Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 3 Büyük Adam - 3 Büyük Kaybediş

Tutar mı ? Tutmaz mı ?

• Kullanılan toplam oy
    73
Zeff'in ölmesi iyi olurdu biraz daha sertleşmesi lazım şu hikayenin. Pastalar, çikolatalar derken gevşedik iyice. Mihawk'un Zoro'ya yenilmeden önce ölmesi çok yüksek ihtimal ama 944'te ölmez. Daha var ona.

Not: Teke tekte ölmesini aklınızdan bile geçirmeyin :S

Zoro daha kimseyi kaybetmez. Sanji ailesinden birilerini kaybedelebilir. Reiju Sanji için bir şeyler yapacak gibi. Violet'te gidici olabilir ya da Puding, Sanji'ye gelen kurşunun önüne atlar belki. Kısaca seride Sanji tarafından bir kadın ölür. H. Haki açması için duygusal çöküntü yaşaması lazım.

@kadir t. Ne diyin bu işe?
Mutlaka şalterini attıracak bişeyler olacak. Görücez :D Ailesini zaten şeytan görse tövbe eder. Birilerine zarar verecekler. Olmaz, olmaz demeyin misal kapaklarda Jack'in de mezar taşı var. Onunda ölümünün sinyalini verdi :good: Ölüm olacağı zaman bariz sinyali çakıyor.

Zeff bencede ölecek yav nedense bana da öyle geliyor. Sanji artık kendine gelmeli biri bunu tokatlamalı nereye kadar koyun gibi Vinsmokelerin dediğini yapacak. Zoro içince Mihawk seride gizli bir karakter vesselam o yüzden Ameno Shiryu deşecek onu.. Güzel olmuş eline sağlık.

Özellikle Zoro kısmını iyi yakalamışsın. Eline sağlık. Mihawk'ın ölümü bana göre Shiryuu'nun elinden olacaktır. Malum BB'nin Shanks'ı indiriceği konuşulan teorilerden, Mihawk-Shansk ilişkisini de biliyoruz. Shanks'ın yanındayken BB'nin Shanks'ı, Shiryuu'nun da Mihawk'ı indireceğini düşünüyorum.

Zoro kısmı olabilir ama Zeff'in öleceğini sanmıyorum. One Piece'te ölüm çok istisnaidir. Ancak Oda'nın baştan öldürmeyi tasarladığı karakterler ölüyor. Zeff'ten öyle bir ışık almadım :)

Bir de seride gerçekçilik adına ölümler de olsun isterim ama bu tip, ana karakterler güçlensin diye yakınlarının ölmesi zaten gerçekçilikten çok uzak. O yüzden bu teorinin gerçekleşmesini de istemem :)

Tutar mi tutar.Bir yandan tutmasini istiyorum bir yandan Zeff ten onemli seyler ogreniriz diye istemiyorum.
Acilen Sanji icin bir seyler olmali ve bu adam kopruleri atip sagi solu dagitmali.
Ayar ustune ayar yiyor adam yav.

Zoro kısmı olabilir ama Zeff'in öleceğini sanmıyorum. One Piece'te ölüm çok istisnaidir. Ancak Oda'nın baştan öldürmeyi tasarladığı karakterler ölüyor. Zeff'ten öyle bir ışık almadım :)

Bir de seride gerçekçilik adına ölümler de olsun isterim ama bu tip, ana karakterler güçlensin diye yakınlarının ölmesi zaten gerçekçilikten çok uzak. O yüzden bu teorinin gerçekleşmesini de istemem :)
O konu da yazanı buraya da atayım. Sigara da bile Death yazıyor hocam :D

Sanji, Japonca'da saat 3:00 anlamına geliyor.

Gömleğine dikkat saat 3:00'ü görüyoruz.

-Brook'un duruş şekline dikkat saat şeklini almış.Ve saat 3'ü,Sanji'yi gösteriyor.Brook,Ace de verilen mesaj gibi ölümü zamanın durduğunu sembolize ediyor.Elinde tuttuğu akrep ve yelkovan ölümü temsil eden maça ası şeklinde.

-Sanji'yi çay yaparken görüyoruz.Big Mom'ın çay partisi'ne gönderme.

-Sanji'yi dikizleyen bir Baykuş, Japonya'da ve diğer mitlerde ölüm sembolüdür.

Son olarak sigara teori'yi netleştiriyor.

O konu da yazanı buraya da atayım. Sigara da bile Death yazıyor hocam :D

Sanji, Japonca'da saat 3:00 anlamına geliyor.

Gömleğine dikkat saat 3:00'ü görüyoruz.

-Brook'un duruş şekline dikkat saat şeklini almış.Ve saat 3'ü,Sanji'yi gösteriyor.Brook,Ace de verilen mesaj gibi ölümü zamanın durduğunu sembolize ediyor.Elinde tuttuğu akrep ve yelkovan ölümü temsil eden maça ası şeklinde.

-Sanji'yi çay yaparken görüyoruz.Big Mom'ın çay partisi'ne gönderme.

-Sanji'yi dikizleyen bir Baykuş, Japonya'da ve diğer mitlerde ölüm sembolüdür.

Son olarak sigara teori'yi netleştiriyor.

Biliyorum yav teorilerini ailecek zevkle takip ediyoruz :D Ben sadece Zeff'in ölmesi aklıma yatmadı diyorum. Pek ölmesi için tasarlanmış bi karaktere benzemiyor. Mihawk olabilir ama mesela.

Bu bölümle birlikte aslında Zeff'in çoktan harcandığını düşünüyorum. Arc'a duygusal bir hava, Sanji'nin dellenmesine bir epiklik katacaktır :D Oda Sanji'yi öldürmez :good: Geriye Luffy'nin Ace'i gibi harcanacak bir Zeff kalıyor.
Teori bir yana Sanji'nin rakibi Pretzel'in sahibi yani malum kişi Cracker.

Luffy için Ace'in anlamı çok büyüktü. Aynı şekilde Sanji için de Zeff'in. Fakat Mihawk'ın rolünün diğer ikili kadar baskın olduğunu düşünmüyorum Zoro üzerinde. Hani Mihawk ölürse bile Zoro'nun düşüncesi ''Mihawk'ı nasıl öldürürsünüz lağnnn'' dan çok, benim hedefimi nasıl elimden alırsınız olur bence.

O yüzden Luffy ve Sanji örneklerine bakacak olursak, yaşanacak duygusal ve psikolojik etki olarak Tashigi bana daha olası geliyor ancak o da dediğin gibi kapak resmindeki haç olayıyla ters.

Bu sebeple.. ''Ölüm'' temasının Ace'te olduğu gibi önceden gösterilmesinden ziyade daha farklı bir tema oluşturularak işleneceğini düşünüyorum. Daha çok, ''herkesin kendini keşfetmesi ve uyanış gibi''.

Hani insanın içinde sürekli geçmişiyle bir hesaplaşması vardır. Ne kadar kaçmak istese de bir türlü olmaz vs. Kim olduğunu bilmez (Zoro gibi) ya da bilir ama reddeder (Sanji gibi), nerden geldiğini nereye gittiğini, atalarının kim olduğunu bilmez falan. Tüm bunlar kişinin duygusal tarafında bir eksikliktir ve bu insanlar geçmişleriyle yüzleşmeden, hesaplaşmadan tam manası ile rahat ve huzurlu olamazlar. Kendileri olamazlar. Sanji ve Zoro'nun ölüm olayını biraz buna bağlıyorum. Tam olarak belki böyle değil ancak senin yazdıklarınla karışık olarak böyle bir tema olabileceğini düşünüyorum.

Nitekim şu an Sanji'nin psikolojik olarak ne kadar zor durumda olduğunu düşünürsek, kişinin kendini keşfetmesi ve uyanış teması Sanji için çok uygun olurdu. İlerde Sanji kendi içindeki, tabiri caizse ''Saiyan'' gücünü ortaya çıkarıp geçmişiyle hesaplaşmasını bitirdiğinde çok daha rahat, amacına çok daha emin adımlarla giden, daha güçlü bir adam olarak karşımıza çıkacak diye düşünüyorum.

Zoro da aynı şekilde Wano'daki bağlantıları, ailesi , ataları vs. ortaya çıktığında Sanji'yle aynı şeyleri yaşayacak ve daha uygun bir tabir olarak gördüğüm ''yeniden doğuş'' olayını yaşayacaktır. Ölüm olayı beklediğimiz şekilde olabileceği gibi, farklı bir anlam yüklenerek de işlenebilir Oda tarafından diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık