Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 2 Fark

Denizde hareket kabiliyeti gidiyor meyve çalışabilir.
Kairesokuda meyve özellikleri kayboluyor.Ancak siz kişinin kendisinin kullanamıyacağını ancak saldırıya veya başkasının kullanmasına müsaade olduğunu belirttiniz.Ancak marco kelepçeliyken anka kuşunun iyileştirme özelliğini kullanamıyor normalde kullanması gerekmezmi.Buggy kullanabiliyorsa onunda kullanması gerekiyor.Yada bu paremeciaya ile zoanın farkımı.
Teachde ise meyvenin özellikleri çekiliyor buda meyve kullanıcısı meyveden ayrılıyor.

Enel kalbi durmuş ve bilincini yitirmişken elektrikle geri gelmesi değişik bir olay.
Kullanamıyor işte. Onun için mavi ateş üretmesi lazım, mavi ateş üretmesi için bir tarafını dönüştürmesi lazım, bir tarafını da Kairouseki'ye dokunurken değiştiremez.

Franky The Cyborg

smoker niye kairoseki kafesten çıkamadı dumanı parmaklıkların arasından değmeden geçiremez miydi ??

Benim anlamdğım teach birini tutunca meyve güçlerini tamamen mi iptal ediyor yani bırakdığında da mı kullanamıyor ,eline sağlık bu arada

Animede nasıl işlediler bilmiyorum ama yabancı bir forumda olan bir tartışmadan hatırladığım kadarıyla Luffy denize değil havuza düştü.

Eğer deniz taşı şeytan meyvesi gücünü iptal etmeyip, kullanıcısının yakınında bilinçli olarak gücünü kullanmasını engelliyor olsa Inazuma seviye 6'daki deniz taşı kafes ve kelepçeleri şeytan meyvesi gücünü kullanarak açamazdı.

Ayrıca şeytan meyvesi gücü iptal olmayıp, Logialar hala vurulmaz, kesilmez halde olsalar Wiper'ın deniz taşıyla birlikte yaptığı darbe kadranı saldırısı Enel'in içinden geçip giderdi.

Başka bir örnek verecek olursak, Luffy Ace'i kurtarmaya yaklaşmışken denizciler bir dünya top tüfekle platformu hedef almışlardı. Bu top tüfekler Ace'e işlemeyecek olsa, denizciler neredeyse platformu yıkıp, Ace'i kendileri serbest bırakmış bir durumda olacaklardı.

Hepsinden öte Ace Logia formunu koruyor olsa ortada savaşmak için bir neden olmazdı.
Her ne kadar Amiraller platformu Haki ile koruyor olsa da Beyazsakal dünyayı yıkabilecek bir meyveyle o adayı rahatlıkla haritadan silebilir, kayaların altında hiç bir şey olmamış gibi yatan Ace'i alır giderdi. Veya Marco havada yakalardı. :p
Ahh canım benim. Ne kadar zeki şeysin sen öyle. Zeka parıltılarına eklemeler yapayım:
İlk olarak, Luffy, havuza değil, denize düştü. Arlong Park'ın önündeki kısım denizle bağlantılı, liman gibi. Aksi halde Mohmoo gelemezdi. Okumayı ya da görmeyi iyi öğrenemediğinin kanıtlarından biri bu.
Kairouseki'nin yoğunluğuna göre, etki etme durumu değişir. Ayrıca mangada, kilidi kestiğine dair bir sahne yok. Aksine makasını sokup kilidi açıyor.
Sonraki örneklerine gelirsek, ben zaten, Kairouseki, Logia bedenlerine temas ederse, kişinin meyveyi kullanımını engeller demişim. Böyle bir durum olmasa, Haki harici Logialar'a dokunamaz olurdun. Okuduğunu anlamayıp mal mal yorumlar yapma bir daha.

Dün msnden konuştuk ama bir sonuca varamadık :) Ben farklı düşünüyorum nedenlerinede geleyim.

Kairouseki: Temel olarak su ile aynı işlevi görsede daha yaygın kullanım alanı vardır. Kairouseki'den bir kelepçe meyve güçlerini yok etmez. Sadece meyve sahibi gücünü kullanamaz.
Bilindiği gibi kairoseki takılı kullanıcı, kendi gücünü kullanamıyor burada sorun yok.

http://www.mangafox.com/manga/one_piece/v46/c441/11.html
Teach'in gücü açıklamasına gelelim ;
While i'm touching their bodies, df users can no longer use their abilities
Diyorki ; vücutlarına dokunmam ile birlikte şeytan meyvesi kullanıcıları güçlerini kullanamaz.
Yani aynı tanım, gerçek vücuduna döndüğü ile ilgili birşey söylemiyor.
Peki bu güç tam olarak nedir ? Yani nasıl meyve gücünü kullanıcı kullanamıyor.
Denizin kullanıcıyı çekmesi ile aynı mantık bence.
http://www.mangafox.com/manga/one_piece/v29/c275/12.html
Enel'in Wiper'a yakalanışı.Burada Enel'in gücüm çekiliyor dediğini görebiliyoruz, vehayut Luffy'nin kairoseiki demirlere tutunup gücüm çekiliyor demesi gibi.
Teach ne yapıyordu tekrar düşünelim ? Gücü çekiyordu.
Şeytan meyvesi yiyen kişinin ölünceye kadar o meyveylen bir olduğu bir gerçek, bu sayede Teach beyazsakaldan 2.ci meyveyi alabildi çünkü Wb ölüydü, meyve tamamen kendisine geçebildi, ancak normal olarak rakibi çektiğinde sadece kullanıcı gücü kullanamıyor, yani ne teach nede kullanıcı
eğer iptal olup, tamamen insan vücuduna dönebilse, teach ace'i çektiğinde, onun alev gücünü çektiği müddet boyunca kullanabilmesi gerekirdi.Çünkü tamamen meyvenin kullanıcıdan gitmesi demek bir yere ulaşması demek, yani teach'e ulaşması gerekirdi.
Teach'in tekniği ise kairoseikiyi taklit etmek, yani çekim gücü ile aynı olayı uygulamak
Tekniğin ismini düşünelim ; Kurouzu = Kara Su demek, yani teach bu tekniğe şeytan meyvesi kullanıcılarının aynı suya düştükleri gibi çaresiz kaldıkları için Kara Su dediği çok açık diyebilirim.

bak işte marco benim dediğim gibi. luffyi karasakal tutsa zoro kolundan tutup çekse luffy uzamaz. ama suya düşse çekse uzar. karasakal tamamen meyvesiz hale getiriyor bir süreliğine.
Nerden biliyosun öyle yaptığını çektin mi kolundan :D , ben sana mangadan adamın söylediği tanımı söylüyorum, kairoseiki ile aynı etkiyi söylüyor adam

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık