredebilirim. Bunlar değişken durumlar.

S: ShuShu'nun 2. bölümde yuttuğu anahtarın akıbeti nedir?
O: Dışarı çıktı... Parlak ve kahverengi.

S: Neden Luffy ve Zoro'nun isimleri Monkey ya da Roronoa değil? Yoksa bunlar Japonca'da aile isimleri mi oluyor?
O: Evet, aynen öyle. Önce soy isim, sonra da isim.

S: Alvida'nın gemisinde ayna var mı?
O: Birileri bana olmadığını söyledi.

S: OP'i okumaya başladığımda bazı bazı gizemli karakterler ortaya çıkıyor... 5. Cilt, 182. Sayfa, 3. Panel'de ki gibi... Arkada garip bir adam bakınıyor... Kim o?
O: Hey, O'nu buldun... O "Pandaman" adında bir güreşçi... Bazı zamanlarda onu şeklen sizinle tanıştıracağım...

S: Gomu Gomu, Bara Bara vb. meyveleri biliyorum, ama hadi gel sana benim düşündüğüm bir taneyi söyleyeyim. Buna Gero Gero (kusmak) meyvesi deniyor. Yeteneği seni sürekli kusturmak, böylece kimse yanına yaklaşamıyor... Çokkkkk kullanışlı.
O: O zaman... Belki de ilk sen yemelisin...

S: Nami'nin ölçüleriyle ilgili bir soru sorulduğunda, birgün bize söyleyeceğine söz vermiştin. Eee, ne zaman bize söyleyeceksin?
O: Hehehe... Bu işlere epeyce eli yatkın bir arkadaş yarattım. Gözleri epeyce keskin, garip bir aşçı, bize tek bir bakışta kızların ölçüsünü söyleyebilir... Sanji-sannn...
Sanji: Şimdiii, bir bakalım... G:86 - B:57 - K:86! Bu konuda hiç kuşkunuz olmasın.

S: Gerçek kadın korsanlar da var mı?
O: Evet var. Ama o günlerde güverte de kadın olmasının şanssızlık getirdiğine inanılıyordu ve bir çoğu kendilerini erkek gibi gizliyorlardı. İki kadın korsan vardı; Mary Read ve Anne Bonny... her ikiside birçok erkekten daha cesurca kavga ettiler. Bu arada benim karakterim Alvida da; yalnızca kadınlardan oluşmuş bir tayfada ki ünlü bir korsan olan Awilda(Alvida)'dan geliyor.

S: Shingagin usta tarafından çizilmiş eski bir manga olan Oni ga Kitarite'de, yalnızca senin çizebileceğin bir bölüm gördüm... Ona asistanlık mı yaptın?
O: Artık bu tip mektuplara tahammül edemiyorum. Bu yüzden bütün meseleyi bir kere de çözeceğim: Hiroyuki Takei, Shingagin, Mikio Ito ve Ben... Hepimiz "Rurouni Kenshin"in asistanlığını yaptık. Daha sonraları arkadaşım "Gagin" kendi serisini yapmaya başladı ve ben de ona biraz yardımcı oldum. Ayrıca anmaya değer Shinya Suzuki, kendi işlerini basmaya başladığında ve R.K.'in asistanlığını yaparken arada sırada OP için bana yardımcı olurdu. İşte bu da hepimizin arasında ki bağlantıdır. Tamam mı?

S: 37. Bölümde; sahta Kaptan Kuro'yu yakalayan denizci kaptanı, Balta El Morgan değil mi?
O: Evet o. Bir zamanlar çavuşken yardımcı kaptanlığa terfi ettirildi. Orada kaptanlığa zor kullanarak gidiyordu ve bir denizci üssünden sorumluydu. Kuro onun gözlerine baktığında, aralarında bir çeşit "ruh akrabalığı" hissetmiş olmalı...

SBS VOL 7
SBS VOL 7

S: Oda-Sensei? Kısa bir zaman önce bir arkadaşım geldi ve bana; ?senin için mükemmel şeytan meyvesini buldum? dedi. Bende aldım ve yedim... Şimdi, zihnim bana oyunlar oynamaya başlamış olabilir, ama artık öyle hissediyorum ki; söyledim şakalar o kadar da komik gelmiyor nedense?
O: Ohh, demek sende yedin onu haa? Bu? Bu ?o? olmalı? Evet sen kesinlikle ? Samu Samu no Mi? (Soğuk Soğuk Meyvesi) yedin. Eğer bu meyveyi yersen ağzından yalnızca kötü şakalar çıkar. Ve bu durumu daha da kötü yapan şey; artık yüzemezsin. Sen kesinlikle ayvayı yemişsin? Hahahah.. Çaktırmadan gül, çaktırmadan?

S: İlk ciltte haydutlar bara girmek için kapıyı kırıyorlar, ee o zaman neden ayrılırlarken kapı tamir edilmişti?
O: Bu onun işi; marangoz ?Minatomo-san?? Onun kısa bir tahammül süresi var. Yani kırık bir kapı gördümü tamir etmeden duramıyor? Bu benim hatam değil?
M: Bana mı bakıyon sen? Asabımı bozma, serseri?

S: Sanji-san?ın kaşı neden kıvırcık? Lütfen bana gerçek bir cevap ver?
O: Hey!! Otur oturduğun yere!! Şimdi beni iyi dinle!! Herkes bir çemberin içinde yaşar. Güneş, Ay ve Dünya, hepsi birbirinin etrafında döner. Veee? Eğer Dünya aniden dönmeyi bırakırsa; Bu tam bir felaket olur. Dalgaları her yere yayılır!! Şimdi bunu unutma; Sanji?nin kaşı bu dairesel enerjiyi temsil eder. Bu konuda yoğun bir şekilde düşün. Belki de sen bunu anlayabilirsin?

S: Sanji-san kaç yaşında?
O: 19. Zoro?yla yaşıt?

S: Kaç tane asistanın var? Bu elemanlar ne iş yapar?
O: Dört tane asistanım var? Bana arka plan ve benzeri konularda yardımcı oluyorlar. Benim evimde kalıyorlar ve haftada 3 gün 2 gece bana yardım ediyorlar? Ama gerçeği söyleyecek olursak, son bitirişi onlarsız yapıyorum. Aslında çalışmak için çok saçma bir yer ve müsveddeler bayağı komik oluyor?

S: Benim bir sorum olacak. Kaptan Kuro yüz metreyi ne kadar hızlı koşabilir?
O: Gerçeği söylemek gerekirse, bunu tam olarak ölçmek çok zor, ama bana kalırsa 5 saniyeden fazla süreceğini zannetmiyorum? Düşünüyorum da 4 saniye kadar? Whoooaa bu bir ?dünya rekoru??

S: Patty ve Carne?nin ismi; makarna ve soğanlı turtadan mı geliyor acaba?
O: Hmmmm! Bu doğru isimleri yemek işlerinden geliyor, ama tam olarak doğru değil. Patty ismini özel bir
tatlıdan (patissiere) ve Carne de doğrudan İspanyolca ?et? denen kelimeden alıyor.

SBS VOL 8
SBS VOL 8

S: Don Krieg?in bayrağının iki yanında da bulunan kum saatleri, kafatası ve kemiklerle birlikte düşmana korku salmak için bir destekleyici görevi görüyor ama tam olarak ne manaya geliyor?
O: Evet, gerçektende korsan bayrağının iki yanında da kum saatleri var. Temel olarak, öldürene kadar avlamaya işaret ediyor. Yani şu tip bir anlam geliyor ki ; ?teslim olmanız yalnızca an meselesi?

S: Oda-Sensei, Luffy lastik adam olduğundan beri penisi de uzuyor mu?
O: Evet, penisi de uzuyor?

S: Benim bir sorum var? Sanji?nin tekmesi kaç g/cm3 gücünde acaba? İki sistemde de cevap verirseniz çok sevinirim?
O: Gerçeği söylemek gerekirse, bunu ölçmek imkânsız. Arcade oyunlarında tekmenin gücü ölçülüyor değil mi? İşte, Sanji bunlardan birini kullanırsa; yalnızca oyunda değil, bütün bir binanın duvarını yıkabilir. Ama eğer içine bir ölçüm cihazı koymayı denersen, sana söyleyebilirim ki; 21 darbe gücündedir. Tek bir tekmede, bir baseball sopasının 21 darbesine eşit bir güç çıkartır.

S: One Piece karakterlerinden hangisi en yüksek ve en düşük IQ seviyesine sahiptir acaba? Tamam, bu günlük bu kadar yeter.
O: Söyleyeyim. Ama ben ?One Piece içerisinde? dediğim zaman, kastettiğim şey; ?One Piece?in içerdiği tüm karakterlerdir?? Bu konuyu açıklığa kavuşturmak gerekirse; en yüksek IQ sahibi kişi; Shanks?ın yardımcı kaptanı Benn Beckman?dır. O; muazzam bir yoldaş, şaşırtıcı bir bilgelik ve güç sahibi, Shanks?a öğütler veren birisidir. Ve onun ardından muhtemelen Kaptan Kuro, daha sonra Nami vs? Şimdi, gelelim en düşük IQ ?ya? Hangisinin en kötüsü olduğuna karar veremedim. Hepsi geri zekâlı?

S: Sanji küfretmeyi seviyor mu?
O: Sanji küfretmeye bayılıyor?

S: Denizcilerin sistemini tam olarak anlayamadım. Kaptan (Taisa) en yüksek rütbe mi? Coby ana karargâh ya da bir üsteyse, Kaptan Fullbody nerede?
O: Yeter bu kadar? Bu sistemi son kez açıklıyorum. Coby?nin bulunduğu üs, 153. Şube? Kaptan sınıfı yüzlerce kişi dünyanın her tarafına yayılmış durumda ve daha üst rütbeli bir çok kişi var. Umarım bir gün Coby?nin bir subay olduğunu görürüm.

S: Luffy doğal mı, yoksa suni lastik mi?
O: Doğal (olarak aptal) lastik.

S: ?Monkey D. Luffy? de ki D. Niye orada? ?Donburi? mi (kase) ya da Belki ?Daibutsu? (Büyük Buddha Heykeli)? Ya da? Ya da? gerçekten merak ettim? Lütfen söyleyin?
O: Bu konuda inanılmaz sayıda çok mektup alıyorum. Bende çok var? Ama bu soruyu cevaplayamam. En azından ŞİMDİLİK? Lütfen şimdilik yalnızca ?D.? Olarak okuyun ve bu konuda çok düşünmeyin. En azından ?şimdilik??

SBS VOL 9
SBS VOL 9

S: Oda Sensei; One Piece'i ne zaman okusam kendimi hep mutlu hissediyorum. Bu arada, 7. Cilt, 18. Sayfanın 3. karesinde, Sanji'nin elinde ki bıçakta birşeyler yazıyor, ama okuyamıyorum... Çok küçük. Neden oraya bir şeyler yazdığınızı anlayamıyorum, lütfen açıklar mısınız?
O: Anlayamasanda büyük bir problem değil. Bende oraya anlamamanız için çizdim zaten, ama onu bularak muhteşem bir iş çıkardın... Tamam açıklayacağım. Oraya; "北斗神拳"( Hokuto No Ken, Fist of North Star) yazdım. Bu, ben ilkokuldayken ünlü olan bir Jump mangasının adı. O manga'yı biliyor musun?

S: One Piece'de kullanılan silahların isimleri ne? Bildiğim kadarıyla o tip bir fitil kullanılmıyor.
O: Onlar "çakmaktaşı kilitli" silahlardır. Çünkü o tip taşlara çakmaktaşı denir. Fitil kullanılan silahlara göre bir seviye daha üstün olduğunu düşün.

Tetik çekildiğinde, horoz düşüyor ve altın hazneyi itiyor, ateş çakıyor ve barut yanıyor. Kıvılcım barutu yakınca, mermi dışarı fırlıyor... Çünkü bu pistollar yalnıca bir kere kullanılır.. Birkaç korsan birkerede 5-6 kez kullanabiliyor, ama OP Evreni'nde bu silahlar uzun zamandır kullanıldığı için geliştirildi. Bu korkunç!

S: Merhabalar... Elime bir şarap geçti ve düşündüm; "Hangi ülkeden geliyor bu" diye... Etiketine baktığımda orada "dry full body" yazdığını gördüm. Biraz şaşırdım ama aynı zamanda memnun oldum. Bu Lt. (üstteğmen) Fullbody'nin adının kaynağı değil mi? Bunu inkar etme!
O: Etmem, kesinlikle öyle!! Pek alkol almam, bu yüzden şarapları da tanımam, ama görünen o ki; lezzet derinliğine (damak tadı) "body" denilmekte. Uzun zamandır yıllanan kaliteli şaraplara "full body" denilmekte. Hafif şaraplara da kalitesine göre "medium" ya da "light" deniliyor. Ve bu da Lt. Fullbody'nin adının kaynağı...

S: Kızıl Bacak Zeff neden sağ bacağını yiyor? Bu gücünün ana kaynağı değil mi? Neden sol bacağını yemiyor?
O: Yanlış! Bir tekmenin kararlılığı ekseninden kaynaklanır. Örneğin: Eğer bir topa sol bacağını kullanmadan sağ ayağınla vurmak istersen ne olur??? Vuramazsın, değil mi? Futbol oynamayı seven bir arkadaşına sor. Bir tekmenin özü bacakların ekseninden gelir...

SBS VOL 11 - 12
SBS VOL 11 - 12

S: Sensei için bir soru... Neden Zoro, Sanji, Nami küçüklüklerin de bile alkol alıyorlar? Bu gerçekten de doğru bir şey mi?
O: Hayır...

S: Bir soru... Oda Sensei; fan mektupları ne zaman elinize ulaşıyor acaba? Bir haftada mı? Örneğin; eğer ben bu mektubu Kasım'ın birinde gönderdiysem, ne zaman elinize geçiyor? Lütfen, beni haberdar edin...
O: ilk olarak; herkesin yazdığı mektuplar bana "Weekly Shounen Jump Editorial Department" tarafından ulaştırılıyor. Orada, yarı-zamanlı çalışan insanlar bu mektupları çizere göre ayırıyor ve yöneticiler her hafta bunları gerekli kişilere gönderiyor. Yani eğer şanslıysan, yazınsal departmanın eline geçen mektubun, 1-2 hafta içerisinde bana ulaşıyor.

S: YO! Bu bizim çene çaldığımız ilk sefer Ei-chan. (ehehehe) Ben çok UTANGAÇIM... Eh herneyse, benim bir sorum var. Palyaço Buggy kendini parçalara bölebiliyor, değil mi? Ee bu yüzden kendisi ayrıca AŞAĞIDAKİNİ... Ne dediğimi anladın... yine de söyliyemiyorum. Sana bunu yine de söyliyemiyorum... Bu soruyu cevaplıyana kadar hiç bir şey çizme!!
O: Penisi de uçabiliyor.

S: Nasıl!!? Arlong nasıl oluyor da o perdeli parmaklarına yüzük takabiliyor?
O: Çünkü yüzükler parmaklarına direk giriyor... Anladın mı "direk". Yüzükten çok piercing gibi düşün.

S: Buggy kendini ne uzaklıkta bölebiliyor?
O: Buggy, eh? Şöyle ki; bir bölünme limiti var. Parçaları birbirinden ne kadar uzaklaşmaya başlarsa, kontrolünü o kadar kaybediyor...

SBS VOL 13
SBS VOL 13

S: Bundan 5 yıl sonrasına dair büyük bir "topic" düşünüyorum da... "Neden mangalardaki savaşlarda, insanların kıçının yarısını örten giysiler asla parçalanmaz"...
O: Eğer mangalarda ki insanlar çıplak savaşmaya başlarsa, kimse onları sallamaz...

S: Tashigi-san hakkında... ki kendisi ilk olarak Cilt 11 - Sayfa 119'da görülür; kız tamamiyle miyop, ama ne zaman ki sayfa 132'de katanasına bakıyor, gözlüğünü de bu amaçla takıyor. Ayrıca sayfa 161'de ne zaman ki geç kaldığını fark ediyor, her zaman giydiklerini giymiyor... Tüm bunlar onun stili mi?
O: Bunlar aslında stil olsun diye değil. Kendisi biraz miyop, yakınında ki şeyleri görüyor ama uzaklaştıkça bulanıklaşmaya başlıyor... Öyledir yani... Muhtemelen...

S: Oda Sensei'ye... Neden SBS köşesini yaptınız? (cat: kategori)
O: Kategori... Bu bir kategori mi? Demek neden yaptım...? Ben yıllar önce manga okurken, bir çok çizer bu tip köşeler yapıyorlardı kitaplarında. Çünkü çok eğleniyorum, karar verdim ki; eğer ben bir manga çizeriysem bu köşeyi kitaba koymalıyım. İşte bu yüzden yaptım. Bilirsin... eğer bu bir kategori olarak kabul edilirse...

S: Sen "21 Oo-Wazamono" dediğinde; tam olarak Wazamono ve 21 ile neyi kastediyorsun? Ayrıca "Yukibashiri" için, "Küçük Bir T ile Sökülmüş Kenar" demiştin... Nedir yani tüm bunların anlamı!? Huuh? Hiç bir fikrim yok..?
O: Ahh, şey... Bunu anlamadıysan bile, sesi; zihninde yaşayan, muazzam bir duyumsayış uyandırdıysa bu da yeterince iyi... Sana katanalarla ilgili küçük bir açıklama yapayım.

? İlk katana; "Wadou-Ichimonji" dir, ki Zoro bunu Kuina'nın andaçı olarak taşır. Bu katananın seviyesi; "Oo-Wazamono", yapımı; ?Kını Beyaz Boyalı Uzun Kılıç? olarak geçer? ( Bu tip; dışa doğru olan görünümlü kılıçlardır. Beyaza boyalı kılıçları anlatır.) ve ?bıçak ağzı? ?düz kenarlıdır?.
? Kılıçlar için, seviyeler; Saijou-Oo-Wazamono, Oo-Wazamono, Ryou-Wazamono, Wazamono ve daha sonra normal kılıçlardır. Wazamonolar muazzam kılıçlardır. Denen odur ki; ?12 Saijou-Ou-Wazamono? vardır? Bunun anlamı (görünüşe göre) yalnızca 12 Kılıç dünyanın en güçlüleridir. Bunun anlamı budur.
? Kılıçları tartıştığımızda, iki kenara ayırabiliriz: ?düz kenarlılar? ve ?çizilmiş kenarlılar?? Bunlar bir kılıç yapmak istediğinde kullanabileceğin kalıplardır. Ama ?çizilmiş kenarlı? bir kılıç yapmak istediğinde kalıp seçenekleri de çoğalmaktadır?

S: Oda - Sensei beni bu konuda aydınlatırsan sevinirim? Sanji?nin çenesinde ki sakal mı yoksa yalnızca bir gölge mi? Eğer bir sakalsa lütfen traş et şunu?
O: O BİR SAKAL! KESİNLİKLE TRAŞ ETMİYORUM! SBS BİTMİŞTİR! BİTTİ? BİTTİ? Bitti.

SBS VOL 14
SBS VOL 14

S: İyi günler; Oda-Sensei. Ben Kazuya, Yano-Sama?nın uşağı. 10. Ciltte, 87. Sayfa da Nami?nin elbisesi ve107. Sayfa da Bellmere?in şapkasın da; ?DOSKOI PANDA? yazıyor. Nerden çıktı bu hayvan?
O: Bu "kallavi" bir isim. East Blue?da bu sıralar çok popüler. Ve bayağı pahalı, epey kaliteli? Bir gömlek 10,000 beli ye mal oluyor. Çakma markalardan kaçının; ?DOSKO1 PANDA?. DOSKOI PANDA?nın merkezi, East Blue?da ?Ayna Top Adası?nda bulunuyor.

S: Miss Valentine?ın giysisi çokkk şirinnn. Bu dizayn OP turuncusu mu? Bilmek istiyorum..
O: Bu ?limon? rengi. KYahahaahaha. Limon Dilimi? Kyahahahaha?

S: 13. Ciltte, MR. 5?ın ?Patlayan burun topu? ?Hanakuusouhou? şeklinde heceleniyor. Bunun gerçek anlamı; Burun Pisliği-Sümük (Hanakuso) ve TOP (Cannon-Hou) değil mi?
O: Bu bir sümük? KYahahahhahah? Bunu bulduğumda kıçımla gülmüştüm.
Mr. 5: Patlayan Burun Topu!!

S: Balık Adam Karate?yi nerede öğrendiniz?? Lütfen söyleyin bana...
O: Balık Adam Adası?nda. Grand Line?ın yaklaşık yarısında bulunuyor. Muhtemelen bir ara oraya da gideriz. Yani takmayın bu kadar.

S: Neden Igarappoi ?"ahem, maaa-maaa-maaa" diyor? Çok merak ettim, uyuyamıyorum...
O: "Maaa-maaa-maaa". Eğer şan dersi alıyorsan bu öğreneceğin ilk şeydir. Maaa (->) Maaa (/) Maaa (^) Maaa (\) Maa (->) Bu yüzden de konuşacağı zaman şu şan şeyini yapıyor. Boğazını açıyor. Ahem!! Ahem!! Maaa-maaa-maaa-maaa-maaa!!

S: Dün televizyon izlerken bir şey farkettim. Bir Mısır Firavunu ( Tutankamon gibi) ?cosplay?i çenesine Jango?nun mantarından takmıştı. Aralrında ki ilişki nedir??
O: Gerçek şu ki; aslında harbiden bir akrabalık var. Jango ?Kara Kedi Korsan Tayfası?nın kaptanı. Bütün tayfa üyeleri kafalarına kedi yüzüne benzer şeyler, kedi kulakları ya da pençeleri takıyorlar. Ama o çenesine ?çubuklu mantar? takıyor. Bunun sebebi, dikkat ederseniz tayfadaki bütün kediler Japon Irkından. Yetrerince geriye bakarsanız eğer, hepsi Mısır?dan geliyor. Bu yüzden bende bir çeşit Mısırlı yaptım onları. İşte sebebi bu, ama gerçekten de önemli değil.

SBS VOL 15
SBS VOL 15

S: Bir soru. Cilt 12, sayfa 31 de; şu ?açılma seramonisi?nde ne yapıyorlar?
O: Yaptıkları şey; ayaklarıyla bir bira fıçısını kırıp, Grand Line?a girişlerini kutluyorlar. Sen buna ?One Piece Giriş Seramonisi? diyebilirsin. Bu konuyla ilgili daha çok şey çizmek istiyorum. Ama gerçektende One Piece ?100. Bölüm; Efsane Başlıyor?u bitirmem gerekiyor, bu yüzden acele ediyorum? Bayağı ?coll?, haa?

?Açılma Seramonisi? hakkında?

Gemi yapımına başlandığında; ?inşa seramonisi? yapılır.
Gemi tamamen bittikten sonra; ?tamamlanma seramonisi? yapılır.
Ve sonunda denize açıldıklarında; ?açılma seramonisi? yapılır.

Başka bir deyişle, ?açılma seramonisi? bir geminin doğuşunda ki en eğlenceli ve en büyük kutlamadır. Kutlama, bir şişe likörü geminin ucunda kırarak ve eğer şişe kırılmazsa, gemi kötü şansla lanetlenir. İşte bu yüzden şişeyi kırabilenler, bunu gerçekten yapabileceklerine inanan insanlardır. Viking ?açılış seramonisi?nde ise bunu akan kanla yaparlar. Yikes?

Kaya: İşte bitti! -> yah!

S: Oda-Sensei!! Bu konu da çok düşündüm? beşlinin doğum günleri nedir? Lütfen söyleyin!!
O: Bu soruyu çok alıyorum. Artık cevaplama zamanı geldi.
Luffy -> 5 Mayıs
Zoro -> 11 Kasım
Nami -> 3 Temmuz
Usopp -> 1 Nisan
Sanji -> 2 Mart

S: Gerçekten de ?Kappalar?ın? olduğuna inanıyor musunuz?
O: EVET VARLAR. HEMDE ÇOK, ÇOK FAZLALAR. EVET

S: Animeyi izlediğim zaman, Cilt 7, Bölüm 57 ile aynı bölümde, ?Rüyaların Bir Sebebi Vardır? deniyor. Bunun anlamı; Zeff?in gemi enkazında bacağını kaybetmesinin sebebi? bunun değişmesinin sebebi küçük çocukların izliyor olmasının göz önüne alınması mı?
O: Evet. ?Kendi bacağını yemesi? küçük çocuklara büyük bir şok olabilir diye düşündük. Ortalama izleyici kitlesinin on milyon kişi olduğunu göz önünde bulundurursan bu büyük bir hata olurdu. Muhteşem olan şey, animatörlerin muazzam bir şovu devam ettirirken, aynı anda tüm bunları da göz önünde bulundurması? Eğer OP?yi izlerken kendinizi iyi hissediyorsan, herkes teşekkürlerini ?Toei Animation?a iletmeli. Bu oradaki herkesi çok neşelendirecektir.

S: Oda-sensiiiiiiiiiiiiiiiii, Seni çok seviyoruummmmmmm. Oda-seniiiiiiiiiiiiiiiiiiii evlen benimleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Ve eğer bu soruya cevap vermiyorsan? Sorun değil. İlk olarak; Gold Roger ve Red-Hair Shanks, epeyce kuvvetli görünüyorlar. Kelle Ödülleri nedir ve bir soru daha? Benimle evlenir misinnnnnnnnnnn???
O: "ODA KAÇAR"!!!! "KAPOW!!" SBS BİTTİ!! GELECEK CİLTE GÖRÜŞÜRÜZ!! YAAAH!!!

SBS VOL 16
SBS VOL 16

S: Oda-Sensei!! İyi Günler! Çok ani bir giriş olacak, biliyorum ama bir sorum var. ?Kuina ve Tashigi? isimleri, gerçekte kuşlardan mı alınmış acaba? Lütfen söyleyin bize??? Gön: Kuş Ans. Kontrolleri?
O: Bu doğru. Daha kesin olarak; isimlerini uçamayan kuşlardan aldılar. Ama sırf bu kuşlar uçamıyor deniyor diye, bu ?asla uçamayacakları? anlamına gelmemeli. Çünkü ben küçükken bir anime izlemiştim; uçan bir ördeğin hikâyesini anlatıyordu. Adı da; "Nilus' Mysterious Journey". Bu arada Nojiko?da bir kuş ismidir?

S: 15. ciltte gördüm; Dr. Kureha bir çocuğa ?Mutlu musun?? diye sormuştu. Bunun anlamı nedir? Neden hasta bir çocuğa bunu soruyor? Neden oraya ?hastalık? yazılmışken, ?Mutlu? vurgusunu kullanıyor?
O: Kureha?nın kastettiği şey; ?eğer ki hastaysan, iyi olduğun zamanları hatırlamalı ve bu nedenle mutlu olmalısın??dır.

* Kureha: Bu ?mutluluğu? unutma!!!

S: Ben Jim Joul Satou!! Ve size bir sorum olacak; ?EĞER LUFFY?Yİ YERSEM, LASTİK ADAM OLUR MUYUM???
O: Besin Zehirlenmesi Kurbanı Olursun?

S: Oda Sensei? Bizim çocukların doğum günleri? Hani şu 15. SBS? de açıkladıkların? Nasıl bu kadar kolay uydurdun??? Bu elemanların aileleri nerede???
O: Ahh?. Gerçekten de bu kadar kolay mı buldum..? Sanırım, sen haklısın? Yalnızca karakterlerinin temellerine dair bir şaka yaptım? Eğer bu dünya da doğduklarını düşünürsün bunu görmemen mümkün değil. Bunun üstüne çok düşündüm.

S: Vivi-chan ve Chopper?ın doğum günleri nedir? Acaba Vivi için 2 Şubat ve Chopper için de 24 Aralık olabilir mi?
O: EVET! MÜKEMMEL! B,BWAHAHAHA, BUNU SEVDİM! Bunlar Vivi ve Chopper?ın doğum günleri!! Şikayet var mı?! Dinliyorummmm!! AHAHAHAHAHA!!

S: Hangi tür Lekeli-Gagalı Ördek, bir SÜPER Lekeli-Gagalı Ördektir?
O: Carue?yu mu kastediyorsun? Ehh, o inanılmaz bir Lekeli-Gagalı Ördektir. İridir, ayakları ?perdeli ayak? türü değildir (karada-yürüyen tipli), ve en önemlisi, yemek için dişleri vardır. Carue gerçekten muazzam!!

SBS VOL 17
SBS VOL 17

O: SBS?ye başlamadan önce, size CMC (Chotto Machigae Chatta, "Küçük Bir Hata") köşesini sunuyorum!! 16. Cildi alan herkese şunu söylemek isterim ki; Chopper?ın adı orada "Tony-Tony Chopper" olarak geçiyor, ama bu benim hatam. Olması gereken "Tony Tony Chopper"dı? Yani lütfen bunu okuduğunuz şekilde hatırlamayın. Ne?! Umurunuzda değil mi?! Ehh şey, şunu hatırlamalısınız ki; ismi tümden değiştirmiş sayılmam? Ve şimdi, SBS başlıyor.

S: NEREDE BU OKAMA YOLU? Evimden mi geçiyor?
O: Hmmm. Nerede? Bu zor bir soru? Bu ?gözlerini açmış olanların yolu?dur. Bana kalırsa bu ?HİÇBİR YERDE? (KALPTE) varolan bir yoldur? aaahh!!

S: Oda-Sensei. Devler Dorry ve Brogy?nin miğferleri Keltlerin boynuzlu miğferlerine ve Verden-Dönemi (ne zaman olduğunu unuttum) İsveç sorguçlu-miğferlerine oldukça benziyor. Haklı mıyım?
O: Evet, haklısın. Dev ?Elbaf Savaşçıları? imaji benim en sevdiğim, kuzeyli orijinal korsanlar ?Vikingler?den geliyor. Yani sen haklısın. ?Tüm cesaret dolu olarların adına?!!

S: Bir sorum olacak. Mohmoo bir Deniz Kralı mı? Bir arkadaşım onun böyle olduğunu söyledi. Ama ben zannetmiyorum.
O: Mohmoo? Biraz hassas ol, Mohmoo sınıflandırılmış bir ?deniz yaratığı?. Bizim dünyamızda ki denizlerde yaşayan memelilerle aynı türdür, foklar ve balinalar gibi. Bu yüzden, basitçe açıklarsak Deniz-Kralı; denizde yaşayan devasa, memeli olmayan hayvanlardır.

S: One Piece?in resmi web sitesi var mı?
O: Hmmm. Belki var, Belki yok. Özel olarak yok ama bir Jump-Sayfası var ve bu sayfada bir One Piece köşesi var. Sitenin adı ?Pop Web Jump?, eğer bunu aratırsan, mutlaka bulursun.

S: Lütfen beni dinleyin Oda-Sensei. Erken saatlerde bir kitapçıda takılırken, bir şey fark ettim. Vivi ve Antik Mısır arasında bir bağ olabilir mi? Vivi?nin tam ismi ?Nefertari Vivi?, ve babasının ismi de ?Nefertari Cobra?? Antik Mısır?da ?Nefertari?nin anlamı; ?en güzel? ya da ?en muhteşem?, bu yüzden bende kraliçe ve prenseslerinin portelerini araştırdım. Ayrıca Arabasta bir çöl krallığı ve babasının adı da Cobra. Eğer haklıysam çok mutlu olacağım. Eğer öyleysem, lütfen beni haberdar et?
O: Anlıyorum? Demek anlamı bumuymuş diyorsun? Nefertari?yi kastediyorum. Hiç fena değil. Arabasta için büyük ölçüde Antik Mısır?ı örnekledim, bu yüzden de kulağa hoş gelen bir isim seçtim. Anlıyorum? Bir insan için güzel bir isim seçmişim. Tamamdır!! Doğruluğunu kabul ediyorum?

S: Bir manga nasıl yaratılır. Yani; örneğin ?isim? nasıl seçilir gibi, ve diğer her şey? Lütfen söyleyin.
O: ?isim?? Ahh, tabi. Zaman zaman ?Büyük İsimlere Giriş? kitabını kullanırım. Çeşitli adımları var:

? Adım 1: Dışarıda Bırakma
Kasvetli olanları eleme.

? Adım 2: Toplantı
Jump?ta ki elemanlarla sonraki bölüm için ne yapılmalı diye konuşmak.

? Adım 3: Planlama
Haddi zatında bölümde neler olmalı üstüne düşün.

? Adım 4: İsim
Kâğıdın boş bir tarafına ?isimler? not al.

? Adım 5: İsimleri Göster
Patrona isimleri faksla. Eğer beğenmezse kavga et, ya da yeni isimler dene.

? Adım 6: Ana Kopya
Evimde ki elemanları çağır ve 2?3 gün boyunca kafa patlatalım. Ana kopyayı çizelim.

? Adım 7: Jump Satışa Hazır
Jump ülkenin dört bir yanında satışa hazırlanır.

? Adım 8: Toplantı
Şimdi de ileri teknoloji patronlarıyla konuş. Y-san kapağı ve nasıl boyanacağı hakkında sana bilgi versin.

? Adım 9: Ekstraları Hazırla
Kapağı çiz ve SBS köşesini hazırla.

? Adım 10: Kitap satışta
Bu bir aylık bir çalışmanın neredeyse tamamlanmış hali. SON!!

Aşağı yukarı süreç böyle işler. Eh, bu benim programım, ama bütün sanatçıların kendine ait bir programı vardır. Şunu gözden kaçırma ki; böyle bir şey denemeye kalkıştığında isimlerle çık gel ki ana kopyan bir manga sanatçısının bloğuna benzesin.

SBS VOL 18
SBS VOL 18

S: Dr. Kureha ?gençliğimin sırrını mı soruyorsunuz?? dediğinde, kastettiği sır tam olarak nedir? Yaşlılığım şimdi gözüme her zamankinden daha beter gözüküyor.
O: Yaşlılığın mı? Sen henüz sadece 13 yaşındasın! Aman her neyse, kastettiği şey ?MUTLU OLMAK!!? Kendisi daha da uzun yaşayacağına emin?

S: Hey Oda-Sensei. OP çok havalı!!! Sınıftayken defterime yanlışlıkla Buggy?yi çizdim. Bende ?Yanlışlıkla Buggy Çizmek? hastalığı var. Oh yeah? Shanks ve Buggy henüz çocukken, Kuzey Kutbu mu daha soğuk ? Güney Kutbu mu daha soğuk diye tartışıyorlardı. Hangisi haklı? Tamamdır, görüşmek üzere.
O: Ahh, 3. Ciltteki flash back. Cevabı, Güney Kutbu. Arktik (Kuzey Kutbu); bir kıta değil? O sadece bir buz kütlesi. Kara, denizden daha soğuktur, Antarktika (Güney Kutbu) bu yüzden doğru cevap. Yani Shanks haklı. Yine de; Güney Kutbu dünyanın en soğuk yeri değil.

S: Hey, Oda-Sensei? Dr. Hiluluk çıplak kaldığında, neden kar serpintisi en önemli bölgeyi karartıyor ve görmemizi engelliyordu? Ame no Kawa tarafından?
O: Sosisini görmeyin diye?

S: Merhaba Odacchi! İnanılmaz bir şey fark ettim! Mr 2. Bon Kurei hakkında! Neden Mr. 2 gibi bir kod adı var. Kadınlarda numara yoktu? Erkeklerde vardı yalnızca??? Yani Mr. 2 erkek yarısı, Bon Kurei (Bon festivalinin bitişi) de kadın yarısı mı? Çünkü o bir ?okama? değil mi?
O: Bu doğru. Kadın ajanların isimleri var, kurala göre, yılın bir olayını anlatıyorlar. İlk olarak #0 Bayan All-Sunday (yılın her pazarı)?

1. Doublefinger (Yeni Yıllar)1/1, iki parmakla işaret ediyor? (doublefinger)
2. Mr. 2 Bon Kurei (Bon Festivali Bitişi)
3. GoldenWeek (Altın Hafta [Japonlarda Mayıs?ın tail olan ilk haftası] )
4. Merry Christmas (Yılbaşı)

? ?ve işte bu şekilde oluyor. Anladığım kadarıyla Double Finger konusunda herkesin kafası karıştı?

S: Ve işte bu da soru? Nami?nin kardeşi Nojiko. O zaman annelerinin adı ne? Evet, sen manga-ka, orada ki?
O: Tamam! Umm... uhhhhh... hadi görelim... U... Utsubo. UTSUBOKO

S: Bzzzzt, yanlış. Cevap Nobuko. Üzgünüm, gerçekten özür diliyorum? Kozlarımızı bir daha ki sefere paylaşalım!
O: Awwwwwwwwww!! Nobuko. Anlıyorum. Nojiko?dan tek heceyle farklı... Aha... Anladım...... HAYIR, ANLAMADIM!!!

S: Ben ve kocam ?Yürüyüşçü Ayıların? en büyük fanlarıyız. Ama bir konu hakkında endişeliyiz. Eğer biri ?selam? vermeyi unutursa ne olur? Çok endişeliyiz, çocuğumuz yok!
O: Evet bu ciddi bir problem? Size söyleyeceğim şeyler hayati derecede önemli, bu yüzden LÜTFEN unutmayın. ?Yürüyüşçü Ayı? dağları seven bir ayı türüdür. Dağ yürüyüşü kurallarına uymayan insanlara izin vermezler. Cezaları şudur; Japon sitiliyle bir saat boyunca oturtmak. Bu çok zordur. İnsanlara bacaklarına giren kramptan dolayı acı çekerler ve hepsi aynı şeyi söylemeye başlar ?Lütfen, beni şimdi öldür?? Ama ayılar bunu yapmaz. Bu yüzden değerli dağlarını aşağılanmasına katlanamazlar. (Davul Krallığı Hayvanlar Ansiklopedisi)?

S: İyi günler? Oda-Sensei için bir soru. Morgan?ın çenesindeki ? Mowe? (Martı) ve Krieg (Kavga)? Almanca kelimeler OP de sık sık karşımıza çıkıyor. Ama gerçek korsanların Almanya ile ne alakası var?
O: Hmmm? Muhtemelen hiç alakaları yok. Bu durumda, yalnızca kulağa ?doğru? gelen sesleri seçiyorum. Krieg Arc?ında ?kavga?, ana temaydı? ben de hatırlaması kolay bir şey seçmek istedim?

SBS VOL 19
SBS VOL 19

S: Oda-Sensei! Sol elinle 6 ana karakter çiz!
O: Uzayda çok fazla yer işgal etmek istemiyorum? Üçte dursam olur mu?

S: Sürekli merak ediyorum. Vivi ve Chopper kaç yaşında? Vivi geri kalanıyla aynı yaşta gibi gözüküyor ama Chopper küçük bir çocuk gibi?Lütfen, bana bir cevap ver.
O: İlk olarak, Vivi 16 yaşında, ama Chopper bir insan-ren geyiği? Yani eğer bir insan olsaydı 15 yaşında olacaktı? Yahh!Bu doğru.

S: Dorry ve Brogy kaç yaşında Sensei?
O: Ahaa? İlk olarak devler ortalama 300 yıl yaşarlar, ama büyüme oranları insanların yaklaşık iki katıdır. Yani bir ?erişkin? olarak kabul edildikleri yaş 40?tır. Little Garden?a geldiklerinde yaşları 58 idi (İnsan hesabıyla 29). Ve yüz yıldır savaştıklarına göre yaşları şimdi 158 oldu. Ama 300 yıl yaşadıklarına göre, en öncelikli savaşalrı yeni başlıyor? Dr. Kureha?dan birazcık daha yaşlılar.

S: Mavi-Burunlu rengeyiği Chopper?ın şapkasında bir ?X? işareti var? Anlamı nedir?
O: Chopper?ın şapkasındaki ?X? hakkında, Onun ne olduğunu biliyorsun. Hastaneler de gördüğün çarpı işaretinin ta kendisi. Yalnızca biraz diyagonal olarak hareket ettir. Oh, ve çok kişinin bunu fark ettiğini sanmıyorum ama, Hililuk?un şapkasında da aynı çarpı işareti var.

S: Üniversiteye gittin mi Sensei? Ayriyeten, lise ortalarında, bir manganın çizimlerine başlamış mıydın? Bende gelecekte bir manga sanatçısı olmak istiyorum. (8. sınıfa gidiyorum ve geleceğim hakkında endişelerim var, lütfen yanıtla!)
O: Şey, üniversiteyi birinci sınıfta bıraktım. Ayrıca hayatımda daha önce hiçbir çizim kursuna gitmedim? Profesyonel manga artistlerinin birçoğu benimle aynı yolu izlediler. Sana ciddi bir cevap veriyorum çünkü bu ciddi bir soru: Kendini başka herkesten üstün görmek, hangi özel okula gidersen git, yapabileceğin en tehlikeli şeydir.

S: Den Den Mushiler hayvan mı yoksa makine mi?
O: Onlar hayvan. Böcek?

? Bebek Den Den Mushi: Bunlar taşınabilir küçük boylu olanlardır. Sinyalleri zayıftır ve denizi aşıp başka bir adayı arayamazlar.
? Den Den Mushi: Taşımak için büyüktürler, ama uzaktaki adalarla konuşmak için kullanışlıdırlar. Ayrıca yanında aksesuar olarak faks makinesi alabilirsiniz.
? Siyah Den Den Mushi(farklı bir tür): oldukları yaştan daha fazla büyüyemezler. Kulak misafiri olmayı severler ve başkalarıyla iletişim kurmazlar. ?Telefon dinleme cihazları? olarak kullanılırlar.

İnsanlar tarafından bol bol yiyecekle geliştirildiklerinden beri, kullanılmayı ya da evcilleştirilmeyi umursamıyorlar.

SBS VOL 20
SBS VOL 20

S: (Not: Bu mektup Çince Yazılmıştır)
O: Evet? Oh? Anlıyorum, bu da ONLARDAN biri. OP?nin Tayvanlı okuyucularından. Her neyse, Çince karakterlerle yazmışsın, sanırım ne sormak istediğini anladım. MUHTEMELEN şunu soruyorsun: ?Neden Nami dışında diğer tayfa üyelerinin hepsi her zaman aynı şeyi giyiyorlar?? Bunun bir nedeni var, bilirsin. İlk olarak, onlar da kesinlikle aynı elbiseden çok var. Ayrıca, Nami bu tip şeylere para harcamaz.

S: Oda-Sensei, tayfa üyelerini en çok hangi hayvana benzetiyorsunuz?
O:
? Luffy - Maymun
? Zoro ? Köpek Balığı
? Usopp ? Armadillo (tespih böceği)
? Nami - Kedi
? Sanji - Ördek
Bir tane daha var. Bu konuda kesinlikle EMİNİMKİ; CHOPPER BİR RENGEYİĞİ. (DOOOON)?

S: Buggy bedenini ayırırken neden kan akmıyor?
O: H-hadi ama? Bu hiç hoş değil. Eğer her yere kan sıçratmaya başlarsa bu hiç hoş olmaz.

S: Sizinle gizli bir konuşma yapmak istiyorum Usta Oda (bu normal bir mektuptur). Lütfen (x10) bana ev adresini söyle. Umarım bu mektup seni henüz sağlıklıyken bulur, kuhahahahahahaha.
O: Tamam. Posta Kodum 202? whoaa. Eğer sana bunu söylersem hergün kapı çalıp kaçmaya başlarsın?

S: Tashigi?nin yaşı, boyu ve kilosu kaçtır acaba?
O: Tashigi? Tashigi 21 yaşında. Sürpriz bir şekilde yetişkin değil mi? 1.70 boyunda ve kendisi bir hanımefendi. Bu yüzden kilosunu söylemiyorum.

S: Soru? Odacchi! Ace Mera Mera no Mi meyvesini yedi, işte bu yüzden;
? (1) "Bedenini ateşe çevirebiliyor"?
? (2) "Bedeniyle ateş edebiliyor", hangisi?
O: Cevabı; (1). Ama gizli bir hareketi var; "Hiken" (Ateş Yumruk)? Ateş gücünü yükseltiyor ve yumruğundan inanılmaz miktarda ateş çıkartıyor, yani daha çok (2) gibi görünüyor?

S: Oda-Sensei! Final sınavlarında müzik bölümü vardı! Ve sorulardan biri ?Bach? ile ilgiliydi. Müzik dünyasında Bach bir ?Baroque (barok)? sanatçısıdır. Belki bu yüzden İgaram (Bach gibi görünüyor) + Baroque stili = ?Baroque Works?!! Bu doğru mu Sensei?
O: Yup. Bu doğru. Bunu açıklamak benim için inanılmaz derecede zor olacak. Barok bir müzik stilidir, edebiyat ve müzik alanında oldukça yaygım olan bir 17. y.y. Merkez Avrupa geleneğidir. Benim açımdan çok basit ve absürd derecede baştan savma bir tarif ve absürtçe modaya uygun. Bu nedenle, Yarattığım her bir Baroque Works karekteri kendi alanlarında en üst düzeydirler?

S: Oda-Sensei?ye. Merhaba! Benim size çok önemli ve basit bir sorum var. ?Spiders Cafe?, Percy Adlon?un filmi ?Bağdat Kafe?ye çok benziyor? Buradan mı ilham aldınız? Gerçekten de o filmi çok sevmiştim. Eğer bu nedenleyse söyleyebilir misiniz?
O: Wow, etkilendim. 15 yaşındasın ve o filmi sevmiş miydin? Bu doğru. Yalnızca o filmdeki atmosferi çok sevmiştim. Ama o tip bir ?damıtılmış klas? bir shounen mangası için çok fazla. Ben yalızca kendimin bunu nereden geldiğini anlayacağını düşünmüştüm. Bu filmi izlemek gerçekten de iyi bir tat veriyor insana. İnsanın kalbine kazınan türden bir film ?Bağdat Kafe??

S: Oda-Sensei, bir çiçekçiye gittim ve orada ?Crocus? adlı bir çiçek tohumu vardı. Bunun Crocus-san?la bir bağlantısı var mı?
O: Bu çiçeklerin dilinde ?güven? anlamına gelir.

S: EĞER BİR İNSAN ?HİTO HİTO? MEYVESİNİ YERSE NE OLUR?
O: Sanırım ?İNSANA DÖNÜŞTÜ? derdim. Uh. Sanırım sen bunu daha yetişkin olmak ya da gerçek ruhunu bulmak gibi bir şey anladın. Esasında, insanlar daha bir insan olarak yaşamalılar. Şey, sanırım sen de bunu diyebilirsin. Ya da demezsin. Aslında, demezsin. Hoşça kal. ( Oda Kaçar )

S: Oda-san? Bugün senin için bu soruyu cevaplama zamanı!! Sanji?nin sol gözüne ne olmuş?!
O: Al işte? yine. Bundan bende çok var. Çok faza, aslında, genellikle bu soruyu görmezden geliyorum. Pekala? Artık Artık One Piece?in 7 büyük sırrını cevaplıyorum. ?Sanji?nin sol gözü?? Sen açıkla, Sanji!!
Sanji: Hey, sen mi çağırdın!! Ne? Sol gözümü göstermemi mi istiyorsun?! Beni bunun için mi çağırdın? Dürüst olmak gerekirse? tamam, tamam. Görmek mi istiyorsun? İşte geliyor, iyice bak. Gördün mü?
O: WHOAAAAA!!! CİDDEN Mİ?!! WOW...!! SBS BİTTİ!! GELECEK SEFERE GÖRÜŞMEK ÜZERE!!

Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : Keyserav
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com

DoXime

S: Buggy bedenini ayırırken neden kan akmıyor?
O: H-hadi ama… Bu hiç hoş değil. Eğer her yere kan sıçratmaya başlarsa bu hiç hoş olmaz.

S: Sizinle gizli bir konuşma yapmak istiyorum Usta Oda (bu normal bir mektuptur). Lütfen (x10) bana ev adresini söyle. Umarım bu mektup seni henüz sağlıklıyken bulur, kuhahahahahahaha.
O: Tamam. Posta Kodum 202… whoaa. Eğer sana bunu söylersem hergün kapı çalıp kaçmaya başlarsın…
niye böyle saçma sorular soruyorlarki ? :S

Daha neler soruyorlar da çok çok mansız olanları çevirmeye bile gerek duymuyorum... Dalton niye iyi bir adam tarzında sorular... Oda'da demiyor ki ben öyle istedim diye... Uzun uzun açıklıyor çocuğun kalbi kırılmasın (fanlarımı kaybetmeyeyim :D) diye...

Sbs ler süper ya :D

O: Tamam. Posta Kodum 202… whoaa. Eğer sana bunu söylersem hergün kapı çalıp kaçmaya başlarsın… :hhh: bu alışkanlık sadece bize özel sanırdım :hhh:

Allah Allah... Benimde kafam karıştı şimdi... :( Kaynak kımında en altta sbs bölümleri var... 59 daha çevirilmemiş... Ama çevrilen 58 tane gözüküyor hoca... ve 58'ine de baktım hepsi tamam... :confused:

Evet arkadaşlar sonunda bitti...

Ne bitti SbS ler mi?

Yok yok düzenleme bitti... Smoker'ın hepsini derleyip toparlayıp tek başlığa alması, künyeyi yerleştirmesi ve benim de üstünden geçtiğim son düzenlemelerle SBSlere buradan devam edeceğiz... :D

Eline sağlık Smoker...

Evet arkadaşlar sonunda bitti...

Ne bitti SbS ler mi?

Yok yok düzenleme bitti... Smoker'ın hepsini derleyip toparlayıp tek başlığa alması, künyeyi yerleştirmesi ve benim de üstünden geçtiğim son düzenlemelerle SBSlere buradan devam edeceğiz... :D

Eline sağlık Smoker...

Dostum elinize sağlık fakat şu ''?'' soru işaretler varya yazıların içinde onlar sanki wikia'dan kopyala yapıstır gibi olmus yanlıs anlama bunların senin çevirdigini biliyorum fakat yabancı biri görse böyle der.Onları düzenliyebilirmisin :D (YUH):)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık