Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İkinci Bir Zaman Atlaması

• Konbuyu başlatan Kaptan Usopp-sama
  • Başlangıç tarihi

Kaptan Usopp-sama

Herkese merhaba :)
Ilk defa konu açıyorum hatalı olabilir .
Sizce 2. Time skip gelmeli mi ?
Bunu iki konuda değerlendirmenizi istiyorum.
1.) Güç olarak yeterli mi bizim tayfa?
2.) Ne kadar tecrübeliler ?
Birinci soru icin benim tahminim Güç olarak hala yonkou seviyesinde degil herkes Jack'in nasil bir hayvan olduğunu gördü.
Kaido-jack
Big mom - Katukuri
Shanks-Ben beckman
Karasakal-shiliew
Sizce Luffy-zoro bunlara ayak uydurabilir mi güç olarak.
Ikinci soru icin tayfa yaşları ve korsan olarak denizdeki yillari
Luffy korsanlar kralı olmak icin genc değil mi ?
Luffy 19 (1 . Time skip sonrasi)
Usopp 19
Nami 20
Zoro 21
Sanji 21
Digerleri yaşlı :)
Ve denizde ki tecrübeleri bildiginiz üzere yeniler :)
Degerleri yorumlarınız icin teşekkür ederim şimdiden .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gelmemeli.

Luffy olgunlaştı diye ümit ederiz hevesimiz kursağımızda kalır yine.Boşa hayal kırıklığı olur yani.
Bu seride luffynin en azından kılıç yada silahtan birisini kullanması gerekiyor ama nerde işte.
Karasakal ve diğer korsanların çoğu ikisini birden yada birini seçip kullanıyor.En kötü aksesusar olarak taşıyor yanında.Bizimki hala en ufak şey için gomu gomu. :(

Olmayacaktır. Aldığı iki yıllık eğitimle birlikte Yeni Dünya'ya yeter bir duruma geldi. Yani her karşılaştığı düşmana ayak uydurmayı başaracak. Aynı Grand Line'a girmeden önce yaptığı çalışmalarıyla Grand Line'a yetebildiği gibi.

Ortaya atılmadan önce beni aklımda bile değildi time skip fikri.Kafama yerleşince bile benimseyemedim doğrusu :) O yüzden bence olmaz.Ayrıca şuna da cevap verilmeli:Luffy'nin Naminin köyündeki halini düşünün birde enies lobbydeki seviyesini :) Elimizde hazır gerçekleşmiş örnekleri var.Time skip öncesine bakarsak Luffy'nin şu an fiske atamadığı adamı yenecek düzeye geldiğini görürüz.Hem de bunu 1 arc gibi bi sürede yapıyor :) Ben diyorum ki şimdi niye bir daha aynısını başarmasın ? :)

Diğer yandan yaş da problem değil bence :) En basitinden Naruto neler neler başardı o yaşında.Hem Luffy'nin yaşlanması demek diğer karakterlerinde yaşlaması demek.Örneğin Sengoku.Oda bu adamı ileride kullanmayacak olsa niye öldürmesin.Bi işe yaradığı yok ki şuan.Biz emekliliğinin keyfii nasıl sürdğünü görelim diye yaşamadı herhalde bu herif.Demek ki hala bi görevi var tamamlanmadık.Şİmdi sen Luffy'ye bilmem ne kadar zaman yaşlandırırsan Sengoku'yu da saf dışı bırakırsın :)

Bir diğer şey de Luffy ile Zoro'nun hemen şimdi Yonkolar ve sağ kollarına dalmak zorunluluğunun bulunmaması.Zaten ne Luffy'nin gidip Kaido'yu halletmesi gibi bi zorunluluğu var ne de Zoro'nun Jack'ı harması gibi bir mecburiyeti.E. Oda bunları Luffy ve Zoro'nun iyice güçlendikleri zaman karşılaştıracaktır.O zamanda Zoro Jack'ın Luffy'de Kaido'nun aklını alır.

Mevzunun özü bence 2. bi zaman atlaması olmayacaktır,Ki gerekte yoktur :)

Olmalı. Ne güç olarak ne de tecrübe olarak yeterli değiliz. Tayfada "gördüm, geçirdim" Havası yok. üstelik herkesin emeline çocuk yaşta ulaşması hoş değil benim açımdan. En büyük hayaline sadece 3 yılda ulaşmak basit kaçıyor. Hayaller zor elde edilirse daha anlamlı olur. Özellikle monster trio'nun 27-28 li yaşlarını görmek isterdim.

Bence şu an yeterli değiller. Tıpkı grand line sonunda iyice anladıkları gibi Kaido karşısında yeterli olmadıklarını anlarlar gibi geliyor bana.

Mesela şu an g4 çok iyi diyoruz ama handikabından bahsediyoruz. Bu handikabı time skip olmadan gidereceğini mi düşünüyorsunuz? G3'ün küçülme handikabı ne zaman gitti hatırlayın.

Yanisi evet 2. bir time skip bekliyorum çünkü henüz yeterli değil Luffy, tek başına yonko almalı. Zoro ve Sanji yeterli midir bir şey diyemiyoruz görmedik henüz ama Luffy değilse onlar da değildir.

Edit: Süreye değinmemişim. Yine 2 yıl gibi uzun bir süre olmayabilir bu tamamen Oda'ya bağlı daha az bir süre de iş görebilir.
Tayfayı Wano'da birileri eğitebilir falan. Ama az da olsa süresi kesinlikle böyle bir şey bekliyorum ve bana mantıklı geliyor.

Olmalı diyorum ama seri uzun süreli bir zaman atlamasını kaldıramayacak kadar hızlandı. Yokuş aşağı duran kamyonun önündeki takozlar Mingo'nun düşmesiyle birlikte yerlerinden oynadı. Olursa bile en fazla 3-4 aylık bir atlama olur. Tabi Oda araya başka bir olay daha sıkıştırıp 1-2 yıla çıkarabilir bu süreyi ama sanmıyorum.

Eğitim için Wano çok uygun bir yer olurdu.

Şuan düşündüm de eğitim alacaklaru kimse yok
Hadi luffy icin scopper gaban isminden Uyanışı öğrenmesi gündemde(teorilerde ) peki zoro sanji usopp nami ...
Zoro dünyanın en iyi kılıç ustasindan eğitim aldı
Sanji okama diyarinda en iyi kenpoculardan egitim aldı .nami iklim diyarinda aldi usopp heraclasn gibi bir keskin nisancidan digerleri hakeza öyle. 2.timeskip ihtimali biraz düşük gibi ama tecrübe eksiğini nasik elde edecekler shanks abimiz burda devreye girecek mi yol gösterici olarak ?
Devrimciler bile el atabilir eğitim için adamdan çok ne var. Wb korsanları hakeza. Ayrıca herkes bire bir özel ders alacak ille diye bir şey de yok :) Kendi kendilerine de çalışabilirler gayet. G2 ve 3, diable jambe, shishi sonson, ashura bunların hepsi tek başlarına çalışarak oldu sonuçta..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık