Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 10. Nakama

yukarıdaki manga sayfası bu konuyu açmama vesile oldu.azıcık üzerine düşündüm ve ortaya ilginç bir durum çıktı...

önce kısaca teachin yükselişini anlatayım.

şimdi biliyoruzki, marshall d. teach neredeyse en başından beri wb korsanları içindeydi,hatta eski bilgilendirmelerde mangaka onu,marco ve jozuyla birlikte en iyi 3te çizmişti.

daha sonrasında ögrendikki amacı; yami yami no mi meyvesini elde etmekmiş ve bu meyveyi bulmak için en uygun tayfada wb korsanlarıymıs.sonra bir gün meyve 4. tümen komutanı thatchın eline düşüyor.geminin kuralı bulanın onu yemesi oldugu için,teachte anlık bir refleksle muhtemelen,(çünkü kendisi diyor meyve beni secti diye) thatchi öldürüp,meyveyi yiyip kacıyor.

teach tümen komutanı olmak istemedigi için ,acein komutası altında ve bu yaptıgından sonra acete teachin peşine düşüyor.demir kuralı bozanın cezası korsanlıkta ölüm çünkü.

teach kendi tayfasını kurmaya başlıyor vede kendisine 4 nakama buluyor,bunlar;

- jesus burgess

- van auger

- doc Q

- laffitte

ve tüm dünyayı karıstırmaya baslıyor... hedefide 100 milyondan fazla eden bir kelle bulmak,aslında yeni dünyada bu hedefe cok kolay ulasır ama biliyorki o zamanki gücleri bunun için yetersiz,oda grand lineda yüz milyon edicek kellelerin peşine düşüyor.ve kendi rotası üzerinde gücü 100 milyon eden birini buluyor monkey d. luffy.

ama teach jaya adası acıklarında,luffynin izini kaybediyor ve tekrar buldugunda,kaderin etkisiyle acete teachi buluyor ve banaro adası vssi,yani: teach vs ace oluyor

güneş ve karanlıgın carpısmasını,teach kazanıyor ve teach,yüz milyonluk kelle yerine 550 lik bir kelleyi wgye sunuyor.

o sırada laffitte zaten coktan teachi shicibukai pozisyonuna önermişti,acei yenmesiyle gücü konusunda herhangi bir şüphede kalmıyor ve planı hızlanıyor.

muhtemelen orjinal planı,yüz milyon eden birini teslim etmek,shicibukai olup,impel downa sızmak ve istedigi mahkumları kurtarmaktı,sonrada yeni dünyaya gidip,yeterince güçlendiginde babasının meyvesini ve shanksın deyimiyle mevkisinide calıcaktı.

ama acele kesişen kaderi sayesinde, bir tasla iki kus vurdu.wb ve korsanlarını savasa çekti,teachi o sıralar rahatca ezebilecek amirallerin ise gözü mecburen marineford savasındaydı ve yine büyük bir sansla,zaten impel down luffy sayesinde olup olabilecek en kötü durumdaydı.

böylelikle impel downda shiliewide yanına çekip,magellan tarafından öldürülmekten kurtulduktan sonra tayfasına 5 mahkum daha kazandırdı.bunlarda;

- shiliew

- san juan wolf

- vasco shot

- caterina devon

- avalo pizarro.

böylelikle teach tayfasını 9 kişiye cıkardı,wbninde deprem meyvesini yami yami no mi meyvesinin gücüyle çaldı.

ve yeni dünyaya girdi.şimdi olay şu;

teachi destekleyen ilk bastaki resimde yazdıgı üzerine 10 kişi var.çünkü açık ifadeyle,karasakalı destekleyen 10 muazzam kaptandan bahsedilmiş...

buda şu demek; teachin yonko olduktan sonra veya hemen önce tayfasına bir kişi daha katılmıs.

buradaki ifade su; teach gülerek,shiliewde böyle değilmiydi diyor,burgess ise açıkca ama aokijiye güvenmiyorum diyor.bildigimiz üzere burgess teachin tayfasının demir baslarından,yani kaptanına basından beri sadık ve shiliewi öyle veya böyle kabullenmiş,ama muhtemelen aokijiyi kabullenememiş.

üstelik öbür acıdan bakarsak sizcede,eski bir amirali adamı yapabilecek kac korsan vardır ? cevabı op evrenindeki en güclü 4 korsan olan yonkolar degilmi ? belki bir ihtimal daha var,dragonun aokijiyi devrim ordusuna alması ama benim kanaatim aokiji teachin 10 devinden biri ve belkide aynı zamanda dragonunda casusu ve gelecekte,hasırsapkaların olası karasakal korsanları vssinin kazanmasının kilit unsurlarından.

şimdi; ana teori bu... bence teachin 10. nakaması aokiji.konudaki tartısma amaclarından biride şu; aokiji degilse baska kim olabilir ?

ayrıca benim gitmek istedigim bir yön daha var.

malum animatörler gaza gelip eşleştirme bile yaptılar.mecburi bir shanks vs teach görünüyor.gemisi red forceun önünde günes tasıyan kızıl saçlı shanksle, karanlıga hükmeden teachin kapısması kacınılmaz.

bu sartlarda,e.oda bize shanksın tayfasından rockstar dahil 9 kişi gösterdi.

soru şu:

- acaba shanksın 10. kişisi kim olur ? isim bilemeyiz,ama tayfadan gösterilmeyen bir kişimi ? yada teach tarafından adaları elinden alınan ve belki katledilen wb korsanlarından,shanksın bizzat nakamam ol dedigi marcomu ? yada rockstarı fasulyeden sayıp, belkide jozu ve marco birlikte...işte kafamı kurcalayan ikinci durum bu.

ve bir kişi shanks tayfasına katılacaksa, aokijininde 10. nakama oldugunu düşünüp, gücünü hesaplarsak en uygun bence marco olur.

devam edelim...

bir sürü söylem vardı,luffy 10 kişi olalım yeter dedi,10 kişi bulsam yeter dedi gibi.şimdi biliyoruzki luffynin söyledigi söz su:

tayfa bulmalıyım,on kişi kadar bulsam yeter.(teachin tayfa sayısıyla rakam bence hem hasırsapkalar hemde kızıl sac korsanları için kesinleşti.)

yani ikinci soru boyutuda şu;

luffy ve hasırşapka korsanları için pek bilgilendirmeye gerek yok.ama tayfamız su an tam olarak 8 kişi.

- roronoa zoro

- nami

- usopp

- sanji

- chopper

- nico robin

- franky

- brook

benim kanaatim bu iki kişi için şöyle;

büyük cogunlugumuz biliyor.luffy ve tayfa jinbeiye davette bulundu.ama jinbei zamanı degil deyip erteledi.yani direk davet aldıgı,linlinin yanında takviye pozisyonunda günes korsanları kaptanı olmasınıda sayarsak,hatta e.odanın acein ona söyledigi,kardesime göz kulak ol jinbei sözünü ve jinbeinin bu sözü düşünüp,saygı duymadıgı kimse için kılını kıpırdatmadıgı halde,luffy için ölüme ve akainuya meydan okuyusunuda irdelersek...yani 9. kişi bence dümenci olarak jinbei gibi duruyor.

10. kişi ise ucu çok açık.cüce olabilir,violet olabilir,bartolemeo olabilir,rebecca olabilir.hatta aokiji seviyesinde bir takviyesi varsa teachin, belkide mera mera no mi yemiş sabo olabilir.10. nakama olayı hala karısık yani...

sonuç olarak,teachin tayfayı ve aokijiyi düsünerek;diğer 2 kişi sizce kimdir ?

konunun amacı,teachin 10.nakamasını,shanksın olası marinefordda poz veren 8 tayfa üyesine eklenebilecek iki kişiyi vede hasırsapkalara eklenicek 2 yeni dev korsanı, ve bu tayfalar arası olası vs durumlarını konusmaktır. tüm mesajlar için şimdiden teşekkürler:good:

Tahminim Aokiji onlara katıldı , tayfa üyesi olabilir ayrıca Jack olarak yeraltınada sızdı Dof'un olaylarından BB'in de haberi var Aokiji sayesinde.

Deli Paşa

Eğer Aokiji, Karasakal korsanlarına katıldıysa, iki büyük element logiasının çarpışmasını göreceğimizi düşünüyorum. Kim olduğu önemli değil ama Mera Mera yı yiyecek kişi olması ihtimali üzerinde duruyorum ben.

Şuana kadar tayfa üyelerinin hepsinin bir görevi vardı. Ama bundan sonrakilere nasıl bir görev verilbileceğini bulamadım. Bir gemide bulunması gereken her türlü kişi var. Hatta fazladan bir tarihçi/arkeolog ve müzisyen bile var. Ha miço gerekebilir. Geminin yelkenlerini dahi kaptan, ikinci kaptan, doktor ve aşçı topluyor. Ama bizim tayfanın normal bir tayfa olmadığını, miço, kaptan gibi rütbelerin pek önemi olmadığını hesaba katarsak, miçoluk görevinin en fazla, yaşça küçük olan birine verilebileceğini düşünüyorum Momonosuke gibi.

Şuan ihtimallerden bazıları bunlar; Rebecca, Barto, Violet ve birkaç cüce. Ama bunlardan herhangi biri katılsa dahi nasıl bir göreve getirileceği aklıma yatmıyor. İki prenses, bir korsan tayfası kaptanı ve birkaç cüce. Ha, Leo katılırsa, Terzi yapılabilir. Ama gerekli olduğunu sanmıyorum onu da. (Gerçi, gereksiz olan "müzisyenimiz" var ama kaptanımızın hayalleri içinde müzisyen çok önemli bir nakamaydı.)

Kin'emon ve Momonosuke'nin tayfaya katılacağını sanmıyorum. Momonosuke, Shogun olmaktan bahsediyor. Bundan da, Momonosuke'nin ve Kin'emon'un Wanokuni için önemli kişiler olduğunu çıkarıyorum. Hani katılsalar mutlu olurum. Ateş kesebilen bir samuray ve gelecek vadeden bir Ejder çocuk. Yararlı olabilirler ama dediğim gibi Vivi gibi hedeflerine ulaşana kadar tayfa ile seyahat edip ondan sonra ayrılacaklarını düşünüyorum.

aokiji jack olarak yeraltında iş yapması bilgi toplama belki ortalığı karıştırma gibi aktivitelerde bulunabilir eski amiral bir adaya uğraması dahi orayı karıştırmaya veya birilerini iyi veya kötü niyetle üzerine çekmeye yeter exstra bir şey yapmasına gerek dahi yok yeni dünyada ordan oraya gezmesi yeter karasakal gibi karcı biriylede direk olmasada farklı şekillerle iş yapabilir bilgi ve ortak çıkar güderek law'ın da dediği gibi yeni dünyada hayatta kalmanın tek bir yolu var hakeza aokiji içinde bu azda olsa bu geçerli:gamyon: devrim ordusuna katılabilir ufak bir ihtimalde olsa da o da amiralliği bırakır bırakmaz değilde dışardan bazı şeyler farklı görünüyo diyor bir süre sonra belki katılmıştır:respect: ama işin içinde bir bit yeniği yoksa karasakalın tayfasına katılmaz en azından ben aokijiye yakıştırmam adalet anlayışın kabul etmediği için çokta istemediği halde akainu ile 10 gün dövüşücek sonra karasakal gibi bir adamın tayfasında direk 10 kaptanda biri olacak zor ve saçma geliyo mazeret ne olursa olsun:artiz:

çok zıt karakterleri tayfaya alma gibi bir zevki bulunan kaptanın arc sonu tayfaya direk bir cüce alması %100 bence

Tayfaya gelme olarak değerlendirilebilir mi bilmiyorum ama cücelerin bir kısmı Usopp ile maceraya atılmak isteyebilir. Usopp'un cephanesi gibi bir şey olabilirler en azından. :D Çicek böcek yerine, cüce atar sapanıyla.

Bu arc Hasırşapkalara biri katılacaksa onun Bartolomeo olmasını isterdim. Aokiji'ye gelince, Teach'in tayfasına katılması beni hayal kırıklığına uğratır. Eğer ki casusluk yapıyorsa yonkou olan Teach'in böyle bişeye göz yumması yine beni hayal kırıklığına uğratır. Bu durumda olsa olsa Teach onun çıkarı için yanında takıldığını biliyodur, buda Aokiji'nin bir şekilde faydalı olup sonunda da bedel ödeyeceği sonucuna çıkar. Ve buda ben hayal kırıklığına uğratır :D (Bu tip senaryolar istemiyorum, şaşırt beni Oda sensei)

Monkey :D Luffy

9 jinbe desek 10 için bu arcta violet veya barto olabilir belki

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık